Pohorky - jaké materiály preferujete?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pohorky - jaké materiály preferujete?

Příspěvekod pavproch » úte pro 6, 2005 14:44

Jak píšu v jiným tématu, se současnými pohorkami - Asolo Granite - jsem zrovna neudělal nadvakrát velký štěstí - už tam mám druhej wibram, a to v těch botkách běhám sotva půl roku....

Hlavou se mi honí různý cobykdyby.... "co když se odlepí ještě jednou", "už je nechcu", "jaké jiné" atak...

Takovýhle pohorky mám na: turistiku od hřebene Roháčů výše, celoroční lezení v Tatrách, letní ledovcovou "turistiku" (MtBlanc atak) apod.

Co vím, že taková boty musí "umět":
- GoreTex
- rychloupínací mačky
- zvýšený oblep gumou (proti oděru atak)
- (bohužel) cena 6-9 .... ach jo....


Takže filosofické otázky do pléna (preference/zkušenosti):
- jakej Wibram (litej versus vrstvenej lepenej)
- jakej svršek (kůže/nubuk versus kevlarový uměliny)
- jaká hmotnost (tj. "klasika" versus "tech" botičky - Granite jsou ty těžší...))
- jaká značka
apod...

Asolo Granite všechny nároky splňujou=GoreTex, litej wibram,rychlomačky,oblep, kůže 2.8mm, vyšší hmotnost (akorát ta odlepující se podrážka...)
THX, pavproch
Naposledy upravil pavproch dne úte pro 6, 2005 17:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Simi » úte pro 6, 2005 15:22

Nooo, podle me chces od bot moc najednou. ;-)
Takova bota bude kazdopadne dost kompromis. V bote na rychloupinaci macky se vetsi vzdalenosti nechodi nijak uzasne. Stejne tak aby ses v lete totalne nezaparil, tak bota nemuze byt zateplena, coz v zime v Tatrach i v lete na Blanku nemusi byt nic moc.
Nicmene se podivej na La Sportiva Makalu, Scarpa Manta, ktery by jakz takz byly to, co hledas.

Ja osobne radsi pouzivam na podobne ucely dvoje boty - jedny spis na chozeni a druhy spis na zimu a na lezeni.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod homerr » úte pro 6, 2005 22:03

jo jo boty...
já to mám jako šimi, akorát meindl, na léto a normální turistiku island a na ledovec himalaya...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jano » úte pro 6, 2005 22:39

Vyzera to tak, ze ak bude dost prace, na jar ma caka vymena mojich momentalnych topanok (mimochodom, nejake cinske noname ale stale dobre aj po 8 rokoch, len uz sa moc moc odlepuje podosva a uz to nestacim lepit :(( ). No a narazam na problem - nechcem goretex ci inu membranu! Vyzera to vsak, ze kvalitne topanky bez membrany sa snad ani nedaju kupit. Idealne by boli take Meindl Island Pro bez membrany, zaujimaju ma aj La Sportiva Forrester. Teda koza, bez membrany, vnutri asi tiez koza, ale nemusi byt. Neviete o niecom dobrom bez membrany (potrebujem topanky nad kotniky)? Do dobrych topanok som ochotny vrazit do 10.000 Sk.
Jano
 

Příspěvekod Denny-04 » stř pro 7, 2005 1:39

Nejsem odborník, ale myslím, že za 10000,- by ti snad ušila nějaká firma kožené pohorky na zakázku přímo na míru, nebo ne? Jinak celokožené boty se prodávají, určitě nějaké najdeš v Hudy nebo Rock Pointu, něco dělá i Prabos a další.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod Vena » stř pro 7, 2005 6:56

Jano píše:Teda koza, bez membrany, vnutri asi tiez koza, ale nemusi byt. Neviete o niecom dobrom bez membrany (potrebujem topanky nad kotniky)? Do dobrych topanok som ochotny vrazit do 10.000 Sk.

Určitě koukni na www.lowa.cz pokud ti nezáleží na penězích, tak tam určitě najdeš kvalitní a možná trochu dražší boty bez membrány.
Dokonce ve výprodeji tam mají boty: CRISTALLO (ALPINE - kolekce 2001) vel. 8, cena 4990,-. Bez goretexu jsou určitě, ale možná tam je jiná membrána, protože se v popisu zmiňují o klima systému.
Jinak zkus kategorii ALPIN boty: CRISTALLO F1. Jsou bez membrány, na rychloupínačky a vypadaj velice dobře.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Jano » stř pro 7, 2005 7:12

Dakujem za rady. Na peniazoch mi samozrejme zalezi :? , ale ak si kupujem nieco na cca 7-10 rokov, tak sa zmierim aj s takou vyssou sumou. Navyse com "clenkar", potrebujem vyssie topanky a tak si moc nenavyberam a psychicky som pripraveny na vyssiu sumu (samozrejme, cim menej, tym lepsie).
Uz som rozmyslal na usitim, ale poznam len Podtatran a tie ich topanky sa mi zdaju na moje potreby moc tazke a tuhe, potrebujem topanky na sice intenzivne chodenie, ale najma v strednych polohach (kategoria "Fatry, Matry, Tatry" :D ) a ani nie v zime.
Lowa je v mojom hladaciku, len som zatial nestretol na strednom Slovensku predajnu s jej kompletnejsim sortimentom, aby som si to mohol podrobnejsie prezriet.
Jano
 

Celokozene pohory

Příspěvekod Peter » stř pro 7, 2005 7:26

Jano píše:Dakujem za rady. Na peniazoch mi samozrejme zalezi :? , ale ak si kupujem nieco na cca 7-10 rokov, tak sa zmierim aj s takou vyssou sumou. Navyse com "clenkar", potrebujem vyssie topanky a tak si moc nenavyberam a psychicky som pripraveny na vyssiu sumu (samozrejme, cim menej, tym lepsie).
Uz som rozmyslal na usitim, ale poznam len Podtatran a tie ich topanky sa mi zdaju na moje potreby moc tazke a tuhe, potrebujem topanky na sice intenzivne chodenie, ale najma v strednych polohach (kategoria "Fatry, Matry, Tatry" :D ) a ani nie v zime.
Lowa je v mojom hladaciku, len som zatial nestretol na strednom Slovensku predajnu s jej kompletnejsim sortimentom, aby som si to mohol podrobnejsie prezriet.


Jano, podla mena si Slovak, co keby si sa pozrel po domacich vyrobcoch. Ja mam uz nejaky rok popradky ( kupene este za socializmu) a urcite ma preziju.

Takze adresy:

Podtatran http://www.webpark.sk/podtatran
Makara http://www.vmakara.szm.sk/

A ceny nie su nejak premrstene. Podrazky sice nie su Vibram, ale z praxe mozem potvrdit ze klzu rovnako dobre ako Vibram. Dalsia vyhoda je ze ak vyrobcovia preziju mas servis doma.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ježo » stř pro 7, 2005 8:11

Kamarad ma zatim dobre zkusenosti s botama Fitwell Sailent

http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Návštěvník » stř pro 7, 2005 11:00

Já mam také Fitwelly, ale ne Saient - ty mi byly široké, mám úzkou nohu a Saienty jsou lodě. Můj tip se jmenuje Marmolada a je to to samé jako Saient, ale podšívka je noname membrána. Jsou výborné, teplé, nepromokavé a pohodlné, sedly mi bezvadně už v šopu, le záleží kodo má jaký tvar nohy. kupuj takové co ti sednou na první dotek.
Návštěvník
 

Příspěvekod mifr » úte úno 21, 2006 12:49

Abych se drzel tematu: Kdo PREFERUJE :) gore-tex, tak se nyni muze rozhodnout pro boty Prabos...Zacinaji davat do bot misto Comtecu prave "kvalitnejsiho" pribuzneho... http://www.prabos.cz/index.php?trekkingova-obuv
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » úte úno 21, 2006 13:09

Jenomže nikde nemají cenník- našel jsem akorát boty s Comtec membránou- 2800Kč bez DPH- s GTX budou stát víc, tak to už nevím, jestli bych nekoupil radši něco od jiných značek.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mifr » úte úno 21, 2006 13:49

Tyto boty http://www.prabos.cz/content/images/902 ... 16abb5.jpg jsem vcera videl za 3690 Kc v obchode s rybarskymi potrebami... S Comtecem stavaly (vlastne se stale prodavaji) kolem 3100 - 3400 Kc...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

saltic triton -- kozena klasika

Příspěvekod skalis » stř úno 22, 2006 0:27

ahoj,
tak moje zkusenosti s botama jsou nasledujici: pred lety jsem uspesne nosil klasicky kanady--ty udelaly vybornou sluzbu, ale to uz je davno :)

na podzim 2003 jsem si koupil botky asolo fsn 95 gtx. jsou to pomerne lehke botky z kombinace kuze+cordura. kdyz byly nove, tak byly vyborne--dokonale vodonepropustne, pohodlne atd. smajdal sem v nich po vsech ceskych kopcich za kazdho pocasi a v zime (a na podzim) sem je mel i do mesta. jenze po roce a pul odesla membrana a zacaly se parat svy. dokonce se odparala na strane gumova spice. takze reklamace. boty mi opravili, nicmene ted uz si je vezmu, jen kdyz je sucho. o nejake vodeodolnosti nemuze byt moc rec... a sou celkove opotrebene.

pred vanocemi sem si udelal radost a provetral penezenku :( zakoupenim botek ponekud drsnejsiho razeni--tritonu od saltiku. cetl sem na ne pozitivni ohlasy a vzhledem k tomu, ze sem chtel bytelnou CELOKOZENOU botu, tak sem vybral tyto. byl sem v nich zatim jen v orlickych horach, ale naslapal sem uz celkem dost. zatim maximalni spokojenost! jsou to kozeny (2,8 mm) boty s minimem svu a vysokou kozenou obsazkou. podrazka je vibramova s drazkou a patkou na rychloupinaci macky. maj i nejakou membranu (windtex), ale tu s radosti ignoruju. na chozeni po asfaltu se samozrejme nehodej, ale myslim, ze je uziju na kopeckach i v lete. rozchazeni se obeslo prakticky bez problemu (par puchyru myslim bylo, ale zanedbatelne). doufam, ze mi dlouho vydrzej a ze budou slouzit tak skvele jako dosud. takze doporucuju!! stoji 5000,- a mozna by stalo za to zkusit zajet do zlina...coz sem neudelal :( kdyz bude chvilka, tak bych je mohl vyfotit a dat par info na web (jako sem to udelal u bundy road runner), ale to asi chvili potrva. stastnou ruku pri vyberu!
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Příspěvekod pripluv » stř úno 22, 2006 6:33

Já chci pořádnou recenzi na Tritony i s fotkama, plííís. V Salticu mi o nich nejsou schopný cokoliv říct :smt022 ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » stř úno 22, 2006 7:59

A navic nemaji na strankach cenik...A jestli jo, tak ho nemuzu najit... :((
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Filltos » stř úno 22, 2006 8:11

Taky sem nenasel a ani nikde jinde na netu :(
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod šíp » stř úno 22, 2006 8:11

ty prabosácké boty mě zaujaly, ceník na webu nemají, tak jsem si o něj napsala a poslali mi ho obratem. aspoň v tomhle u mě mají plus.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » stř úno 22, 2006 8:14

Tak ho prosím kdyžtak přepošli :)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » stř úno 22, 2006 8:16

Hura!!! Uz mam 201 prispevku *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » stř úno 22, 2006 8:16

mifr píše:Tak ho prosím kdyžtak přepošli :)


jasně, napiš mi mail
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Pohorky - jaké materiály preferujete?

Příspěvekod camillo » stř úno 22, 2006 8:22

pavproch píše:Jak píšu v jiným tématu, se současnými pohorkami - Asolo Granite - jsem zrovna neudělal nadvakrát velký štěstí - už tam mám druhej wibram, a to v těch botkách běhám sotva půl roku....

Hlavou se mi honí různý cobykdyby.... "co když se odlepí ještě jednou", "už je nechcu", "jaké jiné" atak...

Takovýhle pohorky mám na: turistiku od hřebene Roháčů výše, celoroční lezení v Tatrách, letní ledovcovou "turistiku" (MtBlanc atak) apod.

Co vím, že taková boty musí "umět":
- GoreTex
- rychloupínací mačky
- zvýšený oblep gumou (proti oděru atak)
- (bohužel) cena 6-9 .... ach jo....


Takže filosofické otázky do pléna (preference/zkušenosti):
- jakej Wibram (litej versus vrstvenej lepenej)
- jakej svršek (kůže/nubuk versus kevlarový uměliny)
- jaká hmotnost (tj. "klasika" versus "tech" botičky - Granite jsou ty těžší...))
- jaká značka
apod...

Asolo Granite všechny nároky splňujou=GoreTex, litej wibram,rychlomačky,oblep, kůže 2.8mm, vyšší hmotnost (akorát ta odlepující se podrážka...)
THX, pavproch


Pokud bys netrval na tech rychloupinacich mackach, tak bych ti doporucil Tibet od La Sportiva. Sou fakt vynikajici.
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Příspěvekod slastimil » stř úno 22, 2006 8:30

asi jediný ceník Prabosu http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
slastimil
 

Příspěvekod slastimil » stř úno 22, 2006 8:38

prosim tě šíp, buď té dobroty a mrkni jaké jsou rozdíly v cenách...plus, mínus. Ď
slastimil
 

Re: Pohorky - jaké materiály preferujete?

Příspěvekod pripluv » stř úno 22, 2006 8:39

camillo píše:...pokud bys netrval na tech rychloupinacich mackach, tak bych ti doporucil Tibet od La Sportiva. Sou fakt vynikajici.


Tam mi dost chybí ten gumovej lem. Líbí se mi ale La Sportiva Nepal Top, případně Nepal Trek.
V Hudáči teď maj zajímavý ceny na totok. Jen škoda, že ty Topy nemaj v mým čísle :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » stř úno 22, 2006 18:58

slastimil píše:asi jediný ceník Prabosu http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
ceny trekových bot i tech nových s GTX mají prabosáci pod jednotlivýma botama - http://www.prabos.cz/index.php?trekkingova-obuv
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Vena » stř úno 22, 2006 19:17

norman_64 píše:
slastimil píše:asi jediný ceník Prabosu http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
ceny trekových bot i tech nových s GTX mají prabosáci pod jednotlivýma botama - http://www.prabos.cz/index.php?trekkingova-obuv

až teď sem si všimnul, že používaj Gore-tex. Tak to se ta kvalita asi musela hodně zvednout, když jim Gore povolil.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Návštěvník » stř úno 22, 2006 19:20

Vena píše:
norman_64 píše:
slastimil píše:asi jediný ceník Prabosu http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
ceny trekových bot i tech nových s GTX mají prabosáci pod jednotlivýma botama - http://www.prabos.cz/index.php?trekkingova-obuv

až teď sem si všimnul, že používaj Gore-tex. Tak to se ta kvalita asi musela hodně zvednout, když jim Gore povolil.
to oni nedavájí všem kdo s koupí licenci??? :((
Návštěvník
 

Příspěvekod norman_64 » stř úno 22, 2006 19:23

to já :oops:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Vena » stř úno 22, 2006 19:25

Anonymous píše:
Vena píše:
norman_64 píše:
slastimil píše:asi jediný ceník Prabosu http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
ceny trekových bot i tech nových s GTX mají prabosáci pod jednotlivýma botama - http://www.prabos.cz/index.php?trekkingova-obuv

až teď sem si všimnul, že používaj Gore-tex. Tak to se ta kvalita asi musela hodně zvednout, když jim Gore povolil.
to oni nedavájí všem kdo s koupí licenci??? :((

řek bych to tak, že ne každýmu tu licenci prodaj.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Další

Zpět na Boty