Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod xgeorgeas » úte zář 8, 2015 19:55

Furt ty Alasky vypadají po tolika km líp než Prabosy po roce v lese. Ostružiní řeže nubuk do hloubky docela spolehlivě :((
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 20:05

Nemas nejake fotky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod xgeorgeas » čtv zář 10, 2015 19:30

Nafotim a hodím to sem.
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » sob zář 12, 2015 12:17

apuka píše:A pouzil jsi chemopren na obuv nebo bezny?

na vše používám PATTEX CHEMOPRÉN EXTRÉM
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » sob zář 12, 2015 12:26

mike píše:Celkem by mne zajimalo, jak by dopadly plastaky (ty klaunske). Myslim Pickard psal, ze se mu je podarilo celkem snadno proderavet mackou.

prokopl hadr, ne gumovou obsázku, La Sportiva Trango Cube mají robustnější gumovou obsázku než Hanwag Alaska
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob zář 12, 2015 22:55

Jo, ale kde to riznes si nevyberes a mne by zajimalo, co by udelala ta latka. Moje puvodni dira mela asi 3 cm a na sestupu se rozlezla na 5. Celkove to vypada, ze ostri jelo po obsazce aspon 10 cm a bal bych se, ze latku by to prorizlo po cele delce. Otazka co pak, trhalo by se to dal? Jestli jo, tak by byla dole bota na vyhozeni, pokud bys vubec sesel.

S tou obsazkou jsem si to driv myslel taky, ale koukni na tu fotku. Alasky maji slabou obsazku nahore a vypada, ze je takova cela, ale neni. V miste rezu ma guma asi 2.5 mm a pochybuju, ze jine boty tehle kategorie maji vic. Jen ji nemaji nahore zeslabenou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » ned zář 13, 2015 10:21

- to jak by dopadli hadráky, těžko říci, doufám že to nikdy nezažiji, samotné části z hadru nejsou u La Sportiva Trango Cube zase tak rozsáhle, on je většinou hadr překrytý čirým plastem, takže by to dál plast asi nepustil, možná je hadr i Ripstop?
- chodit v tak těžkém terénů co ty, tak používám robustnější boty, aspoň kategorie C, už jenom jak rychle ojedeš podrážku na B/C botách naznačuje to, že kategorie B/C je na teren co chodíš nedostatečná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 1:12

Kdyz to prorizlo gumu i kuzi, tak by to plast neochranil. Otazka je, jestli by to prezily vubec nejake boty. Ona asi sance, ze se tohle stane, neni tak velka. Mam tech celodennich tur v Alpach ke 300 a stalo se to jednou.

To mas tezky. Zrovna ted jsem bydlel v penzionu a chodil kazdy den nahoru a zas vecer zpatky. Takze jsem vetsinou sel po peknych stezkach nebo i cestach, kde by Cckove boty byly na skodu. Vlastne bych je ze 7 dnu vyuzil jen na trech turach a to jeste v mensi casti. Zato v GP bych se letos nezlobil za C/D boty, tam jsem na peknych stezkach stravil minimum casu.

B/C a Alasky zvlast jsou skvele univerzaly, na stezkach a cestach o nich nevim a ve volnem terenu porad jeste staci. Ze se podrazky rychleji ochodi je pravda. Tohle se stalo v terenu, ktery bych nebral jako zvlast tezky. Lehke lezeni za I ve stabilnim terenu, co chtit vic. V Italii je hodne horsich znacenych cest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon zář 14, 2015 12:43

V Rakousku jsem mel moznost mit v rukou ty uzasne Cuby - a musim rict, ze bych podle te zkusenosti jim v mikem popisovane udalosti neveril. Opravdu nemaji silnejsi obsazku jak Alasky (a rekl bych, ze mozna na spici je Alaska lp chranena) a ten plast na "hadru" je docela mekky, nevypadalo to, ze by zrovna moc odolaval ostrejsim sutrum. Ale to jsou dohady na zaklade pocitu mych rukou, ne podle zkusenosti. (A taky musim rict, ze me LS boty - nejenom Cuby - celkove hodne zklamaly - podle mne maji dost mekkou kotnikovou cast, kotnikum umozni pohyb, to jo, ale nejak neverim, ze ve vaznejsim pripade dokazaly tak podrzet kotnik, jako mnoho jinych B/C bot.)
A co se tyce ochozeni podrazek - ja mam Asolo Granity, co jsou C boty a maji mnohem tvrdsi, odolnejsi smes. Presto jsem je za tri leta (vlastne uz za dve) dobre ochodil a rekl bych, ze pouzit je mike na jeho cesty, tak vzorek odejde driv nez na jeho Alaskach. A to mely ze zacatku tak o 1,5-2mm hlubsi dezen jako normalni podrazky.
Ono ta tvrdsi smes taky ma jine nevyhody - pravdpodobne bude vice klouzat a mozna kvuli mensi ohebnosti taky muze mit trochu vetsi treni na cele plose. Proste celkove na stejnem terenu a stejnych okolnosti vubec nemusi platit, ze C (nebo C/D) podrazka bude min ochozena nez B/C. A samozrejme jete zalezi od pouzite smesi, nejenom od tvrdosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 15:09

Bych rekl, ze tvrdsi smes vydrzi dyl... Samozrejme ma i sve nevyhody, jak pises, vic klouze, ale to je u tvrdsich bot kompenzovano hlubsim a agresivnejsim vzorkem. Kdy jsem mel jednou v GP C/D LaS Nepal Treky, tak se mi v nich ve volnem terenu slo znatelne lip. Na konci byla podrazka ochozena min, nez u Alasek, ale poznat to bylo, vsechny hrany zakulacene. Chtel jsem si je ted poridit znovu, ale u nas nebyly. Letos by v GP byly urcite lepsi, ale pri tom chozeni z penzionu bych asi umrel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon zář 14, 2015 15:13

Manzelka v Islandech (nebo i syn v Asolo Powermatic 100 jeste s puvodni +-B podrazkou) nachodila mnohem vice a v mnohem narocnejsim sutove-skalnatem terenu jako ja ve svych Granitech a moje podrazky ztratily za stejnou dobu urcite nejvice ze sve gumy. Proto rikam, ze to zavisi i od pouzite smesi, nejenom na tvrdosti.
Krome toho samotna guma a podrazka (myslim jen dezen) tak moc neovlivni pevnost bot jako ta vyztuha a mezipodesve a ci co to je....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 15:20

Jaky je vahovy pomer mezi tebou a manzelkou? ;-) Beze srandy, rekl bych, ze na vaze zalezi skoro nejvic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » pon zář 14, 2015 16:19

apuka píše:Ale to jsou dohady na zaklade pocitu mych rukou, ne podle zkusenosti.

dokovat nemáš nachozeno v daných botách aspoň 100 km v terénu, tak se špatně odhaduje jak na tom vlastně boty budou, mě už oči i ruce na krámu několikrát v odhadu zmátli

apuka píše:A taky musim rict, ze me LS boty - nejenom Cuby - celkove hodne zklamaly - podle mne maji dost mekkou kotnikovou cast, kotnikum umozni pohyb, to jo, ale nejak neverim, ze ve vaznejsim pripade dokazaly tak podrzet kotnik, jako mnoho jinych B/C bot.

jak který, třeba La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Karakorum Trek, La Sportiva Pamir jsou v kotníku kategorie B/C, pro mě dostatečně tvrdé, a to mam jak výší váhu, tak mam rad tvrdší boty v kotníku, rozhodně jsou v kotníku tvrdší než třeba B/C Lowa Tibet Pro a Hanwag Alaska, ale třeba La Sportiva Trango Alp jsou v kotníku kategorie B
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte zář 15, 2015 6:28

mike píše:Jaky je vahovy pomer mezi tebou a manzelkou? ;-)
Docela dobry - asi 1,27, ja s ruksakem ona nalehko 1,42 -, i kdyz uz byl i lepsi (v muj prospech) :-)
Kdyz ale prepocitam vahu na plochu podrazky (ja velikost 47 - a u Granitu je jeste extra rozmerna - ona 40), tak ona ma vetsi vahu na cm2, takze v tom to asi nebude.

fps píše:třeba La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Karakorum Trek, La Sportiva Pamir jsou v kotníku kategorie B/C ... rozhodně jsou v kotníku tvrdší než třeba B/C Lowa Tibet Pro a Hanwag Alaska
No prave, mel jsem v rukou Trango Cuby a Karakorum Treky a oni jsou (v rukach) dost mekke, ohebne v te kotnikove casti, proto nevudily duveru, rozhodne se tvrdosti (kotnikove casti) ani nepriblizovaly ani Tibetum, Alaskam uz vubec. Ale nemel jsem je na nohou, mozna maji dobre udelanou tu cast tak, ze nakonec drzi kotnik lip nez Alasky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » úte zář 15, 2015 15:18

ve všech jsem něco nachodil v terénu, takže mam reálné srovnání, a je to doopravdy tak jak jsem o tvrdosti jednotlivých bot v kotníku psal, La Sportiva mají hodně měkkou část na achilovce, takže při osahání se může zdát že budou v kotníku málo tvrdý, ale v reálu tomu tak není, a taky jak jsem psal, tak mam rád boty tvrdé v kotníku, kategorie B je pro mě nedostatečná, minimálně potřebuji kategorii B/C, kategorie C je pro mě ideální, i na chození u nás (na těžko, na cca 193 cm a 90 kg)
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » stř zář 16, 2015 7:12

Jenze ja bych mel nejvetsi obavy prave z te hodne mekke casti na achilovce. Po zkusenostech se synovymi Planikami, kde kvuli te mekke casti dostal zanet achylovky a dodnes radeji chodi (v jinych botech) s bandazi s vystuzemi na achylovce. Vsechny LS boty, co jsem mel moznost osahat vypadali hodne podobne jako ty Planiky.
Mozna nekomu to nevadi, mozna to souvisi s tvarem nohy, s chuzi, s tezkosti terenu (Ty chodis precejen mene slozite tereny, on mel tehdy nejvetsi problemy v zime ve Vysokych Tatrach, po vystupu na Hladke sedlo (z Morskeho oka), neco podobneho predtim a uprostred vystupu na Slavkovak jsme si museli vymenit boty (ja mu dal sve Asolo Granite), aby vubec mohl chodit (ten blbec uz mel nohu u achylovky dvakrat tak velkou jak normalne, ale zimni vystup na Slavkovak si prece nemohl nechat ujit ](*,) - no potom trpel par mesicu, ze skoro nikam nemohl) a ja jsem sestoupil, pricemz jsem taky citil, jak ta mekka cast se spise zacina ohybat smerem dovnitr a u kazdeho kroku mirne zatlaci na achylovku spolu s vystuzi paty :(( . Tehdy jsem si rikal, ze je to dalsi vec, kterou pri koupe novych bot musim zkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod remy77 » stř zář 16, 2015 7:54

apuka píše:Mozna nekomu to nevadi, mozna to souvisi s tvarem nohy, s chuzi, s tezkosti terenu


Skor by som to pripisal individualite osoby a noh. LS Karakorum Trek som mal na GR20, kde som ich bral ako nove. Mam 90 kg batoh mal cca. 22 kg a nemal som jediny problem s komfortom. Teren bol dost narocny (strme sutoviska, popoliezanie, zaistene useky, chodza po platniach s bocnym naklonom), no napriek tomu som nepocitoval ze by v kotniku nedrzali a to som nemal lahky batoh. Jedina moja vyhrada je k rychlejsiemu opotrebovaniu podrazky, o com som pisal vo vedlajsom vlakne , avsak to moze byt moj subjektivny nazor.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod patrikgp » stř zář 16, 2015 7:59

na Hladke sedlo (z Morskeho oka).To sa da? Akou trasou si siel? Cez Szpiglasowu Przelecz do Doliny Pieciu Stawov Polskich a tak Hladke sedlo?
patrikgp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 23, 2014 19:07

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2015 17:29

Pan obuvnik prekvapil:
alaska_oprava_2.jpg

Vypada to hodne dobre, jsem zvedav, jestli to vydrzi. On pry taky :)

Jeste mi opravili i druhou botu, tam byla zase prasklina v kuzi i obsazce:
alaska_oprava_1.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pát zář 18, 2015 6:26

Napis potom, jak se Ti v nich chodilo. Hlavne me zajima ta velka zaplata - je to v miste ohebu, tak jsem zvedav, nakolik to ovlivni (pocitove) chuzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2015 15:31

Jo, to ja taky. Asi si je vezmu na zkousku uz ted o vikendu. Sice to bude znamenat dalsi kousek mizejiciho vzorku pryc, ale lepsi, nez zjistit v horach, ze je neco spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod ladavala » stř zář 30, 2015 14:12

Můžete někdo, prosím, napsat kontakt na Hanwag, kam je možné zaslat boty Alaska na výměnu podrážek a případně zjistit podmínky a cenu?
ladavala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 30, 2015 14:00

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 30, 2015 14:51

Na Slovensku je to zhruba takto (cenu si cca přepočítej):
Pekný deň všetkým,
Nakoľko sa nám viacej rozbehlo prepodrážkovanie naších topánok, tak by som chcel upozorniť na celú procedúru a možnosti.

1. Všetky topánky Hanwag majú meniteľnú podrážku
2. Sú dve možnosti: Továreň Hanwag Nemecko, alebo Restday v Zlíne (autorizovaný servis)

Hanwag Nemecko
Cena: 50 EUR (výmena podrážky) + 20 EUR (prepravné náklady) = 70 EUR.
Čas: 4-6 týždňov – ak sú topánky v záruke, tak to stíhame do 30 dní len v prípade, že máme topánky naozaj hneď z obchodu u nás.
Spôsob: topánky sa doručia do našej kancelárie, my ich posielame do Nemecka a odtiaľ už idú rovno ku Vám na predajňu aj s faktúrou, ktorú necháte zaplatiť zákazníkovi.

Restday Česká Rep.
Cena: 50 EUR (výmena podrážky) + 5 EUR (prepravné náklady) = 55 EUR. Riešime len v prípade pozáručného servisu.
Čas: 3-4 týždňe
Spôsob: je ideálne ak si to zákazník rieši sám, nakoľko sa eliminuje časová strata 4 cestovných dní, a tiež ľudský faktor, ktorý zabúda. Kvalita je rovnako dobrá ako z nemeckej továrne, je to lacnejšie a hlavne rýchlejšie. Odporúčam do obchodu predtlačiť pár týchto formulárov, prípadne zákazníkom vedieť link poskytnúť: http://www.restday.sk/sk/opravy-treking ... ch-topanok

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte.
S pozdravom

Róbert Klučka
Sales Manager Slovak Republic
FENIX Eastern Europe GmbH
IP Centrum
Elektrárenská 4
83104 Bratislava
Slovakia
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř zář 30, 2015 15:29

@ladavala: pred rokem a pul jsem to resil a psal si na to tema s vyrobcem i distributorem. Vyrobci to sam primo poslat nemuzes, ale muzes to prinest do libovolne projdeny, kde je prodavaji nebo poslat distributorovi. Viz viewtopic.php?p=385431#p385431 a dalsi diskuse i s nafocenym vysledkem. Cena 70 Euro je (byla vloni) za opravu a postovne zpatky, postovne do Nemecka zalezi na prodejci, ktery to vyrizuje.

Osobne doporucuju poslat vyrobci a ne Restday, tam jsem posilal pred lety prvni par a z vysledku jsem nijak nadseny nebyl. Mas tam ovsem i zkusenosti od ostatnich, ktere jsou o neco lepsi (ovsem v tom smyslu, ze jim trochu jina podrazka a horsi lepeni nevadi, mne jo).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod ladavala » čtv říj 1, 2015 13:42

Děkuji za odpovědi. Položil jsem ještě dotaz do Hudy Zlín, kde jsem boty koupil a zde je odpověď:
dobrý den,
výměna podešve přes výrobce - trvalo by to cca 2 měsíce , cena přibližně 2000,- kč plus poštovné do Německa.
Restday se na výměnu a opravy outdoorové obuvi specializuje a je v tom výborný, původní podešve od modelu Alaska nemají,ale běžně podešve u nich vyměňují.
doba opravy je cca 14 dní a cena cca 1300,-kč.
zkuste se na ně obrátit, oni vám řeknou veškeré podrobnosti
s pozdravem
blanka němcová, hudy sport zlín

Takže zase váhám, jak se rozhodnout. Raději bych opravu svěřil výrobci. Je sice navýšená o poštovné tam i zpět (Česká pošta do 3kg asi 600 Kč tam), ale nejvíc mě vadí údajné 2 měsíce trvání. Ještě zkusím komunikovat s Restday, proč nemají originál podešve, když jsou, podle svých stránek, autorizovaným servisem Hanwagu.
ladavala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 30, 2015 14:00

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2015 14:11

Zvaz to. Mike nekdy psal, ze mu ty Alasky u vyrobce natahly na original kopyto, co jim dost prospelo. U Restday maji (asi) univerzalni kopyta, tj. nejake bote prospet mohou, nejake moc ne a nejakemu to muze mirne i uskodit - nevim, jak to je u Alasek. Oni jsou autorizova opravna vice vyrobcu, ale nemaji jeich kopyta, podle mne je to jeden z duvodu, proce nemohou udelat vymenu poriginalni podrazky rovnocenne s vyrobcem a tudiz nemaji origos.
Ja ze svy zkusenosti mohu rict, ze neoriginal podrazka nemusi tak dobre drzet (na synovych Asolo PM100 se boky podrazky odlepuji, zacalo to uz pul roku po vymene) a navic muze (v obou smerech) zmenit chovani boty.
Jinyi slovy - u vyrobce se nacekas, ale s velkou pravdepodobnosti budes s vysledkem spokojen, u Restday je to trochu sazka do loterie, ale "vyhru/prohru" zjistis rychleji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Simi » čtv říj 1, 2015 15:14

Podrážku Alasek jsem si v Restday nechal měnit před rokem a něco. S výsledkem jsem naprosto spokojen. Takže osobně můžu jen doporučit...
Nakolik podrážka není originál úplně přesně neposoudím, ale je téměř stejná. Logo Hanwag na boku nemá. Ale prolisy z boku mi přijdou v podstatě stejné. Obsázka po výměně je proti té původní hladká místo hrbolaté originální.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv říj 1, 2015 15:56

@ladavala: ty dva mesice jsou s velkou rezervou, v realu to bylo min. Uz si nevzpominam, tusim mesic a neco. Hudy je IMO nejdrazsi volba, jak jsem psal, vyslo mne to 2070 i s postovnym. V Hudy si tenkrat zacali uctovat 500 navic, komunikoval jsem s dovozcem a realna cena byla tech 70 Euro za opravu a postovne zpatky + postovne tam. Posilal jsem to pres Namche, kde jsem boty puvodne kupoval, ale pres dovozce by to vyslo +/- stejne, nabizeli mi to.

Rozhodnuti je na tobe. Zvaz nakolik ti na botach zalezi, v jakem jsou stavu a kolik v nich jeste asi tak nachodis. U vyrobce mas skoro jisty perfektni vysledek, u Restday mas jiste, ze tam bude trochu jina podrazka a obsazka a muze se stat, ze se boty pri vymene zdeformuji (stalo se mne a to mi vadilo nejvic). U vyrobce ti navic daji nove vlozky a tkanicky. Plus, jestli tam potrebujes opravit jeste neco, tak to mozna udelaji bez prirazky. Mne takhle vylepili prodrene paty. U Restday jsem si poprve nechal spravit rozpadlou kuzi zevnitr v kominu, kterou vymenili, ale spoj s botou udelali tak blbe, ze mne pak drel. Samozrejme to muze dopadnout dobre i u Restday, jak pise Simi, volbu mas v zasade mezi cenou a jistotou.

Pro uplnost: muj prvni pokus u vyrobce dopadl spatne, poslali zpatky kazdou botu jinou. Sice perfektne opravene, ale moje byla jen jedna, druha nejaky starsi typ. Jako nahradu mi pak poslali uplne nove boty a jelikoz mi nesedely, dostal jsem od Hudy penize (samozrejme vsechny, za boty i za opravu). Takze uplnou jistotu nemas nikde, ale tohle beru jako smulu, stejne tak se ti muze ztratit balik na poste.

Takze moje tri vymeny:
- Restday: :((
- vyrobce: :?
- vyrobce: :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod booze » pon říj 19, 2015 20:49

Rozpad PU po 8 letech. Raichle
Raichle.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Morty » pon lis 9, 2015 20:14

V červnu jsem si nechal podrazit pohorky v Restday, přidám tedy svoji zkušenost.

Je asi pravda, že v rámci oboru odvedou lepší práci než běžný švec, nicméně mám spíše negativní zkušenost...

1) mám Scarpy Nepal Pro, verzi bez GTX, staré cca 7 let. Takže mě hodně překvapilo, když mi přišly boty s úplně jiným typem podrážky, než co tam byla, jednak je podrážka o hodně měkčí a také je nalepená jakoby zvenčí obsázky, což zvětšuje botu a částečně mění stabilitu na malých stupech. Neřešil jsem to, i když mě to překvapilo.

2) požadoval jsem výměnu odlepující se obsázky, pokud to bude nutné. Přilepili stávající, ale už se zase odlepuje na několika místech. Přilepení si neúčtovali, tak mě to tak nemrzí, ale raději tam mohli dát svoji novou takovou, která by držela.

3) asi hlavní věc je to, že po opravě levá pohorka začla téct kolem jazyka ve špičce. Před opravou se toto nedělo. Předpokládám, že natažení na nějaký napínák nezvládl šev u jazyka a povolil, což je i vidět. Samozřejmě to nemusí být vina Restday a mohlo se to stát i bez opravy, ale je to podezřelé. V létě jsem měl štěstí na počasí a teď na podzim po stovkách kilometrů s novou podrážkou už je na reklamaci opravy pozdě. Nicméně protekly už při prvním použití po opravě, ale to jsem si myslel, že jsem je jen špatně navoskoval.

Myslíte, že běžný švec dokáže místo, kde povolil šev (cca 1,5cm) přešít dostatečně pevně, aby po dalším pečlivém zavoskování bota netekla?
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

PředchozíDalší

Zpět na Boty