jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Zlatka » ned čer 4, 2017 19:57

Taky počítám , že se v nich nebudu každej víkend brodit trávou :t:t takže zvažuju jestli na ně něco vůbec dávat 8-[ . Žlutý Toko jsem viděla na stránkách Sportisima , ale v jejich pobočce u nás v Pcích mi prodavač řekl : " Toko už 2 roky na prodejnu neberem [-X , nejlepší máte Callonil Carbon Pro " :wink:
Zlatka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 4, 2017 15:04

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon čer 5, 2017 0:13

Zlute Toko jsem zkousel (dve baleni, koupeno ve Sportisimu) a je celkem k nicemu. Neuskodi, ale ani moc nepomuze. Lepsi nez dratem do oka (tj. bluesign Grangers), ale ty dve, co jsem odkazoval vyse, jsou lepsi.

fps píše:mám Scarpa Zen Leather cca rok, a nic jsem na ně nedal, a ani na ně nebudu nic dávat, já je tedy používám ve městě, takže dlouhé chození v mokru nehrozí

Boty do mesta (Meindl Laredo) strikam prave tim sprejem od Meindlu. Kdyz jsou uplne nove a pak kdyz si vzpomenu tak jednou za rok az dva. To prvni nastrikani pomuze, kuze vypada lip, nechyta se na ni tolik bordel a prijde mi, ze i vic vydrzi, u nenastrikanych byla tuzsi a snadneji se paraly nite. Najisto to ale nevim, mohlo to byt horsim kusem.

S ceho jsou ty Scarpy? Jestli z kuze, tak se nastrikanim nic nezkazi, jestli je to umelina, tak bych se na to taky vykaslal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Zlatka » pon čer 5, 2017 6:08

Boty jsou kožené, tak si asi ten sprejík od Meindlu objednám :wink: ty 400 už mě nevytrhnou
a pokud to botkám aspoň trošku prospěje tak budu ráda :)
Zlatka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 4, 2017 15:04

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon čer 5, 2017 18:28

Kdybys mela cestu kolem Meindl obchodu, tak urcite, ale jinak by asi stacilo neco, co koupis u vas. Mozna i ten Collonil, jinou verzi jsem pouzil na kozenou bundu a tasku a spokojenost. Jedine, co urcite nekupuj, je ten bluesign Grangers, to je fakt svinstvo.

Meindl sprej vypada celkem maly, ale neni ho velka spotreba. Po nastrikani neni spatne pomoct vsakovani hadrikem nebo houbickou, kdyby se to malo vsakovalo (boty muzou byt lehce impregnovane z vyroby).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon čer 5, 2017 19:40

Na samotnou impregnaci jednech bot je Meindl za 400 teda dost "luxus". Ani ten Collonil neni spatny, ja leta pouzivam Nano Protector od Tarraga a funguje dobre, i kdyz stary bez-nano byl lepsi a casteji si kupuji Nano Oil Protector, ktery je na boty z mastene, olejovane nebo voskovane kuze, co u pohorek vetsinou je, ale nevim, jak u Tvych bot. Tyto Tarrag koupis na mnoha mistech.
Jen to potom potrebuje jednou za cas kondicioner, co se hure shani. Na to pouzivam prave toho Meindla, ale u nas mame 3 pary pohorek, nejake polobotky a jeste jsem jej koupil za cca 270 (pred mnoha lety).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon čer 5, 2017 19:58

No prave, na jedny boty je trochu overkill to objednavat postou. Zas ale ty boty potrebuji kondicioner vic, nez impregnaci a ani tu pod 200 nesezenes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Zlatka » pon čer 5, 2017 20:02

Ráno jsem nakonec objednala toho Meindla :D kožený botky mám ještě jedny + sándále tak to tím
posprejuju všecko :mrgreen: Koupila jsem to v nákým mysliveckým e-shopu takže 360 včt. pošty.
Snad to chvilku vydrží :)
Zlatka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 4, 2017 15:04

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon čer 5, 2017 21:50

Tak jo, at dobre poslouzi :smt023 Vydrzi dlouho, nekolikanasobek beznych spreju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Zlatka » pon čer 5, 2017 22:28

Tak to je fajn, díky všem za rady =D>
Zlatka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 4, 2017 15:04

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod lojzmen » úte čer 6, 2017 20:46

Posprejuješ sandály a budeš v nich klouzat.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte čer 6, 2017 21:03

Uz TI rekl nekdo, ze se impregnuji vrsek, ne podrazky? :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte čer 6, 2017 21:10

Jestli on spis nemyslel kozenou stelku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř čer 7, 2017 8:04

Ta by po impregnaci na holou kuzi klouzat nemela. V ponozkach uz mozna jo :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod lojzmen » stř čer 7, 2017 22:45

Takže, po mé špatné zkušenosti, doporučuji chránit koženou stélku při sprejování.
Stélku jsem postříkal úmyslně.
Jo, byl to silikonový impregnační sprej a klouzalo to fest celý den, ze začátku i bez ponožek.
Pomohlo měnit ponožky (doufám, že to tu nenajde módní policie ).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Aranyafea » pát čer 23, 2017 15:52

Ahoj,
mám boty LOWA Rangers III GTX. Snažím se ted usilovně přijít na to, jaká bude nejlepší impregnace. Snažil jsem se hldeat na internetu všudemožně, jenže všude je tisíc důvodů proč vosk ano a proč vosk ne. Takže ve výsledku zase nevím. Výrobce se k tomu taky vyjadrřuje, zdá se mi, dost neurčitě. V prodejně mi k těmto botám doporučili vosk (Grangers), kamarád má podobné starší boty od Asola, které voskuje už cca 6 let snosealem a prý si zatím nemůže na nic stěžovat a kůže je ve výborném stavu. Jinde zase straší neúnosnou mírou neprodyšnosti a podstatně snížené životnosti (praskání kůže).
Proto se chci spíš zeptat takhle - máte někdo konkrétní zkušenosti s LOWA Rangerama GTX, nebo aspon jinýma podobnýma, čím to impregnujete, jak dlouho a jak se to chová?
Děkuji!
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod tunak » pát čer 23, 2017 16:06

Čistý vosk (G-Wax) nedávej. Ale tohle: https://grangers.co.uk/products/paste-wax je v pohodě, mám s ním právě na kombinaci nubuku a GTX výborné zkušenosti. Obdobné směsi výživy a vosku dělá kdekdo.

Nižší míry prodyšnosti se u bot s membránou neboj. :wink:
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » pát čer 23, 2017 17:29

Aranyafea@

stačí si to tady pročíst, a budeš mít jasno, na nové boty v žádném případě nedávej nic v čem je včelí vosk, něco jiného je když jsou boty staré, a nefunguje membrána, teče do bot, to pak teprve je dobré použít něco v čem je včelí vosk, ale chce to aby v tom bylo víc kondicionéru než včelího vosku

se to tady stále dokola opakuje, už jenom kolik má toto téma stránek je až neuvěřitelné, ještě že tohle už několik let nemusím řešit, jelikož používám Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod tunak » pát čer 23, 2017 18:49

Syntetické boty se strašně špatně prodávají. U céček to takový problém není, protože je

a) většinou kupují lidé, kteří mají dost zkušeností a vědí, že nubuk není klasická useň a výhody kožených bot (životnost) jsou dneska poměrně minimalizované,
b) vědí, že ušetřit pár stovek gramů stojí za to,
c) kožená céčka jsou stejně obvykle semišová a / nebo kombinovaná se syntetikou; celosyntetická bota je jen další logický krok.

Jenže většina zákazníků, kteří kupují klasickou nubukovou B/C nebo i měkkou pohorku má prostě v hlavě zakódované, že kůže = kvalita. ](*,)

Osobně proti koženým botám nic nemám, naopak. (Ačkoliv bych si syntetická céčka pořídil moc rád, bohužel jediná značka, která mi sedí na noze, je Meindl. :evil: ) A na nové boty se Paste Wax od Grangers dát v pohodě dá, pokud mají membránu. Prodyšnost prakticky neovlivní a životnost nubuku kupodivu také ne (a nebo spíše pozitivně), přestože obsahuje vosk. Jediné potenciální negativum je změna vzhledu boty.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2017 23:12

tunak píše:A na nové boty se Paste Wax od Grangers dát v pohodě dá, pokud mají membránu. Prodyšnost prakticky neovlivní a životnost nubuku kupodivu také ne (a nebo spíše pozitivně), přestože obsahuje vosk. Jediné potenciální negativum je změna vzhledu boty.

Mas to vyzkouseno? Ja mam s nejakou starou (10+ let) pastou od Grangers tak spatnou zkusenost, ze uz bych od nich nikdy zadnou nevzal. Grangers bohuzel umi udelat uplne skvele impregnace, ale taky naproste shity, ktere znici kuzi. Pritom to klidne muze byt v (temer) stejnem obalu jen kupovane jiny rok. U tohodle bohuzel nepisou, kolik vosku tam je, ale zato je tam bluesign, coz je varovani nejvyssi kategorie.

tunak píše:Nižší míry prodyšnosti se u bot s membránou neboj.

To mi rikal jeden prodavac pred mnoha lety u Snosealu taky ;-) Pouzil jsem na prvni Alasky asi v pulce zivotnosti a rozdil v prodysnosti byl vyrazny, samozrejme k horsimu. Teda, prodysnost neni spravne slovo, jde o odvod vody. Ta se castecne pres membranu i kuzi dostava a vosk tudle cestu zcela zabije. Vysledkem je vyrazne vyssi vlhkost v bote.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » sob čer 24, 2017 7:39

tunak píše:na nové boty se Paste Wax od Grangers dát v pohodě dá, pokud mají membránu
Prosty dotaz: vsiml sis, ze vyrobce Grangers u teto pasty nema formulku typu vhodne na obuv s membranou? Jen tak mimochodem, nejaka podobna hodne starsi krabicka vosku od nich se mi doma jeste nedavno povalovala - a tam ta formulka jeste byla. Podobne uz i vetsina ostatnych vyrobcu vosku a past podobnou formulaci vypustila. Proc asi? Dokonce i sam Meindl na svych strankach (nemeckych, na ceskych to v pohode doporucovali ](*,) ) psal, ze se na membranove boty nema davat ta jejich podobna voskova pasta, jen "sprej".
Kdybys procetl toto vlakno, vedel bys, ze to ani kuzi dobre rozhodne nedela, jen fasadysticky - zvenku vypada fajn, zevnitr se hezky vysusuje, az najednou v ohybu praskne.
Taky bys vedel, ze ten vosk se dostane k membrane a zapatla ji, nacez nebude uz ani prodysna, dokonce ani nepromokava.

Proto az na boty, kde uz membrana nefunguje.

Jo, radeji kdyby obnovili vyrobu samostatniho kondicioneru :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » sob čer 24, 2017 22:30

apuka píše:Taky bys vedel, ze ten vosk se dostane k membrane a zapatla ji, nacez nebude uz ani prodysna, dokonce ani nepromokava.

Jestli se vosk dostane az na membranu, tak jim bude kuze tak prosycena, ze bude uplne jedno, jestli membrana funguje nebo ne, stejne to budou gumaky. Osobne si myslim, ze membrana je v celokozenych botach k nicemu za vsech okolnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod booze » ned čer 25, 2017 13:26

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 10, 2024 8:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Aranyafea » ned čer 25, 2017 15:46

Tak to vidím, že je tedy spíše výhodné zpočátku impregnovat nějakou impregnací ve spreji, a později až nebude membrána v pořádku vosk. V případě impregnace sprejem si akorát nejsem jist, který použít. Připadá mi, že většinou na to, jak velká je spotřeba, ty spreje stojí dost peněz. A nechce se mi kupovat vícero drahých sprejů, abych je jen vyzkoušel.

tunak píše: A na nové boty se Paste Wax od Grangers dát v pohodě dá, pokud mají membránu. Prodyšnost prakticky neovlivní a životnost nubuku kupodivu také ne (a nebo spíše pozitivně), přestože obsahuje vosk. Jediné potenciální negativum je změna vzhledu boty.

Jaký je teda ten rozdíl mezi tím g-wax a pastewax od Grangers, když vosk tak jako tak zapatlá póry? Jakto, že tedy prodyšnost neovlivní?

mike píše:Grangers bohuzel umi udelat uplne skvele impregnace, ale taky naproste shity, ktere znici kuzi. Pritom to klidne muze byt v (temer) stejnem obalu jen kupovane jiny rok. U tohodle bohuzel nepisou, kolik vosku tam je, ale zato je tam bluesign, coz je varovani nejvyssi kategorie.

Takže na Grangers pozor? Co znamená ten bluesign, takovouhle varovnou reakci jsem zaznamenal už i jinde.

mike píše: Osobne si myslim, ze membrana je v celokozenych botach k nicemu za vsech okolnosti.

A proč myslíš?
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon čer 26, 2017 1:23

Aranyafea píše:Tak to vidím, že je tedy spíše výhodné zpočátku impregnovat nějakou impregnací ve spreji, a později až nebude membrána v pořádku vosk. V případě impregnace sprejem si akorát nejsem jist, který použít. Připadá mi, že většinou na to, jak velká je spotřeba, ty spreje stojí dost peněz. A nechce se mi kupovat vícero drahých sprejů, abych je jen vyzkoušel.

Kdyby sis tohle vlakno trochu procetl, klidne od konce, tak konkretni doporuceni najdes. A ano, spotreba neni mala, ale zalezi na konkretnim spreji.

Aranyafea píše:Takže na Grangers pozor? Co znamená ten bluesign, takovouhle varovnou reakci jsem zaznamenal už i jinde.

To same, cti a hledej. Nechce se mi to psat znovu a hledani bluesign ti odpoved rychle najde.

Aranyafea píše:A proč myslíš?

Protoze membrana chrani pouze proti tekute vode a ta se pres kuzi nedostane. Muze se dostat dirou, ale kdyz uz je v kuzi nebo svu dira, tak uz je obvykle stejne membrana nekde prodrena. Jedina moznost jsou svy, dirkama by se nejaka voda dovnitr dostat mohla.

booze píše:to si nemyslim, kdyz si vzpomenu jak jsem mel driv mokro v botech pres jazyk, tak dost ocenuji membranu.

Takove ale mely latkovy jazyk, ne? To ale nejsou celokozene. Mozna svy na kozenem jazyku, ale u Alasek se mi voda dovnitr dostava az kdyz se tyhle svy rozesijou a naprava je snadna. Nejlepsi boty tam ani zadne svy nemaji, jazyk je naohybany ze stejneho kusu kuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon čer 26, 2017 9:59

mike píše:Osobne si myslim, ze membrana je v celokozenych botach k nicemu za vsech okolnosti.
Tohle pise clovek, ktery ma uz x-te Alasky s membranou a ne jejich plnokozenou verzi bez membrany (Yukon?) :wink:.
Miku, uz jsem tady uvadel, ze v manzelcinych starych Alaskach (kdyz je odlozila - stale nepromokave, mely za sebou asi 7,5 let pouziti) je durch dira v ohebu u prstu, mirne na boku, na okrajich velikost cca 1,5x1cm, samotny otvor vespod kuze az na membranu je skoro 1x1cm a ona v tom chodila jeste skoro rok a pul, vcetne jedne cele zimy. I v desti, mokre trave, rozmocenem i zmrzlem snehu, ve vsem. A ta membrana drzela, i v te dire. Bylo "normalni", ze se v ni drzel snih, voda. Jedine osetreni bylo, ze jsem nastrikal hooodne sprejove impregnace Tarrago Oil Protector do te diry a blizkeho okoli, takze kuze byla vsude tim prosakla a i na membrane ji bylo dost. Staci ti toto jako dukaz, ze ta membrana neni zbytecna?

Taky se divim, ze zrovna Ty beres, ze se voda nedostane pres samotnou kuzi. Pri Tvych dlouhych pochodech (hlavne v zime) bys uz mohl vedet, ze i dobre osetrena kuze (nemyslim ted neprodysne voskem) brani pruniku vody pouze na omezenou dobu. Pokud si dobre pamatuji (cisla mohou byt malinko jina), zrovna ze stareho navodu k nejakym Meindlum, tak cca 3 mm kuze Full Grain se promoci (v normalni vode, tj. ne mokrem snehu, mokre trave) za cca 8 hod. A taky bys mel vedet, ze az se dostane skrz, tak potom to uz neni vlhkost, ale pres vytvorene "kanaly" je to vodovod :-). O tom, jak dlkouho potom trva ty boty vysusit do stavu, ze znovu bude trvat tech cca 8 hodin, kym se voda dostane dovnitr, radeji psat nebudu.
Kdyz tam mas tu membranu, je to o necem jinem. Jo, a psal jsem o pruniku vody pres samotnou kuzi, ne pres svy, ktere se promoci driv, mnohem driv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon čer 26, 2017 19:55

apuka píše:Tohle pise clovek, ktery ma uz x-te Alasky s membranou a ne jejich plnokozenou verzi bez membrany (Yukon?) :wink:

Pate ;-) Rozlisoval bych dve veci. Futro a membranu. Kozene futro nechci, nasakne potem a boty hrozne dlouho vysychaji. U Alasek je to pekne videt na kuzi v kominu, ta byva ted v lete uplne promocena, aniz bych slapnul do vody. V tomhle jsou treba Meindl Islandy lepsi (asi v tehle jedine veci), ty maji i v komine zevnitr latku a tohle se nedeje. Takze rozhodne latkove furto, ale sezen takove bez membrany. Vsichni tam cpou latku s GTX.

apuka píše:Miku, uz jsem tady uvadel, ze v manzelcinych starych Alaskach (kdyz je odlozila - stale nepromokave, mely za sebou asi 7,5 let pouziti) je durch dira v ohebu u prstu, mirne na boku, na okrajich velikost cca 1,5x1cm, samotny otvor vespod kuze az na membranu je skoro 1x1cm a ona v tom chodila jeste skoro rok a pul, vcetne jedne cele zimy. I v desti, mokre trave, rozmocenem i zmrzlem snehu, ve vsem. A ta membrana drzela, i v te dire.

Moje Alasky mely na konci zivotnosti (tj. po opotrebovani druhe podrazky) tuhle diru pokazde. Membrana pod ni sice drzela, ale jelikoz byla v jinych mistech prodrena, tak do bot stejne teklo. Jak se voda dostane mezi kuzi a membranu, tak uz si tu diru nekde najde. To same, kdyz jsem mel rozesity sev v jazyku.

Tvoje manzelka musi byt velmi zvlastni ukaz, kdyz se ji povedlo udelat diru v kuzi a udrzet membranu neporusenou. Ale verim tomu, jelikoz jsi jeste nazivu :twisted:

apuka píše:Taky se divim, ze zrovna Ty beres, ze se voda nedostane pres samotnou kuzi. Pri Tvych dlouhych pochodech (hlavne v zime) bys uz mohl vedet, ze i dobre osetrena kuze (nemyslim ted neprodysne voskem) brani pruniku vody pouze na omezenou dobu.

Kuze samozrejme po delsi dobe v mokru vodou nasakne, pak je bota promocena, tezka a studena. V tomhle stavu je IMO celkem jedno, jestli tam mas membranu nebo ne, v bote je mokro tak jako tak. Ven se pres kuzi nic nedostane, zato vsechno zkondenzuje na studene membrane. Je to ale jiny pocit, nez kdyz do boty tece treba tou dirou ve svu. Tam jsem tekutou sludenou vodu na druhe strane membrany vylozene citil a pak samozrejme i vevnitr, kdyz nasla diru. V promocenych botach se to nedeje, tam je proste konstatni zima a vlhko.

OK, nemuzu uplne vyloucit, ze bez membrany by to bylo jeste horsi, ale nemyslim si to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Aranyafea » úte čer 27, 2017 16:34

Ok, tak jsem si prošel kus tohohle vlákna. Vidím, že asi nejlepší možností podle toho co se tu píše, je použít Limmer jako kondicionér a pak to naimpregnovat tímhle. https://www.hudy.cz/impregnace_obuv/grangers-footwear-proofer-200ml,100035640.html
Přesně tenhle výrobek od Grangers už ale nelze sehnat, zdá se.
Takže, čím to nahradit? Často se tu píše, že Grangers to má sérii od série, někdy na nic, někdy je to použitelné. Od Grangers jsem našel nyní k dispozici tyhle věci:
https://www.rockpoint.cz/footwear-repel-275ml - tohle je možná nová verze toho výše zmíněného? Je tam Bluesign, takže asi ne.
https://www.rockpoint.cz/footwear-proofer-with-conditioner-200ml - tohleto je taky Footwear proofer, ale s kondicionérem ?!? Je to od nich použitelné? Asi to není bluesign
https://www.rockpoint.cz/g-max-universal-footwear-proof-100ml-btl - a ještě toto, nepochopil jsem, v čem se to liší od toho prvního, kromě toho, že to asi není bluesign

Dále jsem samozřejmě koukal na tu impregnaci/kondicionér od Meindlu, ale jak se tady vícekrát píše, že impregnace dlouho nevydrží, tak se mi do toho nechce. Mám obavu, že když v tom pujdu týden ve vlhkém počasí a mokré trávě, že by to nefungovalo.
Narazil jsem i na Toko, jak ze zdejších zkušeností, tak i z vlastních na nízkých botech, myslím, že to taky nebude dobrá volba.
Univerzální Fabsil co se mi tu válí, asi taky použít nepujde, podle toho jak tu někdo psal, že to obsahuje silikon, což by membráně nemuselo dělat dobře.
Jsou nějaké další možnosti, kromě aktuální nabídky Grangers? Připadá mi z toho všeho, že bude nejlepší zvolit cokoliv od Grangers, co nemá bluesign.
Momentálně potřebuju hlavně tu impregnaci, boty jsou nové, takže kondicionér zatím netřeba, na to chci použít později ten Limmer.
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte čer 27, 2017 17:04

Aranyafea píše:https://www.rockpoint.cz/footwear-proofer-with-conditioner-200ml - tohleto je taky Footwear proofer, ale s kondicionérem ?!? Je to od nich použitelné? Asi to není bluesign

Tohle je o dve verze zpet a fungovalo. Jestli maji v RP presne tohle, tak jo, ale trochu o tom pochybuju, uz se to nedela nekolik let (3 - 4?). Mozna tam maji starou fotku a popis, ale tezko rict, treba nejake stare zasoby.

Aranyafea píše:Jsou nějaké další možnosti, kromě aktuální nabídky Grangers? Připadá mi z toho všeho, že bude nejlepší zvolit cokoliv od Grangers, co nemá bluesign.

Takhle urcite ne. Od Grangers jen konkretni osvedceny pripravek, kvalita se lisi od -100 % do +100 %. Zaporne proto, ze jsou schopni vyprodukovat shit, co kuzi znici.

Asi jsi ale necetl poradne, protoze jinak bys narazil na tohle: https://www.hudy.cz/impregnace_obuv/che ... 68514.html. Melo by to byt to same, jako ta posledni verze od Grangers, co uz se neda koupit. Jen pod jinou znackou, protoze ekoteroristi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte čer 27, 2017 17:19

@Aranyafea: pokud budes tyden chodit v mokre trave, nepomuze Ti zadny sprej, mokro v bote h budes mit vzdy. Kdyz nic jineho ne, alespon z potu, mtery se Ti vysrazi na studene promocene kuzi, resp. Na vnktrni strane od te kuze studene membrany.
Kup si Tarrago (Nano - pokud nahodou sezenes bez tohoto privlastku, je to lepsi) Protector nebo pokud mas boty z mastene nebo voskovane kuze (celokozene prakticky vsechny), tak Tarrago (Nano) Oil Protector a pouzij ten. Byval na urovni toho lepsiho Grangers. Zle taky se meni slozeni (eko-predpisy), takze taky to neni, co byvavalo.

@mike: je na tom linkovanem napsane, ze je to vhodne na GTX a jine membrany? Pokud ne, nedaval bych to tam. A vsiml sis na te pixli hezkeho napisu PFC FREE :twisted: ? Jeste stale si myslis, ze by to melo byt to same :(( ?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » úte čer 27, 2017 17:23

apuka píše:@Aranyafea: pokud budes tyden chodit v mokre trave, nepomuze Ti zadny sprej, mokro v bote h budes mit vzdy.


týden, chachacha... v pořádně mokré trávě nejpozději po 15-ti minutách pustí ÚPLNĚ cokoli (s vyjímkou gumáků) - vyzkoušeno vlastní dlouholetou praxí metodou pokus omyl... a je jedno, esli sprej, vosk, GTX či něco jiného....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty