Asolo Granite - odlepenej Wibram

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod Hoffmann » stř kvě 3, 2006 6:55

Zdravim !
tak jsem si precetl vasi debatu o botach a musim konstatovat si sami musite polozit otazku na co presne ty boty chcete!
Urcite nesouhlasim s nazorem ze celokozene boty po impregnaci si stale zachovavaji prodysnpost!Jelikoz se celokuze impregnuje nejlepe vcelim voskem membrana se tim zapatla a sice nepromokne ale prestane uplne dychat!Jeslzi potrebujete boty na VHT doporucuji spis neco prodysnejsiho nejlepe Gore-tex a uplne gore-tex XCR!
Z obuvi se kterou mam osobne i mi pratele velice dobrou szkusenost musim uznat ze to jsou boty ASOLO!
Verim ze po spatnych skusenostech s ni nejste spokojeni ale napadlo vas ze ten problem muze byt pouze u toho vaseho modelu nebo cele varky ze se pri vyrobe mohla nekde stat chyba?Me ani nikomu v mem okoli se nic podobneho nestalo a to musim rict ze asolo pouzivam celorocne!
Vam bych doporucil kouknout se na tyto botky jsou velice solidni a myslim si ze problem s vibramem se jiz nebude opakovat!!!!
http://www.gamisport.cz/xVP-asolo_peak
a kdyz potrebujete nejakou mene extremnejsi botku tak doporucuji neco ze serie Powermatic a ver ze jsem je uz letos testoval a doporucuji!!!!
Hoffmann
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2006 6:36

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2006 7:26

Hoffmann píše:Zdravim !
tak jsem si precetl vasi debatu o botach a musim konstatovat si sami musite polozit otazku na co presne ty boty chcete!
Urcite nesouhlasim s nazorem ze celokozene boty po impregnaci si stale zachovavaji prodysnpost!Jelikoz se celokuze impregnuje nejlepe vcelim voskem membrana se tim zapatla a sice nepromokne ale prestane uplne dychat!Jeslzi potrebujete boty na VHT doporucuji spis neco prodysnejsiho nejlepe Gore-tex a uplne gore-tex XCR!
Z obuvi se kterou mam osobne i mi pratele velice dobrou szkusenost musim uznat ze to jsou boty ASOLO!
Verim ze po spatnych skusenostech s ni nejste spokojeni ale napadlo vas ze ten problem muze byt pouze u toho vaseho modelu nebo cele varky ze se pri vyrobe mohla nekde stat chyba?Me ani nikomu v mem okoli se nic podobneho nestalo a to musim rict ze asolo pouzivam celorocne!
Vam bych doporucil kouknout se na tyto botky jsou velice solidni a myslim si ze problem s vibramem se jiz nebude opakovat!!!!
http://www.gamisport.cz/xVP-asolo_peak
a kdyz potrebujete nejakou mene extremnejsi botku tak doporucuji neco ze serie Powermatic a ver ze jsem je uz letos testoval a doporucuji!!!!


Tak mám pocit, že nám sem zavítal prodejce nebo přímo dovozce fy ASOLO.....

Děkujeme za (neplacenou) reklamu.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod pripluv » stř kvě 3, 2006 8:04

Hoffmann píše:...ale napadlo vas ze ten problem muze byt pouze u toho vaseho modelu nebo cele varky ze se pri vyrobe mohla nekde stat chyba?


Právě že to nás napadlo už tolikrát. Jenom tady na fóru jsem tento názor (zřejmě správný) našel asi půltucetkrát :wink: ...

Jinak prodyšnost bot s GTX a bez GTX je stejná, když to napatlám, si myslím (taky se to tu kdysi poměrně obsáhle probíralo). A že Gore-tex nevydrží navěky je jasný. Pak se nabízí otázka, mám investovat o x peněz víc za něco, co mi odejde za dva roky a bude to mít potom defacto stejnou funkci jako bota bez Goráče? Ach ta filosofie...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2006 8:33

Přípluv píše: Jinak prodyšnost bot s GTX a bez GTX je stejná, když to napatlám


Právě proto mi neva, že ty Garmonty GTX nemaj.... stejně je musím patlat voskem....

PS: rozcházení (5 výletů) dopadlo dobře - botky už si přesně sedly... dokonce se i vytáhly nerovnoměrně (artrotický kotník na pravé haxně má o 3 cm větší obvod - a na parvé botce je to vidět...

PPS: jediné drobné mínus - narozdíl od Asolo se na těchdle Garmontech tvoří pod prvníma dvěma smyčkama tkaniček (od špičky boty - tj na kořenu jazyka) právě od toho ohybu, co tvoří jazyk (bezešvový) malá prohlubeň ve kterém se drží troška sněhové břečky.... takže by to mohlo (teoreticky) mít tendenci v tomdle místě prosakovat....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod Hoffmann » stř kvě 3, 2006 8:41

Tak mám pocit, že nám sem zavítal prodejce nebo přímo dovozce fy ASOLO.....

Děkujeme za (neplacenou) reklamu.... :wink:[/quote]

Nejsem ani prodejce ani dovozce jen jsem zaujaty na znacku asolo a proto jsem to napsal a zadna reklama se tam neobjevila bylo to pouze doporuceni a at si to kazdy prebere jak chce!Peaky jsem si poridil loni a nemam s nema zadny problem!
Hoffmann
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2006 6:36

Příspěvekod mifr » stř kvě 3, 2006 9:14

Jasny, clovek muze byt priznivcem jedne znacky a nemusi hned vlastnit danou firmu, ze? :wink:
Ja treba rad propaguju Jitex,Condora a dalsi... Znam tu jednoho, ktery neda dopustit na Corazon :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2006 9:23

Hoffmann píše:
pavproch píše:Tak mám pocit, že nám sem zavítal prodejce nebo přímo dovozce fy ASOLO.....
Děkujeme za (neplacenou) reklamu.... :wink:


Nejsem ani prodejce ani dovozce jen jsem zaujaty na znacku asolo a proto jsem to napsal a zadna reklama se tam neobjevila bylo to pouze doporuceni a at si to kazdy prebere jak chce!Peaky jsem si poridil loni a nemam s nema zadny problem!


Tak to sorry za podezření....

2 mifr: (ref Corazon) kdo to je? takovýho neznám.... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod pripluv » stř kvě 3, 2006 9:53

pavproch píše:2 mifr: (ref Corazon) kdo to je? takovýho neznám.... :((


Taky mi to nic neříká :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odpoved na dotaznik!

Příspěvekod šíp » stř kvě 3, 2006 9:53

pavproch píše:
Hoffmann píše:
pavproch píše:Tak mám pocit, že nám sem zavítal prodejce nebo přímo dovozce fy ASOLO.....
Děkujeme za (neplacenou) reklamu.... :wink:


Nejsem ani prodejce ani dovozce jen jsem zaujaty na znacku asolo a proto jsem to napsal a zadna reklama se tam neobjevila bylo to pouze doporuceni a at si to kazdy prebere jak chce!Peaky jsem si poridil loni a nemam s nema zadny problem!


Tak to sorry za podezření....

2 mifr: (ref Corazon) kdo to je? takovýho neznám.... :((


:lol: :lol: :lol: Fakt ne? děláš si prdel? :lol: :lol: přeci Přípluv :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » stř kvě 3, 2006 9:57

Tak to byla šíp. gdo zbaštil)a) návnadu i s navijákem..... * :wink: *
Naposledy upravil pavproch dne stř kvě 3, 2006 9:59, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Hoffmann » stř kvě 3, 2006 9:59

Tak Sorry jeste se tady moc nevyznam!
Naposledy upravil Hoffmann dne stř kvě 3, 2006 10:19, celkově upraveno 1
Hoffmann
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2006 6:36

Příspěvekod šíp » stř kvě 3, 2006 10:00

řešit bundu ve vlákně o botách :lol: :shock: :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř kvě 3, 2006 11:10

Jsou tu i tací co řeší vše napříč vlákny všemi :mrgreen: , že Šípo?

To máš za to, že si mě práskla s Corazonem. Ale už by to asi chtělo přesunout se do nejplnějšího vlákna :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sedlo » úte kvě 16, 2006 14:27

Kdybych si ted kupoval boty,pořídil bych si celokožené ale bez goráče.Goráč tam je stejně naprd,po roce intenzivního používání přestane fungovat a navíc voskování prakticky snižuje podstatně jeho funkci.Když zase nevoskuješ,nasáknou ti vodou zvrchu.
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Reakce distributora Asolo

Příspěvekod Asolo » čtv kvě 18, 2006 9:48

Zdravim vsechny,
abychom dosahli vyvazenosti diskuze, tak bych sem rad pripojil i nazor distributora firmy Asolo, jimz je spolecnost SPORT prima.
Pokud se nemylim, tak cela reklamace byla zalozena na tom, ze podesev u boty Asolo Granite GV se neodlepila, ale dle vyjadreni zakaznika se v predni casti propadala. Po posouzeni tohoto problemu - v predni casti boty se na jednom miste vzorek pri extremnim stlaceni asi o 1 mm "propadl", coz nijak neovlivnovalo spravnou funkci boty a uvnitr boty nebylo naprosto nic citit - jsme se rozhodli ze ji v ramci dobrych vztahu s nasim prodejcem nazamitneme, ale posleme na opravu primo vyrobci do Italie. Tam byla podesev na obou botach odborne vymenena a zaslana zpet. Nasledne zakaznik po nekolika mesicich botu opet vratil se stejnou zavadou. Nasledovalo opetne zaslani do Italie a na nasi prosbu tam znovu vymenily podesev. Po treti reklamaci jsme dobropisovali penize. I kdyz si zde myslime, ze reklamace byla neopravnena, tak v ramci zakaznickeho servisu jsme udelali vse co bylo v nasich silach, aby nas zakaznik byl spokojen. Nestalo se tak, nevadi, ale co je zarazejici, to jsou zde uvadene mylne informace o "odlepene podesvi". Pod timto pojmem si clovek muze predstavit ledasco, jen ne to, co bylo pravou pricinou reklamace teto boty. Na zaver bych jeste rad podotkl, ze tento konkretni par bot asolo Granite si od nas nakonec se slevou zakoupil primo prodejce PEMI Outdoor, kde byly tyto zakoupeny.

Za spolecnost SPORT prima

Michal Babec
Asolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:06

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 18, 2006 10:05

Nic si z toho nedělej(te). Polovina diskutujících stejně pořádně neví, co je to podešev. Já si myslím (a byl jsem utvrzen tímto mailem), že jsem to chápal poměrně dobře, třeba jsem nebyl jedinej :wink: :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 18, 2006 11:31

No ja osobne som vzdy rad, ked sa na fore ukaze aj niektory z dovozcov, predajcov a inych ludi z fachu, ale myslim, ze pavproch na zaciatku opisal svoj problem dost jasne:
pavproch píše:po třech měsících intenzivního provozu (Tatry, Blanc atak) mi na obou botách Wibram udělal bublinu pod chodidlem.


Neskor to uz sice bolo oznacovane len ako odlepena podesev, ale kto si to vlakno precital od zaciatku, ten asi vedel, co mal na mysli. To ci bola bublina milimetrova alebo nie uz viete len vy, co ste tie boty videli a myslim, ze ma to ani nezaujima. Hlavne ze reklamacia prebehla v pohode. Len tak dalej!
:wink: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » čtv kvě 18, 2006 11:46

musim souhlasit s rujirem - pavproch to opravdu na zacatku popsal presne - jen potom ustoupil od formualce "bublina pod chodidlem" a zacal pouzivat "odlepena podrazka" resp. "odlepeny vibram" - duvodem tehto rozdilnych fromulaci bude pravdepodobne vysoky duraz na stilistickou hodnotu psanehp textu :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod brhel » čtv kvě 18, 2006 13:02

Takže potrženo sečteno, Asolo jsou docela kvalitní boty a když se objeví závada, tak je reklamace bezproblémová. Já Asolo mám taky (TPS 575 ???) a docela spokojenej, jen se ty boty mohly mnohem víc vytvarovat na moji nohu.... (někdy mam puchýře:-( )

A co mě zaráží je, že boty posílali výrobci do Itálie, ale já mám na botě napsáno MADE IN ROMANIA :?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 18, 2006 13:09

brhel píše:A co mě zaráží je, že boty posílali výrobci do Itálie, ale já mám na botě napsáno MADE IN ROMANIA :?


No podla mna sa reklamacie vzdy posielaju do ustredia nie do nejakej fabriky v Hornej Dolnej, kde ich prave siju. Mozno ich z Talianska poslu do toho Rumunska, alebo ich spravia tam, ale vies si predstavit, ze by predajca mal urcit napr. u Adidasov, kde bol prave ten konkretny model usity? :mrgreen: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Předchozí

Zpět na Boty

cron