Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod volcom-x » úte úno 17, 2009 20:51

Zdravím,
chci se zeptat na radu zkušenějších... chci koupit mě i ženě trekingovou (VHT) obuv. Vybral jsem jsem z si nabídky HUDYsportu dva druhy. Hanwag Alaska GTX a Tatra GTX "ženě model Lady ;)". Jedná se mi o použití z 70% při výletech v Beskydech, Javorníkách,... ale i případně 20% VHT v Tatrách, Fatře, snad i někdy Dolomity... a nakonec i z 10% jako zimní obuv ;). Nevím který model zvolit s ohledem na použití? Nejsem pevně rozhodnut přímo pro Hanwag, takže přivítám i negace a typ na jiné boty v ceně kolem pěti tis. Díky
volcom-x
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 17, 2009 20:46

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2009 21:10

Stacit budou obe. Ber to, co lip sedne. Alasky pouzivam celorocne u nas i v Alpach. Jinak na tohle tema tu byla nedavno diskuse, zkus hledat. S Tatrama asi moc lidi zkusenosti nema, jelikoz jsou relativne nove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod lenka.ledenska » úte úno 17, 2009 21:22

Já si budu pořitzovat Hanwag Tatra Lady (odešly mi foresty a Tatry jsou jejich nástupcem) - zkoušela jsem a sedí. Takže po výplatě jdu do nich 8)
lenka.ledenska
 

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod amadeus » stř úno 18, 2009 7:44

lenka.ledenska píše:Já si budu pořitzovat Hanwag Tatra Lady (odešly mi foresty a Tatry jsou jejich nástupcem) - zkoušela jsem a sedí. Takže po výplatě jdu do nich 8)


hm, skoda, nastupce legendarnich Forestu se moc nepovedl :(
prilis moc svu, nedostatecna gumova obsazka atd. :(

Obrázek

pro porovnani model Forest

Obrázek

mozna Foresty jeste sezenes v Praze tady za akcni cenu 2.990,- s DPH :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod zbuddy » stř úno 18, 2009 8:03

Jo, měli je tam, pro mne jsou úzké (Forest i Tatra :cry: ). Nutno zkoušet, zkoušet, zkoušet, k večeru, 15-30 min chodit po obchodu, stoupat na šikminy s kameny, které tam pro tento účel mají. Hudy Slezská - jako obchod doporučuji.
Amadeus dí pravdu, Forest mi připadá lepší...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod šíp » stř úno 18, 2009 9:20

souhlas s Amadeem, nástupce Forrestů je horší-více švů, menší gumová obsázka. Tehle marketingový tah se jim nepovedl.
S Forrestama jsem nadšená, vůbec jsem je nemusela rozšlapávat, kdežto dosavadní Scarpy na cca 300km než mi pasovaly a i potom měly tendence mi tvořit puchýře. KDežto Forresty zatím nikdy. asi mi na moji nožičku padly líp :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » stř úno 18, 2009 16:52

Foresty za akcni cenu jsou urcite dobra volba, ale jinak mi spis prijdou jako osizene Alasky. Coz mozna byl ten duvod, proc je rusi. Tatry bych nezatracoval, na chozeni po znacenych cestach (Tatry, Alpy, o Fatre nemluve) budou urcite stacit. Obsazka a malo svu se hodi mimo stezky a hlavne v suti. Tam jsou stejne potreba uz boty vyssi a pevnejsi, takze Alasky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod zbuddy » stř úno 18, 2009 16:57

Tady máš zkušenosti od proslulého (člena OF) Borka Tomise :wink:
edit: koukám, že jsi stejný dotaz dal i na Svět outdooru, na který jsem Ti dal odkaz...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 18, 2009 18:08

šíp píše:souhlas s Amadeem, nástupce Forrestů je horší-více švů, menší gumová obsázka. Tehle marketingový tah se jim nepovedl.

Z vnějšího pohledu vypadají méně bytelně, s tím musím souhlasit. Jinak, když řekneš, že jsou horší, tak si někdo neznalý může představit, že jsou méně kvalitní a trvanlivé... [-X
_mike_ píše:Foresty za akcni cenu jsou urcite dobra volba, ale jinak mi spis prijdou jako osizene Alasky.

Mám k Tobě tu samou výtku co k Šipce. Když řekneš ošizený, vyzní to jako odfláknutý s méně kvalitním zpracováním [-X Foresty já sám osobně vnímám jako lehčí variantu od Alasek... určené mírně lehší/snazší aktivity
To můžeš stejně říci, že LaS Nepal Trek jsou ošizené Nepat Trek Evo GTX :twisted:
Výrobce se prostě snaží nabídnou širokou škálu výrobků od těch pro lehčích aktiviy až po ty náročnější *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » stř úno 18, 2009 18:20

vonkreuz píše:Mám k Tobě tu samou výtku co k Šipce. Když řekneš ošizený, vyzní to jako odfláknutý s méně kvalitním zpracováním [-X Foresty já sám osobně vnímám jako lehčí variantu od Alasek... určené mírně lehší/snazší aktivity

Mas v zasade pravdu a osizeny asi neni to spravne slovo. Foresty mi prisly tak nejak zbytecne, protoze v Alaskach se da delat presne to same a jeste vic. Uz nevim, jak to bylo cenove, ale velky rozdil tam myslim nebyl. Kazdopadne, kdyz nekdo chce chodit jen po lese, tak urcite staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod volcom-x » stř úno 18, 2009 18:31

Díky všem za odpovědi,
pořád se rozhoduji a fakt nevím... jelikož i cenový rozdíl je u těchto modelů zanedbatelný, jedná se spíše využití a tvrdost boty... žádní horolezci, já a ani manželka, nejsme... ještě jsem měl a možná mám vyhlédlé botky Scarpa Nepal PRO, ale zdají se mi tvrdší... s ohledem na to že si na Hanwagy nikdo nestěžoval ohledně rozcházení... po zkušenostech je to pro mě také jeden z důležitých faktorů...
volcom-x
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 17, 2009 20:46

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod time.warp » stř úno 18, 2009 18:35

Foresty jsou dobré jednoduchý terén. Pohodlné, relativně bytelné leč příliš měkké na použití maček.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » stř úno 18, 2009 18:46

Uz jsi byl v obchode a vyzkousel je? Protoze bez toho se muzes rozhodout a pak zjistis, ze ti boty proste nesedi a budes se rozhodovat znovu. Nejlepsi je udelat predvyber (coz jsi uz udelal) a pak jit do obchodu vyzkouset.

S rozchazenim u Hanwagu opravdu problem neni, ale rozchodit se stejne musi. Alasky mam uz druhe a oboje se rozchazely tak 200 - 300 km. S tim, ze i do te doby se v nich chodilo pohodlne a dobryma ponozkama se da vyrazit na turu rovnou z obchodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod volcom-x » stř úno 18, 2009 19:20

_mike_ píše:Uz jsi byl v obchode a vyzkousel je? Protoze bez toho se muzes rozhodout a pak zjistis, ze ti boty proste nesedi a budes se rozhodovat znovu. Nejlepsi je udelat predvyber (coz jsi uz udelal) a pak jit do obchodu vyzkouset.

S rozchazenim u Hanwagu opravdu problem neni, ale rozchodit se stejne musi. Alasky mam uz druhe a oboje se rozchazely tak 200 - 300 km. S tim, ze i do te doby se v nich chodilo pohodlne a dobryma ponozkama se da vyrazit na turu rovnou z obchodu.


no po mojich špatných zkušenostech s botkama La Sportiva Himalaya, což byl jak píšeš ukvapený nákup, které jsem naštěstí prodal... (vůbec nepovolili ani po 200 km) je to cca 8 roku zpět ;) chci fakt něco pohodlného a raději se ptám a zjištuji, než se vydáme na výlet "za botkama" :) nemám krám za rohem abych tam chodil v polední pauze ;)
volcom-x
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 17, 2009 20:46

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod volcom-x » čtv úno 26, 2009 20:15

Takže koupě byla uskutečněna ;) nakonec byl vybrán model Hanwag Tatra GTX jak pro manželku, tak pro mne... zatím byly botky jeden den na noze a zda se, že s ohledem na typ boty dobrá volba... bylo rozhodnuto, že pro naše potřeby je model Tatra dostatečný, u těch Alasek je tvrdší podrážka a jsou i vyšší, takže čistá VHT bota, pro naše využití je to asi už zbytečné... snad jen v hlavě řeším zvolenou velikost :(( koupili jsme si boty o jedno číslo vtší než máme nohu, k tomu jsem dospěl po přečtení několika diskuzí a internetových stránek s tímto tématem... boty byly zkoušeny s jednou normální a jednou tlustou ponožkou... zkoušeno asi hodinu v obchodě za asistence prodavače... když jsem si dnes botky obul a měl je přes den na nohou jen s jednou středně silnou "trekovou" ponožkou bylo v botě za patou místa na dva prsty s kterými se dalo v pohodě hýbat, takže jsem pocitově "plaval ve špičce" možná jde jen o zvyk, nevím :? Vložka boty je o 1 cm větší, než změřená noha s ponožkou, což bylo i doporučováno... jen se mi zdá, že je to aj hodně, tak nevím... noha v utažených botech se niják extra nehýbe, pata vcelku sedí, špička v botě při chůzi z kopce nenaráží... jen se chci zeptat na náory co to udělá po "rozšlápnutí" bot? Jen pro info budu měnít stávající vložku za HUMI - Ultra 2, tak uvidím jaká bude změna... *
volcom-x
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 17, 2009 20:46

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » čtv úno 26, 2009 20:45

Jestli se ti pri chuzi do kopce nezveda pata, tak je to dobre. Noha behem par hodin v botach trochu nabehne a pak budes rad, ze jsou o neco vetsi. Zvlaste pri chuzi z kopce. Jinak neni moc dobre se ridit cislem, kazdy vyrobce to ma jinak.

Kdyby se ti to prece jen zdalo moc, resi to dvoje ponozky. Sam mam Alasky o pul cisla vetsi, nez by mely byt. Protoze jim prilis rychle zataci spicka. Nosim dvoje trekove ponozky, jedny stredni a jedny silne a je to fajn. Kdyz jsem kupoval druhe, tak jsem stravil v obchode skoro cele dopoledne zkousenim dvou cisel a nakonec zustal u tech vetsich a dvou ponozek. Nepozoroval jsem, ze by se po rozslapnuti nejak zvetsily, ale Alasky maji obsazku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod šíp » čtv úno 26, 2009 21:41

Hanwagy Forresty mám taky větší něž dosavadní pohory a než většina mých bot.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod littleprince » stř srp 5, 2009 15:40

Ahojte,

píšem špeciálne pre Volcom-X: mám tiež HW Tatra (mužský) zatiaľ len doma skúšam na improvizovanej rampe :oops: . Mám obavu: päta je trošku volná :cry: - keď je noha úplne posunutá dopredu tak typujem, že by sa jeden prst za pätou v pohode zmestila... :shock: väčšiu starosť mi robí ale pocit pri otáčaní sa na šikmej ploche: akoby päta tlačila viac na bok topánky ako na podrážku. ](*,) Pritom mi pätu nefixovali lepšie ani iné modely, značky. Prosím ťa Volcom-X, aké máš skúsenosti, zväčšila ti vložka Ultra-2 stabilitu päty??? :-s

Peter
littleprince
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 5, 2009 15:03

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 17:16

obecne, v pohorách a vys by se pri zasunuti spicky do spicky mel za patu prave vejit prst (plus minus)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Cvrk » stř srp 5, 2009 20:11

pripluv píše:obecne, v pohorách a vys by se pri zasunuti spicky do spicky mel za patu prave vejit prst (plus minus)


Ty jo, nepřehánějte, prst je už trochu moc!
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 20:17

pisu plus minus, jde o to, jakej prst
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mvaldo » stř srp 5, 2009 20:19

resp. mali by mat velkost o 1 cislo viac ako bezna obuv :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 20:20

tak toto zas nedelam ja.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mvaldo » stř srp 5, 2009 20:25

jasne, ideal je obuv odskusat, lebo dost casto sklame "strih" :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 20:26

blby je, ze u tech bot mnohdy jedno vyzkouseni nestaci :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Dena » čtv srp 6, 2009 12:38

littleprince píše:Ahojte,

píšem špeciálne pre Volcom-X: mám tiež HW Tatra (mužský) zatiaľ len doma skúšam na improvizovanej rampe :oops: . Mám obavu: päta je trošku volná :cry: - keď je noha úplne posunutá dopredu tak typujem, že by sa jeden prst za pätou v pohode zmestila... :shock: väčšiu starosť mi robí ale pocit pri otáčaní sa na šikmej ploche: akoby päta tlačila viac na bok topánky ako na podrážku. ](*,) Pritom mi pätu nefixovali lepšie ani iné modely, značky. Prosím ťa Volcom-X, aké máš skúsenosti, zväčšila ti vložka Ultra-2 stabilitu päty??? :-s

Peter


Volcom-X tu nebyl od svého posledního příspěvku 26.02.09...
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod volcom-x » pát srp 7, 2009 19:55

je to o hodne lepsi nez se s vlozkou standartne dodavanou, vlozky ultra 2 maji vyvysenou patni klenbu a pata v ni sedi upne jinak, celkove je noha v botě stabilnejsi a i chuze je prijemnejsi... doporucuji a investice se vyplati (koupeno i manzelce) a botky jsou taktez vyborne...
volcom-x
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 17, 2009 20:46

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod eth » pát srp 7, 2009 22:52

Přidávám se do klubu! :supz:
Hanwag Tatra jsem kupoval v červenci 08, tedy byly dost čerstvé a nebyly na ně žádné ohlasy.S odstupem času musím říct, že to byla výborná volba.
Velikost - při naražení nohy do špičky se mi za patu vešel pohodlně prst. Přitom se nesměla zvedat pata (na tom vyhořelo několik jiných bot, na které jsem měl zálusk, i když jinak padly skvěle).

+ pohodlné bačkůrky, rozšlápnuté po pár kilometrech.
+ pro mě ideální kompromis mezi pevností a pohodlností - 90% VHT natěžko, i na sněhu, ale bez maček

-Jediné co mě vadilo (a to už v obchodě), bylo vrzání při chůzi, které způsobovalo šoupání 4. přezky shora, která je napůl navolno. Vše vyřešilo namazání sno-sealem, kůže zvláčněla a už si ani nevrznou. Naštěstí. V opačném případě bych se zbláznil. ](*,)
- po roce je vidět vliv nízké obsázky na stranách, kůže je tam okopaná zvenku i zevnitř boty. Ale nic tragického.
eth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř črc 16, 2008 22:31
Bydliště: Plzeň

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Rujir » sob srp 8, 2009 11:44

volcom-x píše:no po mojich špatných zkušenostech s botkama La Sportiva Himalaya, což byl jak píšeš ukvapený nákup, které jsem naštěstí prodal... (vůbec nepovolili ani po 200 km)...


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Saudruch » čtv lis 26, 2009 12:38

Od června 2009 mám Tatry a sem s nima naprosto spokojenej, zatím jsou v absolutně perfektním stavu. Jen bych se chtěl zeptat, jestli se vyplatí kupovat jiný vložky než originály?
Saudruch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát lis 20, 2009 20:44
Bydliště: České Budějovice

Další

Zpět na Boty