potřebuji radu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

potřebuji radu

Příspěvekod elektronka » stř lis 23, 2005 22:51

Potřebuji radu od zkušenějších, koupil jsem celokoženě boty (AKU AMAZONIA) s Goračem a rád bych věděl zda-li je mám impregnovat a hlavně čím. Byl jsem na tůře ve sněhu, cca 18 km a v poho :-))
V prodejně mě informovali že nejlepší jsou spraye. Tak prosím poráďte ať je neoddělám(nyslím tu membranu).Díky
elektronka
 

Příspěvekod norman_64 » stř lis 23, 2005 23:10

myslím si , že se tu o tom celkem dost diskutovalo o impregnaci bot s goráčem...zkus si to projít *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Impregnace

Příspěvekod radekfoltyn » pon pro 19, 2005 14:37

Spreje jsou dobry, ale nevydrzi tak dlouho a nemaji zadnou regeneracni schopnost. Pokud pouzijes krem je to lepsi ale ostry snih ho z bot sunda tak rychle ze si toho ani nevsimnes. Asi jsem ti moc neporadil, zalezi to ovsem na tvem zkouseni a na tom jak co vydrzi, ale rozhodne bych neveril tomu, ze je neco az tak radikalne lepsi nez neco jineho.
Uživatelský avatar
radekfoltyn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv čer 30, 2005 11:17
Bydliště: Brno

Re: potřebuji radu

Příspěvekod Vena » pon pro 19, 2005 19:41

elektronka píše:Potřebuji radu od zkušenějších, koupil jsem celokoženě boty (AKU AMAZONIA) s Goračem a rád bych věděl zda-li je mám impregnovat a hlavně čím. Byl jsem na tůře ve sněhu, cca 18 km a v poho :-))
V prodejně mě informovali že nejlepší jsou spraye. Tak prosím poráďte ať je neoddělám(nyslím tu membranu).Díky


Mám HanWag Alaska, taky z goretexem a nedám dopustit na impregnaci od Grangers. Je to pasta, nanáším ji kartáčkem na zuby na lehce předehřátou kůži. Boty trochu ztmavnou, ale hlavně že nepropouštěj.
Takže Grangers pro Goretex.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Prochin » pon pro 19, 2005 22:08

Na AKU botky jsem dříve používal toto: http://www.atsko.com/images/large/siliconewg.jpg , ale spokojenost nic moc. Impregnace moc dlouho nevydržela a jakoby se "vydřela" při chůzi ve sněhu z bot. Teď používám toto: http://www.rockpoint.cz/ed_img/7070.jpg a zatím OK. Mám je nastříkané od podzimu, sněhem chodím často a zatím drží. Až si opět budu kupovat další impregnaci, tak bez váhání zase tuto. :smt023
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod martin77 » úte dub 11, 2006 16:24

Ahoj, no ja mam GTX topanky s kombinovanym vrskom (koza a tkanina) a impregnujem ich sprejom Colonni (sam ich aj Gore odporuca) a veru funguje to... Hlboky sneh neni taky agresivny ako ked sa brodis vo vode, takze inpregnacny sprej je v poho... Este do hlbokeho snehu odporucim navleky (gamase)-aby sa Ti nedostal sajrajt cez vrch topanky a mas vystarane
martin77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 11, 2006 16:08

Příspěvekod Rujir » úte dub 11, 2006 21:51

martin77 píše: Hlboky sneh neni taky agresivny ako ked sa brodis vo vode, takze inpregnacny sprej je v poho... Este do hlbokeho snehu odporucim navleky (gamase)-aby sa Ti nedostal sajrajt cez vrch topanky a mas vystarane


Tak to by som si dovolil odporovat. Ono nezalezi na tom ci je ten sneh hlboky alebo nie (do urcitej miery), ako skor na jeho "kvalite". Podla mna neexistuje nic horsie ako hlboky, mokry sneh - urcite je podstatne horsi nez brodenie sa vodou. Vydrz impregnacneho spreja by som tipol tak na pol hodinku. :wink:
Vosk je ta spravna volba! :mrgreen: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » úte dub 11, 2006 22:23

Juro, ty používáš Philadelphiu??? ( urc. vís o co jde).. pokud jo tak .jaká je???
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » úte dub 11, 2006 22:40

norman_64 píše:Juro, ty používáš Philadelphiu??? ( urc. vís o co jde).. pokud jo tak .jaká je???


JJ, pouzivam a je uplne super. Zatial sa mi ani raz nestalo, ze by mi topanky premokli. Dobre sa rozotiera (hlavne na nahriate topanky) a proste celkovo spokojnost.

Jedine co ma trochu trapi je, ze ci nahodou nesposobuje prilisne zmaknutie koze. To ma napadlo potom, co som si rozkopol tu Himalayu. :(( Ale asi to je blbost, pac som zatial jediny, komu sa to podarilo a to Philapdelphiu pouzivaju vsetci naokolo.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř dub 12, 2006 5:52

Ono je dneska v podstatě jedno co používáš, ale jak to používáš. Starost o boty do terénu je nejzákladnější věc. Na svý, dnes již pětiletý, Scarpy používám všelijaký krémy a vosky co mě přijdou pod ruku (cena okolo 120,- za tubu, takže zase žádný šméčka :wink: , ale ani top) a mokro jsem tam měl jednou a to mě tam napršelo z vrchu. Vlastně dvakrát, jednou jsem v nic brodil rybník (se zavázanejma očima :roll: ).
Poslední dobou mám Snowseal (neba jak se to sakra jmenuje) a poučívám ho tak 1x za dva měsíce. Klasickej krém po každý akci, takže za tu dobu tak 5x.
To přílišný změknutí kůže asi nebude zas taková blbost, v ohybech mě to taky po přílišným používání toho vosku dost změklo, až rozňahňalo. Proto ten poměr 1:5 - 1:8, jak kdy.
Nejagresivnější na boty je sníh s takovejma mrazkama. A když se ta bota nacucá ve sněhu a pak to přes noc zmrzne. To ta kůže dostává na prdel :ú . Když jsem viděl Scarpátka na vrcholu Elbruse, tak jsem nevěřil, že se nerozpadnou ... a chodím v nich dodnes :smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Boty