jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod banan » čtv úno 5, 2009 13:53

zkrácena zbytečná citace, navíc s obrázkem. Prostuduj si pravidla. -ZB-
Noemi píše:....tak nevím....možná bych se příště poohlídla přeci jen po nějaké membráně.

A CO TAK NIECO Z TOHO??? http://www.meindlboty.cz/stranky.php?kategorie=13
Uživatelský avatar
banan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv úno 5, 2009 12:30

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vilda » stř bře 11, 2009 16:29

hoj!
jsem zastánce celokožených botek bez membrány a po těch letech hledání používám jedině SNO SEAL. dóza 237 ml za cca 200-250 Kč, mají v každém slušném obchodě.
troubu rozehřát na 60, boty (čisté a bez tkaniček) nahřát 10 min. na keramické, nebo jiné misce na sporáku rozehřeji SNO SEAL (2 pol.lžíce by měly stačit na 1 pár bot, pozvolna, NEUVAŘIT!!), štětcem nanáším dokud kůže saje. botu do trouby, druhou ven a to samé znovu. až se na první botě vpije vše, nebo téměř vše do kůže opakuji ještě jednou. v troubě nechám cca 20 minut, potom vypnu. boty vyndám z vystydlé trouby druhý den, jemnějším kartáčem dobře rozleštím povrch boty. používám max.5x ročně. dóza vydrží téměř dva roky.
nevýhody:zdlouhavé a pracnější než spray, v očkách na tkaničky zústane nějaký vosk, kůže ztmavne, finálně vždy lesklý povrch, není jednoduché po několik dalších hodin umýt ruce 8)
výhody: nejkvalitnější ošetření kůže, nejlevnější impregnace, spolehlivost, potěšení z dobře odvedené práce vlastníma rukama :lol:, díky tomu, že se botkám věnuji detailně, znám jejich stav perfektně!
- 9 hodin a 20 km V KUSE po kotníky v močálu a brodění potoků, lehce vlhký vnitřek (asi spíš pot)
- při teplotách pod nulou, víkend ve sněhu bez problému.
ať nám to letos dobře šlape!! ahoj Vilda
vilda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 11, 2009 15:58

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Gurs » čtv bře 12, 2009 19:09

Diky za info o sno sealu - dneska jsem to napatlal na nove Asolo Power Matic 100. Zprvu jsem se trochu bal, ale jak jsem se do toho zazral, tak jsem se s tim prestal crcat a vysledek stoji za to: Sezraly toho pulku pixly, a po vylesteni vypadaji o poznani lip (ne ze by na tom tak zalezelo) a hlavne - jestli timhle neco protece skrz, tak jsem asi papez. Jsem zvedavy na prodysnost smerem ven, ale kvalitni ponozky to jisti. Zitra je vyrazim testovat na par dni do terenu, tak jsem zvedavy.
Gurs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 7, 2009 1:04

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod hombreee » čtv bře 12, 2009 23:51

Obrázek
Uživatelský avatar
hombreee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv čer 19, 2008 8:45

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod poldík » pát bře 13, 2009 9:07

to je zas jednou test co psali ňoumové. sno seal až někdy na koncy sport wax tam vůbec není a v to m jejich hodnocení jakci zapoměly že vosky se používajk taky a hlavně proto že kůži vyživují. ](*,) :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod amigo » pát bře 13, 2009 9:25

To je opravdu zvláštní test... Ani zmínka o tom jak, kde a jak dlouho kterou obuv testovali..
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod poldík » pát bře 13, 2009 10:34

to víš banda blondýn si tím namazala lodičky a to byl celej test :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Robur » pát bře 13, 2009 14:32

@ hombree: odkud to máš? nedají se k tomu sehnat nějaké údaje jakým způsobem to testovali? Bez nich ty výsledky trochu ztrácejí vypovídací hodnotu.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod hombreee » pát bře 13, 2009 15:58

"Všechny prošly zkouškami v akreditované Zkušebně kožedělných a textilních materiálů a výrobků AZL v Otrokovicích."

Potrebnejsie o sposobe testovania tam ale nic nepisu. Clanok k testu je tu.
Uživatelský avatar
hombreee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv čer 19, 2008 8:45

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » úte bře 24, 2009 11:49

Zajímavé čtení o údržbě kůže. Možná by se to dalo použít i dnes na kožené boty :(( Konkrétně - Mazání kožených řemenů
http://mve.energetika.cz/prevody/remeny ... kozene.htm
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod lara » čtv bře 26, 2009 8:42

Já se chci zeptat:
Stačí boty jenom navoskovat a nebo to musím "pojistit" i sprejem?
Když jsem si kupovala Garmonty, tak mi v jednom obchodě řekli, že stačí jen nasprejovat, v druhém jsem si radši koupila sno seal a tam mi řekli, že je mám nejprve navoskovat a pak přestříkat.Tož tak nevím...
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod amigo » čtv bře 26, 2009 9:12

mno, když se prokoušeš tímto vláknem, tak odpověď zcela jistě najdeš :wink:

(imho stačí sno seal. pokud ho ještě přestříkáš ta ochrana bude jistě kvalitnější, ale z boty budeš mít holinky)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod lara » čtv bře 26, 2009 10:23

Díky amigo!!!
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » čtv bře 26, 2009 16:57

Meindl Sil Proof-silikonová impregnace.
Používám na Meindl Super Perfekt, na které tato impregnace je primárně určena. Při pokojové teplotě vypadá jako matný,zažloutlý bílek v kterém plave chuchvalec něčeho jako vosk. Impregnace není tolik mastná jako třeba Sno seal, nebo Nikwax vosk. Při mazání se špatně a pomalu vpíjí do bot (možná to bude tou kůži na botech), používám fén. Každopádně boty zatím nepustily ani kapku a kupodivu i ponožky jsou v suchu po celodenním nošení (nosím dvoje, jedny tenké +jedny hrubé).
Vzhled (jen trochu ztmavly,ale jen trochu), tvrdost kůže se nijak nezměnila použitím Sil Proof. Kůže není mastná, lepivá jako po namazání voskem, ale suchá. Případné škrábance se namazáním nezahladí.
Nevýhoda je cena. Jedna impregnace bot vyjde asi na 100 Kč (plechovka stojí necelých 300 a z té namažu boty skoro na 3x).
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » čtv dub 2, 2009 10:14

Zajímavý názor na impregnaci kožených bot. Předpokládám, že tady nebude někdo kdo si to nechá poslat nebo kdo to už má, ale berte to jako zajímavost, informaci.
http://www.limmerbootgrease.com/product_use.html
Pokud jsem špatně pochopil, opravte mě.
Nedoporučuje se nahřívaní bot (trouba, fén), nedoporučuje se vosk :(( Vzhledem k tomu, že toto píšou lidi co už několik generací šijou jedny z nejlepších bot na světě, tak bych jejich názory nepodceňoval.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod lara » čtv dub 2, 2009 12:46

hmm... :(( vzhledem k tomu, že tady skoro všichni boty nahříváme, voskujeme a jsme spokojení, tak nevím, nevím... :roll:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » čtv dub 2, 2009 14:56

No vzhledem k tomu že oni nevoskují jako my už několik generací a taky jim to funguje, tak na tom něco bude :(( I když někde se psalo, že v tom jejich tuku asi nějaká impregnace bude, protože tuk jako takový, pokud si dobře pamatuji, k impregnaci moc nepřispívá, spíše naopak, proto používáme ten vosk.
Každopádně by byla diskuse na toto téma jen vítána a vyjádření odborníka na kůže a jejich údržbu by byla určitě jen přínosem. Snad by tu mohl někdo takový být :((
Já to sem jen přitáhnul, protože mě to zaujalo jako další možná cesta k společnému cíli :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2009 18:31

vici píše:Předpokládám, že tady nebude někdo kdo si to nechá poslat nebo kdo to už má, ale berte to jako zajímavost, informaci.

Ono by to s tim poslanim asi nebylo tak jednoduche. Rekl bych, ze jako spousta dalsich US firem jeste nezaregistrovali existenci sveta mimo USA. Telefon maji bez 1- na zacatku, shipping $5 bez rozliseni statu. Platba pres PayPal mi sice nabizi vybrat stat, ale to je tam standardni a neverim, ze by to dopadlo, $5 nepokryje naklady.

Je to zajimave, ale na muj vkus se to musi pouzivat prilis casto. I kdyz, pokud se mysli 2 - 3 tydny kazdodenniho pouzivani, tak to zas tak hrozne neni. Kdyby to nekdo vyzkousel, zajimal by mne vysledek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » sob dub 4, 2009 10:30

Ono je pravda že jsem nezjišťoval jak je to s dovozem jejich tuku na boty. Informoval jsem se přímo u Limmer na boty a u těch není problém je poslat do České republiky a počítám s tím, že i to mazadlo by se k tomu dalo přikoupit. Vzhledem k tomu, že si jejich boty asi nebudu kupovat, tak i ten tuk asi nevyzkouším.
Možná se najde jiný nadšenec, který zainventuje peníze (asi 600 US dolarů) a čas (trvá cca. 4 roky než ti je ušijí, pokud si je necháš šít na míru) a potom poreferuje
:wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod jonza » sob dub 4, 2009 23:01

Proboha, proc to trva 4 roky? to si koupi snad jenom magor :((
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pon dub 6, 2009 6:58

A kdo tu není magor? :mrgreen:
Nebo myslíš že je normální chodit s 30kg. batohem po lese za každého počasí a ještě se těšit jak se pěkně vyspím v žďáráku? Normální člověk by se svezl v autě a vyspal v hotelu :wink:
Pro někoho to je magořina, pro někoho to nejkrásnější, co může v životě dělat \:D/
S pozdravem magor :mrgreen:
Jinak šel bych klidně do Limmerů, ale našel jsem Galibiery a ty jsou lepší (cena, doba dodání, konstrukce, materiál). I když je pravda, že Limmery jsem neměl v rukách a ani na nohách. Jen porovnávám jak jsou udělané, co jsem o nich četl a tady vyhrávají Galibiery. Možná někdy koupím Limmery a potom budu moct opravdu říct, které jsou pro mě lepší.....Nikdy neříkej nikdy :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pon dub 6, 2009 7:07

vilda píše:hoj!
na keramické, nebo jiné misce na sporáku rozehřeji SNO SEAL (2 pol.lžíce by měly stačit na 1 pár bot, pozvolna, NEUVAŘIT


Tak mi jedna pixla stačí na jedno ošetření. Za necelé dva měsíce mi boty zbaštily už 2 pixly :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod amadeus » pon dub 6, 2009 7:25

vici píše:
vilda píše:hoj!
na keramické, nebo jiné misce na sporáku rozehřeji SNO SEAL (2 pol.lžíce by měly stačit na 1 pár bot, pozvolna, NEUVAŘIT


Tak mi jedna pixla stačí na jedno ošetření. Za necelé dva měsíce mi boty zbaštily už 2 pixly :mrgreen:


sakra tak hladové boty bych nechtěl mít :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2009 18:58

vici píše:A kdo tu není magor?

To je dobra otazka, ale v tomhle pripade bych to zmenil na "kdo tu je az takovy magor?" ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » úte dub 7, 2009 9:59

:-.. O:)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » sob dub 11, 2009 7:28

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » čtv dub 16, 2009 9:04

Tak jsem z toho jelen. :((
Vše se točí kolem:
Včelí vosk, propolis, norkový olej, živočišný tuk (pure neatsfoot oil), lanolin, pryskyřice (Pinie).
Každý výrobce preferuje něco jiného a zavrhuje to co nepoužívá. To co jeden vychvaluje, druhý zavrhuje, kdo se má v tom vyznat #-o
Někteří mají svoje vlastní recepty (3:2:1 - lanolin x norkový olej x včelí vosk).
Nejméně kritiky sklidila kombinace: včelí vosk - živočišný tuk (pure neatsfoot oil) - propolis.
Připadá mi, že jsou 3 názory:
1- jen živočišné tuky, bez vosků.
2- jen včelí vosk, bez nebo jen s minimem živočišného tuku
3- kombinace tuku a vosku - asi, podle mě, ideální kombinace :((
No a ještě jeden názor - ropné oleje a různé nesmysly, které slouží k vytahování peněz z kapes zákazníku za cenu zničení kůže na botech.
Je tu nějaký chemik, který do toho vnese trochu světla? :((
Asi někdo navrhne, ať si koupím Sno-seal a nevymýšlím, ale i tento prověřený výrobek není údajně to pravé ořechové :(( (hodně vosku, žádný nebo jen minimum tuku na výživu)
Když už někdo tady založil vlákno, možná by bylo fajn to tady rozebrat a přidat třeba svoje zkušenosti s vlastními recepty, nebo výrobky, které nejsou u nás k zakoupení.
Hmmm, co vy na to?

PS: můj tip http://www.obenaufs.com
Není problém to k nám poslat, ale chcou za poštovné skoro 100 US dolarů (2 galony něco váží) + k tomu možná bude clo + poplatky u Pay Pal.
Nebo něco navařit doma :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mvaldo » čtv dub 16, 2009 14:31

ja mam ATSKO Silicone Water-Guard aerosol, to nestaci?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pát dub 17, 2009 9:45

A stačí?
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod chonga » pát dub 17, 2009 11:06

obecně, přijde mi to trochu jako marketing :wink: . moc nevěřím, že by to byl až takový rozdíl! nebo, že by se to tak echt testovalo. ale nejsem chemik :(( a už vůbec ne mladý :finga:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

PředchozíDalší

Zpět na Boty