Boty Asolo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Asolo Makalu

Příspěvekod ozzman » pon srp 23, 2010 14:37

Ahoj fseci na tomto fore - pripajam sa svojim prvym prispevkom tak dufam ze to "nezoram"...
Som nuteny odlozit svoje vysluzile dvadsatrocne vibramky do skrine (resp. na lahsie tury) a jednou z moznosti su Asolo Makalu (momentalne v akcii za cca 198 €, mam predstavu o vyuziti vo vyssich tatranskych vyskach resp. v Alpach) tak o nich zbieram vsetky dostupne info. Vyskusane ich mam, sediet by mali vcelku OK, trochu som "neisty" tym ze nemaju na snurky haciky ale klasicke dierky - nie ze by mi to nejak vadilo ale je to dost ojedinele...
Dakujem za nazory prip. nejaku alternativu...
ozzman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 22, 2010 18:37

Re: Asolo Makalu

Příspěvekod zbuddy » pon srp 23, 2010 14:48

Kdybys použil funkci Hledat, tak by Ti vyšly tyto výsledky: search.php?keywords=asolo+makalu&terms=all&author=&fid[]=6&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
Takže Tě slučuji do vlákna Boty Asolo, vítej na OF :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Boty Asolo

Příspěvekod ozzman » pon srp 23, 2010 15:11

Dik za linky, v podstate som ich uz skoro vsetky presiel v minulosti - chyba mi tam vsak nieco na ten sposob "chodim a leziem v nich uz rok - dva a su take a take..."
ozzman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 22, 2010 18:37

Re: Boty Asolo

Příspěvekod cvejnula » stř srp 25, 2010 15:03

zbuddy píše:Sasslongy i pár jiných se dělají i ve wide verzi...


Ano, dělají, ale podle mého názoru jsou úzké i ty rozšířené.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Asolo FSN Spyre GV

Příspěvekod cafolk » stř zář 15, 2010 12:25

Zdravím fórum, protože mi odešly ani ne po ročním používání moje první botky NumeroUno, zalíbili se mi Asolo FSN Spyre GV. Používám je na výlety se psem, denně tak 6-10 km. Může mi někdo poradit, zda jsou na toto vhodné? Díky, Cleo.

sloučeno. -ZB-
cafolk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 15, 2010 12:18

Re: Boty Asolo

Příspěvekod joshuaherek » úte zář 21, 2010 21:02

Zdravím všechny :)

Jsem tu úplným nováčkem, tak 1) nechci hned "mazácky" vytvářet nové téma :D a za 2) koukám, že tu zrovna řešíte obuv Asolo, tak se připojím s dotazem sem.. :)

Začali jsem s přítelkyní letos tak trochu chodit a dost nás to chytlo, tak bych rád přes zimu nakoupil nějakou tu výbavičku a vyrazil i dál a výš.. :D Už to zde cca týden pročítám a tak něco o koupi bot vím, ale rád bych znal Váš názor, ať nešlápnu vedle. Chtěl bych přítelkyni koupit k Vánocům pořádnější botky (samozřejmě si je vyzkouší). Viděl bych to spíše na celokoženou botu a jestli jsem vše pochopil správně, tak by to asi měla být tvrdost "B", protože se bude jednat převážně o Jizerky, Krkonoše a to že pojedem 1, 2x někam výš na tom asi moc nezmění (??). Taky bych rád, aby si je mohla rozchodit teď přes zimu normálně ve městě (každodení nošení). No a do oka mi padly tyto: http://www.asolo.cz/katalog/High-Tech-l ... et-GTX-ML/ za cenu okolo 4300Kč. Jen mě "děsí", že je to neověřená novinka.. Alernativám se nebráním a za odpověď předem děkuji.. :wink:
joshuaherek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 21, 2010 20:11

Re: Boty Asolo

Příspěvekod vonkreuz » úte zář 21, 2010 21:26

Tady máš na ně předrecenzi :wink:
Bot Asolo bych se nebál. Kdesi jsem na netu zahlédl česky psaný článek z poslední doby o výletu do jejich továrny a evidentne je nedělají na koleni.

edit:
TADY je ta návštěva v továrně Asolo. No dobře :oops: není to česky, je to slovensky, ale to je snad jedno *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty Asolo

Příspěvekod marab » úte zář 21, 2010 23:06

spíše na celokoženou botu
to ti schvaluju, ale ten tvuj predvybrany model tomu zrovna neodpovida :)
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Boty Asolo

Příspěvekod zbuddy » stř zář 22, 2010 10:09

neodpovídá?
"Lehoučká celokožená dámská treková bota s tou nejvyspělejší technologií"
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Boty Asolo

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 22, 2010 10:12

Té kůže je tam dost, ale přece jen je svršek kombinací kůže a textilu, takže celokožený svršek nemá.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty Asolo

Příspěvekod zbuddy » stř zář 22, 2010 10:14

Myslíš tím, že má textilní jazyk? "do náročných a vícedenních akcí to chce pohorky, které nepropouštějí vodu. U nich pak požadujme, aby byl jazyk vcelku se svrškem boty". Dle mého laického názoru svršek je svršek a jazyk je jazyk. Rád se však nechám poučit od p(r)odavače nebo obuvníka. Můžeme se kdyžtak zeptat ve Zlíně :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Boty Asolo

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 22, 2010 10:25

JJ, to jsem měl na mysli.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty Asolo

Příspěvekod joshuaherek » stř zář 22, 2010 10:59

Děkuju za užitečné příspěvky, i když je to vlastně jen ten jeden.. :) Asolo vypadá vážně spolehlivě a jen mě to utvrdilo, že jsem vybral správně.. :wink:
joshuaherek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 21, 2010 20:11

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Kmoda » pon říj 18, 2010 17:12

Prosím kde je možno prohlédnout boty Asolo,myslím převážnou část nabídky této firmy a případně vyzkoušet více velikostí? Ústecký kraj, Středočeský kraj a Praha. Díky
Kmoda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 18, 2010 16:36

Re: Boty Asolo

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 18, 2010 17:29

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Kmoda » pon říj 18, 2010 18:06

Hm díky,o tom vím,měl jsem na mysli praktické zkušenosti,protože třeba prodejce na Mělníku má v nabídce jedny kotníkové boty od Asola a ostatní prý se dají objednat podle velikosti. Takovvá prodejna je mi ale na nic
Kmoda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 18, 2010 16:36

Re: Boty Asolo

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 18, 2010 18:22

Tak v Praze v Hanibalu nebo třeba v Hudy sportu něco seženeš
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fahrman » ned lis 21, 2010 20:58

Zdravím Vás,

Moje mladá si během půl roku už podruhé pochroumala kotník, takže jsme se domluvili, že dostane k Vánocům pořádné kotníkové boty... Jenže jsme v tom oba laici bez zkušeností (já jsem vozíčkář), takže je řada na Vás, co (ne)poradíte.

První otázka byla, zda boty pro lehký nebo těžší treking. Bude je používat celoročně - tedy i v zimě. Horskou turistiku neprovozuje, spíš jde o to aby měla nohu v pohodlí a bezpečí na různých polních cestách, makadamu, v lese, v hluboké kaluži... Pro lehký treking by jí možná stačily, ale pro těžší treking už dělají speciální odtlumené podrážky (pro ty, kteří tahají těžké batohy, což je paralela k nadváze mojí přítelkyně :-$ ) a líbil se mi i kladkový systém zavazování (má to smysl nebo je to jen "machrovinka" navíc?). Těžko říct. Jediné, co vím jistě je, že hledáme boty s Gore-Texovou nebo ekvivalentní membránou.

Náš prozatimní favorit je Asolo Power Matic 400 GV za 3500,- nebo Asolo Power Matic 200 GV za 4400,- . Ty druhé jsou ale už přes limit, takže bych je vzal jen při samých kladných doporučení. Co vy na ně? Budou OK i v zimě?

Známý mě zrazuje, že varianta 200 GV nemá gumovou obsázku. Mě se líbí, že vypadají civilně a teoreticky by byly nositelné i do města (v hrbolaté Olomouci by si možná přišly na své). Našli bychom teoreticky i nějaké Lowa Albula nebo Hanwag Tatra... ale na internetu mě tolik neoslovily. Samozřejmě půjdeme ještě do nějakých sportovních obchodů, ale pochybuju, že je budou mít ve správné velikosti v dámském provedení skladem. Třeba budeme překvapeni.

Můžu tedy znát Váš názor? Děkuju.


EDIT: něco dalšího jsem si na OF pročetl, tak se zeptám: Jakou máte zkušenost s výdrží gore-tex membrán u těchto bot?
Naposledy upravil fahrman dne ned lis 21, 2010 21:41, celkově upraveno 1
fahrman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 20:25

Re: Boty Asolo

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 21, 2010 21:19

Obsázka je, aspoň mě se zdá, výsadou posledních let. Např. kamarádka z horo oddílu má Las Tibet GTX a i bez gumy je má asi 7 let.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fahrman » ned lis 21, 2010 21:40

Ještě se zeptám - najdou tady lidé můj příspěvek, když není výhradně Asolo orientovaný? Nemám ho zkopírovat pro sichr i do obecnějšího vlákna? :)
fahrman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 20:25

Re: Boty Asolo

Příspěvekod sobb » ned lis 21, 2010 22:19

neboj, najdou, tady je to samej závislák, co čte všechno co se na of napíše :wink:

k botkám: vzhledem k tomu, že je přítelkyně nemá do hor, tak bych volila spíš něco lehčího a pohodlnějšího - s tvrdýma botama by se zbytečně trápila
obsázka pro tohle použití taky není nutná, pokud nemá ve zvyku okopávat věci kolem sebe
pokud netrváte na Asolu, tak je spousta dalších značek, mrkněte pro inspiraci na diskuze tady na fóru nebo pohledej na netu a pak v obchodě vyzkoušejte
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty Asolo

Příspěvekod karolik » pon lis 22, 2010 21:38

ahojte, chtěl bych se zeptat, které boty vám připadají lepší?
http://eshop.asolo.cz/tezke-trekove-bot ... ic-400-GV/
a tyto:
http://www.sport-lyze-kola.cz/outdoor/b ... nthracite/

Provoz české hory ve všech klimatických podmínkách. Občas i sníh.
děkuju za odpovědi!
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Boty Asolo

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 23, 2010 2:00

Možná by pomohlo, kdybys kopíroval celé odkazy a ne jejich zkrácené verze, jak se objevují v jiných vláknech :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty Asolo

Příspěvekod karolik » úte lis 23, 2010 8:43

karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Boty Asolo

Příspěvekod defenger » úte lis 23, 2010 11:19

Power Matic 400 GV, tak ty mám...Bohužel jsem myslel, že vydrží dele, než dva roky :-(
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fahrman » úte lis 23, 2010 12:28

Defenger - můžu poprosit o trochu podrobnější odpověď? Co odešlo? V čem se osvědčily a v čem ne? Jaký jste měl za ty dva roky režim a frekvenci užívání těch bot? Pokud nachodíte 2tis km / rok někde po Alpách, pak bych 2 roky považoval za dobrý výsledek :)
Jaký máte po zkušenostech názor na ten kladkový systém zavazování? Je to jen marketing nebo je to funkční?

EDIT: opraven překlep
Naposledy upravil fahrman dne úte lis 23, 2010 17:17, celkově upraveno 1
fahrman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 20:25

Re: Boty Asolo

Příspěvekod lara » úte lis 23, 2010 13:01

i mě prodejce říkal, že ty Powery "zpapučovatí", a že tolik nevydrží. co tím přesně myslel, nevím.... :|
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Boty Asolo

Příspěvekod defenger » úte lis 23, 2010 22:12

kladky - nevím, jaké by mohli mít vyhody. Po roce jsem nechal vymenit podrážku. Po dalším roce se udelala trhlina v miste ohybu, u špičky. A docela díra, takže už nejsou vodě odolné. Nyní jsem zjistil další poškození u špičky, v miste kde je prilepená podražka. Boty jsou jinak velice pohodlné, ale nosim je, jen když není riziko namočení :-) Už jsem si počidil nové, taky Asola, Lothar GV, tak uvidím... Chodil jsem, bežnou turistiku (naše kopečky), až na jeden týden ve V.Tatrách.
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Boty Asolo

Příspěvekod karolik » stř lis 24, 2010 11:20

Ahoj lidi, chci se zeptat. Chtěl bych si koupit celokožené boty a vybírám mezi:
http://www.1obchodak.cz/p/trekove-boty- ... ace-asolo/
a:
http://www.blackcomb.cz/boty-salewa-bis ... allimeade/
které by podle vás měly být lepší? jiným modelům bych se asi nebránil. Díky za odpovědi. K

Edit: Použití - výšlapy jaro - podzim + využití v zimě - klasické vycházky s možností občasného výletu do Krkonoš.
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » stř lis 24, 2010 11:39

... které by podle vás měly být lepší?

Na co lepší? Kde a na co je hodláš používat?
BF

Přesunuto z vlákna Celokožené pohory.
vK
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

PředchozíDalší

Zpět na Boty