kolik toho vydrzi soucasne boty?!

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod scinkk » pon zář 12, 2016 19:34

Njn jenze clovek muze jakz takz resit zivotnost GTX, kdyz to pouziva tolika vyrobcu, jenze neni tlumeni jako tlumeni. Kazdy vyrobce si mysli, ze to jeho je nejlepsi a i tak s tim urcite neustale laboruji model od modelu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2016 20:50

@mawe: nevim, co resis. Pouzivala jsi bezecke boty, pouzivala si je chuzi a ne behem (mirne odlisny zpusob zatizeni), v (asi i) tezsim terenu, nez jsou urcene, mozna jeste natezko. Pocitat s tim, ze odpruzeni Tech bot nebude mit takovou zivotnost jako v poradne turisticke bote si mohla od zacatku. I na pohorkach s EVA vrstvou pto tlumeni ta casem "tuhne", prestava dobre tlumit a vetsina bezeckych bot ma podobny princip tlumici podesve jako EVA, takze zakonite casem taky prestanou tlumit.
Tohle mus byt dan za nizsi vahu podesve, za mekci doslap (lepsi tlumeni), tudiz pravdepodobne vetsi praci v stlaceni/uvolneni vrstvy. A ze Ti podesev asi nikdo nevymeni za novou - se jim to neoplati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 13, 2016 6:03

@scinkk: jasne, slo mi o to, zda tam vubec muze k takovy zmene dojit (treba u trekovek se mi nikdy nestalo, ze by podrazka "zmenila" vlastnosti) - muze. Konec diskuze :)

@apuka: Pocitat s tim, ze odpruzeni Tech bot nebude mit takovou zivotnost jako v poradne turisticke bote si mohla od zacatku. - ja netusila, ze v ty bote neco jako odpruzeni vubec je (nikdy sem takovy boty nemela, co by neco jako naznak odpruzeni mely, a pokud mozna mela, bota jako takova odesla driv, nez se to projevilo, abych si toho vsimla), takze jak pisu asi po 10x, slo mi ciste o fakt, zda tam neco takovyho muze byt a muze i odejit. Muze. Konec diskuze ;)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Kvalita bot

Příspěvekod apuka » pon úno 13, 2017 13:26

Neni to sice primo o vydrzi bot, ale nechtel jsem zakladat nove vlakno.

Posledne dva roky jsem odzkousel mnoho desitek (mozna se blizim i ke stovce) turistickych a outdoorovych bot - vysokych i nizkych od nejrenomovanejsich i tuctovych vyrobcu, ruzne tvrde modely, z nekterych i vice paru a vice velikosti. Zkousel jsem jak v CR/SR, tak i v A a D.
Co me zarazi je, ze u mnohych bot - a to naprosto nezavisle na vyrobci, cene, urceni - jsem mel silny pocit, ze cely spodek je nejaky mirne zakryveny (krive udelana podrazka nebo krive zasiti???). Projevovalo se to tak, ze jsem patou doslapoval na jednu stranu vlozky (nebo spise az na hranu nebo za ni), vlozka se po chvilce chozeni zkroutila a bud se posunula vepredu nebo vzdadu do boku. Ne moc, ale dost citelne a hlavne dost na to, aby se po nekolika dnech chuze otlacila bud pata nebo palec nebo malicek od hrany vlozky. Plus to za chvili nuti chodit mirne jinak, coz je problem pri stridani bot.
Jo, rikla jsem si, ze mam krivou nohu ja a po prvnich par pripadech jsem nad tim mavl rukou - jenze se pocty zvysovaly, jednou to bylo na jedne noze, jednou na druhe, jednou smerem ven, jednou smerem dovnitr i na stejne noze, dokonce parkrat jeden par (nebo jedna velikost) sedela dobre, druhy par stejne boty stejne nebo jine velikosti vyvolaval ten pocit. Na druhe strane jsem u jednech nizkych bot schvalne odzkousel v ruznych prodejnach asi 6 paru stejne velikosti, dokonce i Mid verzi - a naprosto vsechny mely stejny problem, pricemz o pul cisla mensi ne. Takze mi prislo, ze problem ve stavbe me nohy asi nebude pricinou.
Uznavam, ja to mam asi mnohem vetsi sanci pocitit, nez clovek s normovanou nohou, protoze mam rozsirenou nohu a i ty nejsirsi boty jsou mi vetsinou jen tak-tak, takze milimetr rozdilu v miste vevnitr je silne znatelny. Na druhe strane, pravou nohu mam snad o pul cm. sirsi nez levou i o neco delsi, takze divne je, kdyz to same casto citim i na leve.

Ten problem se vyskytl odhadem tak u 25-30% bot, co jsem zkousel, co mi prijde neskutecne vysoke cislo, pokud je to opravdu problem. Mel nekdo podobne pocity, je to realne mozne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 13, 2017 13:38

apuka - stalo se mi to za poslednich cca 10let asi 3x, ze mi prislo, ze je ta bota nejak divne usita. Kdysi u keenu (to me pak na roky odradilo se na ne vubec divat), kdy sem vyzkousela asi vsech 5 paru na prodejne a ta bota byla jakoby propadla dovnitr, jak kdyby ji uz rozklechtal nekdo, kdo smajda k vnitrnimu kotniku, takze tam noha uplne divne zapadla. Myslim, ze to mely vsechny pravy nohy blbe a vsechny levy byly v pohode. Pripadne s tou vlozkou, ktera se jakoby furt posunovala se mi to stavalo u merelek, kde sem to vyresila oboustranou izolepou, nez sem nasla vlozky, ktery mi sedi a vejdou se do bot s nima i moje nohy... Jinak s tou vlozkou to hned na prodejne poznat neslo, ale pak pri chozeni jo.

Co me na tom zarazi je fakt, ze se ti to stalo u tolika bot.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod apuka » pon úno 13, 2017 14:22

Jo, ja jeste doplnim, ze zkousim velikosti 11,5-12-12,5, teda hodne velke. Tyto velikosti jsou dost na "pokraji zajmu" vyrobcu, tolik se jich nevyrobi, takze jedna seriova chybicka (nebo nastaveni stroje) muze ovlivnit mnohem vetsi procento celkove prodanych kusu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod S4TYR » pon úno 13, 2017 14:29

@apuka:
ja to mam podobne jako ty - sirsi chodidla + vyssi nart. Vybiram posledni dobou z vicero paru o cislo vetsich bot a pruser uz je i to, jak se mezi sebou lisi me cislo boty vs. o cislo vetsi, kde neni ten pocit tlaku az tak markantni. Potom, co jsem si ale dost neprijemne dorasoval v novych pohorkach (cca po 50km) levou nohu z vnejsi strany, tak mi nic jineho nezbyva.

Posledni dobou se snazim omezovat chuzi v pevnych kotnikacich, i kdyz pak trpim jako kun a hledam momentalne solidnejsi sandaly. Zatim nejmene problematicke byly Source, tak jsem zvedav v dalsi zezone.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: kolik toho vydrzi soucasne boty?!

Příspěvekod apuka » pon úno 13, 2017 14:43

No to mi rikej. Nekteri vyrobci meni (a to doslova) kopyto mezi 11,5 a 12 (cca 46 a 47). 11,5-ky jsou o milimetr male, zato 12-ky o centimetr a pul vetsi a min. o pul cm. sirsi, pochopitelne v podobnem pomeru i vyssi nad chodidlem. To byl asi nejvetsi extrem, co jsem v tomto smeru zazil. Ale na delku tech 10-12mm misto cca 5mm je naprosto bezne.
Podobne byva i pri cislech 39 a 40, co miva problemy manzelka. Je nekolik takovych skoku, mezi nimi se (jak jsem se nekde docetl) vetsinou jen pocitacem upravuje zakladni kopyto na vetsi rozmery.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Boty