Boty Asolo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Asolo

Příspěvekod karolik » čtv lis 25, 2010 12:27

karolik píše:Ahoj lidi, chci se zeptat. Chtěl bych si koupit celokožené boty a vybírám mezi:
http://www.1obchodak.cz/p/trekove-boty- ... ace-asolo/
a:
http://www.blackcomb.cz/boty-salewa-bis ... allimeade/
které by podle vás měly být lepší? jiným modelům bych se asi nebránil. Díky za odpovědi. K

Edit: Použití - výšlapy jaro - podzim (české hory) + využití v zimě - klasické vycházky s možností občasného výletu do Krkonoš.

k těmto botám by mě zajímala nějen kvalita, co si o kterých myslíte, ale i tvrdost. Četl jsem, že ty Asola jsou B, ale u těch Salewa absolutně nevím. Rockopoint píše C, Hudy zase B. Poradíte?
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Boty Asolo

Příspěvekod sx02 » čtv lis 25, 2010 13:17

Zkušenosti se Salewaockejma boatama nemam ale podle obsazky, podrazky i stylu bych tipoval minimalne B/C, oni takovy Garmont Nebrasky jsou taky C a jsou dost podobny, takze tohle bude imo take C
Hlavne si je nekupuj pres net, tohle stejne poznas az pri vyzkouseni. Ccko uz je docela na hrane na bezny nosena na ceske kopecky. ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Boty

Příspěvekod helios6 » čtv lis 25, 2010 14:03

Ahoj, chcela by som počuť váš názor na topánky Asolo Elios GV ML.
http://www.korunka.cz/vysoka-sportovni- ... s-gv-woman
Chcela by som s nimi behať po Nízkych Tatrách a kade tade, tak či niekto nemá s touto značkou skúsenosti...diiiky
helios6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 25, 2010 13:36

Re: Boty Asolo

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 25, 2010 14:09

@helios

kade tade...Ne, s touto značkou tady nemáme žádné zkušenosti :twisted: :mrgreen:

Po stotřinácté píšu "Použij tlačítko Hledat" :twisted: Kdybys to učinila, našla bys několik názorů na tyto boty v tomto vláknu, kam jsem Tvůj dotaz sloučil a další 2 zmínky ve 2 jiných vláknech...

Nezakládej zbytečně nové vlákno, jak vidíš, zrovna dnes se boty Asolo probírají. Dále používej vhodné názvy vláken, název vlákna "Boty" je, jak to nazvat slušně, k exkrementu. Howgh.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Boty Asolo

Příspěvekod atti.hombre » sob pro 11, 2010 17:07

Asolo PowerMatic 100GV mám a sadnú ako uliate!...bol to značný risk kupovať cez net ( žiadny obchod v blízkosti ich nemal na sklade),ale po preštudovaní podmienok e shopu som to riskol.Prevetral som ich pár krát v snehu,musím konštatovať,že držia nohu v suchu,a pri použití poriadnych ponožiek ani zima mi v nich nie je, hoci nie sú zateplené. zatiaľ nemôžem povedať nič iné ako: odporúčam
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fps » ned pro 12, 2010 10:39

atti.hombre píše:Asolo PowerMatic 100GV mám a sadnú ako uliate!

jak jsou tvrdé a do jaké kategorie by si je zařadil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod atti.hombre » ned pro 12, 2010 12:49

Tvrdosť ,na to že ešte nie sú rozchodené,nie je katastrofálna-to znamená,že v tom snehu ani na asfaltke som nemal pocit,že idem v lyžiarkach.Sú pevné-lebo sú nové a dúfam,že ked povolia pevné aj ostanú.Kategóriu by som odhadol tak B/C...ešte k veľkosti-ja mám nohu 8,5 ku to jest č 43 ( normálne) ale objednal som 43 2/3- čo som urobil dobre.Ani v hrubej ponožke nemám pocit nedostatku miesta pri prstoch a v tenšej ponožke mi zas noha nelieta, je to tak akurát.Podrážka nemá dezén traktoru,ale na skalách je stabilná-čo som zatial skúšal.
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Martinus Prime » stř led 12, 2011 10:39

Nazdar plantážníci,
do hledáčku se mi dostali céčkové boty Asolo Alpinist. Tak se ptám jestli máte někdo zkušenosti s botami Asolo Alpinist GV
Martinus Prime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 12, 2011 8:46

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Bossinko » stř led 12, 2011 11:11

atti.hombre píše:Tvrdosť ,na to že ešte nie sú rozchodené,nie je katastrofálna-to znamená,že v tom snehu ani na asfaltke som nemal pocit,že idem v lyžiarkach.Sú pevné-lebo sú nové a dúfam,že ked povolia pevné aj ostanú.Kategóriu by som odhadol tak B/C

B/C ?Podľa mňa sa Ti to zdá iba teraz na začiatku,ale podľa mňa sú to čisté B-čka,i keď som ich nemal na nohe.B/C by som povedal na Sasslongy.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod mimina » čtv led 13, 2011 21:20

Ahojky , je to sice trochu mimo misu ale mohla bych se zeptat ,proc do pohorek kdyz jsou vetsi se nemohou vzit dvoje ponozky , diky za odpoved :-)
Uživatelský avatar
mimina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 1, 2011 2:11

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Robur » pát led 14, 2011 8:52

jistěže můžou, proč by nemohly? Taky to tak dělám.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Boty Asolo

Příspěvekod lara » pát led 14, 2011 9:01

potvrzuju, taky to tak dělám a můžu říct, že dvoje tenké ponožky jsou ve finále lepší, než jedny termo.
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Boty Asolo

Příspěvekod amigo » pát led 14, 2011 9:26

podle pravidel o prodeji na OF je zakázáno nosit do bot dvoje ponožky! a doplňte si na sebe laskavě kontakty! :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty Asolo

Příspěvekod lara » pát led 14, 2011 10:56

@amigo: jsi dneska druhý, kdo mě nehorázně rozesmál! dobře ty! :smt082 :smt082 :mrgreen:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Boty Asolo

Příspěvekod zbuddy » pát led 14, 2011 13:10

mimina píše:Ahojky , je to sice trochu mimo misu ale mohla bych se zeptat, proc do pohorek kdyz jsou vetsi se nemohou vzit dvoje ponozky , diky za odpoved :-)
Kdo a kde řekl takovou blbost? Já používám dvoje tenké ponožky i do inline.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Robur » pát led 14, 2011 14:55

@mimina: už to vysvětlil amigo: protože je to zakázáno.
@ zbuddy: i Ty porušuješ pravidla OF? :twisted:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod Van Stajpen » úte čer 7, 2011 13:04

Dobrý den, potřeboval bych poradit od někoho, kdo vlastní tyto boty (Asolo Alpinist, Asolo Sherpa). Chci si koupit nové vysoké trekové boty, většinou do Tater a nižších hor, ale i do zimy. Asola Saslongy a Asola Power Matic 200 bylo pro mě celkově nízké, Asola Lhasy byly fajn ale moc nevydrží v zimě (kůže Nubuk2,4 mm)+ nezajímavý vzhled. Napadlo mě koupit si nějaké boty z kategorie VHT. POtřeboval bych se zeptat někoho, jaké zkušenosti má s tvrdými botami Asolo Alpinist, Asolo Sherpa na našich horách, případně několikadňových pochodech. Zkoušel jsem i Asola Granite a Asola Lhotce ale to už je jiná dimenze... :-) strašně tvrdé a težké
Díky Adam L.

sloučeno,
sobb
Van Stajpen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 7, 2011 12:53

Re: Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod bibi » úte čer 7, 2011 14:16

mrkol si už sem a sem?
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod slash1111 » úte čer 7, 2011 14:25

Asolo Alpinist = Sherpa (je to nastupca), a to je cca to iste ako Granite/ Lhotse (tie maju drazku aj vpredu) takze su rovnako tvrde
Ty pises, ze ich chces na trekking, tieto su na horolezectvo...

Priklad:
Zimny vystup na Gerlach:
Ja v Aplinistoch (+ macky) uplna pohoda
Kamarat PowerMatic 100 a bolesti v clenkoch

Zimy prechod Malej Fatry:
Ja v Aplinistoch (+ macky) ubolene paty
Kamarat PowerMatic 100 uplna pohoda

Na ceske hory budu velmi malo pouzitelne, bude to krvavy boj a narek...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod Van Stajpen » úte čer 7, 2011 14:40

Díky za radu, ale pořád jsem se nerozhodl. Většinu času se sice tahám po našich a slovenských kopcích, ale jestli se v budoucnu dostanu na něco většího (Alpy) tak možná radši ocením ty Alpinist... :-/ nevím nechce se mi dávat 5000 za obyč. trekové boty (Sasslong), když už jedny starší mám a ty nové budou na hovno ve sněhu apod..
Van Stajpen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 7, 2011 12:53

Re: Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod Van Stajpen » úte čer 7, 2011 15:15

slash1111 píše:Asolo Alpinist = Sherpa (je to nastupca), a to je cca to iste ako Granite/ Lhotse (tie maju drazku aj vpredu) takze su rovnako tvrde
Ty pises, ze ich chces na trekking, tieto su na horolezectvo...




Troufám si tvrdit, že model Asolo Alpinist = Sherpa není uplně stejný jako Granite/ Lhotse ... už jen proto že má jiný druh podrážky... právě proto jsem chtěl vědět názor někoho kdo přímo s těmito boty přišel do kontaktu ;-)
Naposledy upravil šíp dne úte čer 7, 2011 16:14, celkově upraveno 1
Důvod: Zkracuj citace, je jasné, na který příspěvek reaguješ. šipka
Van Stajpen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 7, 2011 12:53

Re: Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod šíp » úte čer 7, 2011 16:11

Van Stajpen píše:Díky za radu, ale pořád jsem se nerozhodl. Většinu času se sice tahám po našich a slovenských kopcích, ale jestli se v budoucnu dostanu na něco většího (Alpy) tak možná radši ocením ty Alpinist... :-/

Jde taky o to, v jakém časovém horizontu to plánuješ. Jestli za pár let, klidně si kup ty Sasslongy, protože dýl Ti stejně nevydrží a poté si rovnou koupíš tvrdší boty, ve kterých bys teď zbytečně trpěl.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Potřebuju poradit s výběrem nových bot Asolo

Příspěvekod Van Stajpen » úte čer 7, 2011 16:29

Dobrá, dobrá..a co takhle několikadňový trek Tatry? Dá se to vydržet v botech typu Asolo Sherpa? Nemá s nimi někdo zkušenosti?
Van Stajpen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 7, 2011 12:53

Re: Boty Asolo

Příspěvekod fps » pát srp 19, 2011 11:55

Je ňáký rozdíl mezi Asolo Sasslong a Asolo Lhasa kromě toho že jsou Asolo Lhasa vyšší? hlavně mě zajímá jejich tvrdost v kotníku, zda je u obou stejná? které by jste spíš doporučili na sněžnice?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Trafikant » úte zář 13, 2011 15:03

Tak mi dorazily další Asola, na které jsem se těšil skutečně moc:

Asolo Vortex XCR

Obrázek

Už se doprodávají a díky bohu měli ještě v Itálii 13,5ky (která sednou jako ulité =)), je to lehoučká bačkůrka (chodil sem v nich dneska v krámu), sice u mojí velikosti se váha vyšplhá na 690 gramů (půl pár), ale pořád to je lehké a plánuju je používat na takové to klasické chození po nižších kopečcích, nástupovky do Tater či Alp atd...prostě se konečně zbavím B/C dvoukilových pohor...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylonem?

Příspěvekod janulina.s » pon říj 10, 2011 10:54

Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylonem?

Letošní rok mám vyloženě dilema, jaké nové vysoké trekové boty koupit. Pro značku jsem se zřejmě už rozhodla, chci Asola - prostě vzhledově se mi líbí. Předem sděluju, že díky funkci hledej jsem projela snad všechna vlákan, kde jen byla zmínka o botách Asolo.
Boty chci zejména na podzim a zimu, denně chodím pár km se psem ke koním(lesní cesty, louky), a případně lítám někde po městě v těch nasolených sračkách, do toho poměrně často vyjíždím na jednodenní výlety do dostupných hor vzdáleností (Beskydy, Jeseníky, Fatra, Tatry).
Celou dobu jsem si říkala, že si koupím celokoženou botu, že prostě co se týče udržování, až odejde membrána, bude to lepší - měla jsem vybrány Asolo Bullet - tam přichází v úvahu béžová varianta - jenže to si myslím, že boty furt budou jako prase.
pak jsme teda říkala, že hnědé Triby, ale po přečtení recenzí na nějakých forech si říkám, jestli už prostě boty nebudou zbytečně moc tvrdé kvůli použití i ve městě.
No, jako případná verze v tom kombinovaném provedení připadá v uváhu superfly nebo atlantis, ano, pouze z důvodů estetična:)
A teď babo raď, vzít raději kůži a počítat s větší tvrdostí, nebo volit pohodlnost ale zase vyšší riziko promočení?
odejde membrána v těchto botech rychle?
Pokud má někdo čerstvou zkušenost, budu ráda.
ještě dotaz k velikostem, standardně mám vel. 37, říkala jsem si , že 38 bude stačit, ale po měření jsem došla k závěru, že mám nohu 24 cm dlouhou, což u asola už odpovídá 38, volit tedy raději ještě větší číslo?
Na osobní vyzkoušení bohužel nejsou podmínky, v kamenných obchodech v okolí jsem nikde nic neobjevila..
Díky za případnou odpověď
Naposledy upravil vonkreuz dne pon říj 10, 2011 21:12, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
janulina.s
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 10, 2011 9:55

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod deckardph » pon říj 10, 2011 13:00

Bez zkoušení si tvrdý boty nekupuj ! [-X
Na tvoje použití by asi kombinovaná bota (nylon/kúže) stačila, ale určitě nezvládne co se týče odolnosti proti vodě to co celokožená, ale pro tvoje nenáročný použití stačit bude ...
Estetickou stránku věci za tebe nikdo nevyřeší, ale pamatuj si, že čím víc pí*ovinek na botě je, tím větší je pravděpodobnost že se něco podělá ...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod rezna » pon říj 10, 2011 13:11

reknu jedinou vec co uz jsem tu rekli 100x - nevybirej podle znacky ani vzhledu ale podle toho, ktera bota ti sedi - to je zaklad u jakokekoliv vyssi/tvrdsi boty
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod janulina.s » pon říj 10, 2011 18:19

No, já bych si velmi ráda botu vyzkoušela, ale Hudáč, RP apod., pokud od nás dojedu třeba do Ostravy, tak mají až asi 3 druhy dámských bot na vyzkoušení v mé velikosti a rozhodně mě žádné nenadchly...takže proto volím eshop, vždy je možnost poslat zboží nepoškozené do 14 dní zpět, a to mě vyjde asi levněji, než něco objíždět....
janulina.s
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 10, 2011 9:55

Re: Boty Asolo - vhodná spíš kůže nebo jen kombinace s nylon

Příspěvekod deckardph » pon říj 10, 2011 18:32

Komu není rady .... #-o
Hele jestli to chceš řešit fakt přes poštu, tak si nech poslat rovnou několik druhů v několika velikostech okolo té tvojí, ale já osobně bych to teda nechtěl absolvovat :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron