Aku Utah Top

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » stř říj 22, 2008 9:35

Obrázek

info tu.

Najde se se tu nějaký backfeed?

(přišlo to totiž dříf, než by člověk čekal: mladýmu roste tak rychle noha, že už pomalu vyrůstá z pohorek drahé 1/2... a brzo bude mít moji velikost.... a ty ženiny pohory jsou muzeální aku - asi 15ti leté - pořád ale plně funkční včetně GTX, čili mě napadlo mladýmu pořídit zase aku, když je to takovej držák... a až z nich vyroste, tak je po ňom zdědím.... :ú )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod zbuddy » stř říj 22, 2008 11:10

Jedna z mála bot, co mi seděla, i když v nízké verzi. V sambaru ji mají již prý leta poslední kus slevněný na cca 3000 Kč a nikdo to nechce. Připadají mi i přes obsázku relativně měkké, Béčkové.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod Navros » stř říj 22, 2008 14:16

Ja mam (myslim) tu verzi, o ktere mluvi zbuddy, je to utah Lite, coz je model Top snizeny o horni radu hacku snerovani nad kotnikem. Az na to, ze jsou krapet uzsi, jsem s nima velice spokojeny. Mam je myslim ctvrtym rokem (nachozeno tak 2000km, nejruznejsi teren) a vodu nepropusti, membrana zatim neporusena, svrsek impregnuju fluorkarbonovou emulzi (SnoSeal by byl urcite jeste lepsi). Podle me jsou ty boty tvrde dost (kameny pod podrazkou necitim), nejmin B/C, nemaji ale drazky na macky, musis mit reminkove. Resume: doporucuji :)
Život dokáže být občas milý... ale dělá to nerad.
Uživatelský avatar
Navros
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: čtv dub 12, 2007 14:17
Bydliště: Havířov

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod terkad » stř říj 22, 2008 16:35

Nemám přesně ty, co píšeš, ale podobné. Je to trošku lehčí model. Jsem ale spokojená. Nikde se to nepáře ani neláme. Hezky drží nohu a po dlouhé době jsem i bez větších puchýřů na patách (což je u mě skoro zázrak).
Akorát jedno mínus - teď se mi po třičtvrtěroce ulomil háček na tkaničku a mám je na reklamačce. Tak to snad byla náhoda...
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » stř říj 22, 2008 17:04

Kuju za odezvu. Náhled na dané botky máte tedy veskrze pozitivní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod Navros » stř říj 22, 2008 17:14

terkad píše: Akorát jedno mínus - teď se mi po třičtvrtěroce ulomil háček na tkaničku a mám je na reklamačce. Tak to snad byla náhoda...

mno ehm, tohle jsem nezminil, ale mel jsem uplne stejny problem, jeden hacek se asi po roce vytrhl, ja si taky rikal, ze to byla nahoda (a urcite byla :ú, tak jsem nechtel kazit celkovy dobry dojem z techto botek).. Ke cti dovozce (Alpisport Pribor) nutno pripsat velmi rychle pozitivni vyrizeni reklamace..
Život dokáže být občas milý... ale dělá to nerad.
Uživatelský avatar
Navros
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: čtv dub 12, 2007 14:17
Bydliště: Havířov

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod terkad » stř říj 22, 2008 18:00

Navros píše:...mel jsem uplne stejny problem, jeden hacek se asi po roce vytrhl...


No tak snad to nebude pravidlo, mě se teda háček jednoduše zlomil... :((

Navros píše:...velmi rychle pozitivni vyrizeni reklamace..


Aspoň tak. Ale na Tatranku stejně povalim v děravejch sportivách
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod Navros » stř říj 22, 2008 18:06

Od te doby mam klid, vsechny hacky drzi. A ta reklamace trvala snad tyden, byla to fakt rychlovka (oprava = dali novy + podlepili kouskem membrany), ale je to tak 4 roky zpatky..
Život dokáže být občas milý... ale dělá to nerad.
Uživatelský avatar
Navros
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: čtv dub 12, 2007 14:17
Bydliště: Havířov

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » stř zář 16, 2009 19:50

Téměř přesně rok od napsání úvodního příspěvku Jr. definitivně vyrost z pohorek drahé 3/4.....

takže obnovuju: za ten trok - nenabyli ste něgdo nějakej feedback?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » stř čer 16, 2010 21:32

dnešním prvním ostrým nasazením prošly jutahy bez ztráty květinky.... i bez rozšlápnutí neudělaly žádnej puchýř, pěkně sedí na noze, maj dobrej grip i na skale, prostě very gůt botka.... akorát se nekonalo šuchání impregnace, bo bylo sucho a sních došel, čili snosíl bude muset ešče počkat...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod slaha » ned čer 27, 2010 17:32

Já je mám, ale vůbec mi nesedly. V obchodě bylo všecko v pohodě, doma taky, ale jakmile vyrazím někam do terénu, začne mě po čase (10 - 15 kilometrů) bota tlačit na achilovku, někdy levá, jindy pravá. Už se mi i stalo, že mě jeden den tlačila trochu levá, pravá vůbec, ráno jsem si boty nazul, levá netlačila vůbec, ale pravá tlačila jako sviňa...

Ale jak to ohlídat, abys nedopadnul jako já, nevím, protože trvá, než to začne tlačit.

Jinak botky jsou fakt měkčí v porovnání s třeba Meindl Lhotse. Když nebudeš mít problém s tím tlačením do achilovky, tak jsou to dobré boty, používal jsem je i místo gumáků, když jsem ořezával vrby a musel do potoka a vodu nepropustily.
slaha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned lis 23, 2008 14:45

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » ned čer 27, 2010 17:36

tak po čtyřech výletech (z teho dva ve sračkách) sa neska odehrálo patláma, patláma, bo peklo slunko...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 20, 2010 21:19

Sice ne úplně powderprochův model, ale aspoň něco - AKU UTAH PLUS GTX
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod Kometa » čtv črc 28, 2011 18:40

Dnes jsem si je zkoušela v prodejně, poslední kus, přesně moje velikost, za pěkných 2700, padly mi jako ulité.... ALE nevěřím, že v kopcovitém terénu ta vysoká bota netlačí na achilovce. Moje dosluhující pohorky jsou nižší, ale blbě ušité, takže tlačí, tak se bojím, abych nespadla z louže pod okap.
Ale jinak by ty boty byly dokonalé, uplně mě dostal jejich střih, jediný šev je na nich vzadu na patě a přesto jsou velmi pohodlné.

Pavprochu, tebe opravdu nezlobily u achylovky?? Nebo dá se ten zadní lem nějak "rozchodit" ?

Kdybych v nich potřebovala chodit po rovině tak neváhám, ale já většinou lezu nahoru dolu...
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » čtv črc 28, 2011 18:48

netlačily a netlačí.

imho vyšší bota lépe obepne celý kotník a nárt a proto netlačí.

i po roce ing)tenzivního provozu sou akučka téměř bez ztráty květinky (jedno malinky rozlepení podešve od obsázky, které spravila (se)kukunda)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod Kometa » čtv črc 28, 2011 19:07

A fakt máš ty topky, se třemi háčky nahoře? Co ta bota dělá když propneš špičku? Nezařízne se ti do lýtkového svalu? Bych skoro i ráda viděla foto ;-)Bych teoreticky nemusela ten vrchní háček vůbec používat, ale to by pomohlo jen částečně.

Ale nahlodáváš mě. Plus samozřejmě vím, že při mé frekvenci chození by mi ty boty vydržely celej život, když i pitomé Alpin Pro mi vydržely 6 let :oops: :lol:

Kdyby bylo jen na mě tak klidně běham po horách v nízkých botách, ale asi bych měla nepříjemně otlučené kotníky a šutry v ponožkách :((

ještě se zeptám - jak máš širokou nohu? Ty botky mi přišly užší než jiné, ale myslím si, že by to nemělo vadit. Mám teda nohu na holku dost širokou, ale furt asi užší než mívají muži.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » čtv črc 28, 2011 19:36

kdyby to bylo možné, uvítal bych klidně i ještě vyšší botu, s lýtkem není vůbec žádný problém..
haxnu mám normální, ani úzkou ani širokou, ale trochu platfus
po prvním výletu si to navzájem (haxna-škrpál) sedlo... bez puchejřů...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod Kometa » čtv črc 28, 2011 20:44

Ještě se zeptám - není v té vyšší botě člověk neohrabaný na feratech? A nepotí se noha více? Nebudu boty v horku proklínat?
Jak se osvědčila podrážka z hlediska klouzání vs.opotřebovávání se?

díík moc :-)
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2011 5:20

ref feraty: nevim, nelezu... akorát raz v nich Jr. lezl po železe v Jordánce a nestěžoval si...

po nasnosílování ta botka není nijak extra prodyšná (čti potí sa mi haxny, čili botky sou po roce provozu silně" veselé")rocu

v horku je to v nich zatrest (jako v každých jiných poctivých pohorkách)

podtážka je po těch cca 50-80 dnech používání dost sjetá (pata špička), na mokru znám i míń klouzavé, ve sněhu OK
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » sob říj 8, 2011 11:17

neska dopoledne sem strávil úklidem matroše a opravama po posledním výletu do ta3

k utahům - hodnocení po dvou letních sezónách:
- pohodlnost stále stejná
- GTX stále goretexuje
- podrážka se trochu sjela ale stále je tam dost vzorku i na exponovaných místech
- smrdí jaxfiňa (celokůže +GTX+ snosíl)
ALE:
- obsázka se na několik a místech zvlnila a odlepila od svršku
- a HLAVNĚ na obou botkách došlo k částečnému odlepení špičky podrážky od špičky boty (taková ta malá obsázka vepeředu)

Reklamovat to nebudu, ale.... kvalita staých Aku z minulého tisíciletí to už není....

btw, nějak se mi asi změnila tvar nohy (zploštil, rozplácl), bo ňa začaly (nejenom utahy, ale i jiné boty) tlačit na nechtech....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod fps » pon kvě 7, 2012 11:08

Mam pár dotazů k AKU Utah Top GTX http://sport.popina.cz/aku-utah-top-gtx-p-545.html
- jak jsou tvrdé, hlavně v kotníku
- jak jsou ve špičce vysoké
- co to látkové oko v kotníku, není náchylné k utržení
- kde jsou vyrobeny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod pavproch » pon kvě 7, 2012 11:14

ad a) dost - v tom, jak vyztužují kotník není významného rozdílu mezi těmahle botkama a D Garmontama Mt. Guide
ad b) tak akorát prsty ohneš, ale s námahou
ad c) není
ad d) nevim, všecky štítky už sou z teho pryč, ale myslím, že tam bylo made in romania (nebo si to pletu s tyma garmontama?!?!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod fps » pon kvě 7, 2012 12:56

a - tak to by bylo dost dobré, potřebuji co nejtvrdší v kotníku, minimálně B/C, raději tvrdší
b - potřebuji aby byla špička boty nižší (jako mají boty Meindl a Lowa), a ne moc vysoká, jinak pak nedokáží pořádné stabilizovat špičku nohy
d - hlavně aby nebyli vyrobeny v číně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod fps » čtv kvě 10, 2012 22:21

tak jsem měl Aku Utah Top v http://trekkingsport.cz/ na noze, opravdu dost dobrá botka, skoro žádné švy, kategorie B/C až C, to je přesně to co hledám, sedli skvěle, akorát je trochu atypické to jedno ohnutí kůže pod jazykem, a utahování v kotníku je taky trochu podivné, můžete mi někdo popsat jak se to utahuje v tom kotníku když je tkanička provlékla těmi látkovými oky, pod nimi je stahovací ocelové poutko které nepustí tkaničku, to se mi zdá docela dost nepraktické? po šněrování vypadají hodně podobně jako Fitwell Giove http://www.fitwellsrl.it/3t/user/pages/ ... 6&lang=eng který mí bohužel nesedli
Naposledy upravil fps dne pát kvě 11, 2012 19:57, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod fps » čtv kvě 10, 2012 22:26

pavproch píše:ad d) nevim, všecky štítky už sou z teho pryč, ale myslím, že tam bylo made in romania (nebo si to pletu s tyma garmontama?!?!)

měl jsem v ruce troje, a všechny made in italy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod apuka » sob kvě 12, 2012 14:38

Ten zpusob bude asi hodne podobne jako u mych Asolo Granite. Kdyz jsem je zkousel spolu s tremi dalsimi stejne "zasnurovanymi" botami, tak jsem si na to nemohl zvyknout, furt se mi nedarilo, potom mi to ukazal prodavac a mne svitlo, ze je to vlastne fajn zpusob. V pondeli Ti poslu na fotkzch, jak se so dela, co musis udelat, aby to slo skvele.
Ale pokud se ptas, jak v ktere casti zatahnout, tak to nevim a taky hledam ideal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod fps » sob kvě 12, 2012 19:30

díky, Asolo Granite mají v kotníku to samé, to jsem zvědav jak se to má správně utahovat? o koupí Aku Utah Top dost vážně uvažuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod apuka » pon kvě 14, 2012 8:12

Doufám, ze jsem dobre pochopil, ze nevite jak vyrobce mysli, ze mate snurovat podobne botky. To zkusim ilustrovat par fotkami. Mozna jich he vic nez treba, ale radeji vice nez min...

Nejdrive botu "normalne" zasnurovat - i mimo nohu - az po to textilni ocko
Obrázek
Potom uvolnit tkanicku z obou stop-hacku
Obrázek
Tkanicku zatahnout, aby byly mirne napnute. Vznikne prekrizeni tkanicky
Obrázek
Ted je bota prichystana na skladovani, v "pohotovostni" poloze.
Pri obuti nejdrive roztahneme to prekrizeni
Obrázek
zatahneme tkanicku tak, aby byla spodni cast nohy (pro nas) správne fixovana a natahneme vznikle "oka" az nad stop hacky
Obrázek
takto natahnutou tkanicku na obou stranach zacvakneme do stop hacku
Obrázek
tim mame zafixovanou spodni cast boty, ty stop hacky fakt drzi a ted uz muzeme pokracovat zatahnutim fixace paty hlavne pres to textilni ocko
Obrázek
a pres zbyle dva ocelove hacky uz "normalne"
Pri vyzouvani boty pak staci uvolnit zavazani tkanicky a jednoduse uvolnit tkanicku ze stop hacku - 2. krok a priste uz zavazeme botu rychle a ucinne.
Omlouvam se za trosku delsi "navod". Kdyz jsem to zkousel, jsem si zbytecne udelal puchyre na prstech jak jsem nevedel, jak na to :oops: . Ted uz se mi to zda vsak az genialne jednoduchy a skvely zpusob, jak rychle zavazat botu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aku Utah Top

Příspěvekod fps » pon kvě 14, 2012 13:34

apuka@ díky za vyčerpávající odpověď
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Boty