Asolo Granite - odlepenej Wibram

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Asolo Granite - odlepenej Wibram

Příspěvekod pavproch » ned lis 13, 2005 18:53

Dotaz na takyuživatele výše uvedených botiček (BTW - jsou to very gůt topánky):
po třech měsících intenzivního provozu (Tatry, Blanc atak) mi na obou botách Wibram udělal bublinu pod chodidlem. Musím pochválit prodejce i dovozce, reklamaci uznali a do tří týdnů jsem měl botky znova doma s novým Wibramem. Protože se ale odlepily podrážky na OBOU botách, a to na obou stejně, mám takové neblahé tušení, že to nebylo naposled. Je tu někdo se stejnou zkušeností??!?
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » pát bře 3, 2006 13:31

Ku...wa!

Tak už se ten Wibram pod chodidlem odlepil znova!
Du to reklamovat... teda vrátit... už je NESCU! Ani Asolo ani Wibram Vertige nemají nadále mou důvěru.

Co ale jinýho?

Počebuju boty na VHT a lezení v Tatrách (celoročně) /Alpách (léto), musí mít GTX, rychloupínací mačky, gumooblep po celém obvodu. Jelikož se mi dost hooodně potí noha, tak prodyšnější (Cordura a tak, ne celokůže). Nízká váha výhodou (mám zakázané ťahať težké krámy hore kopcom).

Při letmém studiu ingternetu mi oko utkvělo na tomdle
Obrázek

tomdle

Obrázek

a tomdle

Obrázek

Poraďte, pls.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod eM » pát bře 3, 2006 14:05

zkus zavolat do Gottwaldova. tam vyrobili repliku goráčů od Ötziho. prý very gúúúút, enem s kocurama asi bude troche problema :lol: :lol:
eM
 

Příspěvekod pavproch » ned bře 5, 2006 18:33

Update 3: tak se ty Asola odnes zpátky do krámu.... přijali je do reklamace, a že prej když je to podruhý ta samá vada, že tentokrát dostanu fungl nový.... akorát ešče neví, že je nebudu chtít....já vím, podle naší legislativy se musí stejná vada opakovat třikrát... s klukama na krámě se znám, tak se snad s nima nějak domluvím... a když ne, tak už fčíl vím, že se mi ten Wibram "odlepí" i potřetí..... i dybych mu měl trochu "pomoct" ....PROSTĚ UŽ JE NESCU....

Otázka teda zní..... viz výše, než to ti amíci zas*ali tím spamem.. prosím o rady/komentáře/zkušenosti, ať se podruhé nespálím...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » ned bře 5, 2006 18:44

Co nějaká Scarpa?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Borsa » ned bře 5, 2006 23:45

No a nemůže to být kůže???? Třeba od LS Makalu ? A zatíím jsem samou chválu slyšel na Saltic Triton.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Borsa » ned bře 5, 2006 23:49

Borsa píše:No a nemůže to být kůže???? Třeba od LS Makalu ? A zatíím jsem samou chválu slyšel na Saltic Triton.


Každopádně kdybych měl na výběr z těchhle tří modelů, tak bych nekupoval ten Millet, ale to je jenom moje neduvěra v Millet a boty :) Taky nevím jestli je Gore-tex zrovna vhodný když se ti tak potí noha. Takže ty druhý bych taky zavrhl ..... Já osobně bych zůstal u kůže, když to dobře naimpregnuješ tak jsou vodonepropustný stejně jako goráče ale jsou víc prodyšný . teda někde jsem to alespoň četl .. Stejně to ae určitě nejde poznat :) Takže to je asi jedno jeslti gore-tex a nebo nubuk. Asi jsem ti hodně pomohl :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Rujir » pon bře 6, 2006 0:23

Borsa píše:Každopádně kdybych měl na výběr z těchhle tří modelů, tak bych nekupoval ten Millet, ale to je jenom moje neduvěra v Millet a boty :) Taky nevím jestli je Gore-tex zrovna vhodný když se ti tak potí noha. Takže ty druhý bych taky zavrhl ..... Já osobně bych zůstal u kůže, když to dobře naimpregnuješ tak jsou vodonepropustný stejně jako goráče ale jsou víc prodyšný . teda někde jsem to alespoň četl .. Stejně to ae určitě nejde poznat :) Takže to je asi jedno jeslti gore-tex a nebo nubuk. Asi jsem ti hodně pomohl :(( :mrgreen:


No vidis a ja by som sa zase asi bal tych Garmontov. Stale sa neviem zbavit dojmu, ze Garmonty su sice strasne pohodlne, ale ich kupa je taka mala loteria - nikdy nevies ci sa prave ten tvoj model nerozpadne do dvoch mesiacov. Inak ja tiez uprednostnujem kozu a velmi neverim, ze kombinacia GTX a Cordura je ovela priedusnejsia, ale to uz je tvoja volba. :wink:
Zda sa, ze zatial ti tu vsetci uuuzasne pomahame. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon bře 6, 2006 6:42

Garmonty se mi líbí víc, ale protože boty se nekupují do vitríny, z této trojice bych bral Milleta. Vypadají nejtrvanlivěji :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vena » pon bře 6, 2006 8:04

z tejdle trojice se mi taky nejvíc líbí Millet, ale jináč upřednostňuju celokožený boty.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod mifr » pon bře 6, 2006 12:32

Wibram neni Vibram :)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Borsa » pon bře 6, 2006 14:02

mifr píše:Wibram neni Vibram :)

Ne fakt ???? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod pavproch » pát bře 24, 2006 9:44

Přátelé,

vracím se k tématu, neboť se otázka botiček stává akutní.

ODMYSLETE SE, PROSÍM, OD KONKRÉTNÍ ZNAČKY/TYPU (viz výše) - prosím o Vaše názory na následující otazníky:

1. potí se mi nohy, fest.
2. pohory používám cca 30 dní v roce (turistika, VHT, lezení v Tatrách/Alpách - hlavně v létě, v zimě omezeně - ale podle hesla : "není špatné pičasí, pouze máš špatnou výbavu")
3. Očekávám, že by nové botičky měly vydržet aspoň NĚKOLIK sezón...

Otázka č. 1: CELOKŮŽE nebo CORDURA (neb jiná umělina)?

Otázka č. 2: GTX ANO nebo NE?

díky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mifr » pát bře 24, 2006 10:00

Tak asi tak:
1. Poti se mi nohy- ne fest ale dost
2. Boty pouzivam cca 50 dni v roce - na podobne aktivity
3. Vybral jsem si LaSportiva Tibet (kuze+GTX) a jsem spokojen, nicmene moje dalsi botky budou po zrale uvaze (podporene Rujirovymi prispevky ohledne membrany v obuvi :mrgreen: ) celokozene bez membrany - pravdepodobne Fitwell Saient...
Nejde o to, ze bych nebyl s membranou spokojen ci neveril v jeji funkci, ale kdybych ty Tibety nesehnal za vybornou cenu, koupil bych stejne boty bez membrany...

A trocha poezie - aneb kulturni vlozka :mrgreen:
KUZE JE KUZE
DOKUD MUZE, MUZE.
KDYZ UZ NEMUZE,
TAK VOSK POMUZE.
:smt006 :smt006 :smt006 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Je videt, ze se v praci nudim *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » pát bře 24, 2006 16:36

pavproch píše:Přátelé,
vracím se k tématu, neboť se otázka botiček stává akutní.
ODMYSLETE SE, PROSÍM, OD KONKRÉTNÍ ZNAČKY/TYPU (viz výše) - prosím o Vaše názory na následující otazníky:
1. potí se mi nohy, fest.
2. pohory používám cca 30 dní v roce (turistika, VHT, lezení v Tatrách/Alpách - hlavně v létě, v zimě omezeně - ale podle hesla : "není špatné pičasí, pouze máš špatnou výbavu")
3. Očekávám, že by nové botičky měly vydržet aspoň NĚKOLIK sezón...
Otázka č. 1: CELOKŮŽE nebo CORDURA (neb jiná umělina)?
Otázka č. 2: GTX ANO nebo NE?
díky...

Můj názor - zkusil bych Lowy, celokožené bez membrány - např. tyto.
Nohy se mě taky potěj, ale myslím že to boty nezachráněj, ale volil bych kloudný ponožky, nejlépe dvoje (i v létě).
Proti smradu, o tom sice nepíšeš, ale hodně lidem se osvědčili ponožky s antibakteriální úpravou.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pavproch » ned bře 26, 2006 7:50

Přátelé, díky za rady, které moje myšlenky posunuly zase kousek dál - asi bude něco na tom, že kůže je kůže.... jelikož už nejsem přesvědčen o kvalitách podrážky Wibram Vertige (viz začátek tohodle threadu - čili zmiňovaná Lowa a další jsou diskvalifikovány předem), tak moje myšlenky dnes oscilují mezi
Meindl Alpine Crack (má GTX): Obrázek
a Garmont Mountain Guide Karbo (nemá GTX):Obrázek.
(model 2005/6 , ne ten předchozí - modrý model)
Máte někdo nějaké zkušenosti?
Ješte nejsem rozhodnutej, musím si je zkusit/ošahat - neviděli jste je někdo někde na krámě?

PS: na hory pod 2000 metrů mám Asolo FSN95, tohleto mají být botky do Tater a výš, proto chci takhle robustní botu... Navíc mám věčně zmrzlé ruce a proto musí mít rychloupínací mačky, ať nemusím sundavat rukavice...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mifr » pon bře 27, 2006 6:58

Ale Vibram se fakt pise s "V" :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » pon bře 27, 2006 7:22

No tak sem se trefil těsně wedle.... :(( :wink: *
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » pon dub 17, 2006 20:32

Update 4:

Tak se ta podrážka na stejným místě odlepila i POTŘETÍ (od pátku, kdy sem si je přines po 2. reklamaci - opět nalepili novou podtážku - jsem v nich odchodil asi třicet kiláků cestou necestou po těch našich beskydských kopečkách v rámci testování a ..... je to tam znova!)

Takže mi zítra držte palečky, až je půjdu VRÁTIT a budu chtít zpátky svoje $$$.

Je to škoda, protože to opravdu jsou very gůt topánky, akorát ta podrážka Vibram Vertige (všimněte si toho V... :wink: )

Mno, jenom doufám, že ty Garmonty (Mountain Guide Karbo), co sem si vyhlíd místo nich mě taky něčím (negativně) nepřekvapí.... :?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » pon dub 17, 2006 20:41

pavproch píše:Mno, jenom doufám, že ty Garmonty (Mountain Guide Karbo), co sem si vyhlíd místo nich mě taky něčím (negativně) nepřekvapí.... :?


Toz good luck! Aj ked prave Garmonty su pomerne zname prave problemami s podrazkou. Snad len na lahsich modeloch... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » čtv dub 20, 2006 7:31

Update 5 (doufám, že poslední):
- nechcu malovat růžový čerty na zeď , ale reklamace asi dopadla dobře.... (3x a dost!)
- zároveň sem si fčera z Olomouckýho Rpointu přivez nový botky - ty Garmonty - vypadaj i seděj na noze dobře - no, pravda se ale ukáže až po několika hodinách/dnech šlapání - zřejmě ten začátek - ostatně jako u každý nový tvrdý boty - bude trošku bolet.... :wink: neska odpo nebo nejpozději zítra je vemu do bahna a zbytků sněhu na těch našich kopečkách... *

Mám ale dotaz do pléna (zároveň si i odpovím):
nakrémovat před prvním použitím nebo až po rozšlápnutí?
(samozřejmě NikWax suede....) Ale kdy?
U všech svých předchozích bot jsem vždycky boty začal krémovat/impregnovat až po důkladném rozšlápnutí....
Vím, že se to tady už řešilo....


(... PS: zdravím normana-64.... :wink:
( http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=665 :
Norman-64: tady něco máš: http://outdoorforum.wz.cz/viewtopic.php?t=59
http://outdoorforum.wz.cz/viewtopic.php?t=96
---a chlape...nezakládej tu prosím další a další vlákna se stejným dotazem!!!
Jinak myslím že Nikwaxem nic nezkazíš...)
PPS: ty dva thready (#59 a#96) mi nějak nendou....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » pát dub 21, 2006 13:50

První postřeh z "rozcházení" bot:

zatímco Asola (budiž jim země lehká) se začaly vůči patám/nártům/prstům apod výčnělkům na nohách chovat kamarádsky až asi po pátým "rozšlapavácím" vejletě, ty Garmonty jsou k nohám o dost ohleduplnější (včera sem je měl poprvé na nohou - 2 hodiny nahoru/dolu kopcom v břečkovitým sněhu) - nemám ani jeden puchejř/otlak....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » pát dub 21, 2006 14:01

Proč sis vlastně nevybral ty Meindly. Pokukuju po nějaký Déčkový botě a zdají se mi jako moc fajný ... neměl jsem je teda ještě v ruce 8) .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » pát dub 21, 2006 19:26

Přípluv píše:Proč sis vlastně nevybral ty Meindly. Pokukuju po nějaký Déčkový botě a zdají se mi jako moc fajný ... neměl jsem je teda ještě v ruce 8) .


??? D-éčková bota??? Cotoje?

Těch důvodů je víc, asi největší váhu v mým rozhodování hrálo to, že zatímco Garmonty se prodávaj jako "housky na krámě" (tipuju řádově desítky párů ročně), tak ty Meindly se u nás (myslím Česko) neprodaly ještě ani jedny. V Tilaku mají pouze jeden předváděcí pár (shodou okolností moji velikost...). Taky hmotnost hrála svoji roli (mám od dochtorů zakázané tahat těžký krámy... :wink: ) a vzhledem k tomu, jakmoc se mi potí nohy, tak chybějící GTX není až tak na závadu... Takže asi tak... A taky sem ty G. dostal s výraznou slevou....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod zazvur » sob dub 22, 2006 17:41

Já mám sedmým rokem Meindly Island, odchozeno cca 150 dní každoročně a naprostá spokojenost. :D . Akorát podrážka na patě je už silně schozená a tak hledám někoho, kdo by je dokázal opravit. Další moje bota jedině Meind.
zazvur
zazvur
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 22, 2006 17:28

Příspěvekod pripluv » ned dub 23, 2006 5:33

pavproch píše:??? D-éčková bota??? Cotoje?


Kategorie D - Technická obuv pro nejnáročnější terén v extrémním vysokohoeském prostředí

Kategorie C - Obuv pro alipinismus a těžký trekking s možností používání rychloupínacích maček

Kategorie B/C - Pevná trekkingová obuv pro delší pobyt v těžkém terénu s možností občasného použití maček

Kategorie B - Trekkingová obuv pro chůzi ve středně těžkém terénu

Kategorie A/B - Lehká vycházková obuv pro pohyb v lehčím terénu a krátkodobý pohyb v těžkém terénu

Kategorie NB - Nízká trekkingová a vycházková obuv

Kategorie NA - Nízká sportovní obuv

Kategorie S - Obuv určená pro specifické použití

zdroj: Hudy
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod uplne jinej martin » ned dub 23, 2006 10:09

Přípluv píše:
pavproch píše:??? D-éčková bota??? Cotoje?


Kategorie D - Technická obuv pro nejnáročnější terén v extrémním vysokohoeském prostředí

Kategorie C - Obuv pro alipinismus a těžký trekking s možností používání rychloupínacích maček

Kategorie B/C - Pevná trekkingová obuv pro delší pobyt v těžkém terénu s možností občasného použití maček

Kategorie B - Trekkingová obuv pro chůzi ve středně těžkém terénu

Kategorie A/B - Lehká vycházková obuv pro pohyb v lehčím terénu a krátkodobý pohyb v těžkém terénu

Kategorie NB - Nízká trekkingová a vycházková obuv

Kategorie NA - Nízká sportovní obuv

Kategorie S - Obuv určená pro specifické použití

zdroj: Hudy

Nic proti, ale tohle jsem viděl jen u hudyho...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Bedrich » ned dub 23, 2006 10:38

Jo ja bych skoro rek ze to i odtamtad pochazi:)ale ono je to vicemene podle skutecnosti, tak proc to nepouzit :D
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pripluv » ned dub 23, 2006 12:27

A - lehká vycházková obuv - Chůze je ten nejzdravější způsob pohybu. Obuv této kategorie umožňuje přirozeně prožít pracovní den i chvíle volna. Kombinuje pohodlný svršek s kvalitní podrážkou. Je ideální pro běžné nošení a vycházky do přírody.
A/B - lehká turistická obuv - Ten, kdo udělá první krok, zůstává v pohybu. Turistika je stále oblíbenější způsob aktivního odpočinku. Obuv této kategorie Vás díky profilované podrážce a pevnému svršku bezpečně dovede až do horských oblastí. Je určena pro kratší túry v lehkém terénu a převážně měkčí hliněný povrch.
B - klasická trekkingová obuv - Základními rysy této kategorie jsou dlouhá životnost a uživatelský komfort. Jde o odolnou turistickou obuv. Při výrobě používáme tradiční i nejmodernější materiály. Je spolehlivým průvodcem na delší tratě, se kterým vždy dosáhnete svého cíle. Ideální obuv pro delší túry v náročnějším prostředí s převážně smíšeným povrchem.
B/C - speciální trekkingová obuv - Zde se ukazuje pokrok v trekkingové oblasti. Speciální trekkingová obuv s charakterem klasické turistické boty. Vyznačuje se robustním koženým svrškem, ochrannou gumovou obsázkou a zesílenou podrážkou. Dlouhé pochody, vysokohorské túry, viaferaty. To je to pravé použití pro tuto kategorii.
C - vysokohorská obuv - Skály, stěny, tvrdé cesty. Obuv této kategorie má jednoznačné přednosti: odolný kožený svršek s minimálním počtem švů, který v každé situaci zajišťuje potřebnou stabilitu; zpevněnou podrážku umožňující použití maček. Je to obuv k vysokohorskému použití, avšak nevhodná k lezení po předních hrotech.
D - horolezecká obuv - Ten, kdo se vydává do extrémů, potřebuje vysoce výkonné výrobky bez kompromisů. Obuv má v tomto ohledu prvořadý význam. Modely této kategorie zvládají extrémní situace díky perfektnímu provedení: pevný kožený svršek, pryžová ochrana špiček i pat, speciální izolační podšívka GORE-TEX® Duratherm. Používání rychloupínacích maček umožňuje stélka zpevněná uhlíkovými vlákny. Horolezecká obuv pro chůzi a lezení ve vysokohorském prostředí.

zdroj: Meindl
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Bedrich » ned dub 23, 2006 21:17

No vidis a je to jasny :D
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Boty

cron