Vibram Five Fingers - žabí boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod beny6 » ned srp 30, 2009 11:21

V Elias sportu v Brne jsem je videl minuly tyden taky v nejake akci tusim za 1500. Videl sem tam verzi Sprint.
Uživatelský avatar
beny6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 16, 2008 11:27
Bydliště: Brno

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod oblivion » stř zář 9, 2009 2:39

ahoj, taky přidám pár zkušeností s FF:

KSO mám od února, ani suchý sníh nebyl problém, Sprint a Flow od dubna (vše z Kayak Shed včetně několika Injinji ponožek)
KSO mají nejlíp vyřešený stahování jedním suchým zipem a k dlouhým kalhotám jsou celkem nenápadné a ta síťka fakt pomáhá

Sprinty jsou zase lepší na léto, ostatně nemají celočernou variantu, ponožky (hlavně ty proužkovaný :o) jsou v nich dost vidět,
ale co mi na nich docela vadí jsou 3 suchý zipy, navíc na patě pevně uchycený, takže je těžké je nastavit tak, aby seděly v pohybu…

Flow se hodí do deště, mokré nestudí, neopren nohu příjemně stahuje, ale do tepla moc nejsou; 2 suché zipy s patou volnou – OK;
ve Flow jsem běžel / šel Krušnohorský dogtrek, s blouděním něco přes 100 km, liják, bahno, na Božím Daru sníh, taky dost asfaltu,
seděly skvěle, co do bot nateklo, to zase vyteklo a nestudilo, jinak se do nich nic nedostalo, ke konci jsem si v loužích nohy i chladil…
(akorát mi z tý spousty šutrů pak na 14 dní nohy otekly tak, že nešly dát prsty od sebe, a na 2 měsíce byla nucená pauza v běhání)

společným neduhem všech 3 typů je to, že mezi prsty nemají zvýšenou podrážku, takže vám tudy nateče voda i v nejmenším dešti
taky je musím celkem často prát (ale to může být individuální :o) a dost se v nich ničí ponožky, Injinji jsem v nich doslova rozerval…
na ponožkách asi dost záleží, se špatnýma jsem po klidných 9 km (45 min) na běhacím páse měl 3cm krvavé puchýře pod palcema

že by ve FF měl člověk chodit po špičkách, to jsem věděl, ale že to znamená naučit se znova chodit (a DÝCHAT!!), to jsem nečekal,
ale každopádně ta změna vnímání země, nohou, pohybu stála za to a už se teším na ty dva nové typy – KSO Trek a kožené FF Moc

žabákům zdar!!

p.s.: asi jsem se zamiloval – Sock Dreams, ponožky opravdu z říše snů
oblivion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 9, 2009 1:45

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Dasa J » pát říj 2, 2009 12:26

Tyhle botky mám a jsou super. Dá se o nich najít poměrně hodně informací přes vyhledávače, jsou tam i různá videa. Teď je také test na http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1080 ... -temer-bos
Nosím je více jak půl roku a skoro mne mrzí, že už bude zima, kdy se nosit nedají.
Dasa J
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 2, 2009 12:07

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Schnappi » pát říj 2, 2009 21:39

Nevím, možná je to nedůvěra předsudková, ale přijde mi, ře do hor se to vzít nedá a v lehkém terénu ty túry nalehko klidně odchodím bosky. Takže z mého pohledu by měly smysl na vodu. Ale nikdy jsem to na nohou neměl, takže nevím - dá se s tím třeba nosit i těžký batoh?
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod schwichtenberg » sob říj 3, 2009 10:37

Dá se v nich nosit dítě v krosničce (10 kg). Batoh taky, ale nevím, jak velký batoh myslíš?
Uživatelský avatar
schwichtenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 28, 2009 21:32
Bydliště: Šumava

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Schnappi » sob říj 3, 2009 19:00

No, s mým D. ACT Pro 60+15 nacpaným k prasknutí bych si na takové botky netroufnul. Jen nevím, jestli by to bylo možné po nějaké době adaptace? Ale to by pak asi bylo možné i bosky?
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Kocour » ned říj 4, 2009 8:35

Bosky se dá chodit i po horách viz. http://www.youtube.com/watch?v=OAo7PcmzB5Q&feature=related přeci jen, šerpové jsou kolikrát taky bosky. Vibramky ovšem zaručují jistou bezpečnost, třeba na pláži, kdy může být v písku střep a podobně. Navíc na úplně bosého člověka se ostatní dívají jako na exota, s vibramem jako na menšího exota.
Kocour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 4, 2009 8:29

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod deckardph » stř říj 7, 2009 12:46

Funkce těhlech bot mě fakt uniká, taková mutace mezi sandalí a chozením naboso, ale za takový peníze? Může mě tu někdo říct, k čemu to je a v čem je to o tolik lepší než chození naboso (což je ještě přirozenější) a nebo se sandálema (který stojí 500 a dá se s nima chodit snad uplně všude a pořád) ?
btw kocoure - vždyt v tom videu jde po chodníku a na zádech nemá žádnej pořádnej bágl. Už ho vidím, jak ,de suťovištěm nebo třeba jen pár kilásků drsnějším terénem bez opory kotníku :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Dasa J » stř říj 7, 2009 16:28

Jestli umíte anglicky, tak se podívejte sem: třeba tam najdete odpověď na Vaše otázky http://www.fourhourworkweek.com/blog/20 ... ers-shoes/
http://barefootted.com/labels/fivefingers.html
Jsou tam i videa, kde v nich dělají různé aktivity. Běžte si je vyzkoušet jen tak pro zajímavost do některého obchodu. Uvidíte sám.
Dasa J
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 2, 2009 12:07

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod moun » čtv říj 8, 2009 1:27

fivefingers mně hodně zaujaly. po přečtení tohodle tématu a recenze na světoutdooru o nich začínám dost uvažovat. mám však ukazováky na nohách delší asi o půl centimetru než palce :mrgreen: vadí to v těhle žabích botách nebo ne?
moun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 8, 2009 1:23

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod pripluv » čtv říj 8, 2009 5:24

ha, to je vcelku zasadni otazka!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod schwichtenberg » čtv říj 8, 2009 9:14

moun píše:fivefingers mně hodně zaujaly. po přečtení tohodle tématu a recenze na světoutdooru o nich začínám dost uvažovat. mám však ukazováky na nohách delší asi o půl centimetru než palce :mrgreen: vadí to v těhle žabích botách nebo ne?


To je případ manželky, vyměnila si je za o číslo větší a je to v pohodě. Vzadu se to nechá stáhnout. Ale je to fakt individuální, vyzkoušej a uvidíš. Já velikost trefil, žena je musela vyměnit, za necelý týden měla své žabáky zpět ve správné velikosti.

Ten test ve SO je dost pozitivní, až podezřele pozitivní, ale s většinou věcí co tam píšou mohu souhlasit a z vlastní zkušenosti potvrdit.
Uživatelský avatar
schwichtenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 28, 2009 21:32
Bydliště: Šumava

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod schwichtenberg » čtv říj 8, 2009 9:18

Schnappi píše:No, s mým D. ACT Pro 60+15 nacpaným k prasknutí bych si na takové botky netroufnul. Jen nevím, jestli by to bylo možné po nějaké době adaptace? Ale to by pak asi bylo možné i bosky?


Chodíš pořád s báglem na zádech?

Já pokud nesu na zádech takovej náklad, tak nemám žabáky na nohou, mám kotníkový Lowy.
Uživatelský avatar
schwichtenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 28, 2009 21:32
Bydliště: Šumava

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod pripluv » čtv říj 8, 2009 10:00

schwichtenberg píše:Ten test ve SO je dost pozitivní, až podezřele pozitivní...


svetoutdooru.cz píše:Skutečnost že většina testů není výrazně kritických je dána prostým faktem že si věci na test VYBÍRÁME SAMI z toho co bysme chtěli testovat, nebo z toho co nám vše nabízí výrobci/dovozci (máme přetlak věcí na testy). To tu mělo zaznít hned na začátku. Většina z nás dělá outdoor "od narození" a je schopna po několikaletých zkušenostech už na první pohled odhadnout jestli ten a ten spacák (např.) za něco stojí nebo nikoliv. Nikoho z nás prostě nebaví trávit dny, týdny, měsíce testováním něčeho co je už na první pohled špatné (batohy ze supermarketu kde pivo je levnější než záloha na láhev, nejnižší řady outdoorových výrobků). Proto u nás nenaleznete testy kde výrobek nedoporučujeme...


Odolný telefon Evolve Survivor GX780 · komentáře
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod moun » čtv říj 8, 2009 11:18

schwichtenberg píše:To je případ manželky, vyměnila si je za o číslo větší a je to v pohodě. Vzadu se to nechá stáhnout. Ale je to fakt individuální, vyzkoušej a uvidíš. Já velikost trefil, žena je musela vyměnit, za necelý týden měla své žabáky zpět ve správné velikosti.


Díky, asi si je koupím k vánocům. O:)
moun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 8, 2009 1:23

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod vici » úte říj 13, 2009 16:53

Nevím jestli to TADYje kachna nebo pravda :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod runner » čtv říj 22, 2009 10:27

Ahoj, tak jsem se taky stal majitelem těhle skvělým "bot". Po prvním týdnu chození si už přestávám všímat těch nechápavých pohledů a spíš si to užívám :) Sedly mi perfektně a začínám mít i pocit, že mi polevuje bolest zad. Jestli to takhle půjde dál, tak je koupím celé rodině :D
Při brouzdání netem jsem narazil na docela zajímavou stránku, věnovanou právě botám fivefingers. Kdyžtak mrkněte - http://www.fivefingers-boty.cz/.

žabím botám zdar \:D/
runner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 22, 2009 10:22

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 22, 2009 10:40

@runner: neříkáš nic nového, první 3 diskutující na těchto stránkách jsou z OF :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod schwichtenberg » čtv říj 22, 2009 13:40

runner píše: Při brouzdání netem jsem narazil na docela zajímavou stránku, věnovanou právě botám fivefingers. Kdyžtak mrkněte - http://www.fivefingers-boty.cz/.

\:D/


Zajímavé na těchto stránkách je sekce Kde koupit. Proč nás stránka pustí jenom na stránky jednoho prodejce?
Taky jsem si všiml, že ohlasy jsou stáhnutý z OF.
Poslepovanej paskvil tvářící se neutrálně a odborně ... :-k
Uživatelský avatar
schwichtenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 28, 2009 21:32
Bydliště: Šumava

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 22, 2009 13:43

@ schwichtenberg: to je ale smůla, že nelinkují na jednoho prodejce v šumavském podhůří, že?
BTW: ty stránky + jedny další, na které dávají odkaz, jsou reklama Hanibalu
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod vici » čtv dub 1, 2010 20:26

Teplé počasí je tady, tak to tady trochu oživím :wink:
Pěkné povídání a vylepšování žabích bot.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod chef » ned čer 6, 2010 16:05

Uživatelský avatar
chef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 1, 2010 8:53
Bydliště: Praha

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod charles79 » čtv čer 24, 2010 15:47

Nemáte někdo zkušenosti s Fivefingers Speed? Zajímalo by mě, jestli se hodí na běhání delších tras na asfaltu.
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod jonza » čtv čer 24, 2010 18:22

zkusenosti nemam, ale nejspis nehodi, na asfalt tenisky a i tak to je o klouby.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod jonza » čtv črc 29, 2010 23:24

nahodou jsem narazil na toto
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod oodoow » pát črc 30, 2010 5:00

už to tu psal chef, ale napíšu to ještě jednou, ať někdo nenaletí - jsou to padělky
asi to dost vydělává, protože už zašli tak daleko, že kromě kopírování vibramu začli vyrábět i svoje vlastní modely :rolleyes:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod libor richter » sob říj 1, 2011 15:55

už více než rok žádný ohlas na žabí boty ? :cry:
tak přidám pár čerstvých zkušeností .Běhám krátce cca rok, nejsem žádný profík ,doposud ve skvělých lehkých velmi odpružených Nike a myslel jsem že to je to pravé ořechové .Nejraději chodím ale bosky -u mého povolání to není ale společensky unosné .Fivefingers Vibram jsem poprvé viděl na pulmaratonu -hrdý nositel skončil 2. v čase něco kolem 1.20hod.Vzhledem k tomu že cena v norm. obchodě je podle mě dost těžko zkousnutelná objednal jsem si na E-Bay KSO Fivefingers za cca 900 Kč (asi faked kopie z číny :D ale originál krabice , visačky , stejné provedení jako originál takže to neřeším -uvidíme jaká bude životnost )
Je to samozřejmě velký risk bez zkoušení ale číslo jsem trefil a botky nebotky padnou . Nohu mám celkem symetrickou ale uzkou -takže malíček svoje přidělené místo nezaplní :) Myslím že lidé s trošku abnormální nohou můžou mít docela problémy -takže určitě zkoušet před koupením . Postupně jsem zkoušel cca 6km useky v lese -bukvice , žaludy , kořeny , kamínky -a jde to !!! jak už někdo psal je to uplně jiná dimenze běhání -je to aktivnější ,člověk musí opravdu šlapat na předek nohy a jakokdyby si cestu ošahávat.Pocit je ale výborný .Dnes jsem botky podrobil zkoušce na asfaltu a šotolině a vida 15 km uběhly bez problémů při cca 12/km hod. Trošku více bolí lýtka a uvidím jaké to bude zítra a viditelně to jde s nimi běhat v terénu i na asfaltu -příští pulmaraton bude v žabích botech !!! :D

navíc to nadšení dětí když pro ně tatínek přišel do školky ve vodnických botech je k nezaplacení :D
doporučuje zatím 1 z 10 ortopédů :)
libor richter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 22, 2010 18:36

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod -ant- » ned říj 9, 2011 17:20

Nejsi sám :-)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 9, 2011 18:36

ANT ve svém oblíbeném klobouku a žabích botách je nepřehlédnutelný. =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod dave1 » úte říj 18, 2011 7:36

Zdravím všechny. Taky patřím, respektive jsem patřil k zastáncům bot FF. Proč patřil?
Loni v létě jsem si koupil první FF KSO. Docela spokojenost, ale netrefil jsem číslo a jelikož o možnosti výměny jsem zjistil až ponějaké době, kdy boty byly chozené, tak jsem to neřešil. Na podzim, asi v polovině září, jsem se rozhodnul pro kožené KSO TREK. Z bot jsem byl od prvního dne nadšen. Jelikož ale začalo chladné a deštivé počasí, pak zima, boty jsem odložil do skříně a vytáhl až koncem března.
Jelikož mi seděly jako druhá kůže, chodil jsem v nich všude - do práce, běžné chození, procházky po lese apod. Žádné běhání ani extrémní zátěž.
V polovině září, po návratu z dovolené, jsem zjistil, že se mi začíná prodírat látka na vnitřní straně velkého palce u obou bot (je tam úzký proužek látky mezi podrážkou a samotnou kůží). Kromě toho se začala odlepovat i podrážka od vršku boty.
Boty jsem okamžitě vypral a odeslal na reklamaci. Po 32 dnech mi přišla odpověď, že "popisovaná poškození nejsou důsledkem materiálových či výrobních nedostatků, ale jde o důsledky opotřebení během užívání. ...reklamace nebyla uplatněna včas bez zbytečného odkladu po projevu první závady a zboží bylo používáno dále i s poškozením (???), což odporuje ustanovení §599 Občanského zákoníku. Dvouletou záruční lhůtu nelze zaměňovat s životností obuví. REKLAMACE SE ZAMÍTÁ !!!"
Tuto odpověď jsem dostal od firmy RESTDAY, p. Tomáš Sedláček, Zlín.
Takže upozorňuji všechny případné zájemce, že životnost bot FF KSO TREK za více než 3 tis. Kč je cca 6 měsíců. Nějak mi z toho vychází, že měsíčně ty boty příjdou na 500Kč, což je pro mně nepřijatelná cena.
Ještě nedávno jsem nedal na ty boty dopustit a doporučoval je na všech možných místech, ale bohužel byl jsem nucen svůj názor změnit. Dokonce boty od vietnamců vydrží déle než tyto značkové Vibramy.
dave1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 17, 2011 16:10

PředchozíDalší

Zpět na Boty