jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod budo » stř pro 17, 2014 11:07

http://www.tarrago.com/fam/EN/tarrago-p ... -tech/322/

Půjdu do toho Tarraga, když s ním mám dobrou zkušenost. Pořídím pro začátek zřejmě ten OIL.

http://www.tarrago.com/img/PDF/TGS06.pdf
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod budo » sob pro 20, 2014 0:11

taxem dneska koupil 400ml OIL a 400ml neOIL variantu v havlíčkobrodské prodejně Roadoutdoor Centrum.

Asi půlku OIL varianty jsem nastříkal, ráno to stříknu ještě jednou. Věřím, že to bude dobré ošetření. a už se těším, jak je zítra obuju.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Tecumseh » sob pro 20, 2014 9:20

Hmm, ten som mal nie je zlý,ale toto http://www.toko.ch/en/products/care-lin ... proof-care používam teraz, sa mi javí lepšie...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Příspěvekod berczo » čtv led 15, 2015 9:00

Ahojte. Mohli by jste mi doporučit nějaký přípravek pro impregnaci bot http://www.keenfootwear.cz/boty-keen-gy ... 31530.html ? Psal jsem prodejci, ale zatím bez odpovědi. Díky za tipy a rady.
berczo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 5:54

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 9:13

Dej si trochu namahy a precti si alespon par stranek nazad v tomto vlakne a udelas si predstavu sam (nebo taky ne :-) ).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod berczo » čtv led 15, 2015 9:16

No tu námahu jsem si právě dal a o keenech ani zmínka. Asi si budu muset najít čas na všech 124 pages :-).
Ale teď jsem nasel nějaký levný carbonovy sprej http://www.sportisimo.cz/collonil/carbon-pro/89081/ s tím mate někdo zkusenost?
berczo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 5:54

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 11:15

Promin, ale asi jsi nepochopil princip impregnace - ta nikdy neni na konkretni botu, ale na typ. Celokozena bez membrany, celokozena s membranou, smisena s membranou, celotextil (nebo plast) s membranou, celotextil nebo smisena bez membrany (toto je tezko impregnovatelne neco).
Tvoje Keeny podle popisu jsou smisene s membranou, takze podle toho musis hledat. A na to jsou vhodne vsechny spreje. Nekomu se osvedci jeden typ, jinemu jiny, to zavisi i od zpusobu pouzivani. Ale urcite neceej odpoved o nikoho, ze na tyto boty je nejlepsi tato impregnace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod berczo » čtv led 15, 2015 11:32

Ahoj. Princip chápu naprosto dobře. Hledal jsem zmínku o jakýchkoliv keenech, ale nenašel. Zapomněl jsem taky napsat typ mych keenu, coz jsou Gypsum médium, které jsou z nubuku a textilu postavene na technologii a keen.dry. Každopádně díky za info. Testnu ten carbonovy a dam vedet.
berczo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 5:54

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mik15 » úte led 20, 2015 22:27

Dobry den,vlastnim obuv asolo powermatic 100 a chtel bych se zeptat jestli je vhodny sprej toko shoe proof a care k impregnaci a osetreni teto obuvi popripade jake s nim mate zkusenosti. Diky za odpovedi
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř led 21, 2015 10:02

Zkus si najit v tomto vlakne zkusenosti s tim TOKO sprejem, je jich par, napr. par prispevku pred Tebou od Tecumseha :-). A ano, na Asolo PM100 tento sprej vhodny bude, rozhodne na ne prozatim nepouzij vosk, znicil by jsi je - ta kuze je hodne vodeodolna uz od vyroby a ve spojeni se sprejem toho vydrzi opravdu dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod mik15 » stř led 21, 2015 11:23

Jj diky za odpoved,vosk taky rozhodne zatim nechci. A od te vyroby si nenyslim ze je moc vodeodolna,chvilku je mam a celkem dost saje vodu,osetroval jsem je zatim nejakym noname sprejem na obuv s membranou
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř led 21, 2015 15:35

V tom pripade Tve boty pravdepodobne dlouho staly nekde ve sklade nebo obchode a ponekud se kuze vysusila. Normalne Perwanger kuze je opravdu dobre osetrena. Sezen bud zvlast kondicioner (shani se tezko) nebo ten sprej TOKO by jej mel obsahovat taky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod mik15 » stř led 21, 2015 15:46

Myslim si ze jsem je hodne osoupal v lese v mokrem snehu
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Atronach » čtv led 22, 2015 19:56

Zdravím,
potřebuji impregnaci s kondicionérem na hladkou useň. Zaujal mě Tarrago HIGHTECH Nano Cream: http://tarrago.firmavigo.cz/?e=vyrobky/hightech/nano-cream,
ale je tam napsáno:
Z celkového obsahu vosků je 31% originální včelí vosk, který kůži zjemňuje a vyživuje.
...a tady se tvrdí, že vosk nevyživuje. Jak to tedy je s tímto krémem?
Pak by mě zajímalo u výše vzpomínaných Tarrago Trekking Mink Oil a Siga ACTIVE OUTDOOR Leather Balsam, zda-li jsou vhodné pro GTX materiály, jestli nezabraňují prodyšnosti a jak jsou prodyšné v porovnání se Sno-Sealem?
Naposledy upravil Atronach dne čtv led 22, 2015 20:14, celkově upraveno 1
Atronach
 

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » čtv led 22, 2015 20:03

jediný (worldwide) kdo zatvrzele vykřikuje, že vosk NEvyživuje je mike.... ufo... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv led 22, 2015 20:06

Nas nazor jsi evidentne cetl, tak co chces slyset? ;-)

V popisu jsem ti vyznacil buzzwords resp. marketoidni zmrdispeak. Rozhodni se sam, jestli neco takoveho chces koupit a podporovat.
HIGHTECH Nano Cream 125 ml

Vysoce výživný, vodu a nečistoty odpuzující krém nové generace s přídavkem vosku, založený na revoluční NANOTECHNOLOGII s vodoodpudivým účinkem. Z celkového obsahu vosků je 31% originální včelí vosk, který kůži zjemňuje a vyživuje.

Vosk kuzi nezjemnuje, prave naopak, a nevyzivuje, at uz si pod tim predstavis cokoliv. Akorat ji ucpe, takze se do ni nedostane voda. Ale ani kondicioner, takze casem popraska. Viz fotky ruzne v tomhle vlakne.

A posledni na svete, kdy tvrdi, ze vosk kuzi vyzivuje, je pp :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » čtv led 22, 2015 20:13

já nic netvrdím, to tvrdíš ty, že já tvrdím, já akoráth tvrdim, že netvrdim.... :mrgreen:

esli vyživuje nebo nevyživuje je mi šumafuk, imho ale jednoznačně kůži (na pohorkách provozovaných hodně až převážně v mokrém prostředí) prospívá víc než všechny ty rádoby impregnační sračky... za cenu snížení prodyšnosti...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Atronach » čtv led 22, 2015 20:16

No já zas nechodím v kdovíjakém mokru nebo sněhu, takže gumáky neocením.
Naposledy upravil Atronach dne čtv led 22, 2015 20:21, celkově upraveno 1
Atronach
 

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » čtv led 22, 2015 20:20

protože moje výlety po beskydoch a ta3 sa odehrávají all-weather and all-year-round, moje volba pro CELOKOŽENÉ pohory je jasná...

ale přiznávám, že u kombinovaných (kus kožka,kus tekstil) sem v poslední době přešel na Toko Shoe Proof and Care....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv led 22, 2015 20:36

Ha! Priznal se :twisted: Uz nepatla vosk na latku :D

Atronach píše:No já zas nechodím v kdovíjakém mokru nebo sněhu, takže gumáky neocením.

To asi vetsina lidi. Muzes to brat tak, ze bud osetris nejhorsi pripad (ppodminky ;-)) a budes mit gumaky nebo se zaridis podle bezneho pouzivani, gumaky mit nebudes, ale v nejhorsich ppodminkach ti holt kuze nasakne vodou. Pres membranu neprotece, ale boty budou tezke a studene a pot bude kondenzovat uvnitr. Takze bezna volba je, jestli se budes v botach citit mizerne parkrat do roka nebo blbe porad ;-)

A tou vyzivou... to je blbe slovo, pod kterym si muzes predstavit cokoliv a marketoidi toho zneuzivaji. Normalne se tim ale mysli neco, co do kuze nasakne a umozni vlaknum po sobe klouzat, cimz se kuze stane pruznejsi a ohebnejsi. Funguje tak treba lanolin, ale i jine veci a obecne se k tomuto ucelu pouzivaji kondicionery. Vosk funguje prave opacne a kuzi pomuze jen proti stavu, kdy neni osetrena vubec. Zvysi jeji zivotnost, protoze se k ni nedostane voda, ale to je tak asi vsechno. Krome vody se tam nedostane ani nic jineho a proto kuze casem popraska. Urcite pozdeji, nez kdybys ji neosetroval vubec, ale popraska. Takze rozumna volba pro normalni pouziti je kombinace kondicioneru a impregnace, ale neptej se mne, ktera konkretni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pát led 23, 2015 11:20

Ano, vyziva to voskem opravdu neni. Ze to tak jistou dobu vypada je kvuli tomu:
mike píše: Akorat ji ucpe, takze se do ni nedostane voda
jen ja bych spise rekl, ze se voda/prirozena vlhkost (a ani vyzivovaci latky), ktere v ni JSOU nedostane ani z ni, tj. zustane nejakou dobu v lepsi kondici, jako kdyby se vsetko "ztracelo". Jenze problemem je, ze to neni perpetum mobile a casem se jak ta vlhkost tak i ty vyzivovaci latky budou fuc, resp. ztrati svoje vyzivovaci schopnost. A tehdy vosk konzervuje kuzi v cim dal tim sussim stavu. No a na to reaguje bota jednoduse - v namahanem miste praskne.
@Atronach: norkovy olej ("Mink Oil") docela dobre funguje jako kondicioner, stejne jako lanolin a vetsina "Lether Balsamu" neco podobneho obsahuje - ale na GTX moc vhodne asi nejsou, nedoporucuji se. Neptej se mne proc, kdyz pry ciste kozenou boty osetri i se zachovanim prodysnosti (alespon to tvrdi nekteri prodejci) :roll: . Kup si sprej na GTX boty s obsahem kondicioneru, napr. Grangers. Novy "model" jako impregnace nic moc, ale kondicioneru tam je dost. Nebo primo Asolo vyrabi (-el???) pouze kondicioner, jeste se to obcas da sehnat v nekterych obchodech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát led 23, 2015 17:10

Myslim ze konzervuje je asi nejlepsi slovo pro to, co vosk s kuzi doopravdy dela :) A jak spravne pises, neni to dokonale. Podobne jako veci v mrazaku; taky nevydrzi vecne a i pri -18 z nich postupne vysublimuje voda a casem se i zkazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » úte led 27, 2015 19:09

mike píše:To asi vetsina lidi. Muzes to brat tak, ze bud osetris nejhorsi pripad (ppodminky ;-)) a budes mit gumaky nebo se zaridis podle bezneho pouzivani, gumaky mit nebudes, ale v nejhorsich ppodminkach ti holt kuze nasakne vodou. Pres membranu neprotece, ale boty budou tezke a studene a pot bude kondenzovat uvnitr. Takze bezna volba je, jestli se budes v botach citit mizerne parkrat do roka nebo blbe porad ;-)

A tou vyzivou... to je blbe slovo, pod kterym si muzes predstavit cokoliv a marketoidi toho zneuzivaji. Normalne se tim ale mysli neco, co do kuze nasakne a umozni vlaknum po sobe klouzat, cimz se kuze stane pruznejsi a ohebnejsi. Funguje tak treba lanolin, ale i jine veci a obecne se k tomuto ucelu pouzivaji kondicionery. Vosk funguje prave opacne a kuzi pomuze jen proti stavu, kdy neni osetrena vubec. Zvysi jeji zivotnost, protoze se k ni nedostane voda, ale to je tak asi vsechno. Krome vody se tam nedostane ani nic jineho a proto kuze casem popraska. Urcite pozdeji, nez kdybys ji neosetroval vubec, ale popraska. Takze rozumna volba pro normalni pouziti je kombinace kondicioneru a impregnace, ale neptej se mne, ktera konkretni...


Ámen =D>
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod RobertKubizna » sob úno 7, 2015 21:38

Ahoj,mám Asolo Fandango. Botky výborné. Hneď po kúpe som ich zobral do Slovenského raja a behal v nich 2 dni po korytách potokov a dva dni v daždi. Držali výborne. Po tom všetkom som ich doma vyčistil a pred roadtripom do Alp namazal HS12 od Scarpy. Toto mazanie som použil myslím ešte raz,kedy som už impregnáciu minul(mal som ju už 3roky). Musel som ísť teraz na 4 mesiace do španielska a musel zobrať pohorky..pred odchodom som ich jemne namazal čím sme mali doma :Collonil-tuk na hladkou useň. Tak a teraz otázky: nezabil som tým moje botičky? chcel by som tu kúpiť Grangers alebo niečo také,ale neviem,či to tu v tej diere dostať. Keď už pohorky boli mazané,aj tak mám kupovať nejaký ten kondicionér? + sprej? Ako často ich mám mazať? koľko veľa,aby som si ich nezničil? bol by som rád,keby mi vydržali roky roky a preto sa pýtam také možno banálne otázky. Je to nubuk s goráčom ak by niekto nevedel.
Ďakujem
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon úno 9, 2015 15:56

Pokud si ty boty uz jednou namazal voskem, nema smysl tam davat kondicioner - nedostane se pres voskem ucpane pory. Ale to same plati i pro sprejove impregnace. Jak se rika - jednou vosk, navyzdy vosk. A tim tukem si to urcite jeste vylepsil.
Ale nezoufej, boty si "nezabil", jen si je budes muset osetrovat tak, jak doted.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod RobertKubizna » pon úno 9, 2015 18:16

tak jak doteď-myslíš tým Baťa voskom/tukom? :-/ lebo Scarpa HS12 nie je vosk,ale silikon myslím. a ten tu nezoženiem. ja som tu v španielsku zohnal momentálne len nikwax,nič iné tu neni v outdoor shope. tak som kúpil WATHERPROOFING WAX FOR LEATHER a FABRIC & LEATHER PROOF(ale tento asi vrátim). alebo mám vrátiť oba? niečo tu ale mať musím. o 2 týždne mi začínajú horské kurzy a bude tam sňah všade. ten wax nie je náhodou vosk? :D lebo na cz stránke predajcu sa píše "krém".
Naposledy upravil mike dne úte úno 10, 2015 15:58, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte úno 10, 2015 8:25

No, silikon taky neni moc lepsi jako vosk, taky zanasi pory... A Wax asi bude vosk (i kdyz mike psal, ze to neni uplne pravidlo, myslim, ze v pripade mazani na boty to asi tak bude).

Pokud tam toho moc nesezenes, tak zkus sehnat nejaky normalni sprej, pokazit to tim nepokazis, jen se to rychleji osoupe, bude to jen na povrchu. A napr. Tarrago (myslim, ze je to spanelsky vyrobce, mohl bys to tam nekde sehnat) ma i silikonovy sprej - ale tim nastrikej jenom jednu vrstvu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod RobertKubizna » úte úno 10, 2015 11:40

no tu v Oviede je len 1 outdoor sport a to má vyše 200tis obyvateľov a samé hory okolo. a tam je bohužial len ten nikwax. takže mám len možnosť nikwaxu..keď si teda mám niečo rozumné vybrať,tak ak som to správne pochopil,môžem tie dve prípravky vrátiť a kúpim len jeden impregnačný sprej a nejako mi to vydrží. a potom zase v Krně si kúpim niečo normálne. snáď sa nepýtam hovadiny jak retard. no ďakujem veľmi za pomoc :)
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte úno 10, 2015 15:13

Podivej, z toho, co jsi doted napsal, vubec neni jasne, co jsou ty pripravky zac, takze se ani neda urcit, jestli jsou pouzitelne nebo ne. Stejne tak se tezko odhaduje, jak Tve predesle osetreni ovlivnilo kuzi bot. Takze nejake fundovane navrhy osetreni tady necekej.
Kazdopadne, pokud zkusis sprej, tak po aplikaci uvidis, jestli vubec na kuzi drzi, resp. se vsakuje. Pokud ano, tak je to +-OK, nejakou praci udela. Pokud ne, nema dale smysl zkouset jiny sprej a obavam se, ze budes muset pouzit ten Nikwax. Na druhe strane, ten TI ve snehu pomuze asi nejvic - jen mudes mit mnohem moin prodysne boty a bude Ti v nich chladneji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2015 19:33

Před delší dobou jsem sliboval pár kousků nového kondicionéru s impregnací, bez včelího vosku a pryskyřice.
Nezapomněl jsem.
Prototyp je hotový a testuji ho. Výsledek je zatím takový, že to chce přidat impregnaci. Jinak jako kondicionér skvělý =D>
Až budu spokojen, dám sem pár kousků na otestování, ale chci poprosit o trpělivost :prayer: :wink:

Jinak jsem měl dlouhou diskusí s člověkem, který mě hodně poradil v rámci péče o kůži. Má na to školy (nějaké doktoráty) a mnohaletou praxi.
Doporučuje kondicionér aplikovat na kůži pod teplotou do 30 °C (doslova říkal „na 10 min. do trouby při teplotě 30 °C“). Podobně, jako se aplikuje včelí vosk.
Důvod je stejný jako při impregnaci. Kondicionér pronikne hlouběji do kůže (póry se otevřou, lépe přijímají nové látky a samotný kondicionér lépe vniká do kůže – je tekutější) a hlavně tam, odkud jsou důležité látky vytlačeny pohybem kůže a vyplaveny vodou. Považuje za velmi nutné doplňovat mazivo (kondicionér) kůži. Vosky jednoznačně posílá do ....tam, kde končí záda :wink:
Tak jsem to zkusil a měl pravdu. Kůži jsem nahřál a na 3x nanesl kondicionér s impregnací. Krásně to vsakovalo. Kůže je měkčí a hlavně dlouho odolávala mokrému sněhu a vodě. Mnohem déle, než, když jsem aplikoval nastudeno jako kdysi.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Boty