Jaké nízké boty bez membrány?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Chara-din » úte lis 7, 2017 13:20

Nechápu, jak si někdo může myslet, že climbing zone na městských botech typu Scarpa Mojito je dobrý nápad.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2017 18:19

Myslis tohle? Vzdyt to vypada jako lezecky s podrazkou. K cemu je to dobre netusim, asi neco pro metromasochisty ;-)

Jinak treba v Decine je ferata primo ve meste, tak aby ses nemusel prezouvat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » čtv lis 9, 2017 21:40

možná proto, že každý je nepoužívá jako městské boty? :-k
review of Approach Shoes

mike: se někdo probudil :wink: Tyhle boty tu už několikrát diskutovány byly.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 22:02

To je mozne, nemuzu si pamatovat vsechno ;-) Na tom, co jsem napsal, to ale nic nemeni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » čtv lis 9, 2017 22:45

mike píše:Na tom, co jsem napsal, to ale nic nemeni ;-)
Páč seš stará konzerva (a ještě si na tom zakládáš) :roll: :mrgreen:

Mně se ty botky líbí a navíc jsou na chození prý moc fajn :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 23:11

Jj, jsem a navic se mi v lezeckach chodi fakt blbe ;-)

Vzdyt jsi chtela gumaky. Neprehanej to, jinak budes mit za chvili vic bot, nez fps :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » pát lis 10, 2017 18:45

a už je to tady znova, co je a co není vhodné na nošení po městě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » pát lis 10, 2017 18:52

sobb píše:Mně se ty botky líbí a navíc jsou na chození prý moc fajn :ú

moje řeč, mohu jen potvrdit, a jsou taky dost lehké na to jak jsou robustní, mám tedy ty s koženým futrem, ale známi má ty s hadrovým futrem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pát lis 10, 2017 20:10

mike píše:Jj, jsem a navic se mi v lezeckach chodi fakt blbe ;-)

Vzdyt jsi chtela gumaky. Neprehanej to, jinak budes mit za chvili vic bot, nez fps :twisted:

Koukám, že teoretizování je na OF nakažlivé, jde Ti to :mrgreen:
Však hezky postupně :wink:

fps: jojo, přítul je má a je s nimi velice spokojen, prý jedny z nejpohodlnějších nízkých lehkých "trekovek", co kdy měl :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » sob lis 11, 2017 14:35

sobb píše:Koukám, že teoretizování je na OF nakažlivé

jojo, se to tady poslední dobou dost rozmáhá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod HonzaS23 » pon bře 18, 2019 14:50

Jery01 píše:Koukni na Vasky (https://vasky.cz/), šijou je ve Zlíně, vypadají pěkně.

Už jste si někdo pořídil tuto značku??? Moc informací jsem tady ani jinde nenašel
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Lipon » ned črc 14, 2019 9:13

Pochodil jsem teď týden v horách a týden podhorskou rodinnou turistikou LaSportivy TX4 a můžu vřele doporučit.
Na kamenech drží dobře nahoru i dolů, v suti v rámci fyz. zákonů taky, na firmu už prokluzujou, po vnitřní nebo vnější hraně to opatrností jde.

Mám trochu širší chodidlo a nízký nárt a boty sedí jako ulité.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod paldo » ned říj 18, 2020 20:01

Niekto dlhodobé skúsenosti s Millet Friction? Prípadne Salewa Mountain Trainer ?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod milarepa » stř pro 1, 2021 8:16

Inov-8 Rocfly G 390

https://www.inov-8.com/rocfly-g-390-mens-lightweight-hiking-boot

včera mi boty přišly a jsem nadšen :-)

nejlepší boty na fast and light turistiku, dá se v ních i parádně běhat.

jejich parametry jsou neuvěřitelně dobré, graphen v podrážce je u inovejtu standard, tady je i v mezipodešvi, kde je i nová tlumící pěna, je tam velká návratnost energie, pohyb je trochu jako přes kolíbku, je to super, v těhle botech si dovedu představit dávat 50 km denně v naprosté pohodě. Svršek vypadá velmi odolně, je prodyšný a pevný, je koncipován pro širší chodidlo, ale i úzké v něm nemá problém. Podrážka vychází z Terra Ultra 270, ale jsou tam trochu jinak rozložené špunty, tudiž bota nemá problém ani s asfaltem a díky graphenu se jen tak neošoupe.

koupil jsem je teď v sanasportu, když tam měli 25% slevu na vše, takže za 3500 je za tuhle kvalitu jackpot.

snad první boty, které jsem koupil na první dobrou a nic si o nich nezjišťoval, jen jsem je zahllíd, přečetl parametry a hned je koupil, až následně si o nich přečetl nějaké recenze atd. , všude vládne z téhle novinku nadšení, hikeři si je pořizují na jarní dlouhé přechody od pobřeží k pobřeží.....skvělá volba do našich podmínek

https://www.youtube.com/watch?v=zY0iL9ti4_E
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » stř pro 1, 2021 10:49

Nevis, proc Inov neposila primo do Ceske Republiky??? Je tam moznost vybrat pulku zemekoule, okolite staty, ale Ceskou Republiku tam nikde nevidim.

Jo, jeste je zajimave, ze kdyz si zobrazim stranky, tak je cena 175 EUR, ale kdyz si vyberu krajinu doruceni SK, A, D (vic jsem nezkousel), tak sice vypisou na vrchu, ze je poslani nad 175 EUR zdarma, zato cena je najednou 200 EUR. Nemam rad takove stranky/eshopy :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod milarepa » stř pro 1, 2021 12:38

nevím, možná že mají nějakou dohodu s Vavrys, jejich místním distributorem

ta cena zdarma je určitě jen v rámci UK, do EU to je teď všude s příplatkem za 14 liber, stejně tak to má Montane, Rab a další britské značky
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » stř pro 1, 2021 12:46

Mne vypisovalo toto pro vsechny staty, co jsem zkousel, jen pro A a D nemecky.
2021-12-01 12_43_58-Clipboard.jpg


Jako fajn, ze doprava zdarma, ale ja osobne bych v takovem pripade vzal tu op 25 EUR nizsi cenu a k tomu 14 liber postovneho :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod milarepa » stř pro 1, 2021 21:31

v sanasportu jsou za 4581 kč, a mají tam teď 20% slevu na vše, takže vyjdou na nějakých 3600......levněji to už asi nejde, a za ty prachy je škoda takové boty nevzít
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Vexo » čtv pro 2, 2021 1:23

Delaji se i hodne podobne nizke s grafen midsole i podrazkou Trailfly Ultra G 300.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Vexo » sob pro 11, 2021 0:05

Tak jsem vyzkousel jak Trailfly,tak Rocfly. TF mi v obchode sedely 45, nicmene v jine barve z e-shopu mi najednou prisly male (kratke), ze by to na ture jistojiste zaclo vadit. U RF to bylo jeste markantnejsi. Boty nosim obvykle od 44 do 45 a 1/3 a vetsinou nosim polobotky (i v zime). Tak zde by to bylo 45,5, ne-li 46 na silnejsi ponozku. Nebejt delky, tak TF obepnuly nohu uplne dokonale, velice pohodlne a dost i diky placatym pruznym tkanickam. U RF jsou kulate a ty tak dobre tu nohu nestahnou. V jinych recenzich ale pisi, ze u TF ty tkanicky pri delsich ultra akcich pres tenky jazyk muzou rezat. Taky pry ta grafenova podrazka ma velice dobry grip, ale moc nedava mokre povrchy v porovnani s megagrip od vibramu. @Milarepa jak to vidis u sebe?

Vytlumeni opravdu stoji za to, kdyz to srovnam s nejakymi Hoka11, tak se boty tak nehoupou, porad se to blizi pocitu klasicke boty. Trvanlivost tlumeni/boty se udava vetsi cca 700 mil, zatimco u jinych bezeckych tak 400, to si umim predstavit. Obecne bych od Inov-8 cekal lepsi/cistsi dilenske zpracovani v takove cenove kategorii, napr. jako ma On running. Jejich cloudultra mi ale zas tak pohodlne nesedly.

Kdyby se jeste opakovala 30% sleva, zvazoval bych znova ty TF, ale i tak bych se mi asi jeste vic libily nejake boty s vibram megagrip, podobnym vytlumenim a jeste vetsi trvalnivosti.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod milarepa » sob pro 11, 2021 21:53

nemám je pořádně otestované, tak zatím nemám co napsat :-), na horách je sníh anebo dole bláto, tak tam teď chodím všude v pohorkách, už mně cuká je pořádně v kopcích protáhnout, ale do sněhu se mi je nechce brát. Zkoušel jsem se v nich tréninkově projít v lese, abych zjistil jak mi sedí a jak fungují, v tomto směru plná spokojenost, ten pohyb v nich je velmi energický, vím, že na rychlé a dlouhé treky budou skvělé, 50 km denně žádná míra :-)

Provedení? Jo, jsou to boty za 5 000 (já je mám za 3 600), tak někdo může očekávat čisté provedení, pro mně je prioritou funkčnost, a ta by tam měla být maximální, On Running je v tomhle směru jinde, ale k jeho botám nemám moc důvěru....přijdou mi už moc technokratické, možná se mýlím, a jsou super, ale je to na mně takové "hipsterské", ale třeba na ně někdy změním názor...

Velikost? Nevím, inovejt dlouhodobě používám, kupuju jejich boty bez zkoušení, různé modely a 42,5 mi u každého perfektně sedne, stačí si jen hlídat kopyto, taková sázka na jistotu :-). Nedávno jsem kupoval na závody a rychlé tempové tréninky Brooks Hyperion, a zjistil jsem, že i tahle značka mi v téhle velikosti perfekně sedí, takže až někdy za rok zničím současné Adidasy Solar Glide, tak půjdu do Ghostů od Brooks, což je super objemová silniční bota a chci si ji vyzkoušet, ačkoliv proti Adidasům nemůžu říct nic špatného, používám je na silnici přes 20 let, a s každým modelem jsem byl spokojen, možná až na jeden, kterému se rychle dojebal svršek a tlumicí pěna v zimě tuhla, ale ty Ghosty od Brooks mně při zkoušení dost oslovily, takže udělám změnu značky

na běh v terénu mám aktuálně Roclite 275, je to bota přesně podle mých představ, dynamická a přitom dobře tlumená, v mezipodešvi je meta plate proti proražení, svršek z pevné a prodyšné cordury s dobře vyřešenou ochrannou zónou, podrážka perfektně sedí, při sebězích se na ni můžu spolehnout a napálit to v těžkém terénu co to dá, jasně, v mokru si to hlídám, nejhorší jsou mokré kořeny......dal jsem jim už pořádně zabrat, a podrážka nejeví žádné známky opotřebení, graphen rulezz! Do lehčího terénu si nemůžu vynachválit lehoučké Trail Talony 235, v nich se dá lítat, ale v horách rychle narazí na své limity :-)

Co se týče gripu v mokrém prostředí, tak je naprosto super podrážka od Continentalu, Adidas ji používá u svých silničních modelů, a ten pocit jistoty je neuvěřitelný, už se mi na závodech několikrát stalo, že jsem to v mokru z kopce jako jediný valil naplno, ostatní brzdili aby se nevysypali, a to běhám hodně vpředu :-)

Ty Trail fly bych na běhání za 5 000 též nebral, ale když vychytáš dobrou slevu, tak do nich běž, je to dobrá bota, na mně ale už moc tlumená

P.S. inovejt dělá perfektní běžecké ponožky, jsou to nejlepší ponožky, co jsem kdy měl, teď jsem si objednal i jejich zimní, a je to naprostá fantasie, jsou skvělé, pohodlné, perfektně sedí, a tepelný komfort je opravdu hodně vysoko, zkusím je zítra vzít i na hike

https://www.sanasport.cz/inov-8-3-thermo-outdoor-sock-high-black-grey-cerna-001006-bkgy-01

co je na nich ještě zajímavého tak je cena, myslel jsem, že dostanu za ty peníze jen jeden pár, a došly mi v originálním balíčku zabalené dva páry......a to jsem je samozřejmě vychytal s tou 30% slevou :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 0:26

Jsem si objednala Reebok Ridgerider 5.0, tak jsem zvědavá, jestli je taky postihlo zužování kopyta, jak jinde píše Etheric ohledně jiných (v jeho případě membránových) Reeboků. Doufám, že je to buď dostatečně starý model, anebo že se to nedotklo všech typů.

Moje současné dosluhující Reeboky vydržely neskutečně moc, ale už mám (asi dva roky :D ) obavu, že se musí každou chvíli rozpadnout. Obzvláště až se spojí dvě díry v přední části, tak z nich budu mít skvělé sandály :mrgreen: Podrážka taky už nic moc, na normální nošení ještě docela v pohodě, ale v Alpách už to dost klouzalo. Jsem si pak místo nich raději brala nízký kožený GTX Aku, ještěže s sebou vozím celý botník :twisted:

Tak jsem na další Reeboky zvědavá, třeba se zas povedou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 1:10

Tyyjo, Rebook, s tema jsem skoncil nekdy na prelomu tisicileti :twisted: Po uspesne reklamaci, rozlozily se za par mesicu. Ale kdyz jsem to hodil do Googlu, tak za 690 Kc to mozna stoji ;-)

Kdybys chtela slusne boty, ktere maji opravdu sirokou spicku a dobry vzorek na podrazce, tak tyhle. Do hor nejsou, ale to ty Rebooky taky ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Etheric » pon úno 21, 2022 4:29

Reeboky bez membrány jsem koupil nový a zúžený nejsou. Zúžený byly ty s membránou, ale co jsem kupoval naposledy, zúžený nebyly, zato měly všechny křivou podrážku pravý boty, nebavilo mě furt lítat do copy centra a na poštu vracet, tak jsem to vzdal a su bez bot :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 11:07

Hm, tak uvidím, třeba budou dobrý, je to starší řada.

mike: Za 690 je sice nemám, ale i tak byly za dobrou cenu. Reeboky kupuju už dlouho, klasický běžecký i trailový, a žádný nezklamaly. V těch mých současných trailových chodím za sucha na jednodenní výlety po nižších Alpách celkem běžně. I na ledovec se podívaly :twisted: (jsem tu kdysi dávala fotku)
Topo jsou pro mě zbytečný speciálky, ty ocení horští běžci, což já nejsem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 16:37

Ty Topo mi prijdou naopak dost univerzalni. Nevim, jestli to byl zamer, mozna se jim to povedlo omylem :) Navic jsou prvni, ktere nemaji problemy s vydrzi, uz mam skoro 1000 km a skoro zadne poskozeni. Cenou teda Rebookum konkurovat nemuzou, ale jinak jsou IMO ve vsem lepsi i pro tebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:05

Moc tý značce po tom, co jsem tu četla nevěřím, ale hlavně nevidím nic, v čem by pro mé použití byly lepší než ty Reebok :wink: Jsou to dle mého jednoznačně dost speciály, a to nevyužiju. Kdyby stály podobně, tak je klidně odzkouším, ale takhle k tomu nemám žádný důvod.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:14

Cetlas ode mne o predchozich modelech, ktere na tom byly materialove spatne, tenhle se povedl, skoro jiste si koupim dalsi. Plus se ze specialu posunul k univerzalu, asi bych to mel vedet lip, kdyz v nich denne chodim, ne? ;-)

Cena je samozrejme jinde, ale jestli budou casem nekde ve vyprodeji okolo 2 kKc, tak by to stalo za uvahu. Akorat je blbe, ze se musi kupovat v zahranici, od blba Moravcika ne a stejne je ani nema. Jsem se tam ted kouknul a ma akorat puvodni model se slevou z ceny, kterou nikdy nemel, podvodnik :D Treba zkrachuje a misto nej to vezme nekdo rozumnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:18

To vím, ale blbý pocit už z toho je.

Nejsem si jistá, prostě jen jejich vlastnosti tím svým chozením nevyužiješ. Posoudit by to dokázal spíš nějaký opravdový běžec, pro kterého je ta bota určena :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:25

Jen to nejlepsi je pro mne dost dobre :twisted: Tohle by se dalo rict uplne o vsem, vzdycky by sis vystacila s necim horsim, ale proc? Ja si naopak myslim, ze je vyuzivam dost, spravily se mi nohy, v horsich botach by pri me kilometrazi mohly odejit. U horsich bot by driv odeslo tlumeni, osoupal se vzorek na podrazce, potrhal by se svrsek... tohle vsechno znam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty