Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát dub 11, 2014 19:15

Jo. mne se taky obsazka libi, ale jsem zvedav, jak se projevi na vlastnostech boty. Za cenu mohou idioti z CNB, co zdrazili Euro. Cena Hanwagu je 70 Euro i s postovnym zpatky, zbytek je postovne po CR. Driv byla cena 1500... Na druhou stranu, nove ted stoji skoro 7 tisic a tohle by melo zivotnost zdvojnasobit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pát dub 11, 2014 21:09

fps: Jo, je to dost, ale kdyz k vymene podrazky a obsazky pripoctes novou vlozku a tkanicky (velice podceneno za 200), vylepeni a prisiti paty GTX podsivkou (odhaduji na minimalne 400, vylepeni paty kozenkou! na nizke! bote mi i mistni sevc udela za min. 200 za par) a postovne z a do CR (min. 300), tak mi to zase jako drahe neprijde. K tomu jeste je ta bota natazena a "vyrovnana" na originalnim kopytu, ne nejakym univerzalnim.
Podle ceniku Restday to mas za 1400 (podrazka + obsazka) +100 (postovne z Restday) +100 (?postovne do Restday) +40Kc za dezinfekci, tj cca o 400 Kc min, ale nemas v tom vylepeni paty, novou vlozku (nevim, jestli se da original Hanwag koupit v CR, napr. u Meindla origos je nad 200) a tkanicky (dobre!, napr. od Meindlu mas dost nad 100). Takze moc neusetris.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát dub 11, 2014 21:29

Tak nejak. Vylepeni paty bylo gratis, jelikoz tech 70 Euro je za podrazku a obsazku (plus vlozky a tkanicky). Pripsal jsem to tam jen jako prosbu a pocital s pripadnym navysenim ceny. Nejspis to berou jako renovaci/udrzbu boty za pausalni cenu, za coz jim patri :smt023

Za vylepeni paty stejnym zpusobem, jen bez siti, si u nizkych trekovek nedavno rekli u Meindlu 20 Euro. Jestli v tom bylo nejake i postovne nevim, zamitli mi reklamaci a jelikoz jsem si to blbec predem nenafotil a tudiz nemohl blize prozkoumat nebo dat na posouzeni znalci, tak jsem souhlasil s placenou opravou (sice jsem si je mohl nechat poslat zpatky a resit to dal, ale ty penize mi nestaly za ten cas a otravu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon dub 14, 2014 2:30

Boty maji za sebou prvnich 36 km. K zadne deformaci nedoslo, naopak, srovnani na kopyte jim vylozene prospelo. Vyssi obsazka taky nijak nevadi. Ve srovnani s novym parem pusobi jako backory; po prvni hodine jsem je musel poradne dotahnout, abych mel pocit, ze vubec na nohach neco mam ;-) Takze celkove jsem s vysledkem opravy velmi spokojen a za ty penize to stalo.

BTW, kdo tvrdi, ze Alasky se nemusi rozchazet, tak nevi, o cem mluvi. Mam ted dva stejne pary; jeden ma asi 200 a druhy 2500 km. Na nohach je to uplne jiny pocit, ty nove zdaleka tak dobre nesedi, jelikoz se kuze jeste nenaformovala podle nohou. O tech starych na nohach skoro nevim, o novych dost. Doufam, ze po takovych 500 km to uz bude lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Oprava podrážek

Příspěvekod Trupik » ned kvě 31, 2015 10:04

Ahoj vespolek,
vlastním pohory od Raichle. Mám je už několik let, takže model bohužel neznám. Boty i po letech používání vypadají pořád téměř jako nové, ale už mám úplně prošlapané podrážky a na patách jsem už skrz :(
Protože jsem s nimi maximálně spokojený (až na tu podrážku :) ) tak jsem uvažoval o tom že si jí nechám vyměnit. Máte někdo zkušenosti s firmami jako RestDay? Vyplatí se to vůbec? Jaká je potom životnost? Nerad bych to nechal opravit abych to za půl roku mohl vyhodit a shánět nové.

Díky, T.
Trupik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 31, 2015 9:54

Re: Oprava podrážek

Příspěvekod Wiking » ned kvě 31, 2015 12:19

Ja znam jednoho stareho sevce v Brne, ktery to umi.
Za 700,-kc kompletni vymena podrazky a obsazky, mam boty koupene v roce 1994, prvni podrazka menena 2008, dalsi ted v 2015..
Bavime se o podrazce na pohory, takze poradny traktor/drapak do terenu. OK?
Takze vydrzela 7 let (ta od nej) az do prochozeni. nikde se nic neodlupovalo atd.. 100% kvalitni remeslnik, muzu co nejlepe doporucit.
Ale jak rikam, je to v Brne, a ten stary pan asi nebude nic resit postou a balikama, takze osobni jednani je nutne. Dodaci lhuta: 1-2 mesice.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Oprava podrážek

Příspěvekod Indy » ned kvě 31, 2015 14:28

zkusenos mame.

ano, vyplati se to i diky tomu ze nemusis znova hledat a rozslapavat novy boty. a taky si nemyslim ze sezenes boty za cenu jejich opravy.

vydrzi to zhruba jak kazda jina podrazka. pokud se ovsem nerozsype svrsek.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Oprava podrážek

Příspěvekod Trupik » ned kvě 31, 2015 16:32

Ok, díky za info. Je pravda že ty boty mě před lety stály skoro 6k, takže cena opravy je proti novým botám zanedbatelná. Jinak boty jsou hodně podobné těmto:
Obrázek
(obrázek jsem našel někde na internetu).

Vršek i vnitřek vypadá jako by se v nich ani nechodilo, jenom ta podrážka je, hlavně na patách, ošlapaná téměř dohladka a do jedné boty mi spodem teče protože už je skrz :(

Takže ještě jednou díky, hned je půjdu připravit na opravu :)

T.
Trupik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 31, 2015 9:54

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pavproch » ned kvě 31, 2015 17:43

kuwa, jako bysme tady už takové vlákno neměli.... sloučeno

a příště: napřed hledám, potem píšu! :axe:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Oprava podrážek

Příspěvekod apuka » pon čer 1, 2015 8:31

Ja bych k te vymene jeste dodal, ze u takovehle boty nehledej "mistniho sevce", ale radeji to posly do Restday. Sevc Ti vymeni obsazku a gumu na spodku, ale nevymeni PU mezivrstvu a ta se TI za chvili rozpadne (podle mnozstvi let, co jsi psal, ze v botech chodis) a stejne skoncis u druhe moznosti nebo boty vyhodis. Restday vymeni kompletne celou podrazku i s mezivrstvou. U klasicke kozene boty s sitym nebo lepenym spodkem bez odpruzeni by to bylo jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon čer 1, 2015 15:16

Dost pochybuju o tom, ze by nekdo dokazal vymenit podrazku bez PU bloku. Vibram to dodava v jednom kuse a nedokazu si moc predstavit, jak by to svec na bote rozdelil, aniz by PU blok porusil. Bud cele nebo nic.

@Trupik: ano, zkusenosti s Restday mame. Ruzne. Zkus pouzit procist tohle vlakno a pouzit funkci Hledat. Osobne uz bych jim boty poslal jen kdyby nebyla jina moznost, posilam radeji primo vyrobci.

Pokud jsou boty jinak v poradku, tak se vymena samozrejme vyplati, ale na to jsi uz prisel sam. Akorat nechapu, jak jsi dokazal prochodit podrazky, aby to nebylo videt i na zbytku bot. U mne je po ochozeni podrazek svrsek a vnitrek celkem jety, boty rozhodne nevypadaji jako nove. Pohorky o priblizne stejne cene tj. asi 6k. Dobre jednu vymenu podrazky snesou, ale uz jsem mel i takove, kde to nemelo cenu a po ochozeni podrazky byly na odpis. Ledaze by podrazka byla tak mizerna, ze by se ochodila uz po par stovkach km (menim po 2500 - 3000 km).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon čer 1, 2015 17:25

Nekterym sevcum nedela problem podrazku odrezat od PU bloku a nalepit tam novou. Zazil jsem osobne, sic uz davneji a na trekovych polobotkach... tak to delali predtim na beznych botach a nekomu nemusi dojit, ze PU blok je neco jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Maato » čtv zář 3, 2015 8:28

Máte zkušenost s nějakým ševcem/obuvníkem z Ostravy a okolí? Na Akučkách se mi začíná odlepovat gumová obsázka, a tak bych to chtěl zachytit v ranném stádiu. Podrážka je schůdná a měnit bych ji nechtěl. Díky za info
Maato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 23, 2013 8:43

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » čtv zář 3, 2015 8:48

přilep si to chemoprénem sám, když dodržíš správný postup, tak to je to samé, jako když ti to udělá švec viewtopic.php?p=426069#p426069
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Maato » čtv zář 3, 2015 8:55

S tímhle mám právě jen špatné zkušenosti. Kdykoliv jsem lepil nějaké boty, vždy se to zase odlepilo. Možná kdybych vymyslel jak tu obsázku přitlačit k botě pevně a na delší dobu, tak by to drželo. Zdá se mi, že je totiž trochu napružená a bude mít snahu se hned začít odlepovat. Nicméně vyzkouším a dám vědět.
Maato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 23, 2013 8:43

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 3, 2015 8:57

kup si neco takovyho pripadne nejakou domaci home made variantu, kdy to strcis treba do krabice a zaklinis necim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod nebulus » čtv zář 3, 2015 9:19

Ja som keď niečo lepím na topánke, tak dovnútra napchám papier a potom to zvonku omotám a stiahnem lepiacou páskou ( elektrikárskou, tá nezanecháva po odlepení stopy ).
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Maato » čtv zář 3, 2015 10:10

S tou páskou by to mohlo fungovat. Vyzkouším, díky za tip :wink:
Maato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 23, 2013 8:43

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2015 11:42

fps píše:přilep si to chemoprénem sám, když dodržíš správný postup...
No jo, ale porad, jak mam "natrit obe lepene plochy a nechat je 10-15 min odvetrat", kdyz potrebuji prilepit obsazku, ktera je nacata cca na delce 1 cm a do hloubky cca 3mm :roll: :(( Kdyz tam chci dat Chemporen, tak se to dostane na obe plochy a slepi se, kdyz je chci oddelit, moc velkou mezeru nemam, mohu to udelat napr.na 0,5 cm a 1 mm do hloubky - ale co se zbytkem diry???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2015 11:43

@Maato: takove lepeni by (teoreticky) mely udelat u kazdeho nakupniho strediska v tech Mister Minit nebo jak se jmenuje. Lepidlo maji, ocistit ociti a ve svorce to mit budou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » čtv zář 3, 2015 12:30

apuka píše:
fps píše:přilep si to chemoprénem sám, když dodržíš správný postup...
No jo, ale porad, jak mam "natrit obe lepene plochy a nechat je 10-15 min odvetrat", kdyz potrebuji prilepit obsazku, ktera je nacata cca na delce 1 cm a do hloubky cca 3mm :roll: :(( Kdyz tam chci dat Chemporen, tak se to dostane na obe plochy a slepi se, kdyz je chci oddelit, moc velkou mezeru nemam, mohu to udelat napr.na 0,5 cm a 1 mm do hloubky - ale co se zbytkem diry???

já to dělám tak, že po vyčištění a odmaštěni mezery, mezi svrškem boty a gumovou obsázkou, párátkem nanesu chemoprénem co nejhlouběji, když je mezera moc malá, málo hluboká, tak ji klidně i zvětším, aby byla plocha na lepení co největší, pak lehce zmáčknu, chemoprénem se dostane na obě plochy, pak na začátek a konec mezery strčím párátka, po 10-15 min vyndám párátka, dam dovnitř boty ruku, na místo co jsem lepil, a druhou rukou s kouskem dřívka co nejvíc zmáčknu místo co jsem lepil, to udělám několikrát, na pár sekund, tím vytlačím zbylí chemoprénem na hranu gumové obsázky, počkám 10-15 min, místo pak pořádně vyčistím od zbytků chemoprénu ředidlem C, takhle zalepených bot jsem měl, nebo ještě mam několik, stejně tak i rodina které jsem to dělal, a ještě se mi nestalo, že bych stejné místo znovu lepil, tedy jestli si dobře pamatuji, přeci jenom si už moc nepamatuji co jsem kdy komu lepil před dvaceti nebo třiceti lety
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2015 13:08

A pouzil jsi chemopren na obuv nebo bezny?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod lojzmen » čtv zář 3, 2015 22:08

apuka píše:A pouzil jsi chemopren na obuv nebo bezny?

To by mne taky zajímalo.
Ale, co si pamatuji, dříve byl pouze chemoprén řídký na savé povrchy a hustý na nesavé. Toť vše.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pát zář 4, 2015 6:28

Prave ze normalni Chemopren neni idealni na veci (po lepeni) ohebne. Chemopren na obuv je pruzny, nevadi mu (az tak moc) ohybani napr. podrazky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát zář 4, 2015 15:32

Ty boty dneska nic nevydrzi...
dira_v_bote_3.jpg

dira_v_bote_4.jpg

Nevim presne, jak se to stalo, vsimnul jsem si toho na poslednim vrcholu. To byla dira asi polovicni. Ted ma 5 cm a zvetsila se takhle za celkove asi 7 hodin sestupu. Stat se to tyden od civilizace, tak se bojim, ze bych mel problem dojit...

Predpokladam, ze jsem botu rozriznul o ostry kamen. Pohyboval jsem se par hodin volnym kamenitym terenem a na vrchol jsem lezl svahem plnym velkych kamenu. Asi tak I az I+, celkem prijemny vystup, jelikoz vsechno drzelo (Rakusaci tomu rikaji blockkletterei). Nektere mely ostre hrany, ale niceho jsem si nevsimnul, az kdyz jsem sedel nahore.

Trochu mne to desi, boty sice maji sve odslouzeno, druha podrazka uz je skoro ojeta, ale pocitam, ze by se to mohlo stat i u novych. Mozna by se to tak rychle netrhalo dal, tezko rict. Premyslim o tom, jestli to vubec pujde spravit a jak. Boty by jeste jednu nebo dve akce vydrzely a jsou skvele pohodlne.

Chtel bych videt, jak by dopadl nekdo v nizkych botach. Je to prorizle az na membranu, celkem 5 mm materialu. Pocitam, ze u nizke boty by se kamen zastavil az na kosti. Coz by bylo vesele, protoze tam neni zadny mobilni signal a na nejblizsi chatu, kde maji satelitni telefon, mi to trvalo 4 hodiny sestupu docela obtiznym terenem a stihnul jsem to tak tak, nez prisla studena fronta a bourka. Asi by mel lehkochodec ty boty na nahrobku ;-)

Celkem by mne zajimalo, jak by dopadly plastaky (ty klaunske). Myslim Pickard psal, ze se mu je podarilo celkem snadno proderavet mackou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2015 22:42

Boty jsou v oprave, jsem zvedav, jak to dopadne. Pan obuvnik rikal neco o tom, ze bych potreboval boty ocelove :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2015 17:32

mike píše:Celkem by mne zajimalo, jak by dopadly plastaky (ty klaunske).
Mozna ty v tom vlaknu spominane nove Asola by to mohly vydrzet, pokud to "kevlarova tkanina", ze ktereho maji byt je opravdu kevlarova.
Jinak fakt je toto asi nevyhoda nubuku. Uz jsem si davneji vsiml, ze na nubukovych bbotach staci trochu "pohladit" ani ne ostrou skalu a v kuzi uz mas skrabanec (nebo diru, pripadne rihu). Na botach z Perwangeru se nic takoveho nikdy nestalo a to jsem hodnekrat zakopl o ostre sutry, obcas se mi zasekne noha mezi sutry (i ostrejsi) a "nasilne" vysvobozeni znamena poradne potahnout po hrane/ostri a i kdyz se nekdy zdalo, ze se tam nejaka smouha objevila, nakonec to vzdy byla jen setrena spina :-). Proste ta chybejici nejpevnejsi, nejodolnejsi cast kuze nubuku v skalach opravdu chybi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 17:44

Vsimni si ale, ze v tomhle pripade je polovina prorizleho materialu guma. Bojim se, ze tohle by ani Perwanger kuze nezvladla. Kuze pod obsazkou urcite neni v dobrem stavu, boty maji nachozeno aspon 4000 km, ale obsazka byla pred par lety menena s podrazkou.

Bohuzel jsem si fakt nevsiml, jak se to stalo, ale musel to byt vyjimecne ostry sutr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2015 19:00

Na druhe strane guma obsazky zase az tak odolnejsi vuci ostrym kamenum nez "Full grain" kuze neni. Hrana nebo hrot se na ni muze "zaseknout", nesklouzne (kdyz je kamen vetsi, tak ani ten "neuhne") a vetsi odolnost muze "vyrovnat" to vetsi treni a nim zpusobena vetsi sila.
Jo, i Perwanger muzes rozrezat, konec koncu ja jsem jedny boty reklamoval proto, ze mi uchyceni (kolecko) oka na tkanicku se v ohebu neustale zarezavalo do Perwanger kuze, az za cca 3/4 roku ji uz nacalo a vrchni vrstvi rozrezalo (a slo by to dal). Ja jsem to srovnani uvedl jen pro uvedomeni si, ze nubuk ma odstraneneou tu nejodolnejsi vrchni cast kuze a zustane jenom ta mekci, mnohem zranitelnejsi cast.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 19:12

Vsak ja bych Perwanger kuzi dal prednost, kdyby bylo na vyber :)

Proriznutych je 5 mm materialu a i hodne pevne kozene boty mivaji maximalne tak 3.2 mm kuzi.

No, fakt jsem zvedav, co s tim v oprave udelaji. Uplne mi bude stacit, kdyz to vydrzi aspon 2 - 3 tydny v horach, pak uz stejne nebude na podrazkach zadny vzorek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty