Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výměna podrážky

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 19:01

Jsi rychla :smt023 Neboj, nove boty ti asi neposlou, ale nejak to opravi a jeste v nich neco nachodis :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážky

Příspěvekod jonza » pát dub 30, 2010 21:24

dostanes obsazku a budes je rozchazet jako kdyz byly nove :shock:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: výměna podrážky

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 21:32

Nestras ji, woe :twisted: Boty po vymene obsazky mam a znovu se rozchazet nemusely. A to ta nova vypadala o dost jinak, nez puvodni. Vyslapany tvar boty se tim nezmeni. Navic vubec neni jiste, jestli to budou resit obsazkou a uz vubec ne, jestli okolo cele boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážky

Příspěvekod jonza » pát dub 30, 2010 21:35

tim jsem ji chtel navnadit, ze s nima zazije znovu prozite okamziky, ne strasit, precejenom k nim ma citovy vztah
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: výměna podrážky

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 21:41

Jen aby k nim pak na nejakem sraziku neziskala citovy vztah i zadni cast tveho tela ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážky

Příspěvekod jonza » pát dub 30, 2010 21:44

to se nebojim, protoze to urcite bude jemna dama, co by muze ani hulkama neuhodila
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: výměna podrážky

Příspěvekod bibi » pát dub 30, 2010 21:45

aj keby som ich zase mala rozšľapávať, aj tak by mi to stálo za to.
sú to práve tieto boty, ktoré mi spravili poriadne otlaky na pätách a tie mám snáď doteraz :) druhýkrát to už nebude také dramatické *
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: výměna podrážky

Příspěvekod bibi » pon kvě 10, 2010 20:50

Dnes mi volali z Restday. (už týždeň sa mi pokúšali dovolať, ale bola som na horoškole a teda nezastihnuteľná)
Okrem ospravedlnenia som sa dozvedela, že chlapík, ktorý mi poriešil botky vraj bol potrestaný.

Každopádne, obsázku mi na botky nemôžu dať, pretože sú šité, nie lepené. Ale vrypy mi vyhladia a niečím zatrú. Sľúbili mi, že ak mi pri nosení rupnú, tak mi skúsia s nimi ešte niečo, alebo mi ich zaplatia...
Do piatku budem mať botky u seba.

Na druhej strane som im ja sľúbila, že to tu na OFku dopíšem až do konca.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: výměna podrážky

Příspěvekod mike » pon kvě 10, 2010 20:58

To zni docela dobre. Vrypy nevypadaji (na fotce) az tak hluboke a prasknout by to nemuselo. Uvidis.

Do konce? Jestli z toho chces udelat samostatne vlakno, staci rict. Ale mozna by se jim uplne nelibilo, kdybych ho nazval treba "Zmrsena vymena podrazky u RestDay" ;-)

Rekli ti, jak byl chlapik potrestany? Tj. kam mu ty vrypy vyfrezovali? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážky

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 10, 2010 21:03

Myslim, ze kazdej kdo se zivi rukama, vi, ze posrat se muze vsechno. To mas stejne, Miku, jako s tema tvyma rozdilnyma Hanwagama.

O vikendu jsme potkali Kmocha z RestDay na Vtacniku, zminoval tu bibinu botku, ale nepamatuji si, co rikal :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: výměna podrážky

Příspěvekod bibi » pon kvě 10, 2010 21:06

Ee, o samostatné vlákno záujem nemám. Ale ďakujem za ponuku, mike, je to veľkorysé O:)

Do detailov trestov v Restdayi by som sa nepúšťala - isto majú svoje metódy :mrgreen: (vraj dostal pokutu)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: výměna podrážky

Příspěvekod mike » pon kvě 10, 2010 21:24

@vK: mozna bys mel priste min :drinkers: ;-)

Jasne, muze. Ale necemu musis opravdu pomoct. Ruka ti ujede na jedne bote, ale udelat to na obou? Hlavne slo ale o to, jak se k tomu postavili. Zabalil bys snad neco takoveho a poslal to? Co cekali? Ze si to Bibi necha libit? Nasledna komunikace taky nic moc, srovnalo se to az ted a je otazka, jak by to vypadalo bez zverejneni na OF.

V mem pripade to nekdo pri baleni zvoral, ale jak Hanwag, tak Hudy se k problemu postavili celem a udelali, co se dalo. Sami od sebe a bez reci. Rozdil mezi standardnim a ceskym pristupem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážky

Příspěvekod bibi » pát kvě 14, 2010 7:56

bibi píše:Na druhej strane som im ja sľúbila, že to tu na OFku dopíšem až do konca.

Botky mám u seba. Sú opravené tak, že na nich nie je vidieť žiaden kaz *
Som HAPPY!!!!! :smt023

Jo, a vrátili mi peniaze za poštovné.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: výměna podrážky

Příspěvekod mike » pát kvě 14, 2010 17:18

Skvele =D> Gratuluju k happy endu ;-)

Jak to teda spravili? Hod sem fotku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod mike » ned led 19, 2014 2:57

A jeste jak vypada podrazka ma mych poslednich Alaskach pred vymenou. Pata je seslapana asymetricky az na PU blok (to sede vpravo nahore) a ten doslova ubyva pred ocima:
podrazka.jpg

Maji 2400 km, nic moc, asi fakt budu muset shodit... Driv, kdyz jsem mel tak o 5 kilo min, vypadala takhle po 3000. A to maji tentokrat po Alpach jen neco pres 400 km a jeste spis v lehcich terenech (protoze v GP jsem si zlomil kotnik hned prvni den...). I kdyz... vapence v Dolomitech daji podrazce taky zabrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon led 20, 2014 23:14

fps píše:to je neuvěřitelný že podrážku takhle sjedeš za pouhých 2400km, moje podrážka vypadá líp i po cca 5000km, to bude asi hlavně tím že se vyhýbám jakýmkoli cestám, a chodím většinou volnou krajinou či lesem, a tam je povrch o dost měkčí

Njn, zadnou radost z toho nemam. Zvlast kdyz jsem dneska zjistil, ze cena za vymenu podrazky se nejspis znatelne zvedla. Rekl bych, ze to bude Alpama. Tyhle mely premieru v Dolomitech a po tom tydnu jsem si rikal, ze takhle ojet vzorek by mi u nas trvalo tak pul roku. Ne ze by byla podrazka poskozena (jako po GP u Islandu), ale vsechny hrany vzorku byly dokulata a na povrchu se nejspis udelaji mikrotrhlinky a vzorek se pak rychleji obrusuje. Co nadelam, vapenec je ostry, je tam spousta suti a ja tam taky nechodim jen po stezkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » pon led 20, 2014 23:20

Nemám v ruce teď ceník, ale myslím, že jsem minulý týden zahlédl, že cena za výměnu podrážek v Hanwagu je teď cca 100€. Takže tradá do Zlína nebo na Restaday.cz .
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon led 20, 2014 23:24

Nedelej si srandu, to by bylo jeste vic, nez mi rikali :evil: Nevedeli to jiste, mam si napsat na centralu.

Na Restday kaslu, to ty boty radej zahodim. S Alaskama jsem to zkousel jednou a vysledek stal za houby, protoze nemaji original podrazku, dali tam silnejsi obsazku a boty zdeformovali. Meindl Islandy umi, tam se vysledek blizil originalu, mel jsem v ruce oboji. Ale u Alasek je to nebe a dudy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » úte led 21, 2014 10:14

mike píše:Na Restday kaslu, to ty boty radej zahodim. S Alaskama jsem to zkousel jednou a vysledek stal za houby, protoze nemaji original podrazku, dali tam silnejsi obsazku a boty zdeformovali. Meindl Islandy umi, tam se vysledek blizil originalu, mel jsem v ruce oboji. Ale u Alasek je to nebe a dudy.
To je zajímavý. Nedávno jsem si nechával v Restday lepit nové podrážky - originál Vibram. Výsledek je...no, jako nový boty.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Simi » úte led 21, 2014 11:03

mike píše:Na Restday kaslu, to ty boty radej zahodim. S Alaskama jsem to zkousel jednou a vysledek stal za houby, protoze nemaji original podrazku, dali tam silnejsi obsazku a boty zdeformovali. Meindl Islandy umi, tam se vysledek blizil originalu, mel jsem v ruce oboji. Ale u Alasek je to nebe a dudy.

To mě teda děsíš. Právě mě to u Alasek čeká a chci to poslat do Restday. :-( Jsou to tedy moje první pohory, kde odešla jen podrážka a drží mi vnitřek. Vnitřek mám obvykle doje.anej ostruhou na patě, takže po sešlapání podrážky musím boty vyhodit.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 17:36

Oddelil jsem tema, at se nemichaji dve paralelni diskuse. Mozna tohle pozdeji s necim sloucim, ale prijde mi to zajimave a podstatne i samo o sobe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 17:41

krtenek píše:To je zajímavý. Nedávno jsem si nechával v Restday lepit nové podrážky - originál Vibram. Výsledek je...no, jako nový boty.

Jake boty? Rec je konkretne o Hanwag Alaskach.

Nevylucuju, ze se neco zmenilo, ale tenkrat mi tvrdili, ze original podrazku nemaji a mit nebudou, takze musi dat jinou a vysledek podle toho vypadal. Taky to byl Vibram, ale proste jiny. Horsi ale byla obsazka, u Alasek je original netypicky tenka. Misto ni dali silnejsi a boty zdeformovali. Chodit se v nich sice dalo, ale uz to nebylo ono.

Naopak, u Islandu, kde original pozdrazku maji, byl vysledek podstatne lepsi. Ale i tak byl rozdil mezi nima a tim samym od vyrobce poznat, mel jsem moznost zkusit oboji (ne na svych botach) a od vyrobce to proste bylo o neco lepsi. Takze Restday IMO jenom kdyz se neda udelat vymena primo u vyrobce nebo je vyrazne drazsi. Uz jenom proto, ze vyrobce ma krome original kompoment i originalni kopyto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 17:45

Simi píše:To mě teda děsíš. Právě mě to u Alasek čeká a chci to poslat do Restday. :-(

Proc? Kdyz je muzes poslat k vyrobci. Tam je rozdil zasadni, posledne bota vypadala po vymene fakt jak nova. Bohuzel jen jedna, jelikoz druhou ztratili, ale to uz je jina story a pry se to normalne nedeje.

Informace o cene prave zjistuju, uz mam par odpovedi, ktere vypadaji lip, nez vcera. Bohuzel mi jeste neodpovedeli z Hudy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod Indy » úte led 21, 2014 18:22

ja bych se tech restday az tak nebal, jednak je znam osobne a druhak jsem jejich produkci videl, a zadny paskvily to nebyly...

pokud to tam chces dat, tak mi je doprav do brna nebo zlina, zaridim to.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » úte led 21, 2014 19:25

mike píše:Konkrétně kupodivu Henveg Aljaška.

Zkusil jsi reklamovat tu neoriginální podrážku (to byla ta Cross?)? Předpokládám, že písemně jsi tu neorigo. neodsouhlasil.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 19:40

Ne, rekli mi to predem a ja jsem s tim souhlasil. Jestli pisemne nebo ne neni podstatne. Uz je to nejakych par let a jina moznost tenkrat nebyla.

Ted uz tedy maji original podrazku? Muzes sem hodit fotku svych bot po oprave? A kolik to stalo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod Indy » úte led 21, 2014 19:48

nemam tyhle boty. budu z tama brat raichle scout, tusim, a taky na ne nesla origo podrazka, takze to mozna napovi. ale budu je mit rekneme za tyden dva tri.
Naposledy upravil Indy dne úte led 21, 2014 20:23, celkově upraveno 1
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod krtenek » úte led 21, 2014 20:02

mike píše:Ted uz tedy maji original podrazku? Muzes sem hodit fotku svych bot po oprave? A kolik to stalo?
Ano, originál fon Vibram.
Stálo to přesně dle ceníku: http://www.restday.cz/cs/oprava-treku.
Fotku můžu někdy udělat, ale jak sem už psal, vypadají jako na nových botách.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 20:05

Moment, ze Vibram je snad samozrejme. Zajima mne, jestli maji presne tu samou jako puvodne tedy Vibram Fuora. Fotka by mne zajimala hlavne kvuli obsazce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážky

Příspěvekod Frantisek Zapletal » úte led 21, 2014 20:05

Ahojte.
Taky potřebuji vyměnit podrážky na dvou párech bot Raichle.
a našel jsem kromě Restday ještě firmu V.I.K TU ,která taky sídlí jak Restday na Pasekách Zlín.
Tak nevím,na kterou firmu to hodit.
Znáte jí někdo?
Díky za info. F.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Boty