Salewa MS MTN Trainer Lite

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod ubosek » úte srp 24, 2021 15:49

Caute, mam MEINDL KANSAS a chcel by som ktomu nejake lahsie topanky ktore by zvladli Tatry za pekneho pocasia. Mate niekto skusenost s SALEWA MS MTN TRAINER LITE ? ako sa stym chodi po skalach, nieje ta podrazka uz moc tenka? mam 2m a 110 kg .
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: SALEWA MS MTN TRAINER LITE

Příspěvekod apuka » úte srp 24, 2021 16:46

Promin, ale ja si osobne myslim, ze na 110 kg bez batohu jsou i Kansasy na zvladnuti Tater (alespon v mirne slozitejsim terenu) uz dost na hrane, co si pamatuji, to jsou teda dost mekke boty. Ci jsem je ja mel v rukou, rekl bych ze B-cka nebyla, spis A/B.
O Salewa MTN Trainer Lite se nechci vyjadrovat, ty boty jsem v zivote na nohou nemel a nedokazu je odhadnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: SALEWA MS MTN TRAINER LITE

Příspěvekod ubosek » úte srp 24, 2021 17:02

Do Tatier chodime vynimocne tak mi stacili na vsetko ostatne, chceme dat tak max Teryho chatu s dcerou ktora ma 12 rokov, ale je od 5 rokov atletka, tak aby som jej stihal :)
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: SALEWA MS MTN TRAINER LITE

Příspěvekod ubosek » čtv srp 26, 2021 12:25

ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: SALEWA MS MTN TRAINER LITE

Příspěvekod mitau » čtv srp 26, 2021 13:12

Ja bych do Tater klidne vyrazil i v tech tebou uvazovanych nizkych SALEWA MS MTN TRAINER LITE. Ale mam 75kg a vlastne bych tam klidne bezel jeste v lehcich botach, tak to pro tebe neni uplne relevantni informace. Kazdopadne i z toho, co kolem sebe vidam, bych rekl, ze Crow jsou na letni Tatry zbytecne tezke a tuhe. MTN trainer je asi nejpopularnejsi pohorka od Salewy, takze s tou chybu neudelas. Ja bych klidne vzal i ty Alp Trainery. S podobne tezkymi pohorkami zvladam i o dost narocnejsi teren v Alpach, i kdyz se na jejich trvanlivosti trochu projevuje, ze jsou asi urcene na trosku lehci veci. Kazdopadne na turistickych chodnicich v Tatrach by s odolnosti boty zas tak velky problem byt nemel. Bohuzel nedokazu posoudit, jak tuhost bot vnima nekdo s vyrazne vyssi hmotnosti. Obe varianty mi prijdou rozumne.
PS: Pri posledni navsteve Tater jsem postupne presvedcil vsechny cleny rodiny, ze nizke boty do Tater staci a oproti celokozenym pohorkam se s nima chodi vyrazne lepe. Takze moje volba by byla jit po nizsi hmotnosti a vzit bud ty nizke MTN trainery lite nebo vysoke Alp Trainery.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: SALEWA MS MTN TRAINER LITE

Příspěvekod apuka » čtv srp 26, 2021 14:13

Vidis, ja bych zase o Crowech rekl, ze to jsou hodne univerzalni lehke (!) mirne vysoke boty od Salewy. Mel jsem je 4 roky (vlastne mam stale, jen ted je ma "pujcene syn, bo ma sve dvoje pohorek na reklamaci/opravu), ale uz maji to nejlepsi za sebou. I kdyz maji mozna tvrdsi vyztuz, tak jsou pohodlne a poerne i dobre odpruzene (kym to zvlada EVA). Podrazka mirne zmenkne.

Ja bych rekl, ze hodne zavisi od toho, kde v Tatrach chces chodit - neco jineho je slapat (jako priklad extremnich protikladu) ze Strbskeho plesa na Popradske a jine projit Javorovou dolinou pres Sedielko dolu nebo Bielovodskou pres Polsky Hreben a Prielom... Vsechno to jsou "turisticke znackovane cesty".

Mne osobne Crowy dobre poslouzily jak ve vyssich Alpach, ve V. Tatrach, ale i v Beskydech a Jesenikach - jsem psal, jak se noze ulevilo, kdyz jsem mel bezecke botky (silnicni, ne do toho terenu!) po ceste od Ovcarny smerem na Jeleni studanku, kdyz jsem si je vymenil kousek pred Vysokou holi za Crowy. Podobne v Alpach po vymene turistickych Hoka Sky Toa, jak jsem presel na trochu kamenitejsi chodnik, proste ty boty to nedavaly (resp. moje nohy, slapky a klouby u prstu) v nich hodne trpely.
Toto je hodne individualni, ale uvaz, ze prave vyssi vahou se tyto potize ozvou pravdepodobneji.

O ostatnich botach nechci psat nic, protoze nemam zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: SALEWA MS MTN TRAINER LITE

Příspěvekod ubosek » čtv srp 26, 2021 16:23

nic extremne zatim chodit nebudeme, Teryho chata , Zbojnicka chata, je tento rok nase maximun.Na buduci Rysy, Kriváň. Neviem sa moc rozhodnut lebo uplne tvrde boty by som zrejme vyuzil len ojedinele, do Tater budme chodit tak 2 krat rocne na predlzny vykend. Niesom ziadny poriadny turista moje mac je do 20 km a 1000 vm, chodime si pre radost. Inak chodime klasiku les a obcas kameny kde sa da prakticky chodit vo vsetkom. Ale rad by som mal jedny aj poriadne boty.
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod ubosek » pát srp 27, 2021 21:25

Tak som dnes vybral Obrázek
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod mike » pát srp 27, 2021 21:42

Mas tam spatny odkaz. Musi byt primo na obrazek a ne na stranku s nim. Dej to jako prilohu a tim vyresis nekolik problemu najednou.

BTW, to nevidis, ze ti to nefunguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod ubosek » pát srp 27, 2021 21:55

Robil som to rychlo v telefone na veceri.
Obrázek
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod mike » pát srp 27, 2021 22:07

Tohle taky? Bylo tam uplne nesmyslne URL navic, opravil jsem :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod Tomlinsonn » čtv říj 14, 2021 18:12

Jak jsi s nimi spokojen? Přemýšlím o koupi. Váhově i výškově jsme na tom podobně :)
Tomlinsonn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 23, 2020 11:01

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod ubosek » čtv říj 14, 2021 20:40

Zdaju sa mi trosku od podrazky tvrdsie, smykaju sa na makrej skale tak isto jak moje dosavadne topanky takze zazrak to neni ale drzia prijatelne. Dobre mi sedia a nikde netlacia hlavne nederu, vo viac topankch som mal problem pri dlhsej ture ze ma zacali drat na achilovke, tu v pohode. Po 4 hodinach v lejaku sa premocili cca o pol hodniny neskorej ako manzelkine kozene gtx maindle. Ale rozmyslam este knim dokupit Saleva trainer lite, mam radsej lahke topanky a myslim ze v pohode zvladnu aj Tatry co chodievame
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod ubosek » čtv říj 14, 2021 20:42

A zabudol som, maval som problem dole kopcom ze boleli prsty, tu sa to da dobre dotiahnut takze je to ovela lepsie dole kopcom.
ubosek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 24, 2021 15:43

Re: Salewa MS MTN Trainer Lite

Příspěvekod Tomlinsonn » úte říj 19, 2021 21:19

Děkuji za odpověď :) par pozitiv i negativ teda mají. Vyzkouším v obchodě, jak sednout.
Tomlinsonn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 23, 2020 11:01


Zpět na Boty