Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 19, 2021 15:31

mela sem banksy kde me po cca 20-25 km zkrz tvrdsi podrazku bolelo koleno a mela sem reneday, ktery maji podrazku taky cca B, kolem 20-25km se v tom jit dalo, i kdyz treba poslednich 5 km uz jako dost nic moc. renegady sem ale dala pryc, protoze me tlacily.

v tech meindelch bylo odejito tak 50km, cca 30 mnou a max 20 predchozi majitelkou. minule sem v nich sla 18km, z toho asi 5 na sneznicich a 12 po asfaltu a bylo to docela v pohode. ted sem uz cca po 8km proste nemohla skoro bolesti na slapky, po 10 km proste musely dolu.

takze tahle podrazka rozhodne neni na urovni renegadu nebo banksu, ale je o dost tvrdsi. I kdyby teda ta puvodni podrazka vlivem rozpadu PU byla mekci, tak to neudela tak velkej rozdil.

Jak pisu, pocitove je vyrazne tvrdsi nez co sem mela prabos condoriri a to je spis b/c. takze tak nejak ocekavam, ze vyrobce dokaze dodrzet alespon tvrdost pri vymene ale za me osobne - nevidim rozdil mezi restday a menidlem. jako bohuzel.

etheric
si to bez v teniskach zkusit i po cr a rekni mi jaky to bylo. jo ja zapomnela, ty po cr v zime nechodis. mel si vubec nekdy na nohach sneznice, aby si chapal proc se v nich nechodi v teniskach?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 19, 2021 15:49

apuka
jinak pro me je ta tvrdost podrazky problem na pootocenou cesku, kdy kloub netlumi narazy takze potrebuju, at to dela bota. a to, ze je na moje koleno i Beckova bota po 20-25km tvrda je fakt, kterej mi ale nebrani spokojene takovy boty nosit na vzdalenosti kolem 20km, kdy to jeste ustojim. pokud mam plosku nohy v jednom ohni po 8km tak to je neco uplne jinyho, co nijak nesouvisi s bolestivosti kloubu (ackoli uz sem zacinala koleno docela citit). nebudu nosit cilene boty, ktery mi delaji zle na pohybovej aparat ve vzdalenostech, ktery uz sou problem. radsi prizpusobim obuv ci cokoli dalsiho zdravotnimu problemu, nez ho prehlizet a zhorsovat. takze to sou dve ruzny veci a fakt, ze mi Beckovy boty nedelaji dobre na koleno nesouvisi s ohnem na ploskach rekla bych v tomto pripade nijak, naopak z beckovejch bot sem tohle nikdy nemela. ani z tech prabos condorii. ktery sem dala pryc proto, ze me tlacili do malicku.

vlastne vsechny moje boty, pokud je davam pryc, tak proto, ze me vetsinou zacnou tlacit do malicku a tohle sou prvni boty, kdy je tlaceni do malicku vlastne sekundarni problem, protoze me tak boli jiny casti tela, ze ten malicek je totalne upozaden :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Etheric » pát lis 19, 2021 16:27

Mawenzi píše:sneznice

Aha, sorry, toto mi uniklo. No tvl, takový křusny těžký, a na to ještě přidělat další váhu :shock: Máš můj obdiv. Sado maso :supz:

Sněžnice bych rád zkusil, třeba na jedno odpoledne, prej je to makačka, tak by mě ten pohyb mohl zahřát. Ovšem potřebuju sněžnice s normálními botami, páč moje nohy si s pohorama nerozumí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » sob lis 20, 2021 11:59

Mawenzi píše:ted sem uz cca po 8km proste nemohla skoro bolesti na slapky, po 10 km proste musely dolu.
Dej tomu ještě šanci, možná si šlapky zvyknou (pokud to nebude dělat problém kolenu).

Mawenzi píše:nevidim rozdil mezi restday a menidlem. jako bohuzel.
V tom mezi nimi ani žádný rozdíl není, Restday je autorizovaný servis Meindlu má také k dispozici originál podešve, které Meindl používá. Nevíš, jakou podrážku Ti tam u výrobce teda vlastně dali? Když jsem řešila výměnu podrážek s Restday, tak mi dopředu psali, že na ty naše (Burma a Alta Via) použijí podešev na Islandy. Což je tvrdostí OK.

Jinak Banksy jsou naprosté papuče, skoro jak tenisky :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 20, 2021 13:00

sobb
dneska sem sla 8km a su raaada ze uz sem dal nesla.

nejhorsi je ze do tech bot ani nedostanu nejakou vymekcenou vlozku pak se mi tam nevejde noha
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » sob lis 20, 2021 13:30

Fajn, tak to můžeš zkoušet třeba po nějakých pěti, šesti kilometrech. Ale ne každej den, dej šlapkám čas se uklidnit. Buď si to sedne nebo ne. Pokud i to teda není moc velký utrpení.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 20, 2021 13:36

ja v nich sla hodnekrat 4km treba 10x ted nez sem je vzala na dovcu ... tak me prekvapilo ze to je fakt takova traga.

blby je se kdyz nekam pojedu 3h vlakem tak nechci jit 8km a pak jet 3h domu, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 20, 2021 19:18

dneska sem byla u pani, co sije boty a bylo to docela zajimavy.

krom toho, ze podrazka se musi vymenovat na vhodnym kopyte a pokud vezmou kopyto trochu jiny, hned je milimetrik srazen. nebo pokud se potrha ta latka co je zahnuta pod podrazku, tak se muze stat, ze vemou uzsi kopyto, aby se to tam suplo. taky rikala, ze ty podrazky nemaji zadny mezipodesve, ze vetsinou se to zmekcuje mezipodesvi na kterou se davaji podrazky, coz asi ta moje stara bota mela - pu vrsta - a tyhle podrazky z jednoho kusu vetsinou byvaji tvrdsi, neni tam ta zmekcovaci mezipodesev.

v podstate mi doporucila poridit si vlastni kopyto a nechat si u jakyhokoli obuvnika pak vymenit podrazku na tom vlastnim kopyte s tim, ze mam chtit mezipodesev + podrazku, ta mezipodesev to totiz trochu zmekcuje a ty podrazky co se pouzivaji na vymenu ji vlastne malokdy maji, proto dost casto vymenena podrazka je proste tvrdsi. a je pravda, ze ta vymenena vzdycky byla uplne jina, nez origo.

cena vlastniho kopyta cca 3000 ale pak vymeni podrazku kdokoli s tim, ze by ta bota mela sedet a pripadne obuvnikovi je nutno rict, ze ma pridat mezipodesev, ze to by nemel byt problem pridat. takze proto mi asi zuzili v restday i v jine zlinske opravne boty. proste vzali "nejaky" kopyto ktery maji bez respektu puvodniho tvaru boty a sup to tam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 19:34

Docela mě překvapilo, že Lowa dělá výměny podrážek i u úplně rozpadlé PU tlumící vrstvy.
Ulítla mi, díky degradaci PU podrážka z Rangerů a Prosport bez řečí poslal boty na podražení.
Takže komplet nová PU vrstva, vibram, obsázka, plus jako bonus vložky a tkaničky.
Polyuretan byl úplně na sračky co se drolí jak zetlelej molitan.
Cena za komplet 2200 CZK včetně pošty do Německa.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob lis 20, 2021 21:34

sobb píše:Jinak Banksy jsou naprosté papuče, skoro jak tenisky :)

Asi tak, mekka bota i podrazka, vsak jsem je jako tenisky i pouzival. Jestli nekomu prijde podrazka tvrda, tak mu holt neni pomoci a pohorky nemuze. Jedine odpruzene bezecke boty.

@Mawenzi: nechce se mi verit, ze by tam u Meindlu dali jinou podrazku, nez puvodne. Vypada stejne nebo jinak? Navic mi teda unika, jak muzes chodit v Banksech, jelikoz ty jsou docela uzke a na malicky tam trochu tlacily i mne.

Co tahle kotnikove Topo? Ty jsou naopak vepredu siroke hodne a nektere modely maji fakt mekke podrazky. U nas je trochu problem se zkousenim, ale vubec bych se nerozpakoval si je objednat od Moravcika, vyzkouset, vratit mu je a objednat ze zahranici. Nic jineho si ten blb nezaslouzi. Klidne jiny model, potrebujes jen najit velikost. Nebo to strelit od oka, ja mam stejnou velikost jako nizke Meindly a ty znas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 21, 2021 7:10

mike
podrazka vypada uplne jinak. slozenim je z boku ted jednolitej kus cerne hmoty, teda je to jakoby vysoka podrazka. predtim byl mnohobarevny takovy mekky gumovy vnitrek s podrazkou tenkou jen zespoda.

o banksech sem nerekla nic spatnyho, jen ze pro me byla hranice na 25km, kdy sem to mohla nosit bez bolestivosti toho spatnyho kolene. proste nelze srovnavat nohu s vadou s nohama bez vady, pripadne s jinou vadou. i pomer cca 50% zpevneny a mekky byl jeste v pohode. zdravy koleno bylo s tema botama uplne OK.

banksy bych si klidne koupila znova, kdyby mi nedrtily malicky :D bohuzel drtej. no ty moje stary banksy sem si koupila kdyz mi bylo cca 18, takze... no je jako mozny, ze za tech 19 let se ten model tak nejak zuzil, stejne jako 90% ostatnich modelu bot dalsich vyrobcu :D:D
mela sem treba ve skrini dvoje merellky a kdyz sem je nekdy v roce 2015 vytahla ze skrine, kde 6 let byli protoze dobrej kauf, vyprodej a koupila sem troje, tak ty boty proste byli mnohem sirsi nez nastupnej model z obchodu... merellky driv platily za siroky boty, dneska? pchhh... stejne jako keeny. nerikam, ze nejsou treba sirsi nez konkurence ale ta sirka z let 2000 - 2005 nekam zmizela. kdybych to tenkrat tusila, bot si koupim snad 20 do zasoby:D:D nojo ale rozpad PU no... :D

jo, ty topo hodne zvazuju, ze bych je prubla... ale blby je, ze je potrebuju hlavne do sneznic. no ale pani z botarny mi rikala, ze jde bota vyztuzit i z venku na ty sneznice, ze neni technicky uplne nutny mit pevnejsi botu... takze by se treba do sneznice dal udalet nejakej tunylek.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » ned lis 21, 2021 11:26

Mawenzi píše:slozenim je z boku ted jednolitej kus cerne hmoty, teda je to jakoby vysoka podrazka. predtim byl mnohobarevny takovy mekky gumovy vnitrek s podrazkou tenkou jen zespoda.
Nejsem si zcela jistá, zda jsem to z popisu pochopila správně, ale co se koukám na nějaké fotky Air Revolution 3.1, tak je ta podrážka stejná, jakou měl Laďa na Alta Via. A taky dostal jinou (tahle se už nedělá), která se používá na Islandy. V tuhosti podrážky se ale podle něj nic nezměnilo, ovšem Alta Via jsou celkově B/C boty.
Je pravda, že moje Burmy, které jsou udávané jako B, se už po první výměně podrážky taky staly tužšími. Což mi ale vyhovovalo, tak jsem za to byla ráda. Tehdy byla podrážka měněna u výrobce.

A neboj, PU tlumící blok tam máš, takže čas do rozpadu už Ti zas běží :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 21, 2021 11:54

sobb
air revolution by tez meli byt B boty a ty meindl bernina sou B a podrazka tam je v pohode. tohle proste neni B podrazka ani omylem. pokud v meindl bernina dam 18km s 18kg krosnou na pohodu a v techto bolestive 10km s batuzkem a flaskou... akorat me stve ze ty berniny se ohybaj tak ze mi drti ty prsty, coz ty air revolution mi nedelaji..

ja ale chci PU co se sice muze rozpadnout ale i tlumi, pokud tam je jen proto aby se rozpadla tak je to fakt naprd:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » ned lis 21, 2021 12:23

Mawenzi píše:podrazka vypada uplne jinak. slozenim je z boku ted jednolitej kus cerne hmoty, teda je to jakoby vysoka podrazka.
Nechces sem dat fotku te nove podrazky?

Jinak mi hlava nebere, ze by tam Meindl dal,co pises - on nema na zadne ze svych A/B, B, B/C,C ani D botach (s lepenou, ne sitou podrazkou) podrazku "jednolity kus cerne hmoty". Vzdy tam ma bud mezipodesev z PU nebo z EVA.

Tu pani bych, pri vsi vaznosti, moc vazne nebral. Protoze bud jsi Ty tady interpretovala uplne jinak , co rekla nebo vubec nevi, jak se delaji moderni "pohorkove" podrazky - coz by nebyla zadna jeji velka chyba, s tim se bezny obuvnik do styku nedostane.

Meindl ma prakticky jen nekolik malo podesvi (ve smyslu mezipodesev+ gumova podrazka) a ty pouziva vice-mene nezavisle na kategirii bot (A/B - B/C) - s castecnou vyjimkou pro boty pro poloautomaticke macky, kde musi byt pod patni casti vlozka z tvrzeneho TPU. Samotna tvrdost "podrazky" bot je potom delana vyztuzi, ktera se dava (nebo u nejmekcich bot vubec nedava) na spodek boty jeste pred samotnou podesvi. Taky tato se bezne pri vymene podesve nemeni.
Tato vyztuz zarucuje podelnou i pricnou tuhost a (ne)ohebnost podrazky, ale samotne odpruzeni je na mezipodesvi - ktera, jak jsem pas, je stejna.
Prikladem jsou Asolo Powermatic 100 syna,,kde v Restday tvrdili, ze tam dajistejnentvrdou podrazku, ale dali neco, co je na jinym mych botach. Asola zustala tvdsi nez moje boty a to,proto, ze mely vyztuz na neco mezi B a B/C a moje boty byly neco mezi A a A/B a vyztuz nemely. Jen tam byl jeste problem i v tom, ze guma te podesve je z mekke gumy, ktera odchazi snad o radrychleji a ani nezvladali stejny teren. Cimz ty Asolazdegradovali na A/B boty.

Proto se mi vubec nezda, ze by tam dali samotnou podrazku o tolik tvrdsi nez puvodne. Jedine, ze by menili i tu vyztuz, ale na to nevidim duvod.

Tvoje problemy s palenim slapeje ale nebudou malym odpruzenim podesve. To zpusobuje spise tvrdy spodek (vnitrku) boty. Nebo jen to, ze ted to nosis s tenci ponozkou, ktera malo chrani slapej. A taky to muze byt uzsim vnitrkem, ze nohu vice "stlaci" a kuze na slapeji se tim "zvrasnuje".
Teda alespon si to ja myslim. Pricina ale muze byt i v necem jinem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » ned lis 21, 2021 13:53

dudy píše:Docela mě překvapilo, že Lowa dělá výměny podrážek i u úplně rozpadlé PU tlumící vrstvy.
Meni se komplet cela podesev - tj. mezipodesev+guma. Samotnou gumu Ti vyrpbce asi nevymeni, jedine (mozna) kdyby vedel, zes ji za rok od vyrobi prosoupal a po vymene jeste zustava dost na rozpad PU. Ale taky si myslim, ze od Vibramu dostavaji primo cele uz slepene sady, mozna samotne gumy ani nemaji.

Ale jen u nestrikanych podesvich, tj. vice-mene tvrdsich pohorkach . napr., myslim, u Renegade je strikana podesev, to se na botu nelepi ale primo nejak strika a ta se neda vymenit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » ned lis 21, 2021 18:29

Vstřikované podešve mění i v Restday.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 19:07

@Mawenzi: dej sem fotku pred a po at vime, o cem se bavime.

apuka píše:Vzdy tam ma bud mezipodesev z PU nebo z EVA.

To je samozrejme i tady. Ono to akorat vypada jako jednolity blok. Mam to same na jednech Alaskach, vsechno cerne jako z jednoho kusu, ale kdyz se clovek podiva poradne, tak je to PU blok a na nem gumova podesev.

apuka píše:Tvoje problemy s palenim slapeje ale nebudou malym odpruzenim podesve.

Zpusobuje to tvrdy doslap. Mne se to deje na sneznicich v botach, ktere mi to jinak vubec nedelaji. Hanwag Alasky, ale Meindl Islandy byly to same. Protoze na sneznicich doslapuju na tu pevnou rovnou umelou hmotu, na ktere je bota pridelana. Plus se nemuze tolik (o)hybat, takze se v ni noha posunuje a vic tre. Coz by mimochodem mohl byt problem i tady, jestli jsou boty po vymene podrazky tuzsi, jakoze obvykle byvaji, nez se zas rozchodi.

Pomaha mi kuzi predem (!) promazat, pomahaji silnejsi ponozky a taky hladsi ponozky. Kdyz uz to zacne palit, tak promazani pomuze jen trochu, chce to prevenci. Mawenzi myslim psala, ze si do nich bere tenci ponozky, to muze byt taky pricina.

BTW, slapeje? Google takove slovo nezna. Kdyz uz vymyslis nova slova, mohla by byt aspon min hnusna? :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 21, 2021 19:22

mike
diky, zkusim promazavat. O vikendu me cekaj chriby, to je samej asfalt, do toho nejdu :D ale nejaky kratsi vylety jednodenni by se prezit jeste parkrat daly, nez napadne snih, casu dost :D a pak mozna bude stejne zas zakaz vychazeni z okresu nebo tak :D

Problem je, ze do nich silnejsi ponozky nedostanu kvuli malicku... ale zkusim to jeste trochu trapit roztahovakem, treba bych chvili silnejsi ponozky vydrzela. Muz mi slibil, ze mi na roztahovak udela bazmek, aby v tom miste kde potrebuju byl vetsi tlak (roztahovak je desne uzkej a nejde idealne nastavit tam, kde ja potrebuju) tak mozna nejakou malou nadeji mam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 21:23

Ja teda nevim jiste, jestli jde o to same. Mne pali namahana kuze, proto pomaha promazani. Tobe by mozna pomohly i mekci vlozky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 6:36

ja si taky myslim, ze me pali kuze - zlehka su zvykla promaznout vzdycky, ale nijak peclive. s vlozkama je problem, ze pokud by mely byt "mekci" tak budou tlustci a pak se tam nevejdu s nohou (zatim).

ale na vlozky si chci taky posvitit a zkusit sehnat takovou, co pujde a treba by to zlepsila. doma vhodnou nemam:( a co jsem koupila nejakou spesl mekcenou vytunenou s tou se tam samozrejme nevejdu, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 8:36

mike píše:Zpusobuje to tvrdy doslap. Mne se to deje na sneznicich v botach, ktere mi to jinak vubec nedelaji. ... Protoze na sneznicich doslapuju na tu pevnou rovnou umelou hmotu, na ktere je bota pridelana. Plus se nemuze tolik (o)hybat, takze se v ni noha posunuje a vic tre. Coz by mimochodem mohl byt problem i tady, jestli jsou boty po vymene podrazky tuzsi, jakoze obvykle byvaji, nez se zas rozchodi.
Podle mne to je spise tim, ze ve sneznicich mas ty boty stazene mechanizmem sneznic, tj. vysledni efekt je v nekterych mistech zuzene boty => jinak namahana kuze na chodidle (predtim jsem nechtel napsat "slapka", to by prece jen mohlo vyznit nepekne :wink:).
Mne totiz toto dela taky skoro v kazdych pohorkach. kdyz je trocha vice vepredu zatahnu. Tj. boty netlaci jako uzke (u podrazky zustava sirka), ale boky kuze/latky vice stlaci kraje chodidel k sobe. To staci minimum, i pul milimetru.
Mawenzi píše:na vlozky si chci taky posvitit a zkusit sehnat takovou, co pujde a treba by to zlepsila
Zkusit muzes, ale pocitej s tim, ze co se tyce mekkosti (zase v souladu s alespon nejakou podporou nohy - hlavne paty) moc lepsi nez original Meindl nesezenes. Resp. mekci ano, ale to jsou potom takove, co jsou tak mekke, ze kdyz doslapnes patou, tak pata pekne mekce zajede do peny - az ji prejde a dobre tvrde narazi na tvrdou "zakladnu" vlozky ](*,).

Co by - teoreticky - mohlo pomoci jsou gelove vlozky. Staci i tenci, ony (alespon ty lepsi) dokazou naraz rozlozit na vetsi plochu, proste sila jde nejenom dolu ale i do stran. Problemem je sehnat bud takove, co muzes nosit primo pod ponozkou a ta se na ni nebude "lepit" nebo dostatecne tenke aby se vesly pod jinou normalni vlozku. Ten druhy pripad jsem nekdy videl ve SportsDirecte, ale o funkcnosti nic netusim - navic v tomto pripade budes muset sehnat nejakou zakladni vlozku misto originalnich, ty jsou pomerne tluste.

Jeste maly napad pro roztahovani, cos psala, ze je zkusis jeste s roztahovakem - zkus to delat nekde v teplejsim prostredi, idealni tak 30-35 stupnu, mozna i 40. Kdyz je bota tepla (cca teplo lidskeho tela), i z nylonu se lepe roztlaci. (Zrovna v sobotu jsem si to vyzkousel "nazivo" - po pul roce jsem si obul sve pohorky - a byly nejake sakra mensi, uzke. Zpocatku slapani stale, ale jakmile se zahraly se zacaly roztahovat. Jsou taky z Cordury, ktera moc elasticka neni. Podobne zkusenosti jsem mel uz vicekrat - a fungovalo to i pri vycpani papirem (roztahovak nemam). V chladne mistnosti nic moc, v o nejakych 5-7 stupnu teplejsim citelne vice. A pokus o rozslapnuti na ture pri vetsi zime (pod -10), kdy noha botu az tak nezahrala taky nefungovala skoro vubec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 11:23

apuka
neboj s vlozkama si dokazu poradit.

v troube 35st taky asi nedam, nejmin ma 50 a to kdovi jestli na 50 vubec hreje.

navic sem tyhle nosila predtim i na tech sneznicich a bylo to OK, teda samotny vazani mi nejak nevadi ze se neco meni na bote.

nicmene je taky otazka zda to pusti membtana a zda pritom nepopraska. to me teda netrapi ale bylo prijemny mit jednou boty co nejsou hned durch.

nicmene ty meindl vlozky mi neprijdou bubec jako nejaky zazrak, kdyz o jich pides jak sou super. nejsou spatny ale je taky mozny, ze to paleni mi zpusobuje ze zmekceni neni pod celou patou vlozky ale jen oval uprostred a teda me mozna pali noha z rozhrani oval/neoval.

objednala sem si pat ruznych vlozek a podpatenek a budu experimentovat. co nepouziju rozstriham na zmekcovace bad prsty do bernin.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 11:41

No do trouby bych boty nedaval, tam nikdy nevis a tech 50 by uz mohlo byt moc.
To vazani sneznic jsem myslel spise u mika, to taky trochu zavisi od konkretniho vazani, navic je rozdil taky ve velikosti bot - kazde cilso je trochu vyssi od predku az po nart a kdyz to vazani zatahnes, tak jinak pusobi.
Mawenzi píše:zmekceni neni pod celou patou vlozky ale jen oval uprostred
Tak to teda netusim, co mas za original vlozky. Ja jsem myslel, ze tam mas tyto, ktere Meindl uz dlouha leta dava do pohorek (teda alespon B a B/C, krome Vakuum, kde jsou jeste jine, lepsi). No a tyto maji cca stejnomernou pametovou penu po cele delce i sirce. Ale uz Mike nekdy psal, ze mel takovou divnou vlozku ve svych Islandech.

Jinak, sice doufam, ze se Ti nejak povede tyto boty rozchodit, ale pro priste mozna by stalo za to Ti uvazovat na sneznice snowboardove boty, nebo vubec spise nejake vysoke zimni (takove jsem videl parkrat prodavat ve vyprodeji na jare, napr. v RP. Ty byvaji dobre zateplene, poddajnejsi na sirku. Nektere by asi byly i dostatecne pevne (ne tvrde!) na sneznice. To je ale jenom napad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 12:07

apuka
ano mluvila sem o tom loni se sobb dala mi nejaky typy a pak sem skoncila u meidnl bernina nakonec. ale kdyz uz mam ty air revolutio tak mi prislo lito vyhodit krasny novy boty s nachozenyma 50km jen tak. chyba lavky. ty berniny par let urcite vydrzi, takze tonneni zadna akutka ale loji nakonec nebyl snih nebo byl zakaz nekam jet.

jinak zezhora ta moje vlozka vypada stejne. ale zespoda ma zeleny oval pod patou ale ten oval neni pod celou patou, treba 5mm okolo zmekcujiciho ovalu uz nic neni (teda pri chuzi muze noha "zajizdet" hranama paty jakoby na uroven toho ovalu. proste oval kryje treba 60% paty ale ne celou.)

jinak cela vlozka je max 2mm vysoka, jako pametova pena bych oznacila maximalne oval pod patou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod malejjarda » pon lis 22, 2021 12:54

Je ti líto vyhodit pěkné boty, tak si s nimi zničíš nohy. Taky řešení.
Na nahřátí můžeš postavit na radiátor, příp. pod ně dát nějaký papír, karton nebo tak, když bude moc teplý.
Stejně se divím, že jsi si ještě nenechala ušít někde boty na míru, když pořád řešíš, že ti na nohu nic nesedne a tlačí to.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 13:40

malejjarda
pointa byla v tom, ze kdyz mi ty boty sedely krasne - a u vyrobce by mi vymenily podrazku po rozpadu stare - ze budou zase paradni a sedet. chyba lavky. takze zkousim nejaky varianty, nez je vyhodim. necekala sem, ze je vyrobce zprasi.

jo, boty na miru. uz jedny botu na miru mam. za 8t. tlacej me do malicku a prej si zvyknu. diky, znova do stejnejch vod nevkrocim.
nevyhoda taky je, ze do bot na miru dostanu kanadovitou tvrdou podrazku, takze i kdyz jinej svec nebude tvrdit no problemo a udela mi netlacici boty porad je problem s podrazkama.

nicmene nad tim do budoucna uvazuju to zkusit znova...

v tomto vlaknu nicmene resim aktualne to, ze ani vymena podrazky u vyrobce nezaruci STEJNOU podesev a STEJNOU sirku boty. ze to zprasi restday, budiz. ze dostanu opravu na urovni restday od vyrobce z nemecka je proste smutny a je to pro me akorat signal, ze do vymeny podrazky uz nikdy nejdu a ze kecy jako ze u vyrobce to je lepsi nejsou pravda.

boty bych klidne vyhodila hned.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 15:12

Myslim, zes to mohla resit hned na zacatku, kdy se Ti ty bolty od Meindlu vratily - klidne reklamovat, ze Ti zuzili boty a to o dost. At si v RestDay (a nekde jinde) mysli, co chteji *, tak to zmrvili. Navic oni maji moznost to napravit, prakticky bez ztraty kyticky (pouzitim jineho kopyta), max. si odepisou jednu zmrvenou podesev.

Na druhe strane, pokud jsi to posilala do Meindlu pres Tilak (nepamatuji si, jak jsi to resila), tak by to asi bylo na slozite pretahovani se.

* Na muj dotaz ohledne pouziteho kopyta pri pripadne vymene podesve mi z Restday odepsaly ve smyslu, ze zarucit nezmenseni boty nemohou, ze original kopyto na Cuby nemaji, pry to nema zadny aut. servis (oni jsou taky aut. resoler LS), ze na to maji od LS "servisni kopyta" a ze prece nejaky ten ubrany milimetr na sirce nicemu nevadi #-o :roll: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 15:57

apuka
pres ten web meindl boty takze asi tilak zastoupeni... ne primo tam. navic prisli mi v unoru nebo breznu tak sem to jejak neresila, nebyl.na to cas takze moje chyba9
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 18:25

@mawe: Na Tvem miste bych zkusil zesmolit nejaky "rozhorceny dopis" anglicky (pokud umis, lepsi nemecky), popsat, jak jsi dopadla, jak Ti to ted je na nic a zeptat se je, co jako vyrobce navrhuji delat, abys boty dostala na tu sirku, jakou mely a poslat jim to. Klidne mailem, pokud najdes vhodnou adresu (nejspise na serviceteam @ meindl.de bez mezer). Mozna neco poradi, mozna se na to vykaslou - ale taky mozna Ti nabidnou, abys jim boty zase zaslala (pres Tilak). Anebo jednoduse, jak obcas maji ve zvyku to preposlou na ceske zastoupeni ](*,).

Kazdopadne tim nic nezkazis (alespon kym jim boty neposles :-)) a nic Te to nestoji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 22:34

apuka píše:Podle mne to je spise tim, ze ve sneznicich mas ty boty stazene mechanizmem sneznic, tj. vysledni efekt je v nekterych mistech zuzene boty => jinak namahana kuze na chodidle

Ne, moje vazani boty nestahuje vubec. Je to tim, jak jsem psal, kombinace tvrdeho doslapu na lyzicku vazani a boty, ktera se kvuli privazani nemuze moc ohybat v predozadnim smeru, takze se noha v bote vic hybe a kuze na chodidle vepredu se tre o spodek. Jsem si tim naprosto jisty, protoze uz jsem nad tim badal. Proto taky pomaha promazani, akorat si musim vzpomenout predem.

Teda, taky to zalezi na snehu, v mekkem se to temer nedeje, ale kdyz je betonovy firn, tak dost. Coz bude nejspis tim, ze na firnu jdu podstatne rychleji a vyse zminene efekty se zesili.

apuka píše:predtim jsem nechtel napsat "slapka", to by prece jen mohlo vyznit nepekne

Slapka je uplne normalni ceske slovo a jestli ti vyzniva nepekne, tak to o tobe neco nepekneho rika :twisted: Taky se daji pouzit synonyma jako chodidlo nebo ploska nohy. Netreba vymyslet ohavna slova.

Mawenzi píše:jinak zezhora ta moje vlozka vypada stejne. ale zespoda ma zeleny oval pod patou ale ten oval neni pod celou patou, treba 5mm okolo zmekcujiciho ovalu uz nic neni (teda pri chuzi muze noha "zajizdet" hranama paty jakoby na uroven toho ovalu. proste oval kryje treba 60% paty ale ne celou.)

Jo, to je hnus. Mel jsem to, bolely mne z toho paty, a tak jsem to normalne urval a pak uz to bylo dobry. Akorat, kde te teda pali ty slapky? Vepredu nebo na pate? V mem pripade je to jen v predni casti, v oblasti pricne klenby.

Mekke tenke vlozky by se mely dat sehnat. Mam je treba v Topo botach, ty asi nesezenes a navic maji specialni tvar. Mel jsem ale takove uz za sociku, pouzival jsem je misto puvodnich extra tvrdych v botaskach. Byla to penova hmota s potahem shora asi tak 3 mm silna bez vertikalniho tvarovani, proste jen vystrizek ve tvaru chodidla. Fungovalo to dobre. Mne teda ty meindlovske vlozky neprijdou nic extra a kdybych nenosil poradne (a dvoje) ponozky, tak je menim.

apuka píše:Na Tvem miste bych zkusil zesmolit nejaky "rozhorceny dopis" anglicky (pokud umis, lepsi nemecky), popsat, jak jsi dopadla, jak Ti to ted je na nic a zeptat se je, co jako vyrobce navrhuji delat, abys boty dostala na tu sirku, jakou mely a poslat jim to.

Jo, to bych zkusil. Akorat je bohuzel slusna sance, ze to preposlou do Tilaku a odpovi ti Kamler. Aspon se pobavime :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty