Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod krtenek » úte led 21, 2014 20:15

Obsázku mám původní. Jen se mi po 8 letech začaly odlepovat podrážky. A jestli je to Fuora, to nevím. Na faktuře to neni.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 22:04

Hmm. Co na nich teda vypada jako nove? Podrazka? Ta nova je. Akorat nevis, jestli ta spravna... No a jestli ti vydrzela 8 let a navic nepotrebujes menit obsazku, tak jsi v nich moc nechodil. Mam trochu vetsi naroky, podrazka mi s bidou vydrzi dva roky a obsazka potrebuje vymenu (a tu posledne zvrtali v Restday nejvic).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod krtenek » úte led 21, 2014 22:21

A v čem je problém? Podrážky nový jsou. Je to Vibram. Horší než ty starý originály určitě nebudou. Že v nich moc nechodim, to je pro mě vedlejší.
Pokud máš větší nároky, tak ti doufám vyhoví výrobce.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vymena podrazek u Hanwag Alaska

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 22:25

V cem byl problem u mne jsem psal tady (zrovna ta vlakna hodlam spojit). Dali tam Vibram, stejny vzorek, trochu jina podrazka a bylo to horsi nez original.

Ano, doufam, ze vyrobce vyhovi. Ja totiz porad nevidim duvod, proc to davat nekomu jinemu nez vyrobci, kdyz je ta moznost. Coz je cela podstata tehle diskuse.

edit: slouceno
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » úte led 21, 2014 23:49

Hmm, na kolik že vyjde výměna u výrobce?
Tak uvidim až je vezmu, ale vizuelně nic nepozoruju.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 23:54

To se prave snazim zjistit. Posledne to bylo 1500 Kc (podrazka plus obsazka, pridali i nove vlozky a tkanicky), ted to vypada na 70 Euro, ale Hudy v tom dela nejake zmatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Simi » stř led 22, 2014 10:47

To jsem zvedavej, co jeste zjistis. Normalne jsi je odnesl do Hudace a oni to poresi?
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 12:28

Část 1.
01.JPG
02.JPG
03.JPG
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 12:29

Část 2.
05.JPG
04.JPG
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 12:31

Jinak se mi zdá, že v patě jedné boty chybí u podrážky asi na 2 mm lepidlo, ale s tím nic neudělám, musím je napřed vyvětrat.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » stř led 22, 2014 13:03

To teda nechapu... Kdyz Ti tam chybi u podrazky lepidlo, jakze "s tim nic neudelas"_ (A uz vubec nechapu, proc je musis "napred vyvetrat" :D) Co takhle reklamace opravy? Ja myslim ,ze by Te nesezrali - stat se to muze a oni by meli nejlip vedet, ze z toho muze vzniknout mnohem vetsi problem. A kdybys uz nechtel reklamovat, tak to alespon DoDo zalepi nebo u sevce nechat dodelat?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 13:16

Prostě je tam cosi, co nevim co to je. Buď se to během krátké doby odlepí nebo ne.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » stř led 22, 2014 13:38

krtenek@ moc pěkné fotky starých Hanwag Alaska, ale já se kukal spíš na tu kůže, ta vypadá že je kvalitou někde úplně jinde než u těch dnešních
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 13:50

Byly kupované v roce 2005. V průběhu času jsem aplikoval vosk Granger´s a SnoSeal.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » stř led 22, 2014 14:10

krtenek píše:V průběhu času jsem aplikoval vosk Granger´s a SnoSeal.

tak tím to asi moc nebude že ta kůže vypadá tak dobře

krtenek píše:Byly kupované v roce 2005

bude to spíš tímhle
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 14:29

Nicméně v ohybu prstů mi stejně lehce zatejká. :smt077
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř led 22, 2014 18:33

Simi píše:To jsem zvedavej, co jeste zjistis. Normalne jsi je odnesl do Hudace a oni to poresi?

Jo. Podle distributora je muzes donest do libovolne prodejny. Uz jsem to tak jednou delal a udelal bych to znovu nebyt ceny. Dneska mi sdelili, ze by to stalo 2425 Kc :evil: Hanwag si uctuje 70 Euro, coz by bylo OK, ale v Hudy se rozhodli si prirazit 500 Kc na naklady. Cimz mne opravdu nepotesili, ale stay tuned, jeste to resim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř led 22, 2014 18:46

fps píše:krtenek@ moc pěkné fotky starých Hanwag Alaska, ale já se kukal spíš na tu kůže, ta vypadá že je kvalitou někde úplně jinde než u těch dnešních

Ale houby. Mam uz treti, prvni kupovane myslim taky v 2005, posledni na podzim 2011. Kuze vypadala na vsech zhruba stejne, zadneho snizeni kvality jsem si nevsiml. Nevylucuju, ze se da obcas narazit na mizerny kus nebo ze jich je vic, nez driv, ale myslim, ze se da porad dobre vybrat. Koukal jsem ted na krame na nove a vypadaji uplne v pohode. Naopak, zlepsila se vnitrni kuze v kominu. Ta byla driv velmi tenka a pusobenim potu se po case doslova rozpadla jako hadr. Ted je silnejsi a nedeje se to.

fps píše:bude to spíš tímhle

Rekl bych, ze to spis bude tim, ze krtenek v botach moc nechodil. Kdyz v Alaskach trochu chodis, tak se kuze kolem kotniku naformuje typickym zpusobem. Na fotkach naznaky jsou, ale male. Takhle malo naformovana byva u mne tak po 500 km. Jestli jsem to spravne pochopil, tak podrazku nemenil kvuli ochozeni, ale protoze se rozpadla. Coz je po 8 letech u PU bloku bohuzel standard.

Navic je na kuzi videt, jak je znicena voskem. Vylozene popraskana jeste neni, ale jen proto, ze v nich moc nechodil. A jestli tecou ve spicce, tak tam nejspis uz nejake praskliny jsou. Prvni Alasky jsem mel priblizne ze stejne doby, osetrovane stejnym zpusobem a vysledkem byla dira v ohybu ve spicce nekolik centimetru dlouha. Kuze byla popraskana uz po 3000 km, pak jsem menil podrazku a pak uz to pokracovalo docela rychle, na jedne bote praskliny skrz a na druhe dira jako prase.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř led 22, 2014 18:56

@krtenek: diky za fotky. Rekl bych, ze tohle original podrazka neni, ale dost se ji blizi. Vzorek je stejny, material vypada trochu jinak a taky bych rekl, ze ma trochu min vyrazny podpatek, ale to je mozna jen dojem. Ta moje tenkrat se lisila vic.

Taky bych ale rekl, ze neni uplne perfektne prilepena. Z fotek se to uplne nepozna, ale rekl bych, ze mezi obsazkou a podrazkou je obcas trochu mezera, zvlast na jedne pate. Ono je asi lepsi menit oboji zaroven, ale chapu, ze u tebe to bylo zbytecne, jelikoz obsazka je temer netknuta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 18:59

Můžu jen zopakovat, že se mi po 8 letech začaly odlepovat podrážky. Ochozený nebyly. V botách jsem chodil jen málo.
Co se týče toho zatejkání, žádnou díru v kůži nemám, prostě GTX k hovnu (to už jsou celkem třetí boty, kde jsem měl GTX k prdu). V tom ohybu snad ani prasklina v kůži vznikout nemůže, podrážka je kolébková a ohýbá se mnohem méně než u běžných bot (Prabos Condor, Garmisch Garda Antry - ohyb prstů je na pikaču, kůže popraskala a nelze to ničim naimpregnovat nebo uzavřít - přelepit?).

Originál Fuora to možná nebude, ale vypadá velice podobně. Nevíte někdo přesně, jaká je reklamační lhůta na lepení?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř led 22, 2014 19:06

Nemas fotku toho odlepovani podrazek? Furt si myslim, ze to byl rozpad PU bloku, cas odpovida (6 - 10 let)., ale projevuje se to ruzne.

Zes v nich moc nechodil je videt, to uz jsem psal. Kuze ve spicce samozrejme popraskat muze a popraska, to uz jsem taky psal ;-) Mozna bych nekde nasel i fotky. Zacina to mikrotrhlinkama, ktere skoro nejsou videt, ale voda se jima postupne protlaci. Pri chuzi ji tam doslova pumpujes. Kolebku to sice ma a je fajn, ale boty se ve spicce stejne ohybaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 19:16

Fotky odlepujících se podrážek bohužel nemám.
K tématu je kapitola i zde: http://www.svetoutdooru.cz/clanky/nic-netrva-vecne/.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř led 22, 2014 19:26

To sice netrva, ale u bot, ve kterych clovek moc nechodi, je rozpad podrazky pro nektere prekvapivy ;-) Ale to uz jsme probirali, mozna je tu na to cele vlakno a spousta podobne postizenych.

Jestli tva podrazka vypadala jako na fotce v clanku, tak to je ono. Degradace/rozpad PU bloku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod krtenek » stř led 22, 2014 19:34

Já měl díru mezi podrážkou a obsázkou. Vzhledem k jejich věku jsem to ale i čekal.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2014 10:14

krtenek píše:Nevíte někdo přesně, jaká je reklamační lhůta na lepení?
Na lepeni specialni lhuta nebude :lol: ale na kezdou opravu je zarucni doba 3 mesice. Jenom bacha na to, ze kdyz budes botu pouzivat a kvuli spatnemu lepeni, co bylo videt hned se stane neco horsiho (co ja vim, napr. se odlepi pulka podrazky a ty na to stoupis, prehnes a zlomis), tak se to nemusi brat jako opravnena reklamace, protoze jsi nereklamoval ihned po zjisteni zavady.
A klidem jim to muzes poslat i postou, oni jsou povinni uhradit i naklady na postovne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Simi » pon dub 7, 2014 9:28

Nakonec jsem Alasky nechal podrazit v Restday a s vysledkem naprosta spokojenost. Za cca 1400 je to v podstate "nova bota".
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon dub 7, 2014 15:18

Muzes sem hodit nejake fotky? Pouzili stejnou podrazku a obsazku jako puvodne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Simi » úte dub 8, 2014 8:30

Nekdy nafotim. Obsazka je trochu jina. Je hladka proti ty puvodni hrbolkaty. Mozna je i o chlup silnejsi. Podrazka mi prijde v podstate stejna. Ale az tak jsem rozdily proti puvodnimu stavu neresil, protoze vysledek od pohledu a od vyzkouseni pusobil dobre a funkcne.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát dub 11, 2014 2:40

Vcera jsem si vyzvedl opravane Alasky ja. Hanwagu to prekvapive netrvalo ani mesic. Vysledek vypada velmi dobre. Vymenili podrazku i obsazku a obsazku udelali trochu vyssi, nez puvodne, aby pretahli misto, kde byla kuze i s puvodni obsazkou necim prorizla a dovnitr tudy teklo. Podle vseho boty natahli na kopyto, jelikoz zmizela prolaklina ve spicce na jedne noze, kterou jsem vyrobil, kdyz jsem lepil odchlipujici se spicku podrazky a snazil se to (blbe) zafixovat. Vymenili vlozky a dali nove tkanicky. Do zadosti o opravu jsem nechal napsat, jestli by neco nemohli udelat s prodrenym GTX na patach, v obou byly diry. Paty vylepili novou podsivkou a nahore ji dokonce prisili. Ani za to nezvysili cenu, celkove to bylo 2070 Kc i s postovnym. Uvidim, jak se v nich bude chodit tj. jestli nedoslo k nejake deformaci, ale nevypada to a zatim se mi vysledek velmi libi. Fotky nize.

Bota pred opravou, vsimnete si seslapaneho podpatku (uz se v tom nedalo chodit):
alaska_stara_2.jpg

A z druhe strany. Je videt vyse zminene proriznuti:
alaska_stara.jpg

To same po oprave, pres diru je pretazena obsazka:
alaska_oprava.jpg

Porovnani obsazky s novou botou stejne velikosti:
alaska_porovnani.jpg

Opravene boty:
alaska_oprava_3.jpg

A detail vylepene paty:
alaska_pata.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » pát dub 11, 2014 18:52

pěkný, ale 2070 Kč je taky pěkný, ta vyšší obsázka se mi víc líbí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty