Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 19, 2019 19:53

Hlavní tuhost boty dělá vložka/mezi stélka zalepená v podražce a kterou ty nevidíš. Použitý Vibram (podrážka) už jen koresponduje s tuhostí oné mezi stélky a zamyšleným určením boty.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
vonkreuz
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod apuka » pon črc 1, 2019 11:37

Jedna neprijemna informace primo od dovozce:

Salewa jako vyrobce nedela vymenu podrazek u pohorek! Takze poslat to k nim pres prodejce/dovozce nejde (jako napr. u Hanwag, Lowa, La Sportiva, ...), nejsou na to (pry) v Evrope vybaveni. Takze vymena v CR zustava pouze na Restday - ktery neni jejich autorizovanym resolerem :twisted: a ktery "se na zaklade puvodni podrazky tam da podrazku odpovidajici tvrdosti, ale asi ne originalni" ](*,).

Mala "informace mezi radkami" z rozhovoru s dovozcem - pravdepodobne ani stejne pojmenovana Vibram podrazka neznamena stejnou smes gumy. (Alespon nekterym) vyrobcum Vibram (pry) vyrabi mirne odlisne smesi pod stejnym nazvem.
Uplne tomu neverim, ale je pravda, ze moje zkusenosti s ruznyma botama se stejne pojmenovanou podrazkou by tomu trochu odpovidaly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pomasko » úte črc 23, 2019 19:18

UPDATE k odliepaniu podrážky na Meindl Alta Via. Vada sa prejavila asi rok aj kúsok po kúpe, no vek topánky je určite o niečo vyšší.
Na predajňu som topánky doniesol 18.6., kde ich bez problémov a zbytočných rečí zobrali a pani predavačka k tomu dodala, že sa pravdepodobne vymení celá podrážka. O mesiac, 17.7. mi prišla SMS so správou, že topánky sú opravené a môžem si pre ne prísť. Tiež som od nich dostal telefonát.

Pre topánky som bol dnes a na moje milé prekvapenie, boli topánky kompletne prepodrážkované. Vzor na topánke je rovnaký, zdá sa mi o milimeter-dva nižší, tvrdý je asi rovnako (možno tiež o milimeter mäkší). Medzipodrážka je z PU, zdá sa byť o kúsok mäkšia, resp. "tlmivejšia", čo je pre mňa len plus. Došľap na pôvodnej podrážke mi prišiel celkom tvrdý, najmä na päte. Vymenená bola tiež okopová guma, vložky a šnúrky. Topánky ešte neboli obuté poriadne, no zdajú sa byť tiež o kúsok užšie, ale znova, pre moje chudé nohy to problém s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Topánky boli opravované pravdepodobne v Nemecku - na krabici a v topánke boli dve nemecké nálepky. Boty sú teda prakticky nové a prajem im už len bezproblémové užívanie kilometrov :)

Malé mínus odo mňa dostáva Interles Slovakia za predaj viacerých, už starších modelov topánok (niektoré v zľave, iné nie).

V prílohe posielam aj foto.

Spravený edit v oboch vláknach na apel admina mikea :)
Přílohy
DSC_0254.JPG
DSC_0252.JPG
DSC_0253.JPG
Naposledy upravil pomasko dne úte črc 23, 2019 21:29, celkově upraveno 1
pomasko
nováček
nováček

Příspěvekod pomasko » úte črc 23, 2019 19:18

Detail.
Přílohy