Jaké nízké boty bez membrány?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Denny-04 » čtv pro 22, 2005 20:32

Ahoj všem. Chci si na teplejší období roku pořídit nízké boty, které něco vydrží, na výlety do přírody, do města a tak různě. Ale nechci boty s membránou, chci prostě kožený i zevnitř. Zjistil jsem, že v kůži se mé nohy cítí lépe, nemám tak zpocenou nohu a taky tolik nesmrdí. Takže máte někdo tipy na zajímavý botky? Předem díky.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Ježo » pát pro 23, 2005 15:18

Fitwell Sailent, k dostani napr. u Hudy. Kamaradi a sourozenci udelali docela dobrou zkusenost.

Potom treba jeste LaSportiva Himalaya, ale o tech se proslycha, ze musi cloveku sednout, jinak je docela utrpeni je rozchazet.

Mozna bych jeste potom zkusil pohledat popradky anebo prabosky, ale o tech poslednich jsem slysel ruzne spekulace.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod norman_64 » pát pro 23, 2005 15:32

jezo píše:Fitwell Sailent, k dostani napr. u Hudy. Kamaradi a sourozenci udelali docela dobrou zkusenost.

Potom treba jeste LaSportiva Himalaya, ale o tech se proslycha, ze musi cloveku sednout, jinak je docela utrpeni je rozchazet.

Mozna bych jeste potom zkusil pohledat popradky anebo prabosky, ale o tech poslednich jsem slysel ruzne spekulace.

no jo... :ú jenže chlapík hledá nízké boty :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Denny-04 » pát pro 23, 2005 19:50

No právě, jde mi o nízké boty, pohorky už mám :-)
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod chonga » pát pro 23, 2005 22:10

kdybys nemusel mít uvnitř kůži tak se dobře chodí v http://www.garmisch.cz/trek_kol/pages/B230.htm a jsou relativně za lidovku. :ú
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod eLDan » pon led 9, 2006 19:28

Kámoš a jeho tatík mají po třech létech užívání kladnou zkušenost s předchozím modelem této boty : http://www.merrell.com/Shop/Detail.aspx ... K&PID=9779

mne by zase zajímalo, zda má někdo z vás reference na kotníkové boty na zimu, kupř. THERMO 6 WATERPROOF nebo jiný model; díky za případné odpovědi..
eLDan
 

Příspěvekod radekfoltyn » pon led 9, 2006 20:21

Co zkusit Garmont Montelo, slysel jsem na ne jen samou chvalu, ja sam mam Nagevi od Garmontu a nedam na ne dopustit.
Uživatelský avatar
radekfoltyn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv čer 30, 2005 11:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod Piži » pon led 9, 2006 21:40

eLDan píše:Kámoš a jeho tatík mají po třech létech užívání kladnou zkušenost s předchozím modelem této boty : http://www.merrell.com/Shop/Detail.aspx ... K&PID=9779

mne by zase zajímalo, zda má někdo z vás reference na kotníkové boty na zimu, kupř. THERMO 6 WATERPROOF nebo jiný model; díky za případné odpovědi..


Asi rok jsem chodil v těhle botkách ve měste i lechčí turistiku, byl jsem s nimi spokojený, ale ve vlhkém počasí začaly při chození vrzat...taky se mi začala odlepovat gumová špička!Reklamoval jsem je a dofám, že to dopadne dobře... :((

http://mauric.kvalitne.cz/obrm/80571.jpg > jsou to tyhle, ale měl jsem je z jiného materiálu
Piži
 

Příspěvekod Denny-04 » stř úno 15, 2006 19:30

Tak jsem na netu našel od hanwagu tyhle botky ... myslíte, že jsou skutečně celokožené i zevnitř a že jsou kvalitní? Nemám s botama tolik zkušeností a nízké kožené už delší dobu sháním.


http://www.globetrotter.de/de/shop/deta ... Halbschuhe
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

botky

Příspěvekod zatora » pon bře 20, 2006 13:14

asolo fulcrum :D

-pohodlné, dýchájí, lehké a tak...

ale nejsou kožené zevnitř :?
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod algar » pon bře 20, 2006 13:21

Piži píše:Asi rok jsem chodil v těhle botkách ve měste i lechčí turistiku, byl jsem s nimi spokojený, ale ve vlhkém počasí začaly při chození vrzat...taky se mi začala odlepovat gumová špička!Reklamoval jsem je a dofám, že to dopadne dobře... :((


Reklamoval jsi jen tu odlepující špičku anebo i to vrzání? :mrgreen:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Vašucek » úte bře 21, 2006 10:22

algar píše:
Piži píše:Asi rok jsem chodil v těhle botkách ve měste i lechčí turistiku, byl jsem s nimi spokojený, ale ve vlhkém počasí začaly při chození vrzat...taky se mi začala odlepovat gumová špička!Reklamoval jsem je a dofám, že to dopadne dobře... :((


Reklamoval jsi jen tu odlepující špičku anebo i to vrzání? :mrgreen:


Reklamoval jsem především to vrzání :D ta špička byla odlepená jen trochu a taky jsem měl roztrhlou látku vepředu, ale nebylo to moc vidět! Překvapivě tu reklamaci vzali bez problémů! (myslím, že to nebyl ojedinělý případ pže bratránek má ty boty taky, vržou stejně, ale neměl odvahu je jít reklamovat) já to zkusil a vyšlo to....po 3 týdnech jsem přišel do prodejny, prodavačka řekla, že to vyreklamovali a že si mám vybrat ve stejné ceně zboží z jejich prodejny! Vybírali jsme, ale Merrely bych už si nekoupil...a nic jiného mi tam nesedělo! Říkala, že jim příjde asi za měsíc nové zboží, že se máme stavit a něco si vybrat! Já chci ovšem peníze! Nikde se, ale nemůžu dopátrat jestli na to mám právo, v prodejně visí cedule > "Peníze nevracíme" ! Podle mě je, ale na zákazníkovi aby si vybral jestli chce zboží nebo peníze! Prosím o jakoukoliv radu jak postupovat! Jsem bezradný! :cry:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod norman_64 » úte bře 21, 2006 11:09

tady ti pomůže už jenom Lipon :smt023
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » úte bře 21, 2006 11:31

nejsem si jistej, ale mam pocit, ze v pripade uspesne reklamace, mas narok bud na vymene produktu za zcela stejny nebo vraceni penez (to myslim muze rozhodnout prodavajici, co mu je milejsi) - v pripade ze ti nemuzou vymenit zbozi, mas narok na odstoupeni od smlouvy a tudiz vraceni penez

nejsem si ale jistej, jen mam pocit, ze jsem to takhle nekde cetl - ted jde o to, jestli to je pravda :((

zkus hledat na netu, tam to nekde bude...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » úte bře 21, 2006 11:40

mrkni sem - treba ti to pomuze (pisou tam to, co jsem popisoval ja)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vašucek » úte bře 21, 2006 12:59

teoretic píše:mrkni sem - treba ti to pomuze (pisou tam to, co jsem popisoval ja)

t.


Já věděl, že jedině tady mi někdo aspoň trochu pomůže :D celý den na netu hledám a hledám a kničemu jsem se nedopátral....v tom na cos odkazoval to je popsané hezky...ale pořád to nějak neřeší přesně můj případ :(( chtěl bych mít v ruce taky přímo papír, kde bych si fixem zatrhl přesnou větu a kdyby měli nějaké problémy s vrácením těch peněz tak bych jim to mohl předložit! Ach jo...někteří obchodníci....

Jo a Lipon je nějaký odborník, nebo proč právě on by mi mohl jako jediný poradit?
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod teoretic » úte bře 21, 2006 13:08

dyk to tam je - cituju: (...)estliže vám prodejce nemůže věc vyměnit, můžete místo toho požadovat slevu nebo odstoupit od smlouvy úplně – tedy žádat vrácení peněz.(...)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vašucek » úte bře 21, 2006 13:16

teoretic píše:dyk to tam je - cituju: (...)estliže vám prodejce nemůže věc vyměnit, můžete místo toho požadovat slevu nebo odstoupit od smlouvy úplně – tedy žádat vrácení peněz.(...)

t.


Omlouvám se, ale nezmínil jsem, že v prodejně visí cedulka s nápisem "Peníze nevracíme". Nevím jestli potom nemá právo tvrdit, že mi peníze nedá, aže si musím to zboží vybrat! :(
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod norman_64 » úte bře 21, 2006 13:20

Lipon je právník... :wink:
-------------------------------------------------------------------------
to Lipon: sorry že jsem tě prásknul :ú :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Vašucek » úte bře 21, 2006 13:24

norman_64 píše:Lipon je právník... :wink:
-------------------------------------------------------------------------
to Lipon: sorry že jsem tě prásknul :ú :wink:


Wow :shock: hurááááááááá už aby tady byl :D asi si ho najmu a půjde tam semnou :lol: ...ale né bude mi stačit jeho rada jinak dík :D
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod teoretic » úte bře 21, 2006 13:32

Vašucek píše:Omlouvám se, ale nezmínil jsem, že v prodejně visí cedulka s nápisem "Peníze nevracíme". Nevím jestli potom nemá právo tvrdit, že mi peníze nedá, aže si musím to zboží vybrat! :(


nejaka cedulka by nemela mit v tomhle vuebc zadnou platnost, protoze, jak uz jednou lipon psal, " pravo spotrebitele je stanoveno zakonem a prohlaseni prodavajiciho na tom nemuze nic zmenit. "

...takze pokud si tu vetu, co jsem predtim citoval, vykladame spravne, tak si s tou cedulkou muzou tak maximalne tentononc :)


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » úte bře 21, 2006 13:34

Vašucek píše:
teoretic píše:dyk to tam je - cituju: (...)estliže vám prodejce nemůže věc vyměnit, můžete místo toho požadovat slevu nebo odstoupit od smlouvy úplně – tedy žádat vrácení peněz.(...)

t.


Omlouvám se, ale nezmínil jsem, že v prodejně visí cedulka s nápisem "Peníze nevracíme". Nevím jestli potom nemá právo tvrdit, že mi peníze nedá, aže si musím to zboží vybrat! :(


Pisat na obchod mozu co chcu Ak im zakon prikazuje vratit peniaze tak ma ta cedula hodnotu papiera, ktory maju na firemnom zachode. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » úte bře 21, 2006 13:35

koukam, durko, ze mame podobny myslenkovy tok, co se cedulky tyce :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vašucek » úte bře 21, 2006 13:41

teoretic píše:koukam, durko, ze mame podobny myslenkovy tok, co se cedulky tyce :)

t.


Nj, máte pravdu, ale nevím si představit jak je tam ve svých 16ti přesvědčuju a dohaduju se s něma....ze mě budou mít tak akorát srandu! Stejně tam budu muset asi s taťkou ať to má nějaký smysl a ať se za mně má kdo postavit! Jinak rodiče jsou zastánci názoru, že si radši vyberem něco tam něž dělat nějaké problémy! I za cenu toho, že to třeba ani momentálně nepotřebujem nebo, že by za ty peníze šlo koupit něco jiného v jiném obchodě! A ten schefik tam mi přijde takový, jakože si nedá moc říct a stojí si za svým...aspoň co jsem ho viděl!

Nj jěště počkám na Lipona co ten na to řekne!
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod teoretic » úte bře 21, 2006 13:47

Vašucek píše:
teoretic píše:koukam, durko, ze mame podobny myslenkovy tok, co se cedulky tyce :)

t.


Nj, máte pravdu, ale nevím si představit jak je tam ve svých 16ti přesvědčuju a dohaduju se s něma....ze mě budou mít tak akorát srandu! Stejně tam budu muset asi s taťkou ať to má nějaký smysl a ať se za mně má kdo postavit! Jinak rodiče jsou zastánci názoru, že si radši vyberem něco tam něž dělat nějaké problémy! I za cenu toho, že to třeba ani momentálně nepotřebujem nebo, že by za ty peníze šlo koupit něco jiného v jiném obchodě! A ten schefik tam mi přijde takový, jakože si nedá moc říct a stojí si za svým...aspoň co jsem ho viděl!

Nj jěště počkám na Lipona co ten na to řekne!


tak si jeste pockej a kdyztak si tyhle veci pak vytiskni z netu - takovejch stranek je vic - staci pres google hledat s vhodnejma vyrazama jako reklamace atd..oficialne to je vsechno stanoveno v zakone na ochranu spotrebitele

t.

P.S. kdyztak napis liponovi mejla nebo pn
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vašucek » úte bře 21, 2006 14:02

teoretic píše:
Vašucek píše:
teoretic píše:koukam, durko, ze mame podobny myslenkovy tok, co se cedulky tyce :)

t.


Nj, máte pravdu, ale nevím si představit jak je tam ve svých 16ti přesvědčuju a dohaduju se s něma....ze mě budou mít tak akorát srandu! Stejně tam budu muset asi s taťkou ať to má nějaký smysl a ať se za mně má kdo postavit! Jinak rodiče jsou zastánci názoru, že si radši vyberem něco tam něž dělat nějaké problémy! I za cenu toho, že to třeba ani momentálně nepotřebujem nebo, že by za ty peníze šlo koupit něco jiného v jiném obchodě! A ten schefik tam mi přijde takový, jakože si nedá moc říct a stojí si za svým...aspoň co jsem ho viděl!

Nj jěště počkám na Lipona co ten na to řekne!


tak si jeste pockej a kdyztak si tyhle veci pak vytiskni z netu - takovejch stranek je vic - staci pres google hledat s vhodnejma vyrazama jako reklamace atd..oficialne to je vsechno stanoveno v zakone na ochranu spotrebitele

t.

P.S. kdyztak napis liponovi mejla nebo pn


Přes maila by to bylo asi lepší, ale tady ho nemá uvedený :( nemáte ho někdo pls?

Jinak budu muset přes pm
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod norman_64 » úte bře 21, 2006 14:12

normálně klikni na dole na mail Lipona a napis mu a mu to dojde... :smt023
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Denny-04 » úte bře 21, 2006 16:26

Budu rád, když se vrátíme zpět k tématu ...

Má teda někdo zkušenosti s nízkýma botama, které nemají goretex obšitý textilií? Nebo se tady vážně jiné nedají sehnat?
Já v létě dost často nosím po městě běžné kožené boty, noha se cítí dobře a nepotí se tolik jako v botě s vnitřní textilií. Takže bych uvítal i podobné boty do lesa, na výlety na kole, na lehčí treking, atd...
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod uplne jinej martin » úte bře 21, 2006 20:05

Denny-04 píše:Budu rád, když se vrátíme zpět k tématu ...

Má teda někdo zkušenosti s nízkýma botama, které nemají goretex obšitý textilií? Nebo se tady vážně jiné nedají sehnat?
Já v létě dost často nosím po městě běžné kožené boty, noha se cítí dobře a nepotí se tolik jako v botě s vnitřní textilií. Takže bych uvítal i podobné boty do lesa, na výlety na kole, na lehčí treking, atd...

ano, mám, někde to tu je :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Boty na běžné nošení, procházky a lehký trek (A; A/B)

Příspěvekod Greeen_day » úte dub 2, 2013 23:43

Zdravím přátelé kamarádi,

pokud se opakuji, tak se omlouvám, ale našel jsem mnoho vláken, ale žádné takto konkrétně zaměřené. Pokud se pletu, tak poprosím moderátory o přesunutí. Jsem přeci jen vykoukaný uživatel a přehlédnutí vyloučit nemohu.
Ted k jádru věci, hledám botky, které bych rád měl v botníku jako sportovněji laděnou alternativu bot na běžné nošení, ale současně bych je rád využil na procházky po lehčím teterenu, tedy české kopce,luky a háje. Otázku zda membránu či ne jsem si snad zodpověděl sám, kdy se domnívám, že membrána je u nizkých bot přežitkem a pouze nám vrhá nožky do nepříjemného vlhka.
Dnes používám na běhání NB, na hory mám GTX Lafumy,ale scházi mi něco mezi i pro "civilní" využití. Bohužel mě zaujali pouze SALAMONY a pokud někdo nabídne jiné řešení, tak budu rád:

XA PRO 3D:
http://www.svethor.cz/14710-salomon-xa- ... -boty.html

X Ultra:
http://www.sportisimo.cz/salomon/x-ultra-m/39118/


Díky za pomoc se vhodným výběrem.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Další

Zpět na Boty