Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod TooMooX » pát pro 23, 2016 15:54

Tak moje boty Scarpa Triolet nakonec sli pres Alpsport na placenou opravu do Scarpy.Z Restday mi ani nedopovedeli na email zda by toto zvladli vmenit a za kolik...
/Praskla vyztuz a neuznana reklamace http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=10098&start=540
Ted po 3-4 mes prisel mejl ze mi je zasilaji na dobirku 2100kc.

Plusy:
Cena opravy * Za takovou operaci, kdy menili ne jen podrazku + odsadku ale i vyztuz. Navic nove vlozky a taknicky + ty boty asi i umyli \:D/ :rolleyes: Byli hezky zapiplané SnoSealem a moc sem je nedrhnul, kdyz sem doufal v reklamacku a jejich vymenu/vraceni penez. Bo Predchozi model Scarpa Weissmis ze stejnym defektem mi taky neopravovali...

Cerna vyztuz snad vydrzi vic nez modra a zluta :twisted:

Vzhledove ty boty vypadaji jako nové !!! "Nikde" nic nejde poznat. Prilepeni dokonale a skrylo vsechny zmanky dvou rocniho pouzivaní \:D/

Minusy
Trochu delka opravy, ale koupil jsem si Scarpy Zoidac a zjistil ze nizke trekovky mi vlastne na 3/4 roku staci a na zimu mam M.Blanky

Vyztuz uvnitr leve boty je ve spicce cca 1mm zvednuta. Jako jeji konec je dohora zalicovan ze spickou - defakto bez namitek. Jenze v prave to asi zarizl pri tom zalicovani "trochu" moc :(( Ve spicce jde citit cca 5mm ze tam chybí te cerne vrstvy na te zlute co je pod ni. Tj cca 1mm schodek dolu. Nepredpokladam ze by to mel byt problem. S ponozkou a bez vlozky se musim snazit abych tu hranku na konci citil... S vlozkou vubec. Mam ty boty o pul cisla vetsi nez nizke Zoidacy. Takze v tom urcite nemam narvane prsty ve spicce jako v lezkach. Uvidim co pri chuzi z kopce - Tedy doslovne co to bude delat s vlozkou. Jen ty jsou tak tluste, ze asi nic...
Snazil jsem se to nafotit a z 20 fotek na teto jde neco videt
Přílohy
02.bota.jpg
bota
07.bota.jpg
bota
01.detail.jpg
Dolicovani spicky
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2016 16:03

Takze jsi zaplatil 2100 Kc za boty, ktere ti meli vymenit nebo vratit penize. Protoze jsi nedotahl reklamaci do konce. Myslim, ze jasnejsi pripad se hned tak nenajde, ale kazdy sveho stesti strujcem ;-) Snad to vydrzi dyl, na opravu je tusim zaruka jen 6 mesicu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod TooMooX » pát pro 23, 2016 16:51

Tak 1500 by stala vymena podrazek.... coz bych driv nebo pozdeji stejne resil. Me to natahovani se s nimi za to 5 kilo nestalo.
Navic jsem treba na blacklistu... Reklamovat furt stejnou vadu :D Jestli je to nohama nebo botama bych zjistil leda koupit si konecne jinou znacku.... Ale mam ty Zoidacy tak zase nic 8) A to jsem sel do kramu ze Scarpy uz nikdy.... Kdyz on nikdo tvrdy tenisky nedela. Navic Ja scarpy obuju a muzu jit hned na trek... Ne je tisice km rozchazet a trpet.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2016 17:14

Neslo o 5 kilo, ale o 21 kilo. Kdybys reklamaci dotahnul do konce, dostal bys nove boty i s novou podrazkou nebo penize zpatky. Tvoje vec, jen mne trochu mrzi, ze prodejce ma zase jednou potvrzeno, ze muze zakaznikovi nasrat na hlavu i v uplne jasnem pripade.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » sob pro 24, 2016 10:45

šíp píše:někdo odsud z OF psal, že mu v Restdayi podrážky opravili tak, že je jednoduše seřízli, a to jsem nechtěla.

v Restday udělají co uznají za vhodné z hlediska vzhledu a stáří bot, zkušeností na to mají plno, ale když budeš chtít, tak ti vymění třeba na úplně nových botách gumovou obsázku + mezipodešev + podešev, jde jenom to se s nimi domluvit na tom co vše chceš, jim je to jedno co vše ti udělají, hlavní je aby si to zaplatila
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 27, 2016 10:11

Velke houby. Klidne s nima muzes - alespon mailem - komunikovat a domlouvat, ze jake podrazky by mohli dat na botu z nich nedostanes("uvidime, co se na ty boty bude hodit"), zadas je, aby na B (az slabsi B/C) boty daly pevnejsi, tvrdsi podrazku nez tam je, uvedes i par prikladu a nakonec Ti prijdou boty s podrazenou A/B podrazkou s mekkou smesi, ktera nevydrzela ani pulku toho, co original. Chapu, ze nemaji original Vibramy pro Asola, nejsou (resp. Tehdy nebyly) autorizovanym servisem, ale snad o tvrdosti podrazek by neco snad mohli vedet.
Stejne tak se s nima domluvis, ze vydrenou diru na pate (nizkych bot) dokazou vyplnit a az nasledne zalepit a ze to tak udelaji a nakonec Ti prijdou boty zalepene ale dira hezky vycistena od molitanu, zato zalepena bez vyplne a na dotaz, proc Ti reknou, ze by zaplneni nebylo vhodne. Pricemz zrovna u techto bot jsou autorizovanymi resoleri.

Asi to zavisi na konkretni osobe, se kterou komunikujes a asi taky by se dalo lip domluvit osobne.
Naposledy upravil apuka dne úte pro 27, 2016 15:40, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Chara-din » úte pro 27, 2016 12:08

Právě jsem otevřel balík z Restday. Posílal jsem 3 páry bot a v průvodním dopise popsal, co na nich chci udělat - 2x vyměnit podešev včetně PU s tím, že výměnu obsádky nechám na jejich uvážení a kompletní stržení a znovu přilepení podešve na klasikách. Plus jsem dopsal, že pokud bude potřeba řešit něco jinak, tak mě mají kontaktovat. Asi po 5 dnech volala paní, že na Scarpa Zen originální vibram nemají, ale že mi na mail pošlou fotku podešve, co by tam mohli dát. Další den poslali fotky podešve ze spodu i z boku a to s přiloženými botami. Podešve to byly zjevně "pohorkové", ale to mi vzhledem k využití nevadilo (spíš naopak, no jak to bude fungovat, se teprve ukáže). Boty pak přišly po dalších třech týdnech a všechno je tak, jak jsem chtěl. Navíc to vypadá, že je to i dobře udělané. Za mě tak má Restday rozhodně kladné hodnocení.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 27, 2016 15:39

Vidis, Tvoje poznamka mi pripomenula, ze ta podrazka/podesev na Asolo Powermaticy moc nesedela a na nekolika mistech se cela odlepovala. U tech nizkych bot ta hodne uzky kozeny pas u paty se z boku taky odlepoval po dvou dnech pouziti (ehm, dokopy asi 2,5km z domu na bus/tramvaj, z nej do prace a zpet).

Fakt asi hodne zalezi na druhu bot - nektere vyrobky dokazou asi docela dobre udelat, nektere mene a taky zavisi od cloveka a podminek, kdo a kdy to dela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » úte pro 27, 2016 19:12

apuka píše:Velke houby. Klidne s nima muzes - alespon mailem - komunikovat a domlouvat, ze jake podrazky by mohli dat na botu z nich nedostanes("uvidime, co se na ty boty bude hodit"), zadas je, aby na B (az slabsi B/C) boty daly pevnejsi, tvrdsi podrazku nez tam je, uvedes i par prikladu a nakonec Ti prijdou boty s podrazenou A/B podrazkou s mekkou smesi, ktera nevydrzela ani pulku toho, co original. Chapu, ze nemaji original Vibramy pro Asola, nejsou (resp. Tehdy nebyly) autorizovanym servisem, ale snad o tvrdosti podrazek by neco snad mohli vedet.
Stejne tak se s nima domluvis, ze vydrenou diru na pate (nizkych bot) dokazou vyplnit a az nasledne zalepit a ze to tak udelaji a nakonec Ti prijdou boty zalepene ale dira hezky vycistena od molitanu, zato zalepena bez vyplne a na dotaz, proc Ti reknou, ze by zaplneni nebylo vhodne. Pricemz zrovna u techto bot jsou autorizovanymi resoleri.

Asi to zavisi na konkretni osobe, se kterou komunikujes a asi taky by se dalo lip domluvit osobne.

moje osobní zkušenost je ta co jsem napsal, jak tomu bylo kdysi nedokáži posoudit, ale v současnosti jsem se s nimi dohodl na všem co chci a co nechci udělat, po telefonu
fps píše:v Restday udělají co uznají za vhodné z hlediska vzhledu a stáří bot, zkušeností na to mají plno, ale když budeš chtít, tak ti vymění třeba na úplně nových botách gumovou obsázku + mezipodešev + podešev, jde jenom to se s nimi domluvit na tom co vše chceš, jim je to jedno co vše ti udělají, hlavní je aby si to zaplatila
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Noemi » úte led 31, 2017 22:55

Dávali jste někdo Meindly spravovat tady? http://www.meindlboty.cz/stranky.php?page=10

Díky.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 23:13

Ano. Minimalne troje. Poslou to do Restday nebo za priplatek do Nemecka. Vysledek je temer stejny, zkousel jsem oboji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Noemi » stř úno 1, 2017 14:33

A co tedy považuješ za rozumnější?

Zaslat přímo do Restday nebo na uvedené webovky?

Jsem z Ovy, čili posílat to budu muset tak jako tak...ale je fakt, že to Německo by mi asi bylo milejší.

Mimochodem - dát jen novou vrstvu té slavné "tlumicí pěny" asi nejde, že? Podrážka totiž není ochozená, je zcela v pořádku.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Indy » stř úno 1, 2017 15:12

- Restday

- ne nejde. neni to proveditelne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř úno 1, 2017 17:56

Jak pise Indy. Do Restday primo, nema smysl to posilat pres Prahu, usetris na postovnem. Jestli chces do Nemecka, tak si tam zavolej, jestli to jeste vubec delaji. Na webu pisou Anebo přímo do továrny firmy Meindl v Německu, kam nyní zasíláme jen vybrané modely (speciální podrážky či opravy, apod.). V pripade Meindlu bych se ale Restday nebal, maji original dily a vysledek je (temer) stejny. Sam normalne nechavam menit podrazky u vyrobce, ale jinou znacku, u Meindlu se da udelat vyjimka.

Podrazky jsou dodavany a meni se vcelku, takze nejde a nema smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Indy » čtv úno 2, 2017 10:23

zavolej na libovolnou vetsi umelou stenu. dost casto tam maji kose, kde se hazi v pytlu s vyplnenym formularem lezky k oprave v restday. k vyzvednuti to bude postou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod paldo » úte bře 7, 2017 19:55

Tak ma napadlo..... ako dlho zvykne v Restday trvať výmena podrážok na pohorkách?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 7, 2017 20:42

Většinou do 14 dní. Lezky jsem jim teď poslal naráz tři páry a minulý týden mi došly po necelých 14 dnech.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pavproch » úte bře 7, 2017 20:49

Pokud se pamatuju správně, tak sem před 2 nebo třema rokama svoje Lennoxy odvez do Zlína (nemám to daleko) a o týden později sem si pro ně jel... teda aspoň myslím...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod paldo » úte bře 7, 2017 21:06

Hmm... HW Forest tam už mám mesiac....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 7, 2017 21:14

Asi mají hodně práce. Když jsem tam byl na podzim, tak všude boty a lezky, kam oko dohlédlo...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Morty » stř bře 8, 2017 7:18

v Restday mají práce fakt dost, ale to nic nemění na tom, že by aspoň mohli zavolat nebo dát zavčas info na web, že se oprava protáhne. Slibují 14 dní.

Lezky jsem jim tam posílal skoro 3 týdny zpátky a když jsem tam včera volal, tak mi paní sdělila, že na řadu se dostanou tak za 14 dní. To kdybych věděl, tak je pošlu třeba do Salticu.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 8, 2017 8:09

ja zkusila svoje tevy s odlepenou podrazkou poslat ne do restdaye ale do jejich zlinske asi konkurence a schvalne su zvedava, jestli mi taky poslou zpatky boty o centimetr uzsi... :lol: jako ne, ze bych chtela plytvat penezma, ale doufam, ze aspon nekde pouzivaj mozek...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod paldo » pát bře 10, 2017 20:35

Tak... topánky dorazili dnes. Čo sa samotného vypracovania opravy týka, na prvý pohľad (snáď aj na druhý) je to pekná práca. Akurát ma prekvapilo, že nepoužili "klasickú Hanwag" podrážku... ale mám tam podrážku (presnejšie medzipodrážku) z Fitwell Giove.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát bře 10, 2017 21:33

Vzdyt tady uz roky piseme (nebo aspon pisu), ze Restday nema original veci na Hanwag boty a proto je lepsi posilat na vymenu do Hanwagu. Muzes byt rad, ze ti tam dali aspon podrazku se stejnym vzorkem. A ne, neni to jen mezipodesev, dodava se to vcelku. Blbe je, ze tahle ma min vyrazny podpatek, nez original.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod paldo » pát bře 10, 2017 22:00

To, že sa dodáva celý blok (podrážka + medzipodrážka) mi je jasné.... Aj to, že by bolo lepšie ich poslať priamo do Hanwagu... ALE... Restday je lacnejší, predpokladaná doba servisu by mala byť kratšia. Videl som pár fotiek z opráv, kedy v Restday použili (asi) origo Hanwag podrážku a predpokladal som, že inak to nebude ani pri mojich topánkach. Neviem aké boty najčastejšie opravujú a aké podrážky používajú, kľudne sa mohlo stať, že pri momentálnom návale práce sa hanwag podrážky jednoducho minuli. A myslím, že ani ten o cca centimeter kratší (inak tvarovaný) podpätok nebude mať vplyv na funkciu....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát bře 10, 2017 22:11

No vidis, ve skutecnosti by to u Hanwagu netrvalo o moc dyl. Uz si presne nevzpominam, myslim neco malo pres mesic.

Mam pocit, ze stejnou podrazku dali na prvnim paru bot i mne a zmena znat byla. Ne ze by se v tom nedalo chodit, ale ten original podpatek je vyhoda v narocnejsim terenu, treba pri sestupu po snehu. Ale nakonec to byla ta nejmensi vec, co na mi botach zmrsili (obsazka, deformace...), od te doby uz jsem tam nic nedal. Jestli jsou tve jinak OK, tak bud rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod lojzmen » pát bře 10, 2017 23:20

Taky jsem kdysi na botě Planika po výměně podrážky s obsázkou za asi Vibram Foura, či Fuora cítil změnu s podpadkem. Naštěstí se zvýšený tlak na klenbu dal odstranit výměnou vložky z jiné boty.

Asi je to riziko při každé výměně za nepůvodní podrážku, ale nikde se o tom nemluví.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob bře 11, 2017 4:25

Proto furt pisu, ze kdyz menit, tak u vyrobce. U Restday se usetri par stovek a riskuji boty za X tisic :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » sob bře 11, 2017 9:12

paldo píše:Videl som pár fotiek z opráv, kedy v Restday použili (asi) origo Hanwag podrážku a predpokladal som, že inak to nebude ani pri mojich topánkach. ... kľudne sa mohlo stať, že pri momentálnom návale práce sa hanwag podrážky jednoducho minuli. A myslím, že ani ten o cca centimeter kratší (inak tvarovaný) podpätok nebude mať vplyv na funkciu....
Nechci TI brat iluzi, ale s velkou pravdepodobnosti pouziva Hanwag podrazku upravenou pro sebe a takovou zadnemu neautorizovanemu servisu vyrobce nedoda. Takze jsi mohl videt podobnou udelanou v Restday, ale nikdy ne stejnou.
Navic je hodne dulezite, aby bota byla pri vymene na originalnim kopyte, jinak se muze prizpusobit pouzitemu kopytu a zmenit tvar i velikost, zejmena do sirky. To byl problem (nejenom) u mika. Jasne, pokud mas nohu s velikostni rezervou (zejmena v sirce), tak to nemusis pocitit, my, co pocitame kazdou desetinu milimetru, aby nas bota netlacila si toto hlidat musime.

No a ze "o cca centimetr kratsi (inak tvarovany) podpatok" nebude mit vlyv na funkci, s tim bych si uplne jisty nebyl. Precejen se bota vymysli jako celek a nejaky ten centimetr odchylky nekde se muze projevit ve funkcnosti i uplne jinde na bote. Muze, ale nemusi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod paldo » úte srp 1, 2017 14:02

Na La Sportiva Boulder X už niekto nechával meniť podrážku?

Inak, k debate vyššie.... v topánkach po oprave mám už čo to nachodené a žiadnu negatívnu zmenu, oproti stavu pred servisom, som si nevšimol

Boulder X
Obrázek
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

PředchozíDalší

Zpět na Boty