Jaké nízké boty bez membrány?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:31

Asi si nerozumíme - u těch bot jsou klíčové jejich nejspíš vynikající vlastnosti pro terénní běžce - a to nevyužiju, tak proč bych si je měla pořizovat?
V trailovkách převážně chodím, co kupuju většinou Reeboky či Adidasky, tak mi vždy zatím vydržely dlouho a nohy jsou v nich jak v bavlnce. A v tom, co po nich chci, nebudou horší, než ty Topa. Tudíž nemám důvod hledat něco jiného :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:41

Pro mne jsou horsi i specialky Inov-smejd ;-) Vyuzijes dobry tvar (siroka spicka), dobre tlumeni, dobry vzorek a nizkou vahu. Rekl bych, ze vlastnosti dobre na beh jsou dobre i na chozeni, zvlast kdyz je chces do terenu. Ale je to samozrejme na tobe, klidne zustan u Rebooku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:47

Vzhledem k tomu, že výše zmiňované splňují i ty Reeboky (alespoň ty mé současné), tak u nich zůstanu. Pokud teda budou sedět :wink:

Neříkám, že když mají vlastnosti dobré na běh, že jsou špatné na chození. Jen jsem přesvědčena, že při obyčejné chůzi je prostě tolik nevyužiješ. Ale o tom by nám řekl víc spíš někdo z místních běžců.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:50

Soused bezec tvrdi, ze moje chuze je neobycejna, pozna mne uz zdalky. Protoze tak rychle pry nikdo jiny nechodi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:54

Jo, ale Ty letíš i v pohorách :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 20:03

V pohorach to od jiste rychlosti druhy den boli, v tomhle ne ;-) Jednou jsem spechal na posledni bus v Terchove a na poslednich 5 km jsem mel prumer pres 8 km/h. To bolelo snad tyden :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » pon úno 21, 2022 20:13

Ja jen zasnu... Mike tam jiste vi, ze ty Topa jsou nekde uplne jinde od danych Reeboku, pricemz jakekoliv Reeboky mel naposledy nekdy pred 20+ lety, kdy byvaly ty boty jeste uplne jine.... :wink:

Miku, napadlo Te nekdy, ze to, ze neco (ted aktualne) vnimas jako nejlepsi pro sebe, tak to absolutne nic nerika o tom, jake to bude pro nekoho jineho?

Ohledne tech Reeboku si myslim, ze co se tyce jejich vydrze, dost o tom psal Etheric a ted i sobb. Z toho hlediska jim ty Topo asi konkurovat nebudou. Ja je nemam, ale si pamatuji dobre, kdyz jeste syn mel na denni noseni obcas nejake Pumy, Reeboky, ... a mohu klidne rict, ze mu vydrzely hodne dlouho a chodilo se mu v jich dobre. Pouzival je hlavne ve meste, tj. vydrz podrazek nadstandardni. Vetsinou se taky vyrazovaly spise kvuli prilis viditelnemu zaspineni (nosil je do skoly), napr. od oleje.

Takymi prijde trochu zabavne, zes uz tolik psal o tom, jak jsou Hoka s prilis vysokou podrazkou pod nohama - a potom tady popisujes jako nejlepsi na svete s vrstvou 30mm pod patou a 25mm vpredni casti. To u trailovych Hoka vetsina bot nema.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 20:20

Na to mi staci fotka a cena :P Jinak no comment, byla by to ztrata casu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » stř úno 23, 2022 13:17

Reebok Ridgerider jsou doma, sedí stejně dobře jako ty předchozí, výrobní vady žádné, takže zatím spokojenost :) Snad na tom budou podobně i s výdrží, to bych měla zas na nějakou dobu vystaráno.

Mimochodem, objednávala jsem dohromady čtvery boty různých značek - tyhle trailovky, nízký trekovky a dvoje silniční. Všechny sedí, tak nemusíme žádné vracet. To jsem ani nečekala :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 13:32

Lucker. Z posledních 10ti objednávek jsem 6 vracel kvůli výrobní vadě, všechny měly křivou jednu podrážku, z toho naposledy jsem měnil jeden pár 2x a pak si nechal vrátit peníze /na vadu jsem upozornil a zmínil, že nereklamuji, nýbrž vracím nepoužité zboží v zákonné lhůtě/. Su bez bot, ale jaksi nemám nervy furt lítat do copy centra a na poštu. Jinde než na ofiko shopu je bohužel nemaj
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2022 17:47

@sobb: tak schvalne, kolik ti vydrzi. Zacni si hned zapisovat nachozene kilometry v nich :twisted:

Moje Topo MNT Racer 2 maji presne 962.2 km 8) (a jsou na tom asi nejlip ze vsech behacich bot, co jsem postupne zlikvidoval)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » stř úno 23, 2022 18:03

Etheric: tak to je fakt mizerný skóre. Taky jsem z toho trochu měla obavu. Ale objednávala jsem v e-shopu, kde lze vrátit i v kamenné prodejně, tak mi to zas tak nevadilo, bychom je tam hodili, až bychom měli cestu kolem. Muset to vracet poštou, tak si koupi tolika bot naslepo asi rozmyslím.

mike: v botech chodím, nepočítám kilometry :wink:
Předchozí maj velmi hrubým odhadem ke dvěma tisícům, a ještě je tady u nás v lesích budu nosit. Kdyby tyhle vydržely stejně, tak budu zcela spokojená.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2022 18:08

To jsem fakt necekal :D

2000 km je na takove boty slusne. Mne ty lepsi vydrzi okolo 1500 km, ale ja jsem zas jina vahova kategorie ;-) To je na vydrzi hodne znat. Predchozi Topo to daly, nejspis by vydrzely i 2000, ale podrazka uz nema vzorek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 18:18

Nebylo to dřív takhle domršený, tak doufám jen nějaká blbá série a snad i díky mně a mým vratkám tento problém zmizí.
Jedny fungl nový Ridgerider bez membrány a bez vad ale mám, ty nějakou dobu vydrží. Spíš potřebuju s membránou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Zoidberg » čtv úno 24, 2022 8:35

Minulý rok jsem v zoufalství koupil nízké botky Merrel Moab (bez membrány) a drží překvapivě dobře, i když mám skoro metrák. Leč podrážka je spíše na zpevněný povrch, na beskydské a fatranské blátičko tak moc dobře nefunguje. Jak se ten Reebok Ridgerider chová na čvachtavém povrchu? Za ty peníze bych ho klidně zkusil.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » čtv úno 24, 2022 16:54

mike píše:To jsem fakt necekal :D
2000 km je na takove boty slusne.
No vidis, ja jsem alespon tolik cekal.

Co jsem psal o synovi, on mel vzdy dvoje bot - nizke a pohorky, plus v nejvetsim lete obcas sandale (ale ty nosil tak 15-20x do roka). Kazdy den do skoly, po meste, na prochazky, kdyz to nebylo v tezsim terenu tak i po kopcich. Plus nekdy na kolo. Coz davalo min. 3 km chuze v nich za den pres tyden, po vikendech poruzne, v prumeru bych nechal (abys nerikal, ze prehanim) ty 3 km, i kdyz si myslim, ze by to vyslo na nasobky. Jeste dodavam, ze v lete, v zime, krome kdyz napadlo alespon 10 cm snehu (v OC to nebylo casto). Takze i kdybych bral jen 300 dnu v roce, tak je to 900 km. Pri vydrzi 2+ roku taky kolem 2000 km minimalne. Jak rikam, neodchazely na podesev nebo zniceni (taky byly vetsinou kozene), ale na znecisteni, takze jeste by neco vydrzely.

Dokonce mel jednou i "bezne" Salomony, v tech chodil i po horach, i v Tatrach. Ty taky vydrzely hodne, jen je nekde prorezal/prokopl o neco.

Kdyz to srovnam se svymi nizkymi botami, pouzivane cca stejne do prace a ve meste, vyjimecne na horach, trekove od Aku a Asola, tak Aku skocily kilometricky cca stejne, jen vydrz mely kole 3 let - Aku prosoupane az skoro pres mezipodesev a Asola jeste mam doma, ale uz jsou mi ponekud tvrdsi (ty byly na "prirozenou chuzi"), podesev kupodivu drzi.

Jediny vyrazany rozdil mezi nimi byl v cene - za cenu jednych mych (i ve sleve) jsem mohl synovi koupit dvoje v plne cene a jeste k tomu pulku, pri slevach (ne takovych jako ted pises) troje. Co se tyce pohodlnosti, tak to vyslo nastejno. Kdybych ty moje "trekove" vzal do hory, tak taky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Etheric » čtv úno 24, 2022 17:11

Zoidberg píše:Jak se ten Reebok Ridgerider chová na čvachtavém povrchu?

Dobře, ale pro tento účel by byla mnohem lepší ta verze s membránou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » čtv úno 24, 2022 17:22

apuka píše:No vidis, ja jsem alespon tolik cekal.

Spojil jsi dve nesouvisejici vety. Proc si myslis, ze mezi nima byl volny radek?

Necekal jsem, ze by sobb pocitala kilometry. Protoze ji znam :D Tedy, cekal jsem, ze to nebude chtit delat a tahle reakce byla ironie, je tam smajlik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Boty