Vložky do bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sidas - trek

Příspěvekod Petre » ned čer 8, 2008 16:06

Ahoj. Chtěl bych se zeptat jaký máte kdo zkušenosti s tvarovatelnýma vložkama do bot Sidas nebo Formthotics. Chtěl bych si pořídit Sidas Trek. A hlavní co mě zajímá je jestli se daj nechat natvarovat někde v Brně. A jestli mě tam natvarujou donešenou vložku, nebo si ju tam musím koupit. :((
Uživatelský avatar
Petre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 8, 2008 15:00
Bydliště: Bo city

Příspěvekod vorec » ned čer 8, 2008 18:54

Mnooo, tak ja som majitelom Formthotics-ov, juj a nedam na ne dopustit... davam ich do vsetkych boticiek * jednoducho kraaasa, skoda ze ich nemozem mat aj v sandaloch :mrgreen: ale skutocne, bez nich sa mi chodi veru tazsie :cry:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod nebulus » ned čer 8, 2008 19:36

Ja som si zo srandy kúpil "gélové" vložky z Lidla za 99Sk. Nejako som síce nepochopil kde je ten gél, lebo vložka je ako keby z molitanu a v predu sa celkom stlačila. Ale pod pätou je naviac vlepený "gumený " pásik a rozdiel oproti pôvodný vložkám v LS Himalaya je značný. Došlap je jednoznačne mäkší. Keď tieto šmejdy doslúžia, kúpim si niečo podobné, ale asi kvalitnejšie.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod Dena » ned čer 8, 2008 23:07

Krátký čas po operaci prasklé Achillovky jsem používala gelové vložky. Jenž ouha, gel tak nějak vysublimoval či co :| . Zkusím pohledat značku, případně výrobce, ať je čeho se vyvarovat při koupi.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Rujir » ned čer 8, 2008 23:14

vorec píše:Mnooo, tak ja som majitelom Formthotics-ov, juj a nedam na ne dopustit... davam ich do vsetkych boticiek * jednoducho kraaasa, skoda ze ich nemozem mat aj v sandaloch :mrgreen: ale skutocne, bez nich sa mi chodi veru tazsie :cry:


A preco pouzivas tie vlozky? Nejaky konkretny ortopedicky problem? Ak to teda nie je tajne...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Borek » pon čer 9, 2008 6:48

Teraz sú na českom trhu k dostaniu aj vložky "Superfeet" ( www.proteching.cz ) . Pretože mám v posledných rokoch problémy s bolesťou na pätách kúpil som si ich. A teraz toto nečítajte : stáli 1350.- Kč. Viem, že je to hrozná cena, ale keď stojíte pre kompromisom, či budete, alebo nebudete viac chodiť, alebo pred alternetívou nechať si urobiť operáciu, tak hladáte, čo sa dá. Vložky sú to naozaj dobré, veď za tie prachy by už mohli aj sami chodiť. Ale aby boli dobre funkčné, muia byť aj vytvarované a tak musia mať aj svoju hrúbku. No a ak si kúpite nové boty, a potom do nich dáte tieto vložky, zistíte, že boty sú vám takmer malé. Ale do rozchodených topánok sú bezva.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Vložky do bot

Příspěvekod gepard75 » čtv črc 9, 2009 9:07

Prochin píše:Máte někdo zkušenosti se značkou Shock doctor? Jeden z jejich produktů - http://www.snowboard-zezula.cz/eshop/pr ... r/ultra-2/
Rád bych slyšel něčí názor, příp.chválu než utratím několik stovek :((


Tak jestli uz jsi je koupil,tak napis o nich neco.Taky o nich uvazuji,ale spise z duvodu,ze mam boty o cislo vetsi nez nohu a potreboval bych tam narvat neco, abych vyplnil aspon trochu prostoru.
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re:

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 9, 2009 9:12

Borek píše:Teraz sú na českom trhu k dostaniu aj vložky "Superfeet" ( http://www.proteching.cz ) . Pretože mám v posledných rokoch problémy s bolesťou na pätách kúpil som si ich. A teraz toto nečítajte : stáli 1350.- Kč

Borek, tos mne překvapil, Ty starý klasik, ale zdraví si nekoupíš a je přednější :supz: Jaké jsou zkušenosti po roce?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vložky do bot

Příspěvekod budo » čtv črc 9, 2009 9:34

Mám vynikající zkušenosti s koženýma ortopedickýma vložkama. Výrobce neznám, koupil jsem je v kameném obchodě za cca 450,-Kč. Jistě by šly sehnat i levněji. Kůže má v tomto případě mnohem lepší vlastnosti, než všechny ty tkaniny a uměliny a kdoví co se ješta na vložkách do bot používá ....
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vložky do bot

Příspěvekod eR_Skaarj » čtv črc 9, 2009 16:48

Trošku OT:

Nevíte někdo kde koupit ty vložky co dává do bot garmont?
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Kvalitní, funkční vložky do trekových bot

Příspěvekod amadeus » pát srp 14, 2009 21:00

Ahoj.

prosím používate vložky do bot? Zkušenosti, postřehy, názory?
Co např. Shock Doctor, Meindl Air-Active, nebo jiná značka?

Dík,

A.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Kvalitní, funkční vložky do trekových bot

Příspěvekod Schnappi » pát srp 14, 2009 21:29

Meindl Alta Via GTX + originál vložky. Vlastně jsem nikdy v žádných botách vložky neměnil. Možná dělám chybu, i když 90-95 kg není zas tak moc.
(nebo je? :oops: )
Naposledy upravil Schnappi dne pát srp 14, 2009 21:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Vložky do bot

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 14, 2009 21:38

Sloučeno se starým vláknem :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vložky do bot

Příspěvekod rezna » pát srp 14, 2009 22:38

http://www.rockpoint.cz/katalog/vlozky- ... a-2-2348d/

mam tyhle - maximalni spokojenost - budu porizovat jeste mekci variantu na lehci batohy
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Jan » sob srp 15, 2009 6:07

Keďže mi odišli pôvodné vložky v Meindl Island Pro, tak som si kúpil v Hudáči gélové vložky IronMan, také modré. Rozdiel k lepšiemu bol okamžitý, nohy sú ako v bavlnke. Po prvých asi 80 kilometroch sa tiež nič nezmenilo - vložky sú stále skvelé a chodí sa mi určite lepšie, ako s pôvodnými. Pritom som sa bál, že vložky sa úplne stlačia a opäť budem došlapávať na tvrdo, lebo ten gél je teda fakt dosť mäkký.
Jediná nevýhoda spočiatku bola, že keďže sú vložky dosť hrubé, tak som mal v topánke dosť tesno v oblasti priehlavku, ale buď som si už zvykol alebo sa to nejako upravilo, ale už tento problém necítim.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vložky do bot

Příspěvekod agentw4c » pon srp 17, 2009 12:55

Pouzivam pres rok k velke spokojenosti vlozky Sidas Universal Comfort
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mvaldo » čtv kvě 13, 2010 17:28

amadeus píše: ... Zkušenosti, postřehy, názory?
Co např. ... Meindl Air-Active ...

nikto ich nepouziva?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2010 19:52

Mam od Meidlu dvoje relativne nove boty a tyhle vlozky tam jsou. V Laredech bez gumy pod patou a ty jsou v pohode, v Islandech byla ta guma. Po prvnich turach mne docela bolely paty. Mohl za to ten kousek mechove gumy. Sice se snadno zmackne a asi neco utlumi, ale jak neni pres celou plochu paty, tak se zatlaci do polystyrenu, udela mirny tvrdsi hrbol (tak milimetr na vysku), zmensi plochu doslapu a paty pak boli. Urval jsem to a ted se mi chodi o dost lip. Docela pitomy napad od Meindlu, kdyby to dali pres celou plochu, tak to mozna funguje. U tech na fotce to muze byt lepsi, u mych nebyl okolo polystyren zesileny a proste tam jen byl nalepeny kus gumy na rovne plose.

Jinak zadny zazrak, proste normalni vlozky. Podobne, jako treba u Hanwagu.

Kdyz uz jsem tady, z Islandu mne boli slapky o dost vic, nez z Hanwag Alasek. Asi maji horsi tlumeni podrazky. Premyslim, ze bych to vyresil nejakyma lepsima vlozkama. Nejaky tip? Boli mne hlavne predni ploska asi uprostred chodidla a trochu paty. Cekal jsem tedy od Islandu vic, zlate Alasky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vložky do bot

Příspěvekod sobb » čtv kvě 13, 2010 21:40

měla jsem v Islandech podobný (jen starší typ), guma pod patou nijak nevadila, naopak trošku líp tlumila, než bez ní
ale jak píše mike, žádná specialita, prostě normální vložky do bot
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2010 22:00

Taky vazis 50 kilo i s batohem ;-) Ja dvojnasobek #-o (zatim jen s batohem ;-)). Kdyz jsem to po nejakych 40 km vytahl, tak ta guma byla napul protlacena polystyrenem a nahore byla zretelna boule.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vložky do bot

Příspěvekod sobb » čtv kvě 13, 2010 22:04

jen jestli nebude chyba na Tvé straně :twisted:
Laďa měl ty samé jak já a nestěžoval si :wink:
anebo u Meindlů provedli inovaci, když už mají debilní podrážky, tak aby vložky nezůstaly pozadu :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2010 22:08

Chyba na me strane je implicitni, uz jsem si s tebou zvykl :twisted:
Vubec bych se inovaci k horsimu nedivil. Kazdopadne to docela bolelo a bez nich je to lepsi.
Kdyby ty samodezintegrujici se podrazky aspon poradne tlumily :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vložky do bot

Příspěvekod sobb » čtv kvě 13, 2010 22:50

jen jestli netlumí blbě, protože se už rozpadat začaly #-o :mrgreen:
koukal ses na datum výroby?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2010 22:59

Nestras :twisted: Vypadaji v pohode a boty tam dlouho nelezely, to jsem ti i psal. Tlumi blbe v porovnani s Alaskama, holt jsem zmlsany. A uplne blbe to neni, jen je to o neco horsi. 40 km v Islandech asi jako 50 km v Alaskach.

Ted jsem koukal na tatovy Islandy, ktere uz maji minimalne 5 let, spis vic. Podrazka je tam uz tahle a zatim nejevi stopy rozkladu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vložky do bot

Příspěvekod sobb » čtv kvě 13, 2010 23:29

nestraším, jen možnost, že to svádíš na blbé vložky a rozpadaj se Ti přitom boty :twisted:

Myslíš, že moje (maminčiny/Laďovy) jevily? Začíná to nenápadně zevnitř a jak už je to vidět vizuálně (provalí se venkovní guma), tak to jde velmi rychle.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mike » čtv kvě 13, 2010 23:33

To by nebyl az tak spatny pripad, protoze bych je reklamoval, chtel zpatky penize a koupil bych nejake jine ;-) Ale az takove stesti mit nebudu. Takze holt sezenu lepsi vlozky, me slapky jsou vybirave a kdyz zacnou bolet, vydrzi jim to dlouho.

Ja vim, vsak uz jsem je taky varoval. Nastesti nejezdi mimo civilizaci jako ty a kdyz se nahle rozpadnou, tak to nebude uplna katastrofa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vložky do bot

Příspěvekod mvaldo » pát kvě 14, 2010 4:40

hmmm, cize ziadna vyhra ... :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Pipa » pát kvě 14, 2010 6:36

U nás v dědině je jeden švec-vynálezce. Má patentovanou vložku do bot (říká jim stélka) a je přesvědčený, že tím vyléčí všechny nemoci :prayer:
To ale nic nemění na tom, že jsou opravdu dobré. Perfektně podepřou nohu a páč je konstrukce z korku, má to výborné vlastnosti.
Tady jsou jeho stránky: http://www.botyhanak.cz/
chce se to pročíst tím reklamním balastem, jako je třeba tady: http://www.boty-hanak.cz/
, ale doporučuju fakt otestovat. Jenom je potřeba počítat s tím, že jsou poměrně vysoké, nebo se asi přímo s ním poradit, já zas takový obuvník nejsem :)
Pipa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 16, 2010 6:05

Re: Vložky do bot

Příspěvekod fps » úte říj 18, 2011 10:50

Jestli chcete mít v botách co nejmenší vlhko od zpocených noh, tak zkuste vložky do bod meindl Air Active Soft Print http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=221, ten materiál skvěle nasává vlhkost ze zpocených noh, po celodenním chození v kožených botách z GTX stačí vyndat vložky do bot ven, a po několika hodinách jsou vložky suché, a i boty jsou vevnitř méně vlhké z potu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vložky do bot

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 21, 2012 17:10

z trošku jiného soudku otázek na vložky do bot - jak nejlépe přilepit vložky do bot? koupila jsem nové vložky, nicméně staré dokud sloužily, tak se mi posunovala pořád pravá vložka, přilepila jsem ji vteřinákem, jenže pak se ukázalo trochu jako problém ji odlepit, když jsem to potřebovala... no a vteřinák stejně došel, tak pokud už musím nějaké lepidlo koupit, tak asi nějaké, co by se k tomuto hodilo nejlépe. Ona totiž se bestie posunuje i ta nová.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Boty