Tkaničky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod -ant- » čtv črc 26, 2007 14:53

Přípluv píše:Hele co mám :wink: .


tesil píše:co třeba totok;-)


:prayer: :smt024
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 26, 2007 15:30

Co se týká tkaniček, tak samozřejmě se více rozvazují ty kulaté! A co mě na bruslích vždy sralo, tak to bylo uvazování a dávání prstu na uzel, aby se nerozjel. Proto mám dvoje inliny s lankovým utahováním. Ale bylo mi ukázáno na jedněch speedových bruslích, že moderní tkaničky, nějak speciálně navoskované z výroby či co, samy drží po vytvoření uzlu a nemusí se při vázánní přidržovat...
Jo, a myslím, že jsem to tady už psal, na jedněch teniskách mám speciální propletení tkaničkek, aby se mi samovolně nepovolovaly v dolní části boty a nestahovaly nepříjemně pod uzlem....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Vilík » ned bře 2, 2008 20:16

Tak sem minulej tyden behem zavazovani urval na Dakotach obe puvodni tkanicky najednou... Jako nouzovku sem pouzival repku, ale muzu rict, ze normalni tkanicky sou lepsi. Kulata repka bude asi mnohem pevnejsi, ale je i tuzsi...

Nevite nekdo o necem, co bych mohl srovnat s kupatou repkou v pevnosti (cca 3mm) a plochou tkanickou v ohebnosti a vydrzi uzlu? Delaji s plochy repky?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned bře 2, 2008 20:19

plochý repky jsem ještě neviděl, ale už dlouho nosím na teniskách 2mm repku a nic lepšího jsem tam ještě neměl. Uvažuji o 3mm do pohor.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » ned bře 2, 2008 20:23

Ja sem tedka pouzival 4mm a ta uz je celkem tuha... :(( Proto premyslim o zmene... A navic fialova se mi nelibi. Teda spis se nehodi k tomu, ze ty pohory obcas pouzivam i rekneme seriozne...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod bobo » ned bře 2, 2008 21:12

snurky som tiez kedysi riesil....prisiel som k tomu, ze gulate vydrzia najviac, co sa tyka drania a trhania, ich negativom je ale nachylnost na rozvazovanie, comu sa da ale lahko predist vhodnym snurovanim.....

najlepsie co som zatial videl z hladiska vydrze uzlikov a masliciek su take trojhranne vypchate snurky, ktore teraz uz dost casto vidat na teniskach (napr. od LS na mountain running)

....ploche snurky by som vobec neriesil, aj ked sa da zohnat aj nieco ako plocha repka s nekonecnou vydrzou (mam z toho voditko na psa)...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Rujir » ned bře 2, 2008 21:55

Vilík píše:Teda spis se nehodi k tomu, ze ty pohory obcas pouzivam i rekneme seriozne...


K saku? :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod KGB » ned bře 2, 2008 21:57

jeden cas sem pouzival misto tkanicek padakovou snuru s kevlarem, kdyz si clovek zvyknul na kulaty profil a na uvazovani aby se nerozvazovalo tak dokonala volba a navic to melo bonus v tom ze se na nich v pripade nouze dalo utahnout auto :twisted:
KGB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 3, 2007 10:10
Bydliště: Vysocina

Příspěvekod Vilík » ned bře 2, 2008 23:10

Rujir píše:
Vilík píše:Teda spis se nehodi k tomu, ze ty pohory obcas pouzivam i rekneme seriozne...


K saku? :twisted:


Skoro... K cernakum nebo kroji...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod conny » pon bře 3, 2008 9:37

Přípluv píše:plochý repky jsem ještě neviděl, ale už dlouho nosím na teniskách 2mm repku a nic lepšího jsem tam ještě neměl. Uvažuji o 3mm do pohor.


v niektorom rozhovore sa vyjadril Rakoncaj, ze totok pouziva.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » pon bře 3, 2008 12:09

KGB píše:jeden cas sem pouzival misto tkanicek padakovou snuru ....

Od tý doby, co mi došly zásoby padákovky z vojny (tedy asi tak před patnácti lety) používám ze stejným účelem (často) repku... Teda, ne programově. Prostě používám u bot původní tkaničky - až do přetržení a pak je nahradím tím kusem repky, kterou zrovna mám v báglu nebo kapse :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod pripluv » pon bře 3, 2008 12:34

tak
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Uzlíky

Příspěvekod Lucc » sob bře 28, 2009 15:54

Možná už tu někdy tento odkaz proběhl, ale stejně...

Pro ty, kterým se rozvazují kulaté tkaničky (nebo chtějí být prudce originální a mít na nich každý den jiný uzlík) bude mekkou tahle stránka: http://www.fieggen.com/shoelace/index.htm
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Uzlíky

Příspěvekod Lucc » ned bře 29, 2009 12:26

Nenechte se odradit hláškou "Bandwidth Limit Exceeded". Zkoušejte to jindy, nejlépe asi večer ve všední dny.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re:

Příspěvekod Komanche » pát úno 19, 2010 12:48

pripluv píše:Obrázek

tak tohle schvalne vyzkousim... :)

mel jsem super tkanicky v Columbia botach, ale asii po 4 letech se tkanicky prodrely. Nove tkanicky se bohuzel rozvazuji :( A to ty puvodni se nerozvazovaly nikdy, ale bohuzel je ani primo dovozce nedokaze dodat.
Komanche
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 31, 2008 9:04
Bydliště: Praha

Re: Tkaničky

Příspěvekod Komanche » stř úno 24, 2010 10:48

tak mohu potvrdit, tkanicky se fakt nerozvazujou :prayer: :prayer: :prayer: genialni
Komanche
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 31, 2008 9:04
Bydliště: Praha

Re: Tkaničky

Příspěvekod pripluv » čtv úno 25, 2010 18:19

:wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tkaničky

Příspěvekod sword2 » pát úno 26, 2010 19:22

ta finta s šnúrkami aby sa nerozväzovali bola pre mna zatail absolutne najprinosnejsia z celeho fora! :wink: ďakujem autorovy skutočne to funguje!
sword2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 9, 2009 20:04

Re: Tkaničky

Příspěvekod Opiate » pát úno 26, 2010 23:50

Já jsem hodně spokojený s tímto "bezpečnostním" uzlem: http://zkracovatko.cz/i65 - a díky němu mám raději kulaté tkaničky, které obvykle o něco víc vydrží.
"Inside the wound I found my wings and walked away from this human skin..."
http://tinyurl.com/yenfaqt http://www.exitmundi.nl http://tinyurl.com/dawpta http://www.vhemt.org http://www.trekearth.com
Uživatelský avatar
Opiate
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon črc 20, 2009 21:39
Bydliště: Eurasie

Re: Tkaničky

Příspěvekod karolik » čtv dub 14, 2011 10:25

čau lidi, chci se zeptat. Tkaničky na mých Asolech dosloužily. A to docela rychle. Potřebuju si koupit nové, ale nevím jaké. Něco pevnějšího, ať to zase neprdne. Něco mezi šedou a bílou barvou (spíš ta bílá), ať je to v původním duchu. Přemýšlel jsem o hokejových tkaničkách, slyšel jsem, že jsou opravdu pevné. Ale nevím, jestli to je to pravý do těchto bot.
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Tkaničky

Příspěvekod turistikac » čtv dub 14, 2011 14:14

v pohodě kámo. Kup si nějaký, co ti budou sedět.
turistikac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte pro 14, 2010 11:39

Re: Tkaničky

Příspěvekod terkad » čtv dub 14, 2011 22:46

Asi budeš mít nejlepší zajít do nějakého obchodu s outdoor vybavením a tkaničky vybrat. Ono to eshopy moc na stránkách rozepsaný nemívají...
Původní tkaničky si napřed změř a zároveň i spočítej, kolikatidírkové boty máš. Bývá to značeno různě.
Zas tak bych to nehrotila, prostě nějaké kup a uvidíš.
Další řešení je pořídit repku v nějakém rozumném průměru, ta ti nerupne určitě. Ale zase těžko budeš shánět neutrální design.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tkaničky

Příspěvekod Pitrix » úte srp 14, 2012 23:12

Tiez som riesil rozvazovanie gulatych snurok, a sice ten uzol od pripluva je relativne jednoduchy (je to podla mna presne tento http://www.fieggen.com/shoelace/betterbowknot.htm), tak mne sa s gulatymi snurkami tazkopadne prepchava druhe ocko skrz to dvojite prve ocko (krok 7). Skusil som viacere uzly z tych stranok a nakoniec skoncil u Surgeon's Shoelace Knot (http://www.fieggen.com/shoelace/surgeonknot.htm). Je to velmi podobny uzol kde sa to dvojite obtocenie spravi az po prevleceni prveho ocka skrz druhe ocko :) Tazko sa to popisuje, treba vyskusat. Kazdopadne doporucujem, minimalne pre moje ruky je jednoduchsi a som schopny ho pevnejsie dotiahnut. Snurovaniu zdar :)
Pitrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 23, 2012 14:32

Re: Tkaničky

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 2, 2017 12:45

Oživím vlákno s Přípluvovou fintou vázání tkaniček: http://blog.asolo.cz/finta-tkanicky/ Pro jistotu sem hodím i obrázky, když žabák zklamal. I text: "Začněte tak, jak jste zvyklí. Vezměte jednu tkaničku a udělejte kličku. Tu teď klasicky obtočte druhou tkaničkou a… teď přichází ta chvíle… při obtáčení kličky přidejte ještě jednu otáčku kolem dokola. Teď už pokračujte jak jste zvyklí "
Přílohy
Tkaničky výstřižek 1.JPG
Tkaničky výstřižek 2.JPG
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Tkaničky

Příspěvekod captain20 » úte dub 17, 2018 12:07

Zdravím. Riešil už niekto výmenu šnúrok na botách La Sportiva Boulder Red? Lebo nikde neviem zohnať vhodnú náhradu. Zatiaľ, čo by pripadalo do úvahy je od Hanwagu - potreboval by som 210 cm a Hanwag má len ­±10 cm. A ani farba nič moc. Tak či by vedel niekto poradiť? Ďakujem
captain20
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 21, 2011 7:10

Tkaničky

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 19, 2018 5:26

Já jo. Dával jsem tam tkaničky od LaSportiva co jsou na pohorky teď nevím kolik měli z hlavy, ale vyšli mi o par cm delší než ty původní takže se mi lip vázali.

Jinak si to uzij je to porod to tam provlékat bez ničeho na to určené.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Předchozí

Zpět na Boty