Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 19, 2019 19:53

Hlavní tuhost boty dělá vložka/mezi stélka zalepená v podražce a kterou ty nevidíš. Použitý Vibram (podrážka) už jen koresponduje s tuhostí oné mezi stélky a zamyšleným určením boty.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon črc 1, 2019 11:37

Jedna neprijemna informace primo od dovozce:

Salewa jako vyrobce nedela vymenu podrazek u pohorek! Takze poslat to k nim pres prodejce/dovozce nejde (jako napr. u Hanwag, Lowa, La Sportiva, ...), nejsou na to (pry) v Evrope vybaveni. Takze vymena v CR zustava pouze na Restday - ktery neni jejich autorizovanym resolerem :twisted: a ktery "se na zaklade puvodni podrazky tam da podrazku odpovidajici tvrdosti, ale asi ne originalni" ](*,).

Mala "informace mezi radkami" z rozhovoru s dovozcem - pravdepodobne ani stejne pojmenovana Vibram podrazka neznamena stejnou smes gumy. (Alespon nekterym) vyrobcum Vibram (pry) vyrabi mirne odlisne smesi pod stejnym nazvem.
Uplne tomu neverim, ale je pravda, ze moje zkusenosti s ruznyma botama se stejne pojmenovanou podrazkou by tomu trochu odpovidaly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pomasko » úte črc 23, 2019 19:18

UPDATE k odliepaniu podrážky na Meindl Alta Via. Vada sa prejavila asi rok aj kúsok po kúpe, no vek topánky je určite o niečo vyšší.
Na predajňu som topánky doniesol 18.6., kde ich bez problémov a zbytočných rečí zobrali a pani predavačka k tomu dodala, že sa pravdepodobne vymení celá podrážka. O mesiac, 17.7. mi prišla SMS so správou, že topánky sú opravené a môžem si pre ne prísť. Tiež som od nich dostal telefonát.

Pre topánky som bol dnes a na moje milé prekvapenie, boli topánky kompletne prepodrážkované. Vzor na topánke je rovnaký, zdá sa mi o milimeter-dva nižší, tvrdý je asi rovnako (možno tiež o milimeter mäkší). Medzipodrážka je z PU, zdá sa byť o kúsok mäkšia, resp. "tlmivejšia", čo je pre mňa len plus. Došľap na pôvodnej podrážke mi prišiel celkom tvrdý, najmä na päte. Vymenená bola tiež okopová guma, vložky a šnúrky. Topánky ešte neboli obuté poriadne, no zdajú sa byť tiež o kúsok užšie, ale znova, pre moje chudé nohy to problém s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Topánky boli opravované pravdepodobne v Nemecku - na krabici a v topánke boli dve nemecké nálepky. Boty sú teda prakticky nové a prajem im už len bezproblémové užívanie kilometrov :)

Malé mínus odo mňa dostáva Interles Slovakia za predaj viacerých, už starších modelov topánok (niektoré v zľave, iné nie).

V prílohe posielam aj foto.

Spravený edit v oboch vláknach na apel admina mikea :)
Přílohy
DSC_0254.JPG
DSC_0252.JPG
DSC_0253.JPG
Naposledy upravil pomasko dne úte črc 23, 2019 21:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pomasko » úte črc 23, 2019 19:18

Detail.
Přílohy
DSC_0255.JPG
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 25, 2021 12:48

prisli mi z meindlu opravene boty air revolution 3.1 (loni jsem je jako nepouzite koupila po 10.letech lezeni ve skrini a upadla jim podrazka).

podrazku mam asi jako @pomasko v komentech prede mnou, prijde mi tvrdsi ale ukaze cas. vymenili i okopovou spicku boty. a pribalili tkanicky.

boty sou o fous uzsi, nez puvodne (v malicku), ale aspon neudelali z pohodlnych bot sveraky, jako v restday. v sobotu je trochu vyvetram se psem, bohuzel na lepsi test nebude prostor. snad to bude v pohode, ale puvodne byli jakoby vyklenuty do stran nad podrazkou vymenou se to vyklenuti zplostilo trochu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Kedlubna » ned kvě 23, 2021 19:44

Ahoj, vedel by nekdo o zpusobu jak si dovyrobit "obsazku" na boty? Mam pohorky Vivobarefoot Tracker a precejen uplne neverim odolnosti kuze a prilepeni podrazky vyrobcem, coz pak proteka. Dalo by se tomu nejak dodatecne pomoct? Vice tu botu obrnit, neco jako pretreni tmelem, lepidlem nebo jestli to umi nejaky svec, restday. Diky
Kedlubna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 28, 2014 18:31

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod kados » pon kvě 31, 2021 14:33

Meindl.jpg
Meindl.jpg (29.41 KiB) Zobrazeno 4463 krát
Ahoj, nehci zakládat nové téma, proto píšu zde. Na Meindl Perfektech mi povolily švy na vnějším patním lemu. Řešil jste někdo sešití třeba u Restday, anebo u nějakého šikovného opraváře (ševce) na Moravě. Něco podobného se mi stalo před lety u Hanvagu a "opravář" mi je přešil durch i s membránou... :axe: Díky
kados
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 11, 2012 10:40
Bydliště: Bílá

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon kvě 31, 2021 16:19

Jasne, ze to prosijou skrz, kdyz jim nereknes, ze nesmi. Protoze jinak je to podstatne pracnejsi a tedy i drazsi. Na tomhle se chce domluvit predem. Lokalni svec ti mozna rekne, ze to nezvladne, u RestDay by to umet mohli.

Jinak u Perfectu zadna membrana neni a i u membranovych bot v tomhle stavu uz je stejne derava jinde. Jednou jsem si nechal opravovat uz docela jete boty, membrana samozrejme derava. Prosilo se to skrz, zatrelo lepidlem a shora jeste prelepilo a zadny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod kados » úte čer 1, 2021 4:56

Vím, že Perfecty membránu nemají, zato mají vnitřní vystélku, která je na mých velmi zachovalá, neprodřená ani pokrčená. Proto nechci nechat opravovat pár švů, což je zatím jediná vada na kráse, nějakému amatérovi, který by mi botu prošil i s jazykem... ](*,) Pokud nedá nikdo typ na někoho blíž (frýdeckomístecko), tak zkusím RestDay. Do němec je jen kvůli pár stehům posílat nechci.
Ty prošité HanVagy mě stále mrzí, jsou to zatím jediné u kterých uvažuju o výměně podrážky a obsázky, přímo u výrobce. Děkuji
kados
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 11, 2012 10:40
Bydliště: Bílá

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod kados » pát čer 11, 2021 17:34

Restday bohužel přešití paty neumí, leda podlepit. Nikoho z vás nenapadá nějaký šikovný švec? Než nakoupím dratve, šídlo a jehly... :roll:
kados
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 11, 2012 10:40
Bydliště: Bílá

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 14:05

pomasko: jak jsi spokojen s novou podrážkou u Alta Via?

Psala jsem do Restday, zda mají pro tyto boty kompatabilní podešev a bylo mi odepsáno, že by použili Meindl Island. Což je možná i případ Tvých bot (i když podle fotek vypadá trošičku jinak, než foto, které mi poslali z Restday).

Podešev Islandů je celkem odlišná od původní na Alta Via, tak přemýšlím, jestli do toho jít. Ale asi jo, byla by škoda ty boty vyhodit.
Budu nechávat opravovat i Meindl Burma, ale tam s podešví Islandů problém není.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon črc 26, 2021 15:34

@sobb: a nemas jednodussi to nechat udelat primo u Meindlu v Nemecku? Prece Tilak "to vyjednal" i kvuli tomu, ze v Restday to trva(-lo) o hodne dele. Cenove je to prakticky stejne, jen v D mas v cene i nove vlozky a snurky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 16:42

Krom toho, že pomasko psal, že jeho boty byly pravděpodobně na opravě v Německu a taky nedostal podešev co patří na Alta Via, tak je to nyní u Restday rychlejší. V Německu 4-5 týdnů, ve Zlíně momentálně 2-3 týdny. A já to samozřejmě nechala na poslední chvíli :roll:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 16:53

Nebylo by lepsi koupit nove boty a temhle dat cas na opravu v Nemecku? Rekl bych, ze podrazka Islandu tam nesedne a budou z toho uplne jine boty, otazka, jestli vubec pouzitelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 17:04

A co by mi to pomohlo, když v Německu tam dají to samé?
Jo uvažovali jsme o koupi nových, ale krom toho, že se mi nechce hromadit další boty, tak mít dvoje podobně staré boty ve stejné kategorii je kvůli rozpadu podrážky taky blbost.

Právě proto se ptám, jakou zkušenost má s těma opravenýma botama pomasko, jak moc to tu botu změnilo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 17:05

Neverim tomu, ze by to udelali. Opravy v Nemecku byly vzdycky perfektni a to i u Meindlu. Restday jsou pristipkari.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 17:11

Jsi neviděl ty fotky výše?

Naše dvoje Meindly byly v Německu a s opravou jsem nebyli úplně spokojeni ani u jedněch bot.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 17:21

Ne ;-) Sice to nevypada nejhur, ale furt se mi nechce verit, ze by to udelali v Nemecku, klidne to mohli poslat do Restday. Proc by to delali, kdyz tam muzou dat original? Leda ze by je uz prestali delat. Kazdopadne, tohle se da vykomunikovat dopredu.

S cim jste nebyli spokojeni? Ty boty jsem mel myslim v rukach, ne? Prisly mi v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 17:36

Tak to je pak debata #-o :mrgreen: Vždyť píše, že tam byly německý nálepky :wink: Alta Via se už nedělají a nevím, jestli mají nějaký nástupnický model s podobnou podrážkou, spíš ne.

Už jsem to tu někde psala, udělali blbě obsázky a celkem brzo se začly u obou párů odchlipovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 17:40

Fotky jsou dva roky stare, to si uz nepamatuju, a prece necekas, ze budu rolovat nahoru :twisted: Jestli podrazku nemaji, tak pak jo a klidne do Restday.

Ony se odchlipuji i u novych, dalsi duvod, proc radej Hanwagy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 18:08

Ti to příště odcituju i s fotkama :twisted:

U žádných originálů, co jsme kdy měli doma se to nedělo, u opravených ale u obou. Ale mohlo se to zhoršit, naše modely jsou dost staré, těm se jen nečekaně rozpadala podrážka, ale obsázka držela :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 20:05

U mych Islandu se trochu odlepovala, ale to byl jejich nejmensi problem ;-) Kazdopadne zrovna tohle by melo jit snadno opravit, Pattex Gel do kazde domacnosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon črc 26, 2021 22:47

Lepili jsme Unilepem, ale moc to nedrželo, odlepovalo se to hlavně v ohybech. Doufám, že to v Restday udělají líp.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 0:15

Fíííha, to byla teda rychlost. Boty odeslány do Restday 2.8, dneska (teda jako včera - 11.8.) dovezli pošťáci balík s opravenýma botama :) :smt023 Můžem někam jet, ale nemůžem :mrgreen: Jsme počítali, že botky dorazí někdy před koncem sprna :)

Výsledek je pěkný, dobrá práce. Na obou botách je nová podešev Meindl Island.
Na Burmách se toho změnilo vzhledově celkem málo, ale Alta Via vypadají s touhle podešví dost nezvykle. Tak snad bude všechno držet a nezačne se nic odlepovat.
Docela by mě zajímalo, jak vlastně vyrábí obsázku, jestli ji v případě atypických bot kopírují podle původní, nebo jak to funguje. Alta Via má obsázku celkem nezvyklou a u mých Meindl Burma mi zase přijde, že použili nějakou běžnou velikost, která je v zadní části o chlup nižší než původní (která ale už není původní, ale také měněná).

alta_via_new.jpg

burma_new.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2021 0:37

No nadhera ;-) Da se v tech botach jeste chodit? Burmy vypadaji celkem OK, ale Alta Via jako uplne jine boty.

Obsazku podle mne delaji tak, ze vezmou kus gumy a natahnou ji na botu, jak jim to zrovna sedne. Je zbytecne silna a boty deformuje, moje zmenily tvar.

Zda se mi to nebo na spodni Burme obsazka kousek za spickou trochu odstava? Dole u podrazky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 10:31

Chodit jsme v nich ještě nezkoušeli, musím tam nasoukat tkaničky. Ale hlavně ty Alta Via jsem donutila Laďu, ať si aspoň obuje, měla jsem obavu, jestli nebudou užší. Ale nejsou a sedí mu stejně jak předtím.

Tak se dá dělat obsázka, která je rovná, Alta Via ji má tvarovanou. Asi to holt nějak baj voko vystřihli podle vzhledu originálu.
Stylem kus gumy a jak to zrovna sedne to asi tak úplně nedělají, psali mi, že novou obsázku dělají asi o milimetr vyšší, než původní. Ale jak jsem psala, zrovna u těch mých bot mi přijde, že je v zadní části naopak krapet nižší.

Asi zdá, já tam nic nevidím, možná stín nebo lepidlo špičky? Jsem ty boty prohlížela asi pětkrát kolem dokola a zpracování se zdá být celkem precizní.
Snad se nikde nic nerozlepí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 12:37

sobb píše:Snad se nikde nic nerozlepí.
Neboj, to se projevi po nejake dobe. Napr, po pul roku, kdyz uz budes mit opravu po zaruce :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 12:52

Nepočítám, že by se to stalo úplně hned, i těm opravovaným v Německu se obsázka začala odlepovat až za několik let. I když na ty Alta Via jsem zvědavá zda bude dobře držet, ta obsázka je vyšší a jinak tvarovaná než původní.

Ale stejně se v nich raděj půjdem projít okolo chalupy, než je vezmem na výlet do hor.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2021 15:00

sobb píše:Asi zdá, já tam nic nevidím, možná stín nebo lepidlo špičky?

Mozna stin, jestli nazivo nic nevidis, tak je to asi v pohode.

sobb píše:Ale stejně se v nich raděj půjdem projít okolo chalupy, než je vezmem na výlet do hor.

Aspon neco ;-) Nektere veci se doma nepoznaji, chce to aspon par stovek metru normalni chuze, radej kilometru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 18:31

mike píše:chce to aspon par stovek metru normalni chuze, radej kilometru
Spis bych rekl, radeji nekolik hodin chuze, resp. mit je na nohou a potom si vsimat, jak se citi nohy/prsty az si je da dole a jeste i na dalsi den. Prave u "jemneho" zuzeni nebo zmeny tvaru se projevy daji zjistit jen tak, ale nekdy az po nekolika dnech az se noha pokusi botam prizpusobit.

Ale snad jim to udelali dobre. V nejhorsim vezmou nuz a udelaji si vzdusne vysokohorske sandaly :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty