Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » sob říj 27, 2018 13:39

Michal82 píše:Hanwag má komplet přišitej jazyk takže tady by sis nepomohl vůbec spis naopak - Maindl to má jen prosite a je tím chycená ta druhá vrstva.
Bergell Top má prerusenou kůži a je tam nasita nova kůže.

oboje je u klasik špatně, čím víc dírek do kůže, a s nitěmi přes které dovnitř vyvzlíná voda, tím hůř, ale v kvalitě bych já věřil víc Hanwagu než Maindlu

Michal82 píše:Makara se mi osobně nezdal co sem viděl

tak to co jsem viděl já od Makara, tak bylo vše lepší než od Maindlu

Michal82 píše:Dallape hezky vypadají ale říkám problém to vyzkoušet a co sem zkusil mi bylo úzké a na Care Alto sem nikde nenarazil.

- jak jsem už psal, 3 x Dallapè a 6 x Maindl všechny byli cca stejně široké
- dle mě když máš normální nohu, tak pak si stačí objednat o půl čísla menší velikost než obvykle používáš, a když se netrefíš do velikosti, jako jsem se já u prvních bot netrefil, tak do týdne jsem měl doma druhé boty o půl čísla menší, někde jsem to na OF kdysi psal jaká to byla při výměně rychlost, a za výměnu jsem zaplatil jen jedno poštovné
- tady se dá dost dočíst o Dallapè, i o mém objednání a následné výměně Dallapè Marmolada, dle mě to jsou třeba ty Dallapè Marmolada dokonalé botky, a tyhle dokonalá Céčka jsou i za bezkonkurenční cenu, akorát mě trvalo cca 600 km než jsem Dallapè Marmolada rozchodil, ale teďka to jsou úplné bačkůrky, až tedy na tu vyšší váhu, 46,5 EU váži 2442 g, taky je už používám jen na rovinatější výlety
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » sob říj 27, 2018 15:47

fps - na základě čeho bys v kvalitě víc věřil Hanwagu než Meindlu?

Měl sem na noze top model Hanwagu - Bergell Top a téměř top model Meindlu - Perfekt (dle mnohých je Super Perfekt lepší) a nebrat to z pohledu co sedí líp ale co je líp udělané a z čeho tak je to jednoznačně Meindl.

Jednak lepší návrh boty a druhak výrazně lepší kůže - full oproti nubuku u Hanwagu. Provedení boty u Meindlu lepší - lip konstruovanej ten jazyk a jeho provedení - oproti tomu Hanwag ho má našitej na tělo boty a v horním komínu je z boku jen tenká kůže bez polstrování takže tam i snadno pustí vodu a ty ,,uši” přes to řádně utáhnout je celkem o prsty jak se zaříznou tkaničky.

Neříkám že je to špatná bota, říkám jen že Perfekty jsou lepší z tohodle úhlu pohledu.

Co se šití svršku s podrážkou týče tak u Meindlu ok na pohled u Hanwagu co sem měl na noze bych našel cca 2 stehy co měli na můj vkus víc prořízlou kůži a na modelu který mi fotili z Německa to vypadalo ještě hůř to ti klidně pošlu fotku.

Co do toho jak mi bota seděla tak Bergell byl komfortní tam kde chci ale měl patu širokou tak ze i po ztažení mi v tom litala pata sem a tam - Alasky mi sou široké na patě a tohle je výrazně širší.
Takže dávám přednost Perfektum co mi na patě sedí dobře a na té špičce je hodnotim jako druhé nejlepší - v 45 to trochu tlacilo v 46 už skoro ne - ta 46 mi na délku přišla jak 45 u Bergellu, proto sem se ptal zda se někomu nezdá posunuté číslování.

Chápu ze momentálně mas v oku jiné boty ale nemyslím si ze by koupe Perfektu - respektive u mne Super Perfektu byl nějaký pruser.

Vici co těch bot vyzkoušel mraky - mimo jiné má má na festovni věci i ty Dallape Care Alto s jednoduchým závěrem - úzká bota, Limmery Standard které hodnotí tak ze mu nejlépe seděli a mnohé další mě několikrát ujišťoval že pokud mi Super Perfekt sedne (jako ze Perfekty nejlépe) tak co do materiálu je to to nejlepší co zkoušel.

Možná ze tě Perfekty zklamali to je možné ale když to vemu z hlediska celkového - sedí mi nejlépe a mají v Super verzi top materiál co dnes mohu koupit a recenze v zahraničí jsou velmi příznivé tak si myslím, ze jejich koupi nic neriskuji.

A normální nohu nemám takže u mne je prvotní to jak mi bota sedí a ne to jestli má z vrchu šev kterým je prisit vnitřní jazyk, pokud bych měl univerzalni nohu pak bych si asi vybíral podle detailu ale bohužel nemám ;)

Nic asi je vemu za těch 300 liber - nechce se mi čekat další měsíc a půl a potrebuju je rozcházet a ukončit bezesne noci ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » ned říj 28, 2018 9:20

fps - tady jsou ty fotky Hanwag Bergell Top

Je tam hezky vidět konstrukce jazyka - svršek boty je přerušen a do vzniklé díry je nasit vypolstrovaný jazyk a spojen se svrškem jednou vrstvou tenčí na omak víc hrubší nubukové kůže - ta podle mne bude dost pouštět.

A na té zvětšené fotce jsou vidět ty prosekané/prořízlé stehy kde vznikly dost velké díry.

Na botě kterou jsem měl na test to nebylo tolik ale 2 takové stehy sem tam našel - ne tak výrazně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » ned říj 28, 2018 9:55

Michal82 píše:na základě čeho bys v kvalitě víc věřil Hanwagu než Meindlu?

na základě zkušeností s oběma značkama, jak jsem už psal, měl jsem Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Perfekt, a na všech se časem projevili vady

Michal82 píše:Měl sem na noze top model Hanwagu - Bergell Top a téměř top model Meindlu - Perfekt (dle mnohých je Super Perfekt lepší) a nebrat to z pohledu co sedí líp ale co je líp udělané a z čeho tak je to jednoznačně Meindl.

jak jsem už psal k tomu šití jazyka, "oboje je u klasik špatně, čím víc dírek do kůže, a s nitěmi přes které dovnitř vyvzlíná voda, tím hůř" a "když už klasiky, tak bych já koupil něco od Dallape nebo Gronell nebo Andrews nebo Garmisch nebo Makara, v tématu Klasické celokožené pohory máš dost tipu ne lepší klasiky než jsou Meindl"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » ned říj 28, 2018 11:17

fps - dobře nemá cenu se dohadovat.

Ano ty bys dal přednost Dallape, já ne z jednoho prostého důvodu - muže mít jazyk bez šití což bude nejlepší ale k čemu mi ta bota bude když je moc úzká a nebudu ji nosit.

Andrew má jazyk v kuse na nártu dal už je taky šitý - nemohu vyzkoušet a na slepo si výrobu domlouvat nebudu.

Vypsal jsi boty co tě u Meindlu zklamaly - myslím šité tam mas jen ty Perfekty.

Proč nenapíšeš jaké šité boty od Hanwagu tě nezklamali....?

U Meindlu sem v ani jedněch Perfektech neobjevil 2mm díry - u Hanwagu jsou díry u šití jak na botech z fotky co mi poslali z Německa od Hanwagu tak byly díry na botech které jsem zkoušel - tedy ze 2 párů bot je 100% kazivost.

Pro mne je díra v botě problém který vidím hned a asi se s tím nic moc udělat nedá a asi je celkem jasné co to bude dělat až s tím šlápneš do kaluže kor když je to díra nad šitím.

Je to věc co při finální kontrole vidí i slepej a když tohle pustí k zákazníkům dle mne to o kvalitě něco vypovídá.

Jestli Meindlu praskalo nebo se ošoupalo šití nad patou a na jazyku je to jiste nepříjemné ale je to něco co není vidět hned a dá opravit a co není nějaké pravidlo - vlastně sem se nějak nesetkal s tím, ze by si v DE nebo UK na to lidi stěžovali a jiste by to zmínili když si stěžují na to ze ruska kůže na Perfektech je náchylná k okopani o kameny.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2018 15:49

Boty co jsem měl a nebo mám jsou šité všechny, i když některé jsou šité víc a některé méně, u Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Perfekt byl problém se šitím, takže já Meindl nemohu doporučit. U La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Pamir Leather, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Asolo Freney, Asolo Elios, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Dallape Marmolada, Dallape Cevedale, Dallape Lagolo, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska problém se šitím nebyl, takže tyto boty co se týká šití mohu doporučit.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod nebulus » stř říj 31, 2018 15:59

Inak ten jazyk bez švov tiež nemusí byť výhra, aj keď teoreticky to ma byť lepšie. Mal som LS Himalaya ktoré sú podobné ako Dallape z jedného kusu kože bez šitia pri jazyku. Tá koža je v tých miestach tenšia aby sa to dalo vytvarovať a ešte ma tendenciu sa tam robiť "jazierko" takže skôr som tam mal mokro ako napr. na Perfektoch. A na toto sa sťažovali viacerí.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » stř říj 31, 2018 16:49

Dobrej postřeh, to je fajn srovnání.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » ned lis 4, 2018 13:54

jak je to u La Sportiva Himalaya nevím, ale u Dallapè Marmolada není v jazyku kůže zeslabena, a že by se někde na nich dělalo "jazierko" jsem tedy taky nezaznamenal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod alca1 » sob lis 16, 2019 19:23

Ahoj, zkouším vložit dotaz do existujícího tématu.

Potřebovala bych radu ohledně pohorek Hanwag, určení české hory a lesy. Měla jsem asi 8 let Hanwag Forest, spokojenost úplně maximální, ale už se nedělají. Poté jsem si pořídila Hanwag Nazcat, ale byly oproti Forestům těžší, a ve špičce jsou mi úzké (putovaly poté dál). Z nouze chodím v 10 let starých Lowa Renegade, které už odcházejí, a také jsou mi jsou ve špičce úzké.

Chtěla bych nové Hanwagy: širší ve špičce, úzké přes kotník (mám úzkou nohu se širokými prsty z barefootek), pokudmožno lehčí typ. Něco jako o kousek nižší a lehčí Alasky nebo Tatry. Co vybrat? Na určitém sportovním eshopu jsem našla asi 10 typů Hanwagů a nevyznám se v nich.
Případně můžu mít i pánské, určité typy mi v pánském lépe sedí (boty mám 40, pohorky ale většinou beru 41 kvůli nadměrku pro chůzi z kopce)

Děkuju Alča
alca1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 21, 2014 11:30

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » sob lis 16, 2019 20:56

alca1 píše:zkouším vložit dotaz do existujícího tématu.

:smt023 spravne.

alca1 píše:Něco jako o kousek nižší a lehčí Alasky nebo Tatry.

Proc ne Tatry? To jsou prave o neco nizsi a lehci Alasky a v podstate odpovidaji tem Forestum. Kdyz vezmes wide verzi, tak by mohla i sedet, je sirsi prave ve spicce. Mozna tu panskou, asi bude sirsi, nez damska. Koukam, ze maji novou verzi, Tatra II. Chce to samozrejme poradne vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod alca1 » ned lis 17, 2019 8:47

Děkuju.

Já právě uvažuju, zda nepořizuju kladivo na komára. Určení jsou fakt české hory a lesy, maximálně procházky po Tatrách s dětmi. A za druhé jsem celkem drobná žena, a každých 10 deka na noze navíc pocítím.
Tak mám dilema, zda model Tatra wide, nebo zda by mi nebyl příjemnější model Hanwag Banks, Hanwag Canyon nebo Hanwag Tatra Light.... A nebo koupit nové Lowa Renegade ve verzi Wide, se kterými jsem také byla spokojená dlouhé roky (až na šíři v prstech). Ale kamenná prodejna na vyzkoušení s touto nabídkou neexistuje (nejsem Pražák, prodejnu potřebuju v okolí HK nebo Pardubic).
alca1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 21, 2014 11:30

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » ned lis 17, 2019 20:14

Hanwag Banks jsem mel a rozhodne nedoporucuju. Jednak mizerna podrazka, tu uz teda u verze II zmenili, ale hlavne byly uzke ve spicce. Normalne nosim Alasky (aktualne wide verzi) a Banksy byly uzsi. S Renegadama se to neda srovnat asi ve standardni sirce. A vubec to byl celkove omyl. Z uvedenych mi prijdou nejrozumnejsi Tatra Light, ale nevypada, ze by meli wide verzi.

Jestli vis velikost, tak si holt objednej nekolik ruznych, jedny vyber a ostatni v ramci 14 denni lhuty vrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty