Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 22, 2018 15:06

Zdravím,

na svých Lowa Zephyr GTX Mid jsem si poslední dobou začal všímat jedné věci - ve spodní části (tj. typicky v okolí toho, kde je useň spojena s plastovým "spodkem" včetně podrážky) se při vyšší zátěži (a tedy větším pocení nohy) občas objevují vlhké "flíčky" nebo jak to nazvat. Když jsme byli na pochodech v létě, nebylo to tak výrazné, včera v chladnějším počasí se to zdálo trochu výraznější.

Jen by mě zajímalo, zda je to normální (boty jsou pořád relativně jako nové, nachozeno v nich mám nějakých 150-200 km)? Přijde mi to, že se asi odvádí vlhkost od nohy a jak prostupuje botou, tak to tohle vytváří. Sorry, jestli se ptám hloupě, míval jsem už boty s GTX, ale víceméně jsem nikdy nechodil moc delší trasy, tak nohy asi nedostávaly takový "záhul" a nebylo tolik co odvádět, tak mě to zajímá.

Jinak jsem botu zevnitř prozkoumával a minimálně pohmatem (vidět tam vzhledem k faktu, že to je MID verze, už moc není :-D ) mi přijde, že tam není nic prodřeného a vše je OK. Boty jsem zrovna před včerejším pochodem naimpregnoval připravkem, který jsem si pořídil v HUDY přímo na doporučení prodavače pro tyto boty. Předpokládám tedy, že péče o botu je dostatečná? ;-)

Díky za případnou odpověď a pochodování zdar! :t:t :t:t
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

Příspěvekod apuka » pon říj 22, 2018 15:37

Je to bezna kondenzace.
Jen pokud jsi to osetril p(r)odavacem doporucenym impregnacnym pripravkem, obavam se, ze to je nejaky vosk a tudiz jsi nim prave hodne zhorsil prodysnost...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 22, 2018 15:48

Děkuju za info, a použil jsem na to toto:

https://www.hudy.cz/impregnace_obuv/gra ... 31857.html

Je to v pořádku, akceptovatelné, nebo je to úplně blbě a poradili byste mi na tuhle botu něco úplně jiného?

A nanášel podle jeho doporučení - tj. botu jemně navlhčit houbičkou a pak teprve aplikovat impregnaci. Následně jsem podle rady prodavače ještě hadříkem trochu otřel a sjednotil vrstvu impregnace tam, kde toho bylo moc (aby to nevytvořilo mapy na povrchu boty).

Jinak tedy musím říct, že tenhle rozprašovač se nanáší pěkně debilně. Sice je krásný, že to je "eko", ale než se mi tím podařilo ocákat celou botu, tak jsem toho měl ještě nalito bůhvíkolik kolem. Ještě, že jsem to dělal na balkoně. Stará dobrá impregrance ve spreji s natlakovanou lahvičkou je proti tomu aplikovaná během chviličky :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

Příspěvekod mike » pon říj 22, 2018 16:08

Jak to vypada? Bila tekutina? Dela na kuzi fleky? Tak vypadala starsi eko verze, tuhle jsem nezkousel, ale nejspis to bude stejne. Uplne k nicemu. Na druhou stranu muzes byt rad, protoze jsi tim nic moc nepokazil a ta trocha se za chvili osoupe.

Co se impregnace tyce, koukni se do vlakna o impregnacich a cti od konce, zrovna se to tam resi. Prece to nebudeme porad opakovat a jeste v ruznych vlaknech. Pro rychlou orientaci: jak je impregnace "eko", tak je k nicemu.

MalyBobes píše:Jen by mě zajímalo, zda je to normální (boty jsou pořád relativně jako nové, nachozeno v nich mám nějakých 150-200 km)? Přijde mi to, že se asi odvádí vlhkost od nohy a jak prostupuje botou, tak to tohle vytváří.

Ano, presne tak. V lete to neni tak videt, jelikoz kuze rychleji usycha, ale da se to poznat podle slanych fleku. Ted na podzim je to viditelne vic, taky to mivam. Ber to spis jako znak toho, ze odvod potu funguje i skrz kuzi, ac ti nekteri podavaci budou tvrdit opak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 22, 2018 16:13

@mike: Ano, taková trochu nabělalá tekutina, nevím, jestli "eko" je impregnace jako taková, nebo jen ten rozprašovač. Já chtěl něco normálně ve spreji a borec na mě, že to dávají do rozprašovače kvůli ekologii... Nu tak jsem tedy pořídil "ekologický" výrobek, kterého ale vychlejstám 4x tolik, aby ho aspoň trochu zůstalo na botě. Že by to dělalo vyloženě fleky si nejsem vědom, ale taky jsem poměrně pečlivě tu přebytečnou tekutinu otřel a trošku to hadříkem sjednotil.

Jinak do vlákna kouknu určitě, díky, už jsem ho taky rozečetl, původní dotaz byl na tu kondenzaci, k impregnaci jsem se dostal pak až ve druhém sledu a rozhodně to tady nechci dublovat, jen jsem na to zareagoval, když to apuka nadhodil a uvedl jsem to původně pro případ, že by to třeba s nevhodnou impregnací mělo či mohlo souviset.

Dík! :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Lowa Zephyr - povrchová vlkhost v dolní části boty

Příspěvekod mike » pon říj 22, 2018 16:25

Jo, tak to je ono. Mel jsem verzi s mensim rozprasovacem, ktery se mi v pulce spreje rozbil, takze jsem zbytek vyhodil. Opravdu ekologicke :D Jak pisu vedle, uz jsem na to slovo alergicky. Uz jen proto, ze tihle ekologisti obvykle vytrhnou veci z kontnextu a neresi celkovy efekt. Treba jak pises, ze rozprasovac je eko, ale kvuli nemu se toho vyplytva mnohem vic. Dalsi vec je, ze nefunkcni impregnace je totalne antiekologicka sama o sobe, protoze vyroba nejake dopady ma vzdycky a kdyz se vyrabi neco takhle zbytecneho, je vysledek ciste minus (pro ekologii).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Boty