Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fabo » úte dub 27, 2010 15:07

Zdravim,

pred necelym mesiacom som kupil HW Tatry v Hudym,
no pri podrobnejsom prehliadnuti topanok (az doma)
som si vsimol, ze podrazky na oboch pätach boli brusene.
Namiesto povodnych cca 6mm bol dezen zbruseny na jednom
mieste na 2mm! Okrem toho na podrazke este boli zachytene take
gumene špony. Tato topanka ma trochu specificku stavbu podrazky
a pri vyrobe sa im ju nepodarilo nalepit presne a aby topanka
nebola jak vrtula tak podrazku jednoducho zabrusili do jednej roviny.
Podla mna je to kus absurdny sposob riesenia problemu vyroby
a cudujem sa ze Hanwag ako "superkvalitny" vyrobca si moze dovolit
vypustit taketo zmätky na trh a predavat ich za standardnu cenu.
Zmätky spominam preto, lebo som si tuto vadu vsimol na viacerych
paroch v obchode a dokonca aj na 3D pohladoch na Globetrotteri:

http://globetrotter.de/de/shop/zoomo.ph ... _aubergine
http://www.globetrotter.de/de/shop/zoom ... 566_marone

V Hudym mi to v pohode vyreklamovali a vraj take nieco este nikdy nevideli.
Na druhy den som mal na predajni novy par topanok. Podrazka bola cela,
nic nebolo brusene, no ked som lavu topanku polozil na pult stala nestabilne
a bola skrutena do vrtule. (zrejme ju zabudli zbrusit :D ) Vypytal som si spat
svoje peniaze a tymto sa moja dovera voci Hanwagu skoncila.

Takze ak si niekedy budete kupovat Hanwag topanky s podrazkou Vibram AW Integral,
urcite venujte pozornost podrazke.

Este by ma zaujimalo ci si niekto z majitelov tychto topanok vsimol nejaku z vyssie spomenutych vad.

fabo
fabo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 27, 2010 14:28

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 27, 2010 15:20

Je něco prohnilého u Hanwagu :-k Minulý rok to byla vadná serie HW Drifter :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod TimTaylor » stř čer 13, 2012 21:35

ahoj, uvažuju aktuálně o koupi Hanwag Tatra, ale překvapuje mě, že spousta obchodu tento model "ignoruje" a nabízí jen Hanwag Alaska. Čím to je? Alasky jsem si zkoušel taky, ale na moje použití jsou až moc velké a težké, takže Tatry se mi zdají (pro mě) lepší volbou. Jsou nějak problémové nebo co? Třeba v Hudy mi řekli, že Tatry už nevedou a ani je mít nebudou, Rockpoint podobně (měli jen dámskou verzi, jinak nic, že by je museli odněkud objednat).... To už je přestávají vyrábět nebo kde je problém?
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 14, 2012 8:26

TimTaylor píše:.... To už je přestávají vyrábět nebo kde je problém?


Stoprocentní to není, ale slyšel sem že se Hanwag v minulém roce potýkal jako firma s existečními problémy, takže je možné že museli omezit sortiment (porpř. kvalitu).
btw .. Tatry sem měl a vydrželi mi rok a půl ( Roháče, Fagaraš, Prokletije) pak se začaly rozlepovat vrsty podrážky v oblasti klenby. Sou super měkoučké a netřeba je vůbec rozšlápnout, nicméně ta jejich kůže strašně trpí oděrem v kamení.
btw2 : Znám lidi co je používají už třeba 5 let a furt sou super a nedaj na ně dopustit, takže sem možná trefil jeden ze špatných kusů ... nevim.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mirecek » úte čer 19, 2012 5:13

Přidám vlastní zkušenost:

Hanwag Alaska Gtx mám již třetím rokem. Boty jsem kupoval místo původních Asol u kterých se mi týden před trekem na Fagaraš udělala díra a začali propouštět. Byl to risk ale šel jsem s nerozšlápnutýma Gtčkama na týdenní trek, kdo zná Fagaraš a ví jak to tam vypadá pochopí jaký risk to byl.

Boty od prvního nazutí jak bačkůrky, nikdy jsem z nich neměl jediný puchýř. Zároveň ale pevné, ideální na VHT a přechody na težko (100-120km). Používám je celoročně (ne do rozsoleného sněhu). Díký novému systému vázání který má prokluzovací kuličky se na jeden zátah tkaniček stáhnou mosty až ke špičce. Působí jako velké težké boty ale opak je pravdou.

Je potřeba je po každém vetším treku vyčistit a ošetřit aby kůže tolik nestárnula, používám včelí vosk v kombinaci s olivovým olejem (takové domácí žvýkaní ale boty jsou pořád měkké a tvárné)

Když jsem stál v krámě a koukal na boty za 6500,- tak jsem si říkal kdo by si to za ty prachy koupil. Tři tisíce byl pro mě strop. Ale jakmile jsem je obul bylo jasno. Odešel jsem s nimi a vím že další boty budou znovu Hanwag Alaska GTX pokud je budou ještě dělat.

V diskuzi jsem tu četl že firma měla finanční problémy. Nevím na pár místech už jsem byl a někdy mi přijde že tyhle boty už má snad každý druhý. Mimochodem jsou součástí vybavení české horské služby.

Snad jsem někomu pomohl při rozhodování.
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 19, 2012 8:20

souhlasím s tím , že Hanwag je osvědčený výrobce kvalitních trekových bot. Když jsem si ale zkoušel HW Alaska, tak to jsou opravdu boty B/C, vysoké, těžké, kožené, dost bytelné, určené na několikadenní/týdenní treky s těžkou bagáží. Vzhledem k tomu, že u mně poslední roky naprosto převažují víkendovky a nebo jen jednodenní akce s menším batohem, tak pro mě nemají moc smysl, se v nich táhnout po Malé Fatře nebo v Krkonoších (doteď mám ASOLO POWERMATIC a nemůžu si na nic stěžovat, navíc jsem je koupil v akci za cenu cca poloviční než ty Hanwagy). Proto se mi jako kompromis jeví boty Hanwag Tatra Gtx, které jsou o něco lehčí, menší, kožené, mají gumovou obsazku špičky a paty (což mi stačí), což mi vyhovuje (a věřím, že ten víkend či dva v Tatrách nebo v Raxu jednou za rok taky zvládnou). Jen je skoro nikde nemají, což mě překvapuje docela hodně, obešel jsem X obchodu v HK a Pardubicích a všude mají jen ALASKY (+ v Rockpointu měli dámské Tatry). Ale i třeba MEINDL boty nemají skoro nikde, asi kvůli vysoké ceně...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod funo » ned srp 5, 2012 21:11

edit by mike: presunuto odsud.

Dovolím si pochválit Hanwag Alaska Men. Mám je cca 3 roky, používám je většinou na víkendovky, udržuji kondicionérem od Grangers. Potom, co jsem si přečetl některé negativní zkušenosti s touto botou, jsem si řekl, že ty mé ještě prakticky neprošly žádným zátěžovým testem, ale teď jsem se vrátil po 10 dnech z rumunského Fagaraše a boty obstály na jedničku. Pevné, pohodlné, bez jediného otlaku a ani po celodenním pochodu s těžkým batohem (cca 20 kg) jsem se v nich necítil nikterak nepříjemně. Musím dodat, že vážím více než 100 kg, takže boty nesly pěknou zátěž. Manželka má tytéž boty ještě o pár let déle a také nemá ani ten nejmenší problém.
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon srp 6, 2012 16:46

funo@ a proč to o Hanwag Alaska dáváš do rubriky "Klasické celokožené pohory" toho kdo se jednou rozhodne pro klasické celokožené pohorky už těžko přesvědčíš o kvalitě podobný bot jako jsou Hanwag Alaska, a to mluvím z vlastí zkušenosti, horší boty jak Hanwag Alaska jsem na noze neměl, zlatý kanady nebo farmářky, hodnotím je po nachozených 250 km, porovnávám s Meindl vakuum>Asolo lhasa>Meind island>Lowa tibet>Fitwell Giove>Meindl Air Revolution 5.3>Meindl Air Revolution 3.1>Meindl perfekt s botami co mam nebo jsem měl, nechtěl jsem sem dát svoje zkušenosti s Hanwag Alaska dokavat je neprodám, ale tady to je
- mají hodně vysokou podrážku, hlavně podpatek, připadal jsem si jako když chodím po špičkách
- mají hodně měkkou podrážku, připadal jsem si jako když chodím po trampolíně, na chození po silnici to ještě šlo, ale v terénu to byla normální trampolína, vůbec jsem necítil došlap na zem
- ať jsem utahoval botu jak jsem jenom mohl, tak jsem nedokázal stabilizovat nohu v botě, hlavně tedy patu
- jenom párkrát za celí den jsem v nich prošel mokrem a rozbředlým sněhem, před tím už byli jednou lehce ošetřeny snosealem, ale kůže hodně nasákla vodou, kůže neuvěřitelně změkla, bota vůbec nedokázali držet nohu, po téhle zkušenosti u mě nubuk boty úplně skončili
- když jsem kupoval Hanwag Alaska tak jsem měl na noze asi patery, a na všech mi už po pár krocích přišla kůže ňáká zvrásněná, říkal jsem si to je normální když to je na všech, když tak to snoseal srovná, tady jsou fotky jak vypadá kůže po 250 km http://www.fofo.cz/s?show=443115-vikju
- boty šíleně vržou při každým kroku, zkusil jsem různé namazání, ale po pár kilometrech zase začali vrzat, tady to je přesně popsaný kde a jak, i když to je u jiných bot viewtopic.php?f=6&t=13015&hilit=vrz%C3%A1n%C3%AD
- nejslabší místo u bot Hanwag Alaska je jazyk, ten je jenom ze slabé kůže, tam kde je kořen jazyka přišit k svršku boty, jsou dvě kapsy kam se vejde malíček, v těch kapsách se drží voda, bláto, kamínky a podobný bordel který jenom ztěžka z těch kapes dostanete, vůbec nechápu jak něco takového může na takových botách za 6000 Kč být
- ocelové háčka co jsou na tkaničky se při utažení boty otáčí směrem nahoru, drobnost, ale za ty peníze to hodně naštve že neumí ani pořádně přinýtova háčky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod funo » pon srp 6, 2012 17:54

To fps: O Alaskach píšu v souvislosti s příspěvkem nad tím mým (negativní zkušenost). Nechci nikoho přesvědčovat, každý si musí zvolit sám. Chápu, že to nejsou "klasické" celokožené pohory,ale myslím, že klasice jsou velmi podobné. Jen krátce k Tvé zkušenosti: vidíš, ty jim nemůžeš přijít na jméno a já (a několik lidí z mého okolí) je jimi nadšeno. To, že nemůžeš stabilizovat patu v botě není chyba boty, ale nohy.Respektive jsi si vybral špatnou botu. Stejně jako třeba brácha - měl Alasky, teď má Lowy Tibety, uznává, že HA jsou nepoměrně pohodlnější, ale prostě na jeho nohu nesedly. A k vrzání - občas i mé boty vrznou, ale je to kůže a ta vrže... Není to žádný permanentní "vrzot". Důležité je, že jsi našel "svojí" botu a já také "svojí, ne? :wink:
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon srp 6, 2012 18:19

fps píše:- mají hodně vysokou podrážku, hlavně podpatek, připadal jsem si jako když chodím po špičkách

Maji a je to vec zvyku. Podpatek je skvely pri sestupech na firnu.

fps píše:- mají hodně měkkou podrážku, připadal jsem si jako když chodím po trampolíně, na chození po silnici to ještě šlo, ale v terénu to byla normální trampolína, vůbec jsem necítil došlap na zem

Podrazka mekka neni, jen dobre tlumi narazy, coz vidim jako vyhodu. Krome toho ma dobrou kolebku, proto se v nich dobre chodi.

fps píše:- ať jsem utahoval botu jak jsem jenom mohl, tak jsem nedokázal stabilizovat nohu v botě, hlavně tedy patu

To je ovsem nekompatibilita mezi nohou a botou, proste ti nesedi. Mne drzi nohu skvele a patu zvlast.

fps píše:- jenom párkrát za celí den jsem v nich prošel mokrem a rozbředlým sněhem, před tím už byli jednou lehce ošetřeny snosealem, ale kůže hodně nasákla vodou, kůže neuvěřitelně změkla, bota vůbec nedokázali držet nohu, po téhle zkušenosti u mě nubuk boty úplně skončili

Spatne jsi je osetril. Alasky jsou z vyroby jen lehce osetrene a je naprosto nutne je necim napustit. Nove boty mi vzdycky vypily cely Granger's Footwear Proofer a pak uz nenasakaji. Lehke osetreni SnoSealem je k nicemu, je potreba neco dostat do kuze. Napustit kuzi SnoSealem je IMO nejhorsi moznost, ale porad lepsi, nez to nechat bez niceho.

fps píše:- když jsem kupoval Hanwag Alaska tak jsem měl na noze asi patery, a na všech mi už po pár krocích přišla kůže ňáká zvrásněná, říkal jsem si to je normální když to je na všech, když tak to snoseal srovná, tady jsou fotky jak vypadá kůže po 250 km http://www.fofo.cz/s?show=443115-vikju

Je to normalni a vypada to stejne i po 1000 nebo 2000 km. No a? Na fotce je to zdurazneno SnoSealem, jinak to temer neni videt. Ciste kosmeticka vec.

fps píše:- boty šíleně vržou při každým kroku, zkusil jsem různé namazání, ale po pár kilometrech zase začali vrzat, tady to je přesně popsaný kde a jak, i když to je u jiných bot viewtopic.php?f=6&t=13015&hilit=vrz%C3%A1n%C3%AD

Mam uz treti Alasky a tohle mi delaly druhe. Smula na kus, uznavam, ze je to otravne. Casem to z vetsi casti preslo, jak se kuze ohladila.

fps píše:- nejslabší místo u bot Hanwag Alaska je jazyk, ten je jenom ze slabé kůže, tam kde je kořen jazyka přišit k svršku boty, jsou dvě kapsy kam se vejde malíček, v těch kapsách se drží voda, bláto, kamínky a podobný bordel který jenom ztěžka z těch kapes dostanete, vůbec nechápu jak něco takového může na takových botách za 6000 Kč být

Spatne zavazane boty? Mne se tam nic nebo temer nic nedrzi, jelikoz je to pritazene tkanickama k sobe.

fps píše:- ocelové háčka co jsou na tkaničky se při utažení boty otáčí směrem nahoru, drobnost, ale za ty peníze to hodně naštve že neumí ani pořádně přinýtova háčky

Podle mne je to tak schvalne, aby se hacky otocily ve smeru tahu. Coz delaji a prijde mi to jako vyhoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon srp 6, 2012 19:44

mike píše:
fps píše:- mají hodně vysokou podrážku, hlavně podpatek, připadal jsem si jako když chodím po špičkách

Podpatek je skvely pri sestupech na firnu.

ale špatný při sestupech po tvrdém povrchu, musel jsem mít hodně pokrčený kolena abych vyrovnal vysoký podpatek

mike píše:
fps píše:- mají hodně měkkou podrážku, připadal jsem si jako když chodím po trampolíně, na chození po silnici to ještě šlo, ale v terénu to byla normální trampolína, vůbec jsem necítil došlap na zem

Podrazka mekka neni, jen dobre tlumi narazy, coz vidim jako vyhodu.

podrážka měkká není, špatně jsem se vyjádřil, měkká je výplň co je mezi podrážkou a stélkou, u Fitwell Giove je stejná podrážka, ale tvrdost je úplně někde jinde, a Fitwell Giove tlumí nárazy úplně stejně

mike píše:
fps píše:- ať jsem utahoval botu jak jsem jenom mohl, tak jsem nedokázal stabilizovat nohu v botě, hlavně tedy patu

To je ovsem nekompatibilita mezi nohou a botou, proste ti nesedi. Mne drzi nohu skvele a patu zvlast.

kompatibilita v tom určitě bude, ale u Meindl vakuum>Asolo lhasa>Meind island>Lowa tibet>Fitwell Giove>Meindl Air Revolution 5.3>Meindl Air Revolution 3.1>Meindl perfekt jsem takoví problém neměl, podle mě nají Hanwag Alaska širokou patu a úzkou špičku, na tak úzkou špičku bych potřeboval velikost boty ještě o číslo vetší, ale na tak širokou patu zase o číslo menší velikost boty, takže vlastně neřešitelný problém

mike píše:
fps píše:- jenom párkrát za celí den jsem v nich prošel mokrem a rozbředlým sněhem, před tím už byli jednou lehce ošetřeny snosealem, ale kůže hodně nasákla vodou, kůže neuvěřitelně změkla, bota vůbec nedokázali držet nohu, po téhle zkušenosti u mě nubuk boty úplně skončili

Spatne jsi je osetril. Alasky jsou z vyroby jen lehce osetrene a je naprosto nutne je necim napustit. Nove boty mi vzdycky vypily cely Granger's Footwear Proofer a pak uz nenasakaji. Lehke osetreni SnoSealem je k nicemu, je potreba neco dostat do kuze. Napustit kuzi SnoSealem je IMO nejhorsi moznost, ale porad lepsi, nez to nechat bez niceho.

u jiných bot co jsem měl se to ale nestalo, a taky ještě nebyli mnou vůbec ošetřeny, a taky u nich nasákla kůže vodou jako u Hanwag Alaska, ale aby takhle změkli a nedrželi nohu tedy ne

mike píše:
fps píše:- když jsem kupoval Hanwag Alaska tak jsem měl na noze asi patery, a na všech mi už po pár krocích přišla kůže ňáká zvrásněná, říkal jsem si to je normální když to je na všech, když tak to snoseal srovná, tady jsou fotky jak vypadá kůže po 250 km http://www.fofo.cz/s?show=443115-vikju

Je to normalni a vypada to stejne i po 1000 nebo 2000 km. No a? Na fotce je to zdurazneno SnoSealem, jinak to temer neni videt. Ciste kosmeticka vec.

tak o tom pochybuji že by se po 2000 km ty vrásky neprohloubily, a že to je normální, na botách co jsem měl, a bylo v nich nachozeno i několikrát víc než jenom 250 km nebyli ani zdaleka takovéto vrásky, a byli ošetřeny taky jenom snosealem

mike píše:
fps píše:- nejslabší místo u bot Hanwag Alaska je jazyk, ten je jenom ze slabé kůže, tam kde je kořen jazyka přišit k svršku boty, jsou dvě kapsy kam se vejde malíček, v těch kapsách se drží voda, bláto, kamínky a podobný bordel který jenom ztěžka z těch kapes dostanete, vůbec nechápu jak něco takového může na takových botách za 6000 Kč být

Spatne zavazane boty? Mne se tam nic nebo temer nic nedrzi, jelikoz je to pritazene tkanickama k sobe.

to ale nemá nic společného se zavázáním bot, voda, bláto, kamínky a podobný bordel se ti tam dostane i když budeš mít utaženy boty jak chceš, sundej si tkaničky, a rozevři kořen jazyka, tam kde je přišitý k svršku boty, a musíš hned vidět kde je problém

mike píše:
fps píše:- ocelové háčka co jsou na tkaničky se při utažení boty otáčí směrem nahoru, drobnost, ale za ty peníze to hodně naštve že neumí ani pořádně přinýtova háčky

Podle mne je to tak schvalne, aby se hacky otocily ve smeru tahu. Coz delaji a prijde mi to jako vyhoda.

u každých bot co jsem měl se ty háčky nad kotníkem lehce pootočí ve směru k druhému háčku nebo oku tak aby byli proti sobě, ale ne aby se háčky otočili skoro vertikálně ve směru tkaničky za kterou tahám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod suslos » pon srp 6, 2012 19:51

@mike: Pod to co jsi napsal, se můžu jedině podepsat =D>

@fps: Dle mně sis koupil botu, která Ti očividně nesedla, tak tady na ni nehaž špínu jak je nejhorší atd. :supz:
Mně například nesedí Tebou proklamované Meidly...
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon srp 6, 2012 20:07

fps píše:ale špatný při sestupech po tvrdém povrchu, musel jsem mít hodně pokrčený kolena abych vyrovnal vysoký podpatek

Jak rikam, vec zvyku. Mne to vyhovuje a spouste dalsich lidi taky. Ono je dobre mit pri chuzi z kopce teziste kousek vepredu.

fps píše:podrážka měkká není, špatně jsem se vyjádřil, měkká je výplň co je mezi podrážkou a stélkou, u Fitwell Giove je stejná podrážka, ale tvrdost je úplně někde jinde, a Fitwell Giove tlumí nárazy úplně stejně

Jo, to je slavny polyuretanovy tlumici blok. Jestli je tvrdost jinde, tak netlumi stejne. Nejde jen o narazy, ale o pocit pri doslapu. Ktery ti u Alasek nevyhovuje, ale jinym ano.

fps píše:kompatibilita v tom určitě bude, ale u Meindl vakuum>Asolo lhasa>Meind island>Lowa tibet>Fitwell Giove>Meindl Air Revolution 5.3>Meindl Air Revolution 3.1>Meindl perfekt jsem takoví problém neměl, podle mě nají Hanwag Alaska širokou patu a úzkou špičku, na tak úzkou špičku bych potřeboval velikost boty ještě o číslo vetší, ale na tak širokou patu zase o číslo menší velikost boty, takže vlastně neřešitelný problém

Uzsi spicku maji. Neresitelny pro tebe, proste mas jinou nohu. Ja taky spoustu bot mit nemuzu prave proto, ze mi nesedi.

fps píše:u jiných bot co jsem měl se to ale nestalo, a taky ještě nebyli mnou vůbec ošetřeny, a taky u nich nasákla kůže vodou jako u Hanwag Alaska, ale aby takhle změkli a nedrželi nohu tedy ne

Protoze jine boty necim napustene jsou, aspon trochu. Co jsem zkousel, tak Alasky na prvni pokus vypijou asi dvojnasobek toho, nez treba ty Meindl Islandy, o LaS Nepal Evo Trek ani nemluve. S vodou je to samozrejme stejne, takze vic nasaknou a kuze vic zmekne. Spravne osetrit a neni problem.

fps píše:tak o tom pochybuji že by se po 2000 km ty vrásky neprohloubily, a že to je normální, na botách co jsem měl, a bylo v nich nachozeno i několikrát víc než jenom 250 km nebyli ani zdaleka takovéto vrásky, a byli ošetřeny taky jenom snosealem

Zalezi na osetreni. Kdyz se napusti SnoSealem, vypadat stejne nebudou, protoze kuze zacne praskat v ohybech (prvni par). Druhy jsem osetroval jen Granger's kondicionerem (uz se nedela) a po 3000 km vypadaly porad takhle, ani naznak praskani. Bohuzel mi pri vymene podrazky jednu botu ztratili, a tak jsem nemohl pokracovat. To az ted treti, ktere ted maji asi 1000 km a kuze vypada takhle.

fps píše:to ale nemá nic společného se zavázáním bot, voda, bláto, kamínky a podobný bordel se ti tam dostane i když budeš mít utaženy boty jak chceš, sundej si tkaničky, a rozevři kořen jazyka, tam kde je přišitý k svršku boty, a musíš hned vidět kde je problém

Proc je to problem, kdyz bez toho neni videt? ;-)

fps píše:u každých bot co jsem měl se ty háčky nad kotníkem lehce pootočí ve směru k druhému háčku nebo oku tak aby byli proti sobě, ale ne aby se háčky otočili skoro vertikálně ve směru tkaničky za kterou tahám

Starsi Alasky to mely taky tak, ted jsou nyty volnejsi. Beru to jako vylepseni, protoze si pri dotazeni sednou uplne presne. A nechapu, v cem je problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Chara-din » úte srp 7, 2012 9:02

Také tedy rozvedu, proč byla má zkušenost s Alaskami tak krátká. Boty jsem zakoupil v akci u Hudy letos v květnu za 4200Kč. I přes důkladnou prohlídku bot na krámě jsem doma zjistil, že pravá bota má v přední části prořízlou kůži v délce asi 0,5cm. Sice to nebylo úplně skrz, ale dost hluboko na to, aby to mohlo brzy dost zlobit. Každopádně reklamace bot proběhla naprosto ukázkově. Za deset dní jsem měl boty nové. Tento pár byl evidentně z modelově nejnovější řady. Kůže byla trochu jiná, kůže na jazyku o dost jiná (hodně měkká, pórovitá, nepůsobila namě dobrým dojmem). Teď už zkušenost z praxe. Boty jsem pořádně namazal kondicionérem s imregnací Scarpa HS12. Celkově jsem v nich ušel asi 15km z toho půlku terénem (ne že by to bylo něják extra důležité). Po této době jsem zjistil dvě zásadní skutečnosti. Ty ,,kapsy" u začátku jazyka byly něják nedobře řešené, takže obzvlášť u pravé boty byla patrná boule, která při ohýbání špičky při chůzi tlačila do palce, což bylo opravdu nepříjemné, řekl bych téměř až bolestivé. Nedokážu si představit, že bych v té botě absolvoval nějaký delší výstup. Několikrát jsem se snažil ten jazyk srovnat, ale nepřineslo to žádnou změnu k lepšímu. U druhé boty byla boule taky patrná, ale menší, takže to celkem šlo. Druhou věcí byla změna, kterou za tu chvíli stačila projít kůže na obou botách. Kůže neuvěřitelně zvrásnila. Nejhorší to bylo podél patní výztuhy, kde kromě spousty menších vrásek se vytvořila brázda,přesně kopírující tu výztuhu. Podle mě to ukazuje na nekvalitní - příliš měkkou kůži. A ještě maličkost, logo Hanwg z podrážky odpadlo z obou bot asi po hodině, což je mi sice úplně jedno, ale o něčem to podle mne vypovídá.

Abych ten sloh něják uzavřel. Nebýt té boule u jazyka, která prakticky znemožňovala nošení, nechal bych si je s tím, že za 4200Kč jsem dostal botu, jejíž kvalita odpovídá zaplacené částce. Kvůli bouli ale následovala druhá reklamace a vrácení peněz.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » úte srp 7, 2012 10:36

Chara-din píše:A ještě maličkost, logo Hanwg z podrážky odpadlo z obou bot asi po hodině, což je mi sice úplně jedno, ale o něčem to podle mne vypovídá.

o takové drobnosti jsem ani nepsal, ty mi odpadli taky po několika kilometrech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » úte srp 7, 2012 10:41

připadá mi že kvalita nově vyrobených Hanwag Alaska šla hodně dolu, ale to je problém nejenom Hanwag Alaska a jiných bot, ale celkově všech výrobku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » úte srp 7, 2012 19:43

suslos píše:@fps: Dle mně sis koupil botu, která Ti očividně nesedla, tak tady na ni nehaž špínu jak je nejhorší atd.

Vzdyt nic takoveho nedela. Popsal svou zkusenost. Ktera se znacne lidi od tve ci me, ale to vubec neznamena, ze na ne hazi spinu. Proste si s tema botama nesedli a je uzitecne vedet proc. Aby se z chyb mohli poucit i ostatni. Ja jsem sem taky napsal svou celkem katastrofalni zkusenost s Meindl Island, ktere si spousta lidi chvali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod suslos » úte srp 7, 2012 21:33

Ano, ale přišlo mi, že to dost přehnal s ohledem na to, že mu v tý patě prostě nesedla. Chápeš jak to myslím. To, že mně nesednou Meindly, je taky fakt, ale nepíšu to takovým stylem prostě.. Nic proti Fps, on vyzkoušel mraky bot, mraky toho v nich nachodil, respekt jemu, ale to co napsal o botě co mu nesedla je podle mě trošku mimo. Můj názor...
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » stř srp 8, 2012 15:44

suslos píše:@fps: Dle mně sis koupil botu, která Ti očividně nesedla, tak tady na ni nehaž špínu jak je nejhorší atd.

to že mi nesedli je jenom jedna věc z mích zkušeností s Hanwag Alaska, Hanwag Alaska mají více nedostatků, takže mi hold z toho vyšlo to že jsou horší než Meindl vakuum>Asolo lhasa>Meind island>Lowa tibet>Fitwell Giove>Meindl Air Revolution 5.3>Meindl Air Revolution 3.1>Meindl perfekt, to nemá nic společného s házením špíny na Hanwag Alaska, to je můj osobní závěr po nachozených 250 km v Hanwag Alaska, a taky konstatování velkého zklamání nad botami Hanwag Alaska, protože když jsem si je kupoval, tak jsem vážně uvažoval o tom že to budou moje top boty
suslos píše:Mně například nesedí Tebou proklamované Meidly...

samozřejmě že ti Meindly nemusí sedět, ale ty nedostatky co jsem objevil u Hanwag Alaska se u bot Meindl neprojevili
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2012 0:19

mike píše:...Druhy jsem osetroval jen Granger's kondicionerem (uz se nedela)...

Technicka poznamka: Dela se a da se i koupit. Minimalne pod nazvem (myslim, nemam to u sebe) Asolo Conditioner a myslim, ze to stoji min jak pod puvodnim nazvem :-). Nejsem si jisty, jestli je to presne stejne - puvodni jsem nikdy nepouzival, ale je to (i na obale deklarovane) vyrobek Grangers, ciste kondicioner, bez impregnacni slozky. Rozhodne vysusene kuzi dobre prospiva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2012 1:04

Jestli myslis tohle, tak to urcite neni to same. Puvodni se pouzival na suche boty a jako rozpoustedlo v nem nebyla voda, ale nejake uhlovodiky. Cimz nechci rict, ze to nemuze fungovat podobne nebo stejne. Jen nemam k vodou rozpustnym kondicionerum a impregnacim moc duveru. Jednak kvuli spatnym zkusenostem z drivejska (placebo od Nikwaxu) a jednak mam pocit, ze kdyz je to rozpustene ve vode, tak se to pak taky vodou muze vyplavit. Nemusi to tak byt, ale stejne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2012 3:44

Ano, to jsem myslel. Odpoledne se zkusim podivat, ale mam dojem, ze ten kondicioner se ma nanaset na suchou kuzi a az impregnace (Asolo Proofer?) muze na vlhkou. Jak jsem psal, botam to moc pomohlo.
Jeste se da od Meindla koupit http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=193 ale to je uz kondicioner a impregnace v jednom a o hodne je drazsi.
Obe moznosti (kombinace Asolo, resp. Meindl) jsou funkcni, impregnuji rel. dobre, ale poradny lijak s krupobitim, pokud trva dostatecne dlouho vyvola potrebu castejsiho osetrovani :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod amigo » pon srp 13, 2012 12:53

fps sice popisuje svoji zkušenost s alaskama, ale jaksi nedovede pochopit, že co není dobré pro něho, může být dobré pro jiné. jiné jeho názory na boty (inovejt = čínský brak, pro příklad), ani nekomentuju.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2012 16:39

Miku, Asolo (Grangers) Conditioner v navodu (origos, ne cesky preklad) pise pouze, ze se ma dat na cistou kuzi. Proofer (impregnace) se muze dat i na vlhkou kuzi. Jinak to, ze jsou ucinne impregnacni latky ve vode, vubec neznamena, ze se po vysuseni impregnace budou zase rozpoustet ve vode pri desti. Ono to asi neni vodni roztok, ale spise nejaka emulze, voda se odpari, latka zustava, neni ve vode rozpustna. A ze se to muze dat na vlhkou kuze je proto, ze pomoci vody v kuzi se dostanou latky hloubeji do kuze - a po vysuseni tam zustanou, timpadem nechrani jenom na povrchu.

Ad Alasky - Ted jsem si za dva tydny v Zillertalu vsiml, ze se mezi turisty (hlavne z DE a A) i v tezsim terenu hooodne zmensil pocet lidi nosicich Alasky a Hanwagy vubec. Predesle roky - at uz Otztal nebo Zillertal - Alasky mel tak skoro kazdy treti clovek, ted abych je lupou hledal. A kdyz, tak to byvaly starsi boty. Mozna bude opravdu neco na tom, ze se jejich kvalita o hodne snizila... Ja jsem je nikdy nenosil, na mou nohu nesedi, ale manzelka mela dva super pary (oba pouzivane 6-7 let) a treti na ho..., reklamovane po prvnim delsim pouziti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2012 19:02

mike píše:Jen nemam k vodou rozpustnym kondicionerum a impregnacim moc duveru. Jednak kvuli spatnym zkusenostem z drivejska (placebo od Nikwaxu) a jednak mam pocit, ze kdyz je to rozpustene ve vode, tak se to pak taky vodou muze vyplavit

opět se shodneme, taky jsem měl kdysi několik věcí od Nikwaxu které byli na vodním základě, ale bylo to jenom vyhazování peněz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2012 19:20

amigo píše:fps sice popisuje svoji zkušenost s alaskama, ale jaksi nedovede pochopit, že co není dobré pro něho, může být dobré pro jiné.

Dokáži pochopit že u Hanwag Alaska někomu sedí měkčí podrážka, nebo vyšší podpatek, či užší špička a širší pata.
Ale co nedokáži pochopit že někomu nevadí že Hanwag Alaska šíleně vržou při každým kroku, jelikož jsou Hanwag Alaska u nás hodně rozšířeny, tak jsem potkal dva lidi co je měli na nohou, a když procházeli okolo mě, tak jsem slyšel jak jim taky oběma vržou, a nebo nedokáži pochopit že někomu nevadí že se otočili háčky skoro vertikálně ve směru tkaničky za kterou tahám, taky nedokáži pochopit že někomu nevadí špatná kvalita kůže.
Podle mě Hanwag Alaska nemají hodnotu 6000Kč, dají se koupit lepší a levnější boty, a to i u nás kde je hodně slabá nabídka kvalitních turistických bot, to vše nedokáži pochopit.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod suslos » pon srp 13, 2012 19:25

Mně Alasky nevržou a háčky se mi neotáčí hore :roll:
Kvalita kůže mi přijde naprosto stejná, ne-li spíše lepší jako co jsem dávají ostatní obrázky své kůže na botech.. Moje po 3 letech tak ani zdaleka nevypadají, tož tak
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2012 20:56

@fps, apuka: jak jsem psal, ze trech paru mi vrzal jeden a ten po (delsim) case prestal. Posledni nevrze ani trochu. Hacky se otaceji ve smeru tahu a netusim, proc by mi to melo vadit. Je pravda, ze tohle driv nedelalo. Nizsi kvalitu kuze nepozoruju, aspon ne na tech svych. Zkousel jsem aspon 7 paru v ruznych obchodech a nevsiml jsem si toho u zadneho, ale je pravda, ze v obchode se to nemusi poznat. Ty me posledni jsou kupovane vloni na podzim a byly evidentne prave z vyroby. Je mozne, ze na nejakou serii pouzili horsi kuzi a je mozne, ze ji k nam dovezli, ale ta ma to neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2012 21:00

apuka píše:Miku, Asolo (Grangers) Conditioner v navodu (origos, ne cesky preklad) pise pouze, ze se ma dat na cistou kuzi. Proofer (impregnace) se muze dat i na vlhkou kuzi.

Nezkoumal jsem to, jen jsem to zahledl v tom odkazu.

apuka píše:Jinak to, ze jsou ucinne impregnacni latky ve vode, vubec neznamena, ze se po vysuseni impregnace budou zase rozpoustet ve vode pri desti. Ono to asi neni vodni roztok, ale spise nejaka emulze, voda se odpari, latka zustava, neni ve vode rozpustna. A ze se to muze dat na vlhkou kuze je proto, ze pomoci vody v kuzi se dostanou latky hloubeji do kuze - a po vysuseni tam zustanou, timpadem nechrani jenom na povrchu.

Ja vim, muzes mit klidne pravdu, ale znas to, kdyz se jednou spalis, uz nemas v podobne veci duveru. Funguje to tak doopravdy? Tj. jestli po osetreni boty min nasakaji. Protoze tohle bylo hlavni plus toho Grangers kondicioneru. Kuze jim nasakla v celem objemu a pak uz nasakala vodu jen minimalne.

fps píše:taky jsem měl kdysi několik věcí od Nikwaxu které byli na vodním základě, ale bylo to jenom vyhazování peněz

Vydrz 5 minut v desti. Nechapu, ze se to jeste prodava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » úte srp 14, 2012 4:42

suslos píše:Moje po 3 letech tak ani zdaleka nevypadají, tož tak

to může být právě ten problém, že ty nové Hanwag Alaska dělají z horší kůže, jak už jsem psal, kvalita šla prostě dolu, a nejenom Hanwag Alaska
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty