Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 13, 2022 16:14

sobb píše:O nepovedené opravě přímo u Meindlu máš nějaké bližší info?
Nepsalas o nich napr. prave i Ty v tomto vlakne o par stranek drive? :wink:

No a manzelka uz ma po hooodne dlouhe dobe z opravy zpatky svoje "svetobezne" botky (poslano prodejci zpet do Francie, ten to -pry- poslal vyrobci do Nemecka, spet do Francie, odkud to pro jistotu poslali na spatnou adresu nekomu do Svycarska, potom po zpetnem poslani do Francie lezely par mesicu na celnim skladu ve Francii a ted uz jsou zpet v CR a chodi se v nich v Alpach a na Slovensku :-).
Reklamovane bylo (zatim pomerne jemne) odlepovani obsazky, jako poradkumilny uzivatel jsem to reklamoval jeste na zacatku, kdy uz ale bylo evidentni, ze se na nekolika mistech je odlepena, jen jeste ne moc. Ted mi prijdou, ze asi jen prilepili tu puvodni obsazku, jen z ni ve spicce asi odrizly mozna pul mm, mozna jeden milimetr, aby tam nezustala nejvice zdeformovana cast. Ale ze by to lepeni vypadalo nejak kvalitne... to moc ne. Zatim po ani nevim kolika vyletech (urcite 10-15+, celkem nejspis 250-300+ km, nejlehci teren hrebenovka MF i ve velkem blate, jinak Tatry/Alpy) nijak moc ve spicce neodlepuje, na boku trochu (opravdu jen mirne) jo, ale to takove bylo uz pri navratu. Ale alespon nejsou citelne suzene.
Urcite tam nedali novou obsazku, protoze to by musely dat dolu podrazku (obsazka se lepi az pod ni a az na to se nalepuje podrazka/podesev) a neverim, ze by stavajici prilepovali zpet - i se zbytkovou neumytelnou spinou. Navic ta guma obsazky neni tak krasne cista cerna, jako nova.

Kazdpoadne byt ja slusnym sevcem takovou opravu bych z ruky nedal...

Jinak nejake ne uplne chvalici ohlasy mam zprostredkovane pres syna i z nejakych rakouskych/nemeckych for.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » stř pro 14, 2022 22:41

Psala. Ale to se stalo po pár letech, nikoliv po pár dnech nošení, což je přeci jen krapátek rozdíl.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 4:55

sobb píše:Koukám, že Tobě z hlavy jen tak něco vytlouct nejde :lol:
Ne, ty cos mi tehdy vyzvedával byly na opravě v Německu. A obsázka tam byla úplně jiná než teď, podobná nebo možná stejná jako originál z výroby :wink:

Hmm. No dobre, tak jsem teda pri te nebo jine prilezitosti koukal na prodejne na jine, ktere prisly z RestDay a zaujaly mne prave silnou obsazkou. Stejnou, jako mi dali na ty Alasky, kde je puvodne taky vyrazne tenci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 17:28

Už se mi ozvali. S tím, že máme boty poslat. Nicméně mám nepříjemný pocit, že se to tak trochu snaží vmanévrovat do toho, že si za to můžem sami používanou impregnací. Jsem dost na vážkách, zda je tam vůbec posílat :-k
Bohužel jsem se k tomu navíc dostala pozdě, a záruku jsem přetáhla. Takže jsou v plném právu nechat náklady na dopravu i opravu na mně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 17:39

sobb píše:Nicméně mám nepříjemný pocit, že se to tak trochu snaží vmanévrovat do toho, že si za to můžem sami používanou impregnací.

Co tim presne myslis? Muzes to ocitovat?

sobb píše:Bohužel jsem se k tomu navíc dostala pozdě, a záruku jsem přetáhla. Takže jsou v plném právu nechat náklady na dopravu i opravu na mně.

Na tomhle by ses s nima mela dohodnout predem a ne az tam boty budou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 17:46

První zmínka:"Jediná možnost , kdy se může obsázková guma odlepovat je ta, že obuv byla masivně impregnována a dochází k separaci. Hodně impregnovaná boty nelze dobře odmasit, stále bude kůže vylučovat mastnotu."
Ujistila jsem je ,že impregnuji kvalitními přípravky a neipregnuji hloubkově, dokonce jsem poslala i linky, odpověď: "Nezáleží jen na typu impregnace, ale na jejím použití, četnosti a množství"
:((

Jistěže se snažím domluvit předem. Ale prostě trvají na tom, že boty musí vidět a pak se rozhodnou, zda je odlepování obsázky naše chyba nebo ne. Dopravu proplatí samozřejmě pouze v případě, když uznají, že jde o jejich chybu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 17:56

Kdyby to tak bylo, tak to snad meli videt hned, kdyz to delali a zakazku odmitnout, ne?

Cim jste to teda impregnovali? Dovedu si predstavit, ze po napusteni voskem na tom fakt nic drzet nepujde :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 18:04

Též si myslím. Neodmítli a dokonce je tam měli ještě jednou na opravu, takže je viděli 2x ...

Klasikou, jako všechny naše boty - Tarrago nano protector. Plus občas za studena Limmerem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 18:07

Na cerstvem Limmeru by asi nic nedrzelo, ale osoupe se i chozenim a odmastit by jit mel. Nakonec, sam ho pouzivam a na botach si podrazku i obsazku menit nechavam a nikdy se neodlepovala. Mozna to bude tim, ze je posilam vyrobci a ne zlinskym fuserum ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pát pro 16, 2022 18:09

Ja bych taky rekl, ze TED, po provedene oprave uz nemaji zadne pravo se odvolavat na ucinek impregnace PRED opravou. Teda pokud by se melo jednat o reklamaci jejich opravy.
Ano, mohli to uvest do protokolu o oprave - a v tom pripade taky by Vas o teto moznosti meli informovat jeste pred opravou, abyste se mohli rozhodnout, jestli do toho pujdete nebo ne a taky - pokud by meli trochu rozumu - by Vam meli dat podepsat, ze souhlasite s provedenim opravy s vedomim, ze pripadna reklamace odlepeni zpusobena spatnym drzenim kvuli impregnaci muze byt odmitnuta.

Kdyz toto neudelali, tak bych rekl, ze ted je uz pozde bycha honiti - ale zase, pokud by slo o reklamaci v terminu.

A jo - toto muze zpusobit nadmerne voskovani. Rozhodne ale nastrikani nevoskovym sprejem MIMO obsazku (bo guma obsazky tu latku nepropousti) nemuze "zamastit" kuzi POD obsazkou, tj. zpusobit spatne drzeni. To uz ani nerikam, ze i takova kuze se vetsinou da zbavit zbytku vosku a jeho ucinku, jen je to treba udelat hloubkove a poradne - a je take otazkou, co to s tou kuzi udela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 18:34

Schválně jsem boty pokaždé posílala, tak jak jsme se vrátili z výletu, pouze jsem je umyla. Takže impregnované ani ošetřené Limmerem čerstvě nebyly.

Před původní opravou ani před reklamací opravy o ničem takovém nepadlo z jejich strany žádné upozornění. Výše citovaný text mi psali až poté, co se opětovně začla obsázka mírně odchlipovat (tehdy to šlo do ztracena a řešila jsem to znovu až teď po návratu, kdy je odlepení výraznější).

Asi je to holt moje smůla, že jsem jim napsala pozdě. Sice jsou ochotni se na boty podívat, dokonce mi psal pán, že je to samotné zajímá, protože reklamace a navíc opakované víceméně nemají. Což bych ale tipla, že bude tím, že se na to lidi prostě vykašlou (zrovna Laďa by udělal to samé). Ovšem mám blbé tušení, že s tím, jak se stále odvolávají na možnou chybu způsobenou impregnací by to jejich posouzení nedopadlo pro mě úplně nejlépe.

Ještě si to rozmyslím, ale asi to už nechám být a příště půjdou boty k výrobci. Nebo do popelnice.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 18:57

Zas by to byl dobry test, jak se zachovaji. Dalsi zkusenost pro ostatni. Zasadni chyba je, zes nestihla termin, takze je to na jejich slusnosti a tu by nebylo spatne otestovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 19:07

Oceňuji sice jejich vstřícnost, ale dál se mi v tom moc pokračovat nechce. Bydlet někde poblíž, tak jim tam boty zavezu. Ale opruz s poštou a ještě případně platit náklady, pokud se rozhodnou, že je blbě přilepená obsázka moje chyba, mi za to asi nestojí.

Navíc je výsledek další opravy značně nejistý. Co by s tím udělali? Znovu přilepí a za pár výletů se to nejspíš opět začne odlepovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 19:23

Njn, klasika, pekne sis zduvodnila, proc by to vlastne stejne bylo k nicemu a tudiz je zbytecne to delat :D Shodou okolnosti to sedi k diskusi ve vlakne o klicich ;-)

Jak jsem psal, nedelalas bys to jen pro sebe, ale i jako test pro ostatni. Ja mam sice ohledne RestDay jasno, ale vsichni ne, na tomhle by se neco ukazalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 19:38

Nikoliv. Vlastně jsem sem tem příspěvek dávala hlavně proto, abych si ujasnila, jestli v tom dál pokračovat nebo ne :wink: A vyšlo mi, že mi to za to za vynaloženou námahu a peníze už nestojí, protože výsledek je značně nejistý, a to ještě po více stránkách. Kdyby rovnou řekli, že to berou na sebe, tak jim to tam ještě jednou pošlu, takto ale už spíše ne.

Ono je to zčásti ovlivněno i tím, že pan majitel má trochu podobný styl komunikace jako zde některými "oblíbený" majitel jisté české značky :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod SViktor » úte pro 20, 2022 11:47

Boty Hanwag Tatra 2013 ne příliš používané, ale oblíbené. Nyní známky hydrolýzy PU bloku. Prosím zkušené o preferovaný způsob řešení (chci boty opravit). Pochopil jsem, že jsou tyto:

1. Restday, ale to vidím, že nemusí být úplně bez rizika. Ale je to pravda, když prezentují, že jsou autorizovaní od Hanwagu? Vymění mi tedy podešev Vibram AW Integral za stejnou?

2. Poslat přímo Hanwagu. Asi lepší, asi dražší. Jak to poslat k Hanwagu? Umí to Hudy?

3.?


Za odpovědi děkuji.
SViktor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 16, 2007 14:30

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 20, 2022 12:17

1) Uplne bez rizika to nemas nikde, v Restday trochu vice nez u vyrobce. Ze jsou autorizovani servis znacky jeste nic moc neznamena. Jak jsem uz na OF psal, na primy dotaz nakonec z nich vyslo, ze u jiste znacky nemaji original kopyto, i kdyz jsou autorizovani a delaji to na svem servisnim kopytu. Na obsazku nepouzivaji original gumu, ale svoji, pevnejsi a tlustsi od originalu. No a taky napr. na La Sportivy nedavaji originalni podesev (LS na mnohe pohorky ma svoje od Vibramu) ale co usoudi za nejvice podobne.
U ostatnych znacek, ktere pouzivaji standardni Vibram podrazky Ti daji mozna se stejnym nazvem, pokud maji skladem, pokud ne, tak neco podobneho.
Muzes se to zkusit od nich dozvedet primo, kdyz tam zavolas - ale mozna TI taky nic nereknou.
Jeste pocitej s tim, ze ted maji aktualni dobu oprav na svych strankach 18 tydnu - jestli je to pravda, netusim.

2) Myslim, ze Hudy to umi, ale je lepsi to s nimi predem vykomunikovat. Mne poslali i La Sportivy do Italie vyrobci. Asi to bude o neco drazsi, ale ne o moc. Jen mozna draz vyjde postovne, pokud nemas dost casu a domluvis se s nima, ze to pridaji k nejake jine svoji zasilce vyrobci a zpet si nepockas na opacnou zasilku.
Osobne bych preferoval toto reseni, hlavne pokud by boty byly "akurat" a nemel bys rezervu v sirce/delce/vysce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mitau » úte pro 20, 2022 12:50

Bracha si nechaval v Restdayi opravovat Hanwag Tatra a bota po oprave byla pocitove hodne jina (mezipodesev mekcni, nizsi, mene kolibkovity tvar), ale s jejich novou podobou byl spokojeny. Pokud ale chces, aby byla bota po oprave opravdu co nejpodobnejsi, poslal bych to vyrobci.

PS: Zas Hanwag Alaska je narozdil od Hanwag Tatra mnohem rozsirenejsi -> mohli by byt na nej pripraveni i v Restdayi, ale moc bych na to nevsazel. Za telefonat to ale mozna stoji.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 20, 2022 14:28

mitau píše:Zas Hanwag Alaska je narozdil od Hanwag Tatra mnohem rozsirenejsi -> mohli by byt na nej pripraveni i v Restdayi
Jo - zeptej se na zkusenost mika :wink: (psal o tom).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Etheric » úte pro 20, 2022 14:48

Jak tu čtu zkušenosti místních s výměnou podrážek, nevyjde lépe ty boty hodit do popelnice??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 20, 2022 15:25

Kdyz cely kozeny svrsek vydrzi nekolik vymen podrazek, tak nove pohory stoji tak od 7000 (pomalu i v akci) a dolu to nepujde :twisted: a vymena vyjde do 2000 u RestDay (nekontroloval jsem cenu, odhaduji podle starsi) a mozna o 10-20% vice u vyrobce, tak bys to resil jak?

Samozrejme, to je vyhodne pro lidi, co rocne nachodi min. rekneme 1000+ km a jeste ve skalnatem terenu, tj. za 2-3 roky podrazku schodi. Kdyz 1000 km ujdes za pet let, tak uz se musis slusne starat o kuzi, kdyz na to zapomenes, uz se vymena neoplati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 20, 2022 16:01

apuka píše:Jo - zeptej se na zkusenost mika :wink: (psal o tom).

Zkusenost je "nikdy vice", ale zas je stara mozna uz 15 let. Tenkrat autorizovany servis Hanwagu nebyli a jejich dily nemeli, takze tam dali jinou podrazku a spravne kopyto taky nemeli.

@SViktor: Hudy to umi, ale posledne za to chteli 500 Kc navic k cene vyrobce. Poslal jsem to tedy pres Fjällräven obchod, protoze mi to tak doporucil dovozce Hanwagu. Zkus se na ne obratit, Fenix Outdoor, pokud se neco nezmenilo. Podrazku u Alasek jsem si nechal u Hanwagu menit naposled pred 4 lety a stalo to neco mezi 2200 a 2400. Nebo se nejdriv zeptej v Hudy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 20, 2022 16:12

Etheric píše:Jak tu čtu zkušenosti místních s výměnou podrážek, nevyjde lépe ty boty hodit do popelnice??

Vymena podrazky a obsazky 2 - 2.5 kKc, nove boty 6 - 7 kKc. U vyrobce ti navic daji nove vlozky, tkanicky a opravi i pripadne prosoupanou podsivku. Takze mas sve pekne rozslaple boty jako nove.

Spatne zkusenosti jsou s fusery ze Zlina, s vyrobci jsou vesmes dobre. Pokud je kuze v poradku, tak je samozrejme lepsi vymena. U vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod terkad » úte pro 20, 2022 22:24

S pojmem "fušeři ze Zlína" nemůžu souhlasit.
Alespoň ne na základě zkušenosti s opravou mých letitých (kupované cca 2007) celokožených AKU (model podobný CONERO) zhruba před třemi lety.
Telefonická domluva, co po nich potřebuju (výměna podrážky, výměna vylomeného háčku na tkaničku) a za 14 dn jsem měla zpět boty opravené.
Botu rozpárali a zase sešili tak, že kdyby ten nový háček tak nesvítil novotou, nepoznám, který byl měněný. Podrážka také jak z výroby, čekala jsem nějakou univerzální vibramku, rozhodně ne, že to jde udělat tak pěkně.
Celé i s dopravou zpět mě to tehdy stálo tak 1500. Vzhledem k tomu, že je svršek stále v pořádku, předpokládám, že ještě jednu podobnou návštěvu si tenhle pár někdy zopakuje.
A pro srovnání, tentýž háček se mi na druhé z bot zlomil ještě v záruce. Výrobce to v rámci reklamace opravil tak, že nový háček nanýtoval i skrz podšívku a pak to celé v tom místě zapatlal zevnitř lepidlem. Funkčně 100% v pořádku a od té doby to drží a neteče, ale strašná prasárna dle mého názoru
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 20, 2022 22:34

Souhlasit nemusis, ale tech spatnych zkusenosti je tady vic, nez dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte pro 20, 2022 22:37

SViktor píše:když prezentují, že jsou autorizovaní od Hanwagu? Vymění mi tedy podešev Vibram AW Integral za stejnou?
Autorizovaným servisem jsou i pro Meindl. A z mých postů výše vidíš, jak to nakonec dopadlo. Ohledně podešve je potřeba se nejprve dotázat. Já jim dopředu psala a odpověděli, že na naše boty (tedy Alta Via a Burma) by dali podešve, které se dávají na (možná nejběžnější) Meindl Island. Problém s tím nebyl.

SViktor píše:2. Poslat přímo Hanwagu. Asi lepší, asi dražší.
Osobně už budu příště volit variantu poslání k výrobci. Dražší to není o tolik. Podešev samotná nemusí být problém, ale obsázka použitá Restday, zdá se, problém někdy je. Plus k tomu riziko, že mají jiné kopyto, jak píše apuka, čímž Ti změní tvar boty.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » stř pro 21, 2022 8:59

sobb píše:Podešev samotná nemusí být problém
Jo, samotna podesev ne - problemem muze byt po nejake dobe lepeni, resp. odlepovani se.

Jak uz jsem nekde psal, na synove Asolo Powermatic 100 dali podesev, ktera je i na mych starych AKU botach, i kdyz ty jsou vice nez o 2 tridy mekci. Samozrejme, mekci guma, tj. po nejakych 600 km ve VHT terenu uz byl vzorek skoro hladky (puvodni vydrzela tak kolem 2000km, nejspise jeste o nekolik set km vic, ale nemame presnou evidenci). Udelali to i presto, ze jsem je v mailech i v dopise prilozenem k botam jsem durazne a vyslovene zadal, aby tam dali stejne tvrde nebo jeste trochu tvrdsi podrazku.
Taky tak po 4-5-ti mesicich uz bylo videt, ze na nekterych mistech ma podesev mirne (tak milimetr az dva) odlepene kraje. Stejne se uz potom vyradili, takze stale jeste jsou v takovem stavu a syn je pouziva jen vyjimecne v jednodussim terenu, kdyz zrovna nema boty (reklamace, stare se znicily, nove jeste nenasel).
Podotykam, ty boty z Perwanger kuze vyly osetrovane vyhradne FCB sprejem a nekolikrat velice jemne impregnaci s kondicionerem od Grangers. Tj. zadne voskovani, zadny Limmer a pod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod obda » pát srp 25, 2023 20:56

Tak po manželčiných Alaskách přišly na řadu tentokrát zase ty moje, kupované na jaře 2018. Na třetím letošním letním výjezdu do Alp jsem při obouvání u auta zjistil, že podrážka se začíná ve špici "klasicky" oddělovat. (Na druhé straně je to podobné, ale ještě ve větším rozsahu.) Musím říct, že jsem byl celý výlet docela nervózní, jestli to vydrží. Naštěstí bylo sucho (ze zkušenosti - pokud se do toho dostane víc vody, tak to jde hodně rychle). Nepříjemně mne překvapily dvě věci: 1) boty jsou jen pět let staré (a v obchodě asi zas tak dlouho neležely, mám jednu z neprodávanějších velikostí) a 2) v červenci jsem v nich strávil v Alpách dva týdny a i na začátku toho druhého byly určitě zcela v pohodě ](*,) Takže takové to "před výpravou si otestuj boty na denním výletě" fakt nefunguje.

hanwag00001.jpg


Druhá věc je, zda a kde je nechat opravit. Za posledních 10 let jsem třikrát na Alasky využil RestDay (jednou moje, dvakrát manželčiny), s dobrými výsledky. Nicméně u těchto se mi navíc páře podšívka u jazyka (dělají to obě boty). Kůže vypadá docela dobře (teda až na jeden zásek vyrýpnutý letos v Totes Gebirde) - Oberneuf's Heavy Duty LP musím pochválit. Spravili by to šití u Hanwagu v rámci výměny podrážky? Má někdo čerstvé zkušenosti, jak to k výrobci nejlépe dostat a kolik to bude stát (třeba přes Hudy)?

hanwag00002.jpg
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát srp 25, 2023 21:34

obda píše:Spravili by to šití u Hanwagu v rámci výměny podrážky?

Podle mych zkusenosti ano, ale je dobre to napsat do papiru s zadosti o opravu.

obda píše:Takže takové to "před výpravou si otestuj boty na denním výletě" fakt nefunguje.

Bohuzel ne, to uz se nas presvedcilo vic. Teda, kdyz vytahnes boty po roce ze skrine, tak je neni od veci vyzkouset. Kdyz podrazka upadne, tak vis, na cem jsi, ale opacne to neplati.

Jinak 5 let je fakt malo, skoda, ze se neda zjistit, kdy byly vyrobene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod PetrKroutil » čtv říj 12, 2023 22:13

U mých málo nošených kožených trekovek ASOLO PW.MATIC 100 GV MW (wide fit) došlo k hydrolýze PU (mezipodešev se začala drolit a dají se i vylamovat kusy). Tak jsem poptával opravu a fa V.I.K. Servis trekové obuvi ze Zlína mi nabídla typ podešve celogumový bez PU mezivrstvy, abych se do budoucna vyhnul stejnému problému. Mělo by se jednat o podešev Vibram (lze si vybrat ze tří vzorků), akorát tvarově neoriginální variantu. Poslali mi ilustrační foto této varianty na obdobných botách Asolo a vypadá to normálně. Chtěl jsem se zeptat, máte s tím někdo zkušenost? Bez PU bude zřejmě tvrdší došlap, ale třeba ne o moc a boty vydrží déle... Díky za reakci. Petr Kroutil
PetrKroutil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 12, 2023 21:46

PředchozíDalší

Zpět na Boty