jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pát lis 21, 2008 8:54

Máte někdo zkušenosti s Meindl Sil-Proof?
:((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Umiaki » sob lis 29, 2008 17:41

Nechci na to otevírat další vlákno, tak píšu sem.
Jak by dopadly kožené rukavice (nějaké obyčejné z pracovních oděvů ze štípané kůže, třeba svářečské) kdyby se na ně naplácal snoseal? Jak by to pak obstálo ve sněhu a obecně v mokru? Zkoušeli jste někdo?
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Mirino » ned lis 30, 2008 18:44

... tak třeba svářečské by dobře hořely...
Mirino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte úno 13, 2007 18:20

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Umiaki » ned lis 30, 2008 18:52

Mirino píše:... tak třeba svářečské by dobře hořely...

Což je lhostejné, protože po ohnivých horách nelezu :)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod nebulus » stř pro 17, 2008 7:23

Umiaki píše:Nechci na to otevírat další vlákno, tak píšu sem.
Jak by dopadly kožené rukavice (nějaké obyčejné z pracovních oděvů ze štípané kůže, třeba svářečské) kdyby se na ně naplácal snoseal? Jak by to pak obstálo ve sněhu a obecně v mokru? Zkoušeli jste někdo?

Ja mám nejaké Windstoperové rukavice a na dlaniach sú podšité kožou. Nedávno som sa chytil mokrého zábradlia a hneď to premoklo. Tak som doma na kožu s citom naniesol Snoseal a trocha som ich nahrial fénom, nech to vsiakne. Zatiaľ pohoda.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Berca » pát pro 19, 2008 15:07

Ahoj, dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat na impregnaci k botám Garmisch -které vlastním a mám pár dotazů k impregnaci obecně. Tyto boty nemají membránu Gore-tex , ale jinou na stejném principu.
V prodejně mi doporučili naimpregnovat výše zmiňované boty nejprve krémem s obsahem včelího vosku (jedná se o krém -spíše vosk :) - "top Gore-tex") a pak přestříkat impregnací "Revivex", tedy přípravkem opět na membrány Gore-tex.
Chtěl jsem se zeptat, jestli:
-neni hloupost napřed krémovat voskem a pak přestříkat? Nemělo by to být obráceně -nejprve nastříkat, nechat vsáknout a pak navoskovat?
-jak často impregnovat?
-impregnovat voskem anebo jsou lepší spraye -v jiném obchodě mi pro změnu doporučovali spray "Silicone water-guard"
-vydrží impregnace, když boty ošetřím a pak delší dobu nepoužívám (např. na jaře uložím a v zimě vytáhnu)

Obracím se na vás, kteří máte zkušenosti. Já vyzkoušel vosk s Reviváxkou impregnací a zkoušel v potoce, boty držely, ale druhý den jsem šel průběžně rozbředlým sněhem, nikterak dlouho, cca hodinku? a měl jsem nohy, ne celé!, shora mokré... Nemohlo jít o pot, protože jsem špatně impregnoval a pot tudíž nemohl odcházet skrz membránu ven?? Nebo musím po každé boty přeimpregnovat??
Berca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 15, 2008 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod pripluv » pát pro 19, 2008 22:43

odpovim dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi:

ad1. to mi nejde do palice, nehlede na to, ze vosk musi stacit
ad2. impregnuju vzdy po akci, kdy boty omyju, vyschnu, namatlam
ad3. co hlava, to nazor, ja jsem fanda vosku
ad4. udelas-li to dobre, vydrzi. ja pred akci uz neimpregnuju, leda kdyz se chystam nekam na dyl a daleko, tak to premaznu, ale lehce
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod michail » úte pro 23, 2008 21:25

ahojte

tak ja som na svoje Raichle Crest s GTX pouzil Nikwax Waterproofing Wax.
Z hnedeho nubuku je razom velmi tmavohnedy, ale koza nasiala aj viacero vrstiev bez problemov. Inak som v nich este pred impregnaciou nachodil asi 15 km po blate a mokrom snehu, a tiez bez problemov.

Otazka: ako to bude s pripadnou reklamaciou? Uznava sa takto osetrovana obuv?

Dakujem
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod pripluv » úte pro 23, 2008 22:40

seriozni firma ti je vezme, je jim od zacatku jasne, ze se o ne nekdo bude takto starat. zkusenost ale nemam...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod michail » stř pro 24, 2008 11:49

no prave tiez si myslim ze ked budem reklamovat napriklad odlepenu podrazku alebo nieco podobne, co s impregnaciou nema nic spolocne, tak by to mali zobrat. Ale zasa to mozu brat ako vyhovorku aby ma okamzite poslali... kupoval som ich v Treklande v BA, a myslim ze aj Raichle je celkom seriozna firma. Uvidim casom.

Inak este otazka, je dobre voskovat aj okolie hacikov a ociek na topankach? Aby tam koza nezmakla zbytocne a neuvolnili sa pri poriadnom dotahovani, to by potom asi reklamaciou nepreslo. Nemate s tym niekto skusenosti?
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod pripluv » stř pro 24, 2008 12:41

matlam vsude kam se dostanu. i okoli jacku, ale moc se s tim nepiplam...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod jonza » stř pro 24, 2008 12:49

Delam vse jako pripluv. Matlam casto, nekdy jak me napadne a jak mam naladu. Matlam jen vosk a nekolik vrstev. Matlam vsude kde se dostanu. Reklamaci neresim, auto ma taky preci motor od oleje, kdyz jede do servisu, jinak by prece nefunovalo jak ma.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod nebulus » čtv pro 25, 2008 17:38

Ja som reklamoval popraskanú kožu na bohato voskovanej topánke a dostal som ešte pochvalu, že sa o boty starám. Reklamácia ale nebola uznaná, lebo koža musí prasknúť skrz naskrz :twisted: .
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Vilík » čtv pro 25, 2008 19:47

To me garmonty vzali i kdyz kuze byla "jen" napraskla... Bylo to teda tesne u obsazky....
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Berca » stř led 7, 2009 15:32

Má vliv na propustnost/nepropustnost membrány dřívější propuštění :D Na mysli mám to, jestli boty nadále nepropustí vlhkost -vodu, když byly používány a prosákly. Pak je opět naimpregnuju a...????
Berca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 15, 2008 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Vilík » stř led 7, 2009 18:08

Jestli ti membrana protekla, tak je s ni konec...

Ale u kuze to pokud vim zadnej vliv nema. Proste kdyz promoknou, tak znova naimpregnujes a bude to v pohode... (= kdyz sem pred jednou akci na kanady nedal SnoSeal a protekly, tak sem na to myslel a na dalsi akci byly radne priprasveny. Neprotekly v subjektivne horsich podminkach...)
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » pát led 9, 2009 16:04

Kdysi tu někdo psal že Grangers změnil ten sprej co vyhrál ten test.
Nezměnili náhodou jen obal aby to trochu vypadalo? Subjektivně mě připadne totiž úplně stejnej, i stejně smrdí... ale zase bych nerad stříkal svoje islandy nějakou sračkou.
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pát led 9, 2009 17:41

To jsem psal nejspis ja. Subjektivne mi prijde jiny; zda se mi, ze min vydrzi. Po cuchu to nepoznas, mel jsem od nich i stary proofer a smrdel stejne. Navic na tom novem pisou, ze opakovane pouzivani muze zpusobit praskani kuze :shock: Na ceske prelepce, takze mozna chyba pri prekladu. Kazdopadne jsem ho na podzim pouzil a kuzi se nic nestalo. Neprotekla, akorat se mi zda, ze na povrchu podstatne rychleji navlha (ve snehu a mokre trave).

Nastesti se mi podarilo sehnat jeste jedno baleni toho stareho zluteho, z vylohy :) To by snad mohlo na rok vystacit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Umiaki » pát led 9, 2009 18:06

Já si dneska chtěl nakrémovat botky a po asi deseti sekundách to udělalo tohle:
Obrázek
Snad se s botami nestane totéž...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » pát led 9, 2009 19:13

_mike_ píše:To jsem psal nejspis ja. Subjektivne mi prijde jiny; zda se mi, ze min vydrzi. Po cuchu to nepoznas, mel jsem od nich i stary proofer a smrdel stejne. Navic na tom novem pisou, ze opakovane pouzivani muze zpusobit praskani kuze :shock: Na ceske prelepce, takze mozna chyba pri prekladu. Kazdopadne jsem ho na podzim pouzil a kuzi se nic nestalo. Neprotekla, akorat se mi zda, ze na povrchu podstatne rychleji navlha (ve snehu a mokre trave).

Nastesti se mi podarilo sehnat jeste jedno baleni toho stareho zluteho, z vylohy :) To by snad mohlo na rok vystacit.


Přelepku jsem strh a píšou - opakované používání může spůsobit suchost a praskání kůže (v angličtině). Bohužel již není napsáno čeho... jestli bot nebo mé kůže.
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pát led 9, 2009 19:23

eR_Skaarj píše:Přelepku jsem strh a píšou - opakované používání může spůsobit suchost a praskání kůže (v angličtině). Bohužel již není napsáno čeho... jestli bot nebo mé kůže.

To je myslim jasne. Urcite tam taky nekde pisou o pouzivani ochranych pomucek a co delat, kdyz si to nastrikas na ruce.

Podle mne je to predchozi proofer s pridavkem kondicioneru. Ten zluty byl hlavne kondicioner. S tou kuzi bych to nebral na lehkou vahu. Impregnoval jsem stare boty Grangers pastou, co taky byla nejdriv dobra a proto ji zmenili, a kuze mi skutecne popraskala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » pát led 9, 2009 19:40

Píšou jen zamezte kontaktu s kůží a očima.

Co jsem si to stříkl na ruku a rozmnul, tak mi to připadlo jako silikonový olej...

Jsem vyplácal celou lahvičku na dvoje boty od meindlu... jestli to popraská tak mě asi švihne.
Asi boty pořádně vymáchám, snad to svinstvo nějak dostanu pryč a šup na to sportwax.
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pát led 9, 2009 19:45

eR_Skaarj píše:Píšou jen zamezte kontaktu s kůží a očima.

To snad rika vse, ne?

eR_Skaarj píše:Co jsem si to stříkl na ruku a rozmnul, tak mi to připadlo jako silikonový olej...

Urcite to obsahuje nejaka rozpoustedla, diky kterym to pronikne hluboko do kuze. Ja mam sve ruce rad a takove veci bych opravdu nedelal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » pát led 9, 2009 19:55

_mike_ píše:
eR_Skaarj píše:Píšou jen zamezte kontaktu s kůží a očima.

To snad rika vse, ne?

eR_Skaarj píše:Co jsem si to stříkl na ruku a rozmnul, tak mi to připadlo jako silikonový olej...

Urcite to obsahuje nejaka rozpoustedla, diky kterym to pronikne hluboko do kuze. Ja mam sve ruce rad a takove veci bych opravdu nedelal.


Hned jsem to umyl :wink:
Každopádně jsem právě napsal přímo výrobce Grangers a jsem zvědavý co mi odpoví...
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pát led 9, 2009 20:00

eR_Skaarj píše:Každopádně jsem právě napsal přímo výrobce Grangers a jsem zvědavý co mi odpoví...

Hod to potom sem. Jestli odpovi, z cehoz se da taky leccos usuzovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » pon led 12, 2009 22:22

Odpoveď od grangers:

Dear Robin

In response to your query.

The mentioned warning is referring to skin dryness and cracking. The product contains white spirit, which if left in contact with skin may cause a reaction. Under normal usage this will not be a problem but if you are sensitive to solvents then i would recommend the use of gloves. This dryness does not relate to any way the performance of the product.

Best Regards

Překlad snad není potřeba.
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pon led 12, 2009 22:34

Tak z toho jsem teda jelen. Co je presne (anglicky) napsane pod tou prelepkou? Mne nesla strhnout, aby byla ta puvodni citelna. Jestli je tam "skin", tak je to jasne. V cestine je kuze jako kuze, takze se to da tezko rozlisit. Kazdopadne, ja jsem ten cesky preklad pochopil tak, ze se jedna o kuzi boty. Coz je divne, uznavam, ale je tam napsano "opakovane pouziti", coz je zase divne v souvislosti s kuzi na rukou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Umiaki » pon led 12, 2009 22:51

_mike_ píše:Tak z toho jsem teda jelen. Co je presne (anglicky) napsane pod tou prelepkou? Mne nesla strhnout, aby byla ta puvodni citelna. Jestli je tam "skin", tak je to jasne. V cestine je kuze jako kuze, takze se to da tezko rozlisit. Kazdopadne, ja jsem ten cesky preklad pochopil tak, ze se jedna o kuzi boty. Coz je divne, uznavam, ale je tam napsano "opakovane pouziti", coz je zase divne v souvislosti s kuzi na rukou.

Prostě tam v češtině měli hodit "pokožka" a problém by nebyl. ;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » pon led 12, 2009 23:38

Pod tou přelepkou je přesně napsáno:

Repeated exposure maycause dryness or cracking.

Není napsáno jestli skin bebo leather.
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » úte led 13, 2009 0:01

Z "exposure" bych soudil spis na pokozku, ale napsat to tam mohli. Kazdopadne cesky preklad to dorazil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty