Boty Asolo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod budo » pát říj 31, 2014 13:39

Nesmis naivne věřit všemu. Na zmrzlem povrchu klouze vsechno. Jeho podstatou je vrstva ledu.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » pát říj 31, 2014 15:29

JJ, vetsina Vibramu ma dobre drzet na suche (nektere i na vlhke) skale - a ani to neni vzdy pravda, hlavne ne na zacatku, o snehu se nemluvi. Teda krome specialnich mekkych smesi, ale ty zase moc nevydrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod JohnDude » úte pro 2, 2014 16:00

nj, to já neznalý ještě před rokem nevěděl, že existuje cosi jako nesmeky nebo mačky :-))

na tuhle zimu už asi pořizuju, vypadá to, že se to bude hodit i při výletech s odpadkovým košem :-)

Jinak botky pořád drží a vypadají solidně. Spíš se přistihuju u toho, jak si je šetřím a do lautr-hnusů beru staré zimní...
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

Re: Boty Asolo PowerMatic 100 GV

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 10:34

Dnes jsem dal do vlakna Vymena podrazek (v sekci Jak co opravit) fotky Asolo PowerMatic 100 po vice jak dvouletem dost castem pouzivani halvne ve VHT terenu. Ty fotky docela dobre mohou poslouzit i k posouzeni stavu boty pro zajemce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 10:51

Díky! Zrovna jsem se tě chtěl tenhle týden zeptat, jak jsi s nimi spokojen? Uvažuji o nich pro přítelkyni. Ale spíš bych chtěl asi necelokožené. Ještě uvažuji o Hanwag Banks nebo Asolo Tribe (celokůže) a nebo ještě Lowa Renegade / Lowa Vivione.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 11:10

Banks jsou hrozne fajn papucky - ale do trochu tezsiho terenu moc dobre nemusi byt, asi zavisi na konkretnim cloveku. Oni se taky trochu roztahnou/rozchodi. Syn je mel taky - nechtel si to nechat koupit, pry nemuze byt pravda, ze by mohly byt boty dobre uz pri prvnim zkouseni a nenajit na nich zadne problemy, nikde netlacily :-). Bohuzel odesel v zaruce jeden sev a neopravili to do mesice.
Ja osobne jsem s PM100 (s dvema ponozkami) nikdy nemel problem s prodysnosti, syn se taky nestezoval , ze by to bylo vic, jak v jinych; ta Perwanger kuze i z tohoto hlediska je nejaka dobra. Triby jsou prakticky stejny svrsek jen z tenci kuze a jina podesev. To chce zkusit, co ji nejlip padne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 11:23

Super, díky za rozdíl mezi PM a Tribe! Jo, Banks jsou skvělé papuče - bývalá přítelkyně je taky měla - a tak proč nekoupit už osvědčenou klasiku :mrgreen: a pokud by se podívali 2x - 3x za svůj život do Alp, tak to je moc, jinak lehčí terén :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv led 15, 2015 16:05

@axi: cetls tohle? Ja teda Banksy mam, ale jen na chozeni v zime po meste, na to se hodi. V terenu jsem je mel jen parkrat a na mne jsou slabe. U nas to jeste jde, ale do vyssich kopcu bych je nebral. A navic mne stve, ze jak se teplota blizi k nule, tak na mokrem povrchu priserne klouzou. Zrejme kombinace vzorku a smesi, ze ktere je podrazka. Zadne jine boty mi to nedelaji a nedelaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty Asolo

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 22:32

@mike: nečetl, díky... ale to vypadá, že to byla asi vada té serie/kusu? No, jak říkám, bude v nich chodit hlavně v terénu jako ČR/Skotsko/Rumunsko/Slovensko a podobné spíš travnaté hory. Jestli se dostanou do Alp dvakrát, třikrát, tak to bude hodně. Třeba ji sednout jedny z těch Asol nebo Lowy, uvidíme, až vyzkoušíme.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv led 15, 2015 22:43

Proc myslis? Taky to muze byt vlastnost bot. Mam pocit, ze se to stalo prave ve Skotsku, ale jisty si nejsem. Zeptej se sobb, ale je zrovna pryc, vrati se nekdy koncem mesice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty Asolo

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 22:47

Z reakce vK, který psal, že se s tím setkal jen jednou. Kdyby to byla častá vada, tak by se s tím setkal asi vícekrát. A také z hovoru s člověkem z Hanibalu/RP - oba nezávisle na sobě potvrdili,že se boty docela prodávají a reklamovanost je poměrně malá. A v neposlední řadě z osobní (krátké) zkušenosti, kdy vím, že po cca půl roce nošení byly boty v dobrém stavu.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » čtv led 15, 2015 23:00

vK reagoval na svy, myslel jsem spis tu rychle ojetou podrazku. U te bych se vubec nedivil, je mekka a smes nejaka divna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty Asolo

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 23:14

Jo tak, no to je pravda. Ta podrážka mě zarazila už tehdy v obchodě, přišla mi, nevím proč, již na první pohled taková divná. Ale v realu jsem si teda pak ničeho již nevšiml... a zimní zkušenost taktéž nemám... ale dík za postřeh, uvidíme, času dost :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mitau » čtv led 15, 2015 23:36

U Banksů mi chvilku po záruce odešly švy v místě ohybu špičky na obou botách, ale pořád je na nenáročné věci používám. Nejprve jsem si myslel, že moje další pohorky budou poctivé celokožené, ale pak jsem si to při porovnávání hmotnosti pohorek zase rozmyslel. Když u běžeckých bot řeším pomalu každý gram, tak stovky gramů u pohorek nejdou ignorovat :-) Podle mě na tvoje použití jsou Banksy super. Ono ČR/Skotsko/Rumunsko/Slovensko jde z velké části odchodit v běžeckých botech, takže tam budou měkké pohorky pohodlnější než nějaké zbytečně tvrdší/těžší.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty Asolo

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 23:50

Ano, ano.. podobně o tom uvažuji. V čr také raději nízké, lehké, běžecké boty, ale na měsíc do Skotska/Anglii bych je asi nevzal,tyjo :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod nolan » pon led 30, 2017 19:35

Zdravím, máte prosím niekto skusenosti s topánkami ASOLO REVERT GV? Dakujem.
nolan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 20, 2014 22:33

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mfilip » pon dub 3, 2017 10:42

Mám za sebou česrtvou zkušenost s Asolo Fugitive GTX: viewtopic.php?p=474227#p474227
mfilip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 2, 2017 10:15

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mike » pon dub 3, 2017 17:42

Vymazal jsem text a misto nej dal link na druhe vlakno, kde byl ten samy. Aby se nediskutovalo o stejne veci na dvou mistech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mfilip » úte dub 4, 2017 8:00

Diky, je to tak lepsi.
mfilip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 2, 2017 10:15

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Merrs » stř dub 19, 2017 17:27

Čau, nevíte někdo něco o modelu Nucleon GV? Tady na fóru ani jinde o tom není ani slovo, nemáte to někdo? Díky :wink:
Merrs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 19, 2017 17:20

Re: Boty Asolo

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 20, 2017 22:22

Merrs píše:.. Nucleon GV...


Asi tak, pokud je to novinka, nezbývá ti, než se stát průzkumníkem.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Raxalpe » pát črc 28, 2017 13:14

nolan píše:Zdravím, máte prosím niekto skusenosti s topánkami ASOLO REVERT GV? Dakujem.


Ahojte, aj ja zdravim
a ozivujem otazku - ak s tymi Asolo Revert mate niekto nejaku skusenost, prosim info :rolleyes:
Raxalpe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 28, 2017 13:07

Re: Boty Asolo

Příspěvekod nolan » úte srp 1, 2017 9:18

Mám ich, su skôr vhodné na užšie nohy. Ak chceš ešte nejaké info pýtaj sa.
nolan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 20, 2014 22:33

Re: Boty Asolo

Příspěvekod seis » čtv srp 3, 2017 16:13

Před měsícem jsem pořídila Nucleon GV, zatím nachozeno cca 10 dní, celodenní túry, české a slovenské hory. Oproti Shiver GV (ty mi vydrželi cca 2 roky, podrážka je úplně prochozená) se mi zdá podrážka opravdu lepší. Značka Asolo mi vyhovuje, mám celkově užší nohu. Kdyby někoho zajímali nějaké detaily ohledně srovnání bot, dejte vědět.
Asolo Revert mám ve skříni také, ale ještě jsem je nepoužila, asi až na podzim :)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Raxalpe » pát srp 11, 2017 14:05

nolan píše:Mám ich, su skôr vhodné na užšie nohy. Ak chceš ešte nejaké info pýtaj sa.

Dik za info. No ja mam nohu normalnu az sirsiu, ale tak v obhcode sa daju otestovat.

Skor skusenosti napr. v zmysle - co si v nich pochodil (v akom terene sa najlepsie osvedcili), aka je prilnavost podrazky (niektori uvadzaju, ze dost klzu)...

Mam sice solidne celokozene Lowy, ale na jednodnove vylety su zbytocne tazke a na lahsich terenoch sa mi zda zbytocne ich opotrebovavat.
Takze hladam nieco hmotnostou lahsie s vyuzitim na jednodnovky & aby to bolo vhodne aj na skalnate tereny nad 2000m (no mam panicky strach zo smykania na skalach :roll: ) & aj nie zbytocne tvrde na kopce typu Velka Fatra... proste taky "univerzal" pre stredne narocnu turistiku :rolleyes: ...
Raxalpe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 28, 2017 13:07

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Yolaus » úte led 7, 2020 23:41

Ahojte, máte niekto skúsenosť s botami Asolo Piz GV alebo Asolo Elbrus GV? Diky.
Yolaus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 6, 2013 22:20
Bydliště: Bratislava, SVK

Re: Boty Asolo

Příspěvekod sobb » pon pro 28, 2020 23:16

Právě jsem objednala 2x GTX "tenisky" Asolo Landscape za solidní cenu. Botník sice máme zaplněn, ale samými polorozpadlostmi, většinou přesunutými do kategorie "pracovní". Tak zas budem dělat parádu :) Doufám, že aspoň chvíli vydrží.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Etheric » úte pro 29, 2020 8:48

Pozor na to, aby se bota neohýbala v modře označených místech. Pokud se tam ohýbat bude, půjde to rychle do kopru. Podobnej problém jsem měl s nižšími..
Screenshot_20201229_084550.jpg

Ten ohyb u kotníku, kousek textilie mezi dvěmi vrstvami kůže, mi přijde též jako kritický místo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty Asolo

Příspěvekod apuka » úte pro 29, 2020 9:45

@etheric: ja jsem mel od Asola nizke boty podobne konstrukce i s podobne resenyma kombinacema kuze-cordura. A ohybaly se presne v uvedenych mistech. Vydrzely mi cca 3 roky kazdodenniho chozeni do prace plus sem-tam i priroda. Vyhodil jsem je, protoze se mi prodrala podrazka az do pulky PU...
Stejne "problemy" jsem mel s Aku botami, ty vydrzely o rok dele, ale tam jsem na pate prochodil podrazku az k vnitrku.
Pokud by se Ti to zdalo malo vydrze, tak vem do uvahy, ze to mohlo byt v prumeru cca 2,5-3 km denne po meste, tj asfalt a beton...

Obavam se, ze vyplneni Tvych obav v tomto pripade zavisi spise na kompatibilite nohy a boty (a zpusobu chuze) nez na konstrukci.

A ohybani v kotniku je tady v poradku - ale zase je to otazka hlavne te kompatibility.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Asolo

Příspěvekod sobb » úte pro 29, 2020 12:25

Díky za postřehy :)
Naživo je ještě nemám, tak uvidíme, co to udělá. Nějakou extra dlouhou životnost si od nich neslibuju, ale doufám, že se neroztrhaj dřív, než prochodíme podrážky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Boty