Vložky do bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vložky do bot

Příspěvekod birkov2001 » stř srp 28, 2013 20:53

fps píše:tak ty jsou podle mě ještě o něco tvrdší než La Sportiva Pamir, ty by si rozcházel ještě déle

Ty pinnacly jsou fakt C. kotník teda drželi fakt parádně, kam se hrabou Pamir. Na druhou stranu srovnání pamir:pinnacle tak bych klidně mluvil o bačkorách vs dřevákách.. a to že jsou pamir b/c :-D
Naposledy upravil mike dne stř srp 28, 2013 21:53, celkově upraveno 1
Důvod: opravena zmrsena citace, co si to po sobe treba precist?
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 15, 2015 7:54

obnovím vlákno - je lepší nosit ortopedické vložky "preventivně" třeba na delších trasách nebo s těžkým báglem, že to podpoří klenbu a zabrání teoretickým problémům, nebo je to jedno a relativně zdravé noze, která nemá spadlou klenbu, v pohodě stačí nějaký obyč placatý a neprofilovaný a preventivně není nutný se nad tím zamýšlet?

dělám teď nějaký hokusy pokusy s botama, který mi sou docela velký a s různýma vložkama, aby to bylo příjemný v tom chodit, a vlastně většina bot stejně nijak tvarovaný vložky nemá, nebo takovou aby se neřeklo pod podélnou klenbou ale určitě už ne pod příčnou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 9:12

Pokud mas tu moznost, tak si zkus nekde par vlozek specialne do trekovych bot, ale vytvarovane alespon na podelnou klenbu (mas pravdu, na pricnou klenbu nikdo z vyrobcu nemysli :twisted:). Ja mem ted napr. nejake vlozky kupovane v Hudy za cca 300, ma to slusnou podporu podelne klenby a vynikajici drzeni paty (to je taky nekdy problem - vetsinou nepovsimnuty, az pata zacen bolet nebo se sedre kuze nebo vnitrek boty -, hlavne pro nas, co maji vepredu nebo uprostred sirsi nohy ale normalne sirokou patu), zato vsak ma spodek neprodysny material, takze ja jsem musel derovackou udelat cca po 50 direk aby to dychalo. Bohuzel je taky hodne siroka v prostredni az patove casti, takze se casem musi pocitat s roztazenim boty v teto casti (bez ujmy na funkcnost, ale je to zvenku videt) a taky se musi pristrihnout, je jenom par velikosti, takze se blbe zkousi do konkretni boty v obchode. Jeste vypadaji dobre vlozky Earthbound, ty jsem v bote taky zkousel - tyto se prodavaji v presnych velikostech po pul cislech. Je jeste par dalsich (SIDAS, ruzne Ironmeny, i Grangers prodava nekolik druhu). Nektere vlozky TI opravdu pomohou zaplnit i trochu prostoru v kousek vetsi bote a to bez ujmy na pohodli a funkcnost.
Kazdopadne bych rekl, ze mne osobne se lepe chodi, kdyz je alespon ta podelna klenba podporena. S puvodnimi vlozkami je to na tezko citelne narocnejsi prave na klenbu. Ale to je moje osobni zkusenost, u jinych to tak byt nemusi. Navic stejne mne nejvice chybi podpora pricne klenby - po delsim treku docela vzdy mam dojem, ze boty v te casti maji na podesvi nejaky maly hrb, a to na ruznych botech ruznych vyrobcu, dokonce i na trekovych polobotkach. Proste namahou trochu ta klenba sestoupi a potom najednou citim to, co bych citit nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 15, 2015 9:21

prave mam vlozky, ktery mi prijdou supr http://www.vseproboty.cz/produkt.php?id ... ategorie=2 koupeny na sportlifu na zkousku, ale zdaji se mi moc "nizky" a kdyz pod ne vrazim jeste druhou, tak je to uz zas moc vysoky. Ty druhy sou nejaky jen mekky penovy, sou malicko vyssi nez ty modry, ale zas uplne obyc plochy.

Snazim se nejak vychytat boty s podrazkou opravenou od restdaye, abych je nemusela vyhazovat ale mohla je nosit, kdyz proste asi doslo k drobnymu "prohloubeni" prostoru pro nohu a prsty mi diky vlozkam vychazeli az presne do kozenych boku a ne jeste na hranu tvrdy gumy, ale zda se, ze najit 1 akorat vysokou nebo 2 akorat vysoky je boj, takze ta plocha mekka vyssi je takova asi nejlepsi zatim, ale je plocha... ja uz roky kupuju zdravotni s podporou obou klenb, preventivne, ale zas jestli na tom zbytecne nelpim. treba tech 40km za den pro nohu neni takova zatez, abych ji musela nejak pro jistotu pomahat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 10:05

No, skoda, zes nereklamoval tu vymenu u Restday... Mozna bys to dotahla az na vymenu za jinou podrazku, jen to potrebuje trpelivost a cas (a zpocatku mozna i penize).
Jeste jsou na podobne ucely docela dobre vlozky od Meindlu, ne ty nejzakladnejsi ale tyto. Maji vrstfu MFS peny, pekne odmekci doslap. Jedina jeich nevyhoda ja, ze kdyz se promoci (natece do bot), maji tendenci nekde uprostred se "zlomit" a zustane tam jakysi pas, ktery muze po case byt neprijemny. Syn je pouziva skoro rok, ale zatim nema s tim "zlomenim" citelne problemy, i kdyz se mu to stalo. Manzelka v puvodnich (jiny, jednodussi typ) meindl vlozkach mela to same a ji to tlacilo na chodidlo, musela je vymenit. Tyto vlozky se prodavaji na cela cisla a mela bys je vyzkouset pred nakupem - jo, jsou vhodne i do docela sirokych bot, coz taky neni pravidlo u kazde vlozky. Podbne s MFS ruzne hroubky vyrabeji i Grangers, ty se daji sehnat v Rockpointech, bohuzel konci na 46, takze my dva chlapy s 47+ jsme mimo.
Ja bych stejne jeste zkusila trochu jednat s Restday, co by s tim oni mohli udelat - konec koncu je to dusledek jejich prace. Tady ani nikdo neni sevc, aby znal moznosti napravy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 15, 2015 10:16

no ja je tam uz jednou "reklamovala" a udelali to, co sme se dohodli po telefonu, ale holt proste to porad nesedelo a v necem sem taky chodit musela... no nejhur pudou do kose nebo na hodinku ven to v nich taky de. Jeste by se dalo zkusit tam dat teda ten druhej typ podrazky ale nevim, jestli bych do toho jeste vubec sla :D

jo, tyhle vlozky uz tu nekdo doporucoval, ale co sem se ptala v brne tak nikde nemeli :( mozna zkusim teda objednat z netu a risknout to. Muzes mi prosim zmerit tu vlozku na tloustku? Diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 10:41

Blbe se to meri, neni to stejne hrube :-). Ale zakladem je asi 1,5mm vrstva DrySole (to je material, ktery saje, je trochu pevny) a na to 3mm vrstva peny MFS. Podelna klenba je mirne podporena, ale jako ortopedickou vlozku bych to nenazval ani nahodou.
No, je to neprijemne. Ja doufam, ze podrazka, co dali na synove Asolo Powermaticy (Trek - ted jsem dal fotky do prislusneho vlakna) toto delat nebude. Ale mam trochu dojem, ze posledni dobou je trochu moderni delat podrazky, ktere nejsou rovne, ale mirne "do kruhu". Jak podelne, tak i na sirku. A nam, co jsme zvykli na rovne, to trochu muze delat problemy.
Naposledy upravil apuka dne čtv led 15, 2015 10:57, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 15, 2015 10:48

ja mam problem, ze po vymene se mi tam nevleze dobre malicek (v prislusnem vlakne :D ) ale kdyz se mi podari dostat nohu trochu vys do kozene casti boty, mohlo by to byt lepsi. Uz jsem zkousela pod vlozku ze sportlife dat gelovou polovlozku do lodicek, ale musela bych ji jedine prilepit k ty vlozce, aby to tam slo pohodlne davat a trochu rozdil byl - k lepsimu. Jinak jako se samotnou vymenou a podrazkou problem nemam, to bych rekla, ze supr, nemit tu neznou damskou pidi nozku :lol:

takze cca 1.8mm, omrknu doma jak to vychazi ted a podle toho risknu objednat z netu.

Tak jako ono asi ortopedicka vlozka neni nutnost, kdyz to nenakazal doktor, jen su proste zvykla si kupovat nejaky, co trochu maj ty prolisy na klenby, pac znam dost pripadu, kterym se casem klenba propadla a to bych nerada. Ted budu rada, kdyz tam dobre pohodlne dostanu nejak nohu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 11:03

A v restDay TI uz nedokazou vice roztahnout botu tam, kde Ti malicek "zavazi"?. Ja jsem je taky zadal o roztazeni v tech mistech a zda se, ze se jim to taky trochu povedo - ale PM100 nema obsazku dokola, takze to je jednodussi.
Jinak bacha, nevim, odkud jsi vzala z me odpovede 1,8mm - je tam 1,5mm zakladu a na tom jeste 3 (tri) mm peny. Pena se vsak celkem podda (chvili to trva, tak 5-10 m, takze az to budes zkouset, vydrz chvili), ale pokud na malicek nedoslapujes silne, tak by jej mohla "zvednout" o par mm. Potom uz jenom zakladni vlozka pavprocha - ta koupelnova EVA mrizka :-).
Jo, kdybys jeste nasla neco na podporu pricne klenby, to by taky mohlo "zuzit" hohu do sirky tam o 1-2 mm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 15, 2015 11:38

me ten malicek zavazi v ty casti s podrazkou. v ty gumovy. To by me dost zajimalo, jak to asi roztahnou... trochu mi to tam "roztahli" ale neni to proste ono, poslala sem backory a prisli mi i po reklamacni uprave jejich opravy boty, ktery se hodej na puldenni vylet maximalne... Me navic ty vlnky na podrazce odrezaly, aby meli co roztahovat a tahat se s tim zas nechci, nevim, jeslti mi to za to stoji, pac proste neni jejich chyba ze ja mam sirokou nohu a ten typ podrazky proste muze byt jinej, nez tam byl puvodne a tezko to nejak resit, no.

sem chapala ze 1.5 + 0.3 je 1.8 :D ale ted se divam, ze su o rad vedle, tak pardon :)

no me to nohu "nezuzi" pac ja nemam problem s tou klenbou a tudiz nemam nohu rozplaclou. mam to spis pro prevenci nez jako nutnost, takze ji tam ani necitim, ze tam je.

na tu evu pavprocha sem nekde narazila, zkusim dohledat pac nevim moc co je ta koupelnova mrizka :) ale asi by se to dalo i nejak podomacku osefovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 11:58

PP vlozka 1. vrstvy je k dostani v kazdem Baumaxu, Hornbachu, Obi, ... Prodava se na metraz takova mrizkovite strukturovana asi 0,5cm hruba EVA penova pokryvka na podlahy. Koupis si 15 cm (Sirku to ma asi 80cm?) a z toho si doma vyrobis (odstrihnes podle stare vlozky) svoje. Jen si na to musis urcite dat jeste neco, protoze ta struktura je asi takova, ze 1cm pena, pul cm nic, 1cm pena, pul cm nic... (nemeril jsem, skutecne pomery mohou byt jine), takze ponekud "zvlnena". PP ale na to dava jeste nejake min. 2 vrstvy jinych vlozek (mne by se do zadnbych bot uz noha asi nevlezla :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Sebastian » čtv říj 1, 2015 19:10

Užitečná diskuze, díky moc za rady, budou se hodit.
Sebastian
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 1, 2015 19:06

Re: Vložky do bot

Příspěvekod dave1 » úte lis 3, 2015 10:29

Zdravím všechny, jelikož tady není moc odpovědí se zkušenostmi s konkrétními vložkami, rozhodl jsem se přispět do fóra.

Já jsem před 3 lety začal řešit kvalitní trekovky. Moje požadavky byly celokůže, bez membrány a na prvním místě kvalita. Prostě nechci každý rok řešit nové boty. Vyzkoušel jsem Meindly i Hanwagy, ale všude stejný problém - šířka boty. Mám krátkou a širokou nohu. U Meindlů jsem sice dostatečně široký model našel, ale nelíbil se mi nubuk - přece jenom to není klasická kůže. Cenově jsem se už dostal na úroveň na míru a ručně šitých bot.

Nakonec jsem se rozhodnul a koupil Gerlachy od p. Makary. Prvních asi 200km jsem je rozcházel a teď na ně nedám dopustit - dopasovaly se ideálně na nohu a cítím se v nich jako v papučích (až na tu váhu).

A teď o vložkách. Makara tam dává šité vložky - základem je něco jako lepidlem impregnovaný papír potažený a obšitý kůží. Mezi těmi vrstvami je nějaká vata. Musím říct, že to byla největší (a doposud jediná) slabina těchto bot. Chodidla pálila po ujití několika metrů, vložky ujížděly do prstů, kde se rolovaly... Nakonec jsem se rozhodnul koupit vložky Sidas trek - korkové, pod zadní části chodidla je karbonový rám a přímo pod patou gumový kroužek, který amortizuje došlap. Vršek vložky je potažen nějakou látkou, asi s uhlíkem, proti zápachu. Hned po prvních krocích s novými vložkami bylo znát rozdíl. Vložka neklouzala, nohy nepálily. Člověk může v botách chodit celý den a nohy jsou úplně v pohodě. Po třech letech používání jsou vložky bez změny. Je pravda, že se o boty i vložky dost starám - po každém dni vložky vytáhnu a nechám proschnout. Vložka je pořád pevná a dokonalé sedí v botě.

Momentálně řeším další vložky do bot, které mám na "prasení" na zahradu - vojenské Budeswehr 2007. Sidasy jsou do nich moc drahé. Uvažuji o Spenco Eartbound http://eshop.asolo.cz/vlozky-do-obuvi/vlozky-do-obuvi-earthbound-725 . Vypadají konstrukčně podobně jako Sidasy, ale jsou o polovinu levnější. Nemáte je někdo vyzkoušené?
dave1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 17, 2011 16:10

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » úte lis 3, 2015 12:06

Ja jsem je mel na nohou jednou pri zkouseni bot, tak asi 20 minut v asi 3 ruznych botach. Z toho zkouseni musim potvrdit, ze ze vsech bot byly najednou o uroven pohodlnejsi na doslap a chozeni (po prodejne). Vlozky se mi zdaly opravdu povedene a noha se na nich citila moc fajn. Zadne ze zkousenych bot jsem tehdy nakonec nekoupil, ale o vlozkach jsem dlouho uvazoval. Ale linost se dostavit jeste jednou do prodejny mi nakoupila jine, na ktere jsem narazil v prodejne. kde jsem byl kvuli necemu jinemu. Ty na ne zdaleka nemaji, ale na moje potreby jsou dostatecne.
Takze za mne jsou OK, ale nikdy jsem je nezkousel na nejakem treku, takze moji informaci ber hodne s rezervou. Kazdopadne, zkus si je nekde do tech svych bot - nemusi sedet do kazde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod LukasHE » úte led 31, 2017 13:42

Přeřadil sem starší pohorky (Meindl Badile) do kategorie tahání se psy - původně sem je kupoval na focení v zimě, kdy člověk čeká u stativu a tahal jsem je s dvěma trlustýma (hodně) ponožkama. Teď se psy je to zbytečný, tak si řikám, jestli je nějaký vložka, co by zmenšila celkově vnitřní prostor boty. Přecejenom dvě "polárnický" ponožky nejsou uplně ideální řešení na dvouhodinový venčení, i když kombinaci tenká+tlustá nosim běžně.... Varinata je, že koupim tu samou vložku co tam je a dám je na sebe. Ale radši bych něco v jednom kuse. Žádný tůry už v těhle botách neplánuju. Nějaký nápad? Co jsem teď koukal v Hudy, tak do nich nepadla ani jedna vložka kvůli tvaru a ty lepší vložky se prý nesmější zastřihovat.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » úte led 31, 2017 15:00

Zajdi nekam do prodejny pracovnich potreb a ptej se po tlustych zimnich vlozkach. Prodavaji i hrubsi nez 1cm a na to muzes dat stavajici vlozky. Navic to oproti sportovnich v HUDY stoji pakatel a muzes si je natvarovat podle stavajici vlozky. A jako bonus TI nebude pri stani zima :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 15:06

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Gelové vložky do bot?

Příspěvekod EdnaB » čtv úno 16, 2017 12:54

Chtěla bych se vás zeptat na vaší zkušenost s gelovýma vložkami do bot. Jedna známá mi o nich říkala, že jsou opravdu dobré. A pak jsem je také viděla v reklamě v televizi. A jelikož velice ráda nosím boty na podpatku, tak jsem nad nimi ( po zhlédnutí reklamy) začala uvažovat. Jaký je tedy váš názor? 8-[ 8-[

Vítám tě na foru, ale spamery tu nemáme rádi.
vK


Sloučeno s vhodným vláknem.
vK
EdnaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 16, 2017 12:42

Re: Gelové vložky do bot?

Příspěvekod TBsk » čtv úno 16, 2017 13:15

Já osobně nemám zkušenost s gelovýma vložkami do bot, ale moji rodiče je mají a jsou s nimi spokojení :) Vložky do bot podporují nožní klenbu kterou moje mamka má trochu horší a každé boty kvůli tomu značně trpěli, ale co tak koukám tak její boty teď jsou více než v dobrém stavu :)
https://www.vlozky_pro_spamery.cz na ty podpatky jak říkáš máš tady rozdělené na všechny kategorie neboli na všechny velikosti podpatků. Snad ti to pomohlo :)

Vítám tě na foru, ale spamery tu nemáme rádi.
vK
TBsk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 16, 2017 12:57

Vložky do bot

Příspěvekod Ella » pát úno 17, 2017 9:25

Ahojte :) Už dvakrát jsem si kupovala od https://www.vlozky_pro_spamery.cz zdravotní obuv na podporu nožní klenby aspoň preventivně ( nemám moc dobrou nožní klenbu.) Ale podle všeho co slýchám od kolegyň v práci, tak vložky do bot jsou efektivnější než speciálně udělané zdravotní boty. Tak jsem nad nimi začala uvažovat, ale nevím které jsou lepší. Jestli ty gelové či ty filcové Poradíte mi někdo s výběrem? Zašla bych do nějakého obchodu, ale mám radši, když už vím zhruba co kupuji ;) Děkuji za jakoukoliv radu :)
Naposledy upravil Ella dne pát úno 17, 2017 11:20, celkově upraveno 1
Ella
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 17, 2017 9:10

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Radka213 » pát úno 17, 2017 11:06

Já osobně preferuji spíše gelové vložky. Už jen z toho důvodu, že se přizpůsobí tvaru nohy a tím pádem tvé špatné klenbě vytvoří dobrou oporu :) Já osobně je používám hlavně protože v práci celý den stojím a tyto vložky tento úkon usnadní ( není to takové trápení jako bez nich ) Zkrátka mi přijde práce pohodlnější:) Za sebe rozhodně doporučuji ty gelové :) Snad jsem nějak pomohl :)
Naposledy upravil vonkreuz dne pát úno 17, 2017 12:45, celkově upraveno 2
Důvod: zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku, jestli se objeví "nápomocný" odkaz, mažu
Radka213
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 17, 2017 10:53

Re: Vložky do bot

Příspěvekod sobb » pát úno 17, 2017 11:19

hm, tak koukám, že si tu povídá jeden spamer, rozčtvrcená osobnost ... mám chuť posledních pár příspěvků zcela smazat
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vložky do bot

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 17, 2017 13:49

Možná yetti (játy) na druhou :-k. Já bych to ještě nemazala, třeba se začne hádat a bude to ještě zajímavější :mrgreen:

- Kolik bylo hodin, když jsi přišel domů ?
- Já nevím. Bylo ještě světlo.
- Světlo je pořád. Máme polární den.
- Slavil jsem tvoje narozeniny.
- Nelži ! Kdovíkde lítáš, a mě z toho pak bolej nohy!

Původního (neumocněného) yettiho by očivividně téma taky zajímalo. Možná je tohle další generace, která už problém vyřešila :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Honzin31 » čtv zář 14, 2017 9:29

To je prostě klasika, co tak projíždím diskuze :/. Nikdy se pořádně nevyjádří k tématu a akorát tu zabírají místo. Já bych zase potřeboval zjistit, jak jsou na tom vložky <spam> v porovnání s jinými, ale prosím o vyjádření jen těch, co mají nějaké vložky do bot opravdu odzkoušené a můžou mi tak něco doporučit.
Honzin31
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 10, 2017 19:01

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » pát zář 15, 2017 7:26

Promin chlape, podivej se na sebe, cim jsi prispel k diskusim Ty, ze Te to opravnuje psat takovy vylev? Zes tady nenasel, cos hledal???
Cela posledni stranka (dal jsem to neprojizdel) jsou prispevky vyjadrujici se k tematu (jen ne k k tem Tvym vlozkam).

Doporucuji Ti se obratit na prodejce nebo vyrobce, od nej se urcite dozvis, c cem jsou ty vlozky lepsi jako vsechny ostatni a budes moci byt uspokojeny. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod ratel » pát zář 15, 2017 18:56

Ja jsem pred par lety mel drobny problem s jednou nohou / bolest v nartu po delsi ture v pohorach. Ortoped se podival, vyfotil, mumlal neco o klenbe a predepsal vlozky. Koupil jsem vlozky, nainstaloval, bolelo to tak jsem je hodil do kouta, zacal jsem vic chodit v tenkych sandalech i horske tury a pohoda. Tim chci naznacit ze mam dojem, ze vlozkama se resi problemy ktere by neexistovaly kdyby se nechodilo ve tvrdych botach. Jenom jeste musim domyslet co v zime, kdyz mam na nohou skialpy a v lete na kole v SPD botach. To obcas tu klenbu citim.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Honzin31 » stř zář 20, 2017 10:07

Mně teda vložky do bot pomohly hodně. Udělala se mi patní ostruha, která bolela jak čert a doktor mi doporučil vložky <spam> na zmírnění bolestí a měkčí došlap než se dostanu na operaci.
Honzin31
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 10, 2017 19:01

Re: Vložky do bot

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2017 11:34

Honzin31 píše:bych zase potřeboval zjistit, jak jsou na tom vložky <spam> v porovnání s jinými,

vs.
Honzin31 píše:Mně teda vložky do bot pomohly hodně. ... doktor mi doporučil vložky <spam> na zmírnění bolestí

Teda bud prava noha nevi co dela leva nebo je nekdo ponekud neobratny spammer. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vložky do bot

Příspěvekod GreyMouse » stř zář 20, 2017 11:53

Prostě mu zmíněné vložky do bot za necelý týden opravdu hodně pomohly :wink:. A o svoji zkušenost se rád podělí stejně jako v případě brýlí, u kterých už objevil tu nejlepší značku :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mike » stř zář 20, 2017 16:47

Mne byl hned podezrely. Ban za spamovani a drzost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty