Alergie na boty (podráždění nohou při dlouhé túře)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod apuka » stř kvě 15, 2013 9:23

Achylos: zkus to mazani rano pred zacatkem Kalciovou masti - neni ale uplne jednou, jakou. Ja mam momentalne Calcium Panthotenicum od Zentivy a to je hodne mastna mast, navic dlouho se drzi na kuzi, dlouhu ji promastuje. Vydrzi mnohonasobne dele nez Indulona. Ja to pouzivam na paty, ktere jsou jeste vice namahane a po celodennim vyletu jsou pod hrubou ponozkou jeste mastne
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod ssyissyi » stř kvě 15, 2013 13:05

Já bych před akcí doporučila spíš nějakou mastičku, která zabrání množení bakterií (např. s čajovníkovým olejem), a kalciovku až pokud se objeví to podráždění. Ona přece je jen až na klidnění, ne na prevenci.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » stř kvě 15, 2013 17:30

Rekl bych, ze to podrazdeni nesouvisi s bakteriema, to bude mechanicke drazdeni + pot. Aspon pri jednodennich vyletech, u kterych predpokladam, ze si clovek bere ciste ponozky ;-) Promazani necim mastnym asi taky jednou zkusim, kdyz si teda vzpomenu. Zatim se mi osvedcilo problem proste ignorovat a resit az ex-post.

Ad kalciovka: jsou k dostani dve. Ta zminena od Zentivy a jeste jedna v umelohmotnych tubach. Kupuju uz jen tu druhou. U Zentivy pred delsi dobou (X let) zmenili slozeni a mast obsahuje nejaky vyssi alkohol, ktery priserne pali, kdyz se s ni natre odrenina nebo krvavy puchyr. Ta druha to nedela, jen uklidnuje. Navic jsou ty umele tuby praktictejsi, nelamou se. Kalciovka je pro mne soucast zakladniho vybaveni na hory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 1:32

Na tohle vlakno jsem si vzpomnel vcera v noci, kdyz jsem zkoumal skody po nedelnim vylete. Spaleny ksicht, namozene svaly, jelikoz jsem sel rychle celou dobu a navic asi 7 km pred nadrazim zjistil, ze nestiham, musel chvilema i bezet a kvuli tomu odreniny i v mistech, kde jsem je snad jeste nemel. Protoze bylo krasne a horko a potil jsem jsem se jako spekacek nad ohnem. Takze "idealni" podminky na vznik vyrazky, ktera je tematem tohoto vlakna. Cekal jsem, ze bude az na stehnech, nebylo by to poprve.

A ono nic. Lehce zarecervenala kuze pod hodni casti ponozek, ale zadne pseudokoprivka nebo co to je. Do druheho dne to zmizelo, lepsi to nebyva ani v zime. Cim to? Rekl bych, ze je to tim, ze uz nekolik tydnu beru vapnik, jinak nedelam nic neobvykleho. 500 mg denne. Neni to nic, co by se dalo obecne doporucit, clovek si muze ublizit. Ja k tomu duvody mam a tohle je vedlejsi efekt. Priznivy a prekvapivy. Co na to mistni doktori?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod apuka » úte kvě 27, 2014 13:30

mike píše:Cim to?
Tim, ze sis predtim konecne umyl nohy :lol:
Jinak jsem nad tim premyslel a asi to fakt bude mechanickym drazdenim ponozky solnym roztokem (z odparujiciho se potu), resp. z nej vysrazenou soli ponekud "zcitlivele" a podrazdene kuze. A na to by opravdu mohla pomoct natreni kalciovou masti predtim i po akci. Jednak kvuli jeji mastnote (vysrazena sul se nedostane primo na pokozku) jednak kvuli obsahu panthenolu (zklidneni podrazdeni). Indulona taky muze trochu pomoct, ale ta se vstrebe rozhodne rychleji jak kalciovka.
Jeste me napadlo vzit si par vlhcenych obrousku (napr. na detske zadecky) a nekde uprostred treku si mista podrazdeni poradne utrit, tim zbavit soli a znovu natrit kalciovym kremem. Samozrejme idealni by bylo si vyzout boty, ponozky, ty trochu ususit na vzduchu (vnitrkem ven) a nohy si namocit do potoka/plesa..., ususit a natrit. Nebo alespon to vyzuti bot a ponozek, staci i 5-10 minut a kdyz neni cim vlhkym utrit dotcene misto, tak alespon vnejskem ponozky, samozrejme ne tou casti, ktera se dotyka toho mista.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 17:28

apuka píše:Tim, ze sis predtim konecne umyl nohy :lol:

Uz to nikdy neudelam ;-)

apuka píše:Jinak jsem nad tim premyslel a asi to fakt bude mechanickym drazdenim ponozky solnym roztokem (z odparujiciho se potu), resp. z nej vysrazenou soli ponekud "zcitlivele" a podrazdene kuze.

Plus tlak. U mne se to nekdy dela i na zadech v mistech, kde se dotyka bederak, pripadne i pod paskem kalhot. Vapnik ovsem vyresil vsechno najednou, asi snizil citlivost kuze ci co. Nebo celkovou reaktivitu tela, pozoruju to i u jinych veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 3:10

Horsi potni lazen nez vcera jsem asi jeste nezazil. Driv bych mel vyrazku pod celyma ponozkama az nekde ke kolenum a byla by videt tak tyden. Vecer jsem sundal ponozky a ... nic. Beru vapnik uz dva mesice a jsem presvedcen, ze je to ono, zadna jina zmena nenastala. Nerikam, ze je to recept pro kazdeho, ale u mne funguje, mel jsem zrejme nedostatek uz hodne dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod ssyissyi » pon črc 7, 2014 16:06

Mně se to děje jen na nohou kolem kotníků. Čili bych se přikláněla k mechanickému podráždění zpocených nohou. Níž na nohou už kůže není tak citlivá a výše už nebývá v těsném kontaktu s oblečením. Tedy alespoň ne na nohou. Tak mě taky napadlo, proč se to neděje na jiných částech těla. Třeba na horní, když mám tílko, tzn. taky v teplém počasí, taky těsná část oděvu... Jako spíš dámskou záležitost bych ještě zohlednila čerstvě oholené nohy. To už je ta kůže podrážděná dopředu, resp. pokožka není ještě úplně obnovená (byť je narušená úplně nepatrně - masochistky s voskama ignoruju :mrgreen: ), takže se podráždí výrazně snadněji.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 16:28

Kolem kotniku to byva nejhorsi, ale kdyz se to rozjede, siri se da. U mne na narty a po lytkach smerem nahoru, nosim celkem dlouhe ponozky. Na jinych castech tela nejspis neni ten tlak takovy, ale zaznamenal jsem to i na konci zad pod bederakem. Zrovna tam to dokazalo pekne svedit.

Cerstve oholene nohy? :shock: Strasna predstava. Kdyz vim, ze se budu hodne potit, tak si radej neholim ani oblicej. Zensky to holt maji tezky ;-) I podpazi musi byt strasne, ne? Brrrr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod apuka » pon črc 7, 2014 21:11

Miku, nejenom (nektere) zensky... Snad sis vsiml, ze dnes je v mode byt vyholeny i u muzu (a nejenom na obliceji, ale uplne celem tele, doslova od hlavy az po paty)...
I kdyz je pravda, ze v odlehlych horach na mnohodennich prechodech pres chaty, kde neni ani voda jsem takovych moc nevidel. Zato "vsude chlupate, smradlave a spinave" chlapi o to vic. (O zenskych radeji se neslusi (podobne) vyjadrovat :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 21:20

Nevsiml, ja po chlapech nekoukam ;-) Holit se po celem tele mi prijde lehce ujete i u zenskych a jestli to dela nejaky chlap, tak je nejen buzik, ale i debil, takhle si zneprijemnovat zivot. Ale to uz se dostavame docela mimo tema :twisted: Dobre, jeste to muze byt kulturista, jednoho jsem znal na koleji a ten tvrdil, ze odchlupovani pred soutezi je uplne to nejhorsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod ssyissyi » úte črc 8, 2014 9:00

No, je mi poněkud žinantní o tom mluvit, tak k tomu jen poznamenám, že jsou místa, kde opravdu není vhodné provádět tyto úpravy před nějakým trekem (podpaží je v pohode, miku)... Holt, kdo chce na hory jíti, musí s yettim chlupatiti. :mrgreen:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod mike » úte črc 8, 2014 16:10

:D aspon si pak zenska nema narok stezovat na 14 denni strniste u chlapa ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod apuka » pát srp 22, 2014 15:41

mike píše:... Vapnik ovsem vyresil vsechno najednou, asi snizil citlivost kuze ci co. Nebo celkovou reaktivitu tela, pozoruju to i u jinych veci.
Vzpomel jsem si na toto vlakno...
Pred odjezden na dovolenou jsem zacal brat horcik s vapnikem, vlastni znacku DM drogerie (jejich veci jsou velice skvele v hodnoceni cena/vykon). Po asi 10-ti dnech jsem si vsiml, ze mi zmizly takove male vyrazky na rukou, asi jista "trvanliva" (a nicim nelecena) forma ekzemu, ktery se pravidelne v tech oblastech objevuje. A taky se porazdeni po celodennym treku ve vlhkem az mokrem pocasi bylo mnohem mene vyrazne, jak normalne a rychle to mizlo, i bez osetreni.
Prisel jsem domu, po par dnech dosly tabletky, zasel jsem do DM, ale ty "svoje" zrovna nemeli, tak jsem koupil jinou nemeckou znacku, ale bez vapniku, zato s ruznyma vitaminama Bxx. Po ctyrech dnech uzivani novych tabletek, resp. asi 6-7-mi dnech neuzivani vapniku se mi ty vyrazky vratily.
Mohlo by to teoreticky byt i horskym vzduchem a navratem do ostravskeho tzv. "vzduchu", ale to by se muselo projevit i v predchozich letech, kdy jsem horcik a vapnik nebral. Jinak zadna dalsi zmena (jo vlastne jeste jsem prestal pracovat na starem pracovisti, ale vratit jsem se nevratil) u mne nebyla, proto ten ucinek celkem logicky prisuzuji vapniku. O tom jsem nikdy krome od mika neslysel ani necetl, ale asi na tom neco bude. Uvidime, az mi dojdou tyto tabletky a zase koupim i s vapnikem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky - podráždění při dlouhé túře

Příspěvekod VEPA » čtv lis 13, 2014 19:29

Mám stejné problémy. Načervenalé místa nad ponožkou. Jejich velikost je úměrná délce pochodu.
Mě osobně pomáhá vzít si ponožky bez gumiček, aby byla noha úplně volná, a sem tam si nohy ochladit (potok, studánka a pod.) V zimě jsou potíže menší, v létě je to horší.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Alergie na boty

Příspěvekod Skamasi » pon čer 12, 2017 10:56

Ahoj, mám přesně ten samý problém - koupila jsem si boty Hanwag Nazcat a po celodenní tůře mám vyrážku víceméně jistou. Zkoušela jsem různé ponožky (sportovní, bavlněné, tenké, tlusté), ale nemá to na to vůbec vliv. Taky jsem si říkala že to bude asi nějakou impregnací ve vrchní části boty, ale podle toho co tu čtu asi ne :) Vyrážka se mě drží po tůře i několik dní a nedovedu si moc představit jak bych šla s tímhle problémem třeba nějaký vícedenní přechod, bylo by to peklo. Pokud jste tedy zjistili co s tím, dejte prosím vědět ;-) Ať to šlape! :t:t
Skamasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 12, 2017 10:45

Re: Alergie na boty

Příspěvekod apuka » pon čer 12, 2017 11:24

Doporucil bych mit system dvou ponozek, vnitrni muze by tenka, prodysna (ne bavlnena), vnejsi co nejtlustsi vlnena. Pokud mas citlivou pokozku, tak radeji merino nez normalni vlna. A ty ponozky mit jeste alespon 5-10 cm nad botou.

Ale muze se Ti to stat i tak. Ja jsem vyzkoumal, ze mne to delaji nektere botky, ktere maji uzsi uzaver kominu, typicky napr. Mammuty. Potom kdyz boty zavazu, trochu vice tlaci na kuzi (ale ne ze by to primo vadilo), nenecha poradne proudit vlhkosti nahoru koinovym efektem a pravdepodobne se potom v tech castech srazi i sul z potu (neni to viditelne). Toto vsechno pousobi silnejsi mechanicke namahani a otirani. Rozhodne to neni zadnou latkou, impregnaci, atd. A bohuzel je pravda, ze vice to funguje pri sitkovane latce vevnitr nez u jemne kuze (kym kuze nepopraska), ale taky to nedela kazda takova latka.
Muzes zkusit udelat test, ze nebudes pouzivat nejvrchnejsi hacek na bte, jestli to pomuze nebo ne. Mne to u nekterych bot nepomahalo, u nekterych ano.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alergie na boty

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 12, 2017 18:39

nepomojlo by treba olepit naplasti nebo natrit nejakym mastnym kremem v miste problemu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alergie na boty

Příspěvekod mike » pon čer 12, 2017 19:39

Doporucuju k precteni tohle vlakno, ani jsem nevedel, ze mame dve na stejne tema, asi je sloucim...

Je tam dalsi diskuse, nejaka pozorovani a dalsi tipy. Muj tip je vapnik, beru obcas tenhle (jednu tabletu denne) a na vyrazky to prekvapive pomaha. Viz odkazovana diskuse.

edit: vlakna jsem sloucil a upravil nazev
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alergie na boty (podráždění nohou při dlouhé túře)

Příspěvekod fps » čtv čer 15, 2017 13:27

- taky doporučuji dvoje ponožky, vnitřní aspoň 50% coolmax, venkovní vlněné, čím silnější tím lépe, a nejméně 10 cm nad okraj boty, čím více tím lépe pak funguje knotový efekt
- a jak psali už přede mnou, tak to stejně nemusí úplně fungovat když třeba máš dlouhodobý nedostatek vitamínu a minerálů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vyrážka/ekzém na nohou po delší túře

Příspěvekod Majkelju » pon črc 3, 2023 20:34

Ahoj!
Obracím se na vás s dotazem - jak je uvedeno v názvu vlákna, po delší túře (což u mě znamená +- 20 km), se mi na nohou nad kotníky (především z vnitřní strany) a na lýtkách (z vnější strany) objeví nepříjemná vyrážka. Nesvědí, ale pálí při dotyku. ¨
Marně tápu, co by to mohlo způsobovat. Napadlo mě, zda to není nějaká reakce na pot, protože mi přijde, že se to objevuje víc v teplém počasí, tak jsem cca v půlce poslední túry nohy zkusil preventivně omýt v potoce. Na konci cesty se to přesto zase objevilo.
Druhý den už to zpravidla nepálí, ale další cca 4 dny po tom zůstanou postupně mizející stopy v podobě červených až fialových fleků.
Což už nevypadá jako vyrážka, ale spíš nějaký ekzém.
Na googlu jsem se nedopátral, že by tento problém někdo řešil, tak zkouším tady - setkal jste se s tím někdo? Případně víte, jak to řešit, ideálně jak tomu předcházet?
Majkelju
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 3, 2023 20:08

Re: Vyrážka/ekzém na nohou po delší túře

Příspěvekod ntz » pon črc 3, 2023 20:40

Majkelju píše:Na googlu jsem se nedopátral, že by tento problém někdo řešil, tak zkouším tady - setkal jste se s tím někdo? Případně víte, jak to řešit, ideálně jak tomu předcházet?


zkusil bych s tim dojit na kozni :D .. to bude lepsi nez google a nebo nejaka lecba, co ti tady nekdo predepise na foru .. pokud se nedostanes na kozni hned, tak si to vyfot a jdi tam az budes moct ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyrážka/ekzém na nohou po delší túře

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 3, 2023 20:42

moje kamaradka trpi alergii na vlastni pot, predevsim v lete. nohy cervene, zarudle, svedici... asi neprisla na nic, co by ji pomohlo :( akorat se ji to dela na chodidlech.

nicmene ja muzu poradit jen kremy od aderma na rychly zklidneni kuze.

chapu, ze je to nad ponozkama?, takze zkusit ponozky z jinyho materialu nema smysl.

chodis v kratasech nebo dlouhych kalhotech? nemuze to byt i kombinace pot + slunce? ze by se to s dlouhymi kalhoty nedelo? nebo nechodis travou, ze by to byla i reakce na travy, nejaka alergie atd?

v tomhle by mohl poradit kozar, kamoska k nemu nesla, ta razi heslo, ze co boli se musi vydrzet a vybehat. ze to bud casem prestane nebo si na to aspon telo zvykne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyrážka/ekzém na nohou po delší túře

Příspěvekod Majkelju » pon črc 3, 2023 20:54

Ano, nad ponožkami. Obvykle chodím v kraťasech a chodím všude možně, i vysokou trávou, když si to cesta žádá. Rozdíl kraťasy/dlouhé kalhoty zatím vypozorován nemám (v současných teplotách bych v nich ani nevydržel, takže s pozorováním budu muset ještě pár měsíců počkat) stejně tak to s tou trávou. Málokdy se stane, že během dne nenarazím na nějakou zarostlejší cestu, takže o nějakou trávu se víc nebo míň otřu řekl bych vždycky.
Na kožní určitě plánuju zajít, spíš mě napadlo se napřed poptat a zjistit, zda to není běžný problém, než s tím někam zajdu. Po jednodenní túře se to vydržet dá, ale když jsem jednou 3 dny chodil ve 30st vedrech po horách, tak ten třetí den už to bylo pořádný peklo.
Naposledy upravil mike dne pon črc 3, 2023 21:22, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Majkelju
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 3, 2023 20:08

Re: Vyrážka/ekzém na nohou po delší túře

Příspěvekod ntz » pon črc 3, 2023 21:18

normalni to neni .. ja treba sekam cely odpolednu travu kosou na takovy docela divoky polohorsky louce, kde je snad 150 druhu ruznyho bejli, a kdyz nepocitam pokousani od kousavych zvirat a pozahani od ruznejch zahavejch rostlin, tak nemam ani pupinek ....
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Alergie na boty (podráždění nohou při dlouhé túře)

Příspěvekod mike » pon črc 3, 2023 21:28

Slouceno s existujicim vlaknem, jelikoz samozrejme s takovym problemem nejsi sam. Precti si ho od zacatku, treba tam najdes neco, co ti pomuze. Muj tip z posledni doby je konopna mast s CBD nebo konopny sprchovy sampon. Moc nepomuze na akutni problem, ale funguje dlouhodobe jako prevence. Pripadne konopne kapky, ty taky kuzi vylepsuji. CBD je zasadni, kapky idealne full spectrum.

Technicka: necituj zbytecne. Pouzivej prednostne tlacitko odpovedet a ne citace. Ta se pouziva jen kdyz je opravdu potreba a zkracuje se na nezbytne minimum. Treba takhle:

ntz píše:normalni to neni .. ja treba sekam cely odpolednu travu

:roll: ntz se to nedeje, a tak to normalni neni. Typicke. Ve skutecnosti se to deje spouste lidi, a tak bych rekl, ze to spis normalni je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyrážka/ekzém na nohou po delší túře

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 3, 2023 21:40

ntz píše: ja treba sekam cely odpolednu travu kosou na takovy docela divoky polohorsky louce,

=D> To už ani nepamatuju, kdy jsem viděl někoho sekat trávu klasickou kosou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alergie na boty (podráždění nohou při dlouhé túře)

Příspěvekod Majkelju » pon črc 3, 2023 22:23

Mike díky moc a omlouvám se za pochybení.
Sice jsem napřed zkusil vyhledat, jestli to tu někdo řešil a vlákna jsem si všiml, ale podle názvu to vypadalo, že se problém točí jen kolem bot, což můj případ není. Ale vidím, že jsem si to myslel blbě :)
Fajn, že nejsem exot a řeší to víc lidí... Zítra rovnou zajdu do lékárny a zkusím tu mast. To kalcium je taky zajímavý tip, určitě zkusím.
Majkelju
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 3, 2023 20:08

Re: Alergie na boty (podráždění nohou při dlouhé túře)

Příspěvekod mike » pon črc 3, 2023 22:36

V pohode, nazev vlakna neni idealni. Musel jsem ho hledat, ale vedel jsem, ze tu je, jelikoz jsem stejne problemy mel. Jeste porad obcas mam, ale je to vyrazne lepsi.

Kalciovou mast v lekarne koupis, tou nic nezkazis. Konopnou nevim, pouzivam tuhle: https://www.konopnytata.cz/konopna-mast ... ast-cista/. Smrdi, ale funguje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alergie na boty (podráždění nohou při dlouhé túře)

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 4, 2023 5:17

ntz
zrovna alergie na pyly a travy ma velka cast populace, takze pokud ma clovek reakci na vlastni pot (coz teda tak bezny neni) a k tomu treba alergii na ty travy, tak se to ve styku s kuzi muze jeste vyrazne zhorsovat.


Majkelju
pak dej vedet az prijdes od kozare, jestli je to kombinace (pot/slunce/trava/...) nebo je takhle silna reakce jen na pot nebo nejakou jednu konkretni vec.

a driv jsi to nemel? (kamosce se to objevilo kolem 40. roku veku).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Boty