jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » úte čer 15, 2021 10:01

Díky za vytažení tohodle vlkna, to mi připomělo, že sem už dlouho neimpregnoval třešničkama svoje dva páry LaS UR GTX (do prce a na vycházky) - odpoledne to stříknu a vystavím na ten sluneční pekáč, co tam je.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28255
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte čer 15, 2021 15:49

apuka píše:To uz je zase slovickareni.

To neni zadne slovickareni. Ty tady s klidem popiras princip destilace. Bacha, aby ti nesebrali diplom ;-)

apuka píše:Jenze ta neni para z ciste vody, ale obsahuje i sul, jine mineraly

Kdyby tohle byla pravda, tak nefunguje odsolovani, proto jsem ho zminoval. Taky by na nas z mraku prsela slana voda. Muzes si to doma sam vyzkouset, poradne osol vodu, dej ji varit, paru kondenzuj treba na poklicce a sved ji do misky. Bude voda v misce slana? Asi ne, co?

Pot neobsahuje jen sul, ale i tekave latky, ktere se pres takhle pres membranu dostat muzou. Je teda mozne, ze ty mapy nejsou sul, ale prave tohle. Ono to sice jako sul vypada, ale overoval to nekdo? Mne se uplne nechce boty olizovat :twisted:

apuka píše:Takze se pres membranu dostavaji i ty mineraly a sul a ty bile fleky, co vidis na povrchu boty jsou vysrazena sul z toho "vyparu", co presla az skrz kuzi a tam se srazila. Tam uz dochazi k oddeleni odparenim vody, jak pises.

Takze nejakym zazrakem se jednou sul s vodou odpari a podruhe ne. Premyslis vubec nad tim, co pises?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte čer 15, 2021 15:55

Michal82 píše:Mike - ano ale šel jsem v kratasech na lehko - bylo krasne sucho sluníčko 25°C takže kalhoty jsem sebou neměl a navleky taky ne.

Njn, stane se. Pak jen poradne vyplachnout, jak jsi udelal.

Michal82 píše:Ale ta voda se z venku skrz kůži dostane k membrane tak u té by mohla nějakou sůl rozpustit a při vysychání projít až ven stejně jako když se odpařuje pot.

Jenze takhle to nefunguje, apuka pise nesmysly. Sul, pokud teda vevnitr je, se ve vode rozpusti, ale kdyz se voda vypari, sul zustane. Potreboval bys ji vymyt v tekutem stavu.

Jestli je membrana neporusena, tak by mela vsecha sul zustat vevnitr a tu vymyjes. Ty mapy muzou byt neco jineho a vlastne by ani nemusely kuzi skodit.

Az se ti to priste stane, nechces botu oliznout? Jestli jsou ty mapy slane :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » úte čer 15, 2021 17:38

pavproch píše:Díky za vytažení tohodle vlkna, to mi připomělo, že sem už dlouho neimpregnoval třešničkama svoje dva páry LaS UR GTX (do prce a na vycházky) - odpoledne to stříknu a vystavím na ten sluneční pekáč, co tam je.


... a tím pádem sem bez zásob třešniček, du doobjednat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28255
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Michal82 » úte čer 15, 2021 17:54

Mike ze bych zrovna chtěl olizovat boty….? Hm no já to klidně nějak lehce oliznu a slané to bude - pac tyhle mapy mám všude po oblečení a tam už jsem to kdysi oliznul a ano je to slané. Já se proste dost potim a ta sůl ze mě jde hodně - sak třeba na kole mi teče slanej pot do oči na rty a td ale jestli to potřebuješ potvrdit klidně dodám vzorek že jde o sůl - tedy asi s dalším bordelem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte čer 15, 2021 19:36

Obleceni slane je, tam se obcas delaji i krystalky soli. Boty vypadaji podobne, ale je to opravdu stejne? Co kdyz ty mapy dela jina slozka potu a sul tam neni?

Mne proste neni jasne, jak by se tam sul pres membranu dostala. Takze prvni krok je zjistit, jestli tam opravdu je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte čer 15, 2021 20:48

Ach miku, miku, nekdy bys mohl trocha i premyslet vlastni hlavou a fakt nepsat blbosti o tom, co napsal nekdo jiny. Kde jsem Ti poprel princip destilace???
mike píše:Kdyby tohle byla pravda, tak nefunguje odsolovani, proto jsem ho zminoval. Taky by na nas z mraku prsela slana voda.
Proc by nefungovalo? Jsi si jisty, ze kdyz se s nejakeho mnozstvi morske vody, ve ktere je rozpusteno, rekneme 3210g soli zustane po odpareni vody (coz NENI destilace :wink:) v otevrene nadrzi presne 3210g ciste soli (vezmi teoretickou 100% cistotu bez pridavku jinych mineralu a vysledek bez zbytku vody)??? Ja tvrdim, ze ne. A opakuji - toto neni destilace, co nabadas, abych doma udelal.

Konec koncu, urcite vis, ze na morskem pobrezi neosetrene kovove veci koroduji mnohem rychleji nez u nas, i ve vetsi vzdalenosti (rekneme ve vyssich jednotkach km). Proc asi? Napoveda - morskym pribojem to neni a je to dusledkem ucinku soli.
Druha vec - Kdybys byl cely den nahaty a potil by ses, ale lehky vanek odparoval Tvuj pot, takze by nekapal a nestekal nikam, kolik si myslis, ze by na Tve pokozce zustalo vysrazene soli? Za predpokladu ze za normalnich okolnosti vypotis denne cca 1l vody (resp. potu - stale rikas, ze se potis vice nez normal)? Podle min. 1% obsahu hlavne soli a jinych mineralu bys mel mit na sobe tak 10g soli, ze jo. To je vice nez jedna kavova lzycka soli.
Mozna Ty bys dokazal tolik soli ze seba seskrabat, ja i kdyz hodiny makam a pot ze mne "lije", tak na pokozce citim pouze hodne jemnou vrstvu neceho, asi tech soli s ochrannym koznym tukem. Ale mnozstvi je to skoro zanedbatelne.
mike píše:Takze nejakym zazrakem se jednou sul s vodou odpari a podruhe ne
Zajimave, kdyz pises o zateplene bunde, vis dobre, ze se pot srazi na kapky kdyz v te plynne forme narazi na "rosny bod". Ale u bot Ti to vubec neprijde, pricemz princip je skoro stejny. No a kdyz se srazi, tak uz se zase chova ponekud jinak. Napriklad zase cast soli se odpari s tim srazenym potem, ale cast zustane, mozna i kvuli navazani se na kuzi boty, to uz nevim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte čer 15, 2021 21:28

No, ja o tom prave premyslim, ale u tebe si jisty nejsem ;-)

apuka píše:Ja tvrdim, ze ne. A opakuji - toto neni destilace, co nabadas, abych doma udelal.

Fajn, kdyz tvrdis, ze ne, tak to dokaz. Odsolovani vody se dela i pri nizkych teplotach. Viz treba tady, cast nazvana Solární destilační zařízení. Cituji: Vzhledem k tomu, že nedochází k varu vody, ale jen k odpařování z povrchu, nedochází k přestřikování slané vody a destilát je velmi čistý

apuka píše:Konec koncu, urcite vis, ze na morskem pobrezi neosetrene kovove veci koroduji mnohem rychleji nez u nas, i ve vetsi vzdalenosti (rekneme ve vyssich jednotkach km). Proc asi? Napoveda - morskym pribojem to neni a je to dusledkem ucinku soli.

Vodni trist, kapicky slane vody ve vzduchu... a ano, vitr je muze zanest i kilometry daleko. V ceste zadna membrana neni ;-)

apuka píše:Za predpokladu ze za normalnich okolnosti vypotis denne cca 1l vody (resp. potu - stale rikas, ze se potis vice nez normal)? Podle min. 1% obsahu hlavne soli a jinych mineralu bys mel mit na sobe tak 10g soli, ze jo.

Sekl ses o rad: 1 litr potu obsahuje průměrně: 1,5–3,5 g NaCI. A ano, to je klidne mozne, ze na sobe mit budu. Aspon podle stavu, ve kterem byvala bavlnena tricka, kdyz jsem je jeste nosil.

apuka píše:Zajimave, kdyz pises o zateplene bunde, vis dobre, ze se pot srazi na kapky kdyz v te plynne forme narazi na "rosny bod". Ale u bot Ti to vubec neprijde, pricemz princip je skoro stejny. No a kdyz se srazi, tak uz se zase chova ponekud jinak. Napriklad zase cast soli se odpari s tim srazenym potem, ale cast zustane, mozna i kvuli navazani se na kuzi boty, to uz nevim.

He? Vubec nechapu, co jsi chtel rict. Bavime se o tom jestli a jak se dostane sul pres membranu. V tekute forme nemuze, protoze ta se pres membranu dostat nema. Zbyva tedy jen plynna, takze co to ma s rosnym bodem?

Abychom to nenatahovali, ty tvrdis, ze vodni pary muzou obsahovat i sul. Prosil bych teda nejake odkazy, ktere to dokazuji. Co jsem zatim videl, tak ukazuje opak. Navic mne opravdu vubec nenapada, jak by se to mohlo pri beznych teplotach stat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Michal82 » stř čer 16, 2021 5:55

Jako ze by chodidla byly nějak biologicky odlišné od zbytku těla a v potu z nich nebyla sůl?

Nevím no…. Řekl bych ze moje nohy jsou po této stránce stejný jako zbytek těla :wink:

Prostě projde jak přes gtx tak přes kůži. Třeba co jsem měl ty Superperfekty s pořádnou kůží tak přes tu pot neprošel - ale skrz to neprošla ani voda - nikdy se mi nestalo ze by ta kůže byla nasakla.
Ale přes nubuk projde voda jako nic a s ní i ta sůl. A přes gtx zrovna tak v podobě výparů. A čím lehčí boty a kůže na nich je tensi a taková ta semiška tak tím víc je to vidět.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř čer 16, 2021 15:25

Ale o tom se tady prece zrovna bavime. Jestli se sul muze nejak dostat pres GTX. Mne pripada, ze nemuze, s tou parou je to blbost, to placnul apuka bez premysleni. Sul se nevyparuje, naopak, odpari se voda a sul zustane.

Vim, ze ty mapy jsou na nubuku videt, ale nevim, jestli je v nich sul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Kjuba » stř čer 16, 2021 17:34

No jasně, že je v nich nějaká sůl. Ale proč by to měl být zrovna chlorid sodný z potu? Dyť ty boty přece při používání nemácháte v destilce, ne? Přece většina vody, se kterou se dostanete v přírodě do kontaktu obsahuje nějaké rozpuštěné soli. Ta bota tu vodu natáhne do kůže a pak, když vyschne, tak to udělá mapy. Na to stačí té soli velmi málo, aby byly vidět.

Přes funkční neporušenou membránu se v našem vesmíru sůl dostat nemůže. Nevím, jak v apukově. Tam platí zcela odlišná fyzika. Jedině přes proraženou membránu v rozpuštěné podobě.

Ale hledal bych nejjednodušší řešení. A to je podle mě zdroj soli z vnějšího prostředí.

Navíc ta sůl zvenčí bot bude i uvnitř kůže mezi membránou a svrškem boty od častého vysychání. Takže se mapy budou objevovat i po zběžném omytí/opláchnutí, jak tam budou difundovat z hloubky kůže. To by jste to museli opakovaně důkladně louhovat v "hladové" vodě, aby jste to dostali komplet ven.

Ale klidně to může být i něco z kůže samotné, po ošetření bot.

Ale tipuji nějaké běžné soli alkalických kovů a alkalických zemin v podobě síranů, uhličitanů, chloridů apod.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř čer 16, 2021 18:50

Tahle vlhkost je zevnitr, deje se to v lete v horku, kdyz zadnou vodou neprojdes. Normalne se udelaji v nekterych mistech mokre fleky, ktere casem uschnou a zbudou mapy, ktere vypadaji podobne jako ty na tricku. Ale mas pravdu, ze soli muzou byt klidne zvenci, jednak z prachu a jednak z toho, co bylo v kuzi uz predtim. To mi prijde jako docela pouzitelne vysvetleni :)

Druhe je ta derava membrana. Ona je v celokozenych pohorkach stejne celkem k nicemu a docela rychle se prosoupe, u mne to obvykle zacina v oblasti paty. Vubec to nemusi byt poznat, voda pres kuzi dovnitr neproteka, dokud neni nekde vylozene dira.

V nasem vesmiru mame kysele deste, v apukavesmiru jsou slane. To mu fakt nezavidim, ale zaslouzi si to :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Kjuba » stř čer 16, 2021 21:14

Jo aha. Tak jestli jde ta voda jistě zevnitř, tak pak je víceméně jisté, že je po membráně. No a pak s tím klidně může jít i ta sůl z potu. Já myslel, že se bavíte o botách s funkční membránou. Asi si to budu muset příště lépe přečíst :-).
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv čer 17, 2021 0:27

To si nemyslim. Mam pocit, ze mi to delaly i skoro nove boty. Pro vlhkost neni membrana problem. Mas propocene ponozky, vyhrivas je zevnitr a cast potu se odpari skrz membranu do kuze, ktera postupne navlha.

Ja to naopak beru jako znak toho, ze i "dychani" skrz kuzi je podstatne a kdyz se kuze zalepi treba voskem, tak se tim zhorsi odvod vody zevnitr. Coz mam empriricky overeno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Kjuba » čtv čer 17, 2021 10:16

Jo, to je pravda. Jak to zevnitř vytápíš, tak jistě něco v podobě par může přes membránu projít ven. Ale jistě to nebude se solí. To je jasný.

Otázka je, kolik toho potu může takhle projít. Myslím, že drtivá většina odejde komínem boty skrz plochu ponožek, kde se vypaří. Ale možná se pletu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » čtv čer 17, 2021 13:18

Jeste jedna odpoved ohledne pouzivani vosku na GTX botach. Je primo od Gore v jejich clanku, jak cistit GTX boty
“GORE-TEX hiking boots and waterproofing waxes or greases should never mix. Here’s why: they affect the boot’s breathability in a negative way. Simply washing them will get the job done and keep your boot waterproof.
Tj. cca "Nikdy se nemaji michat dokopy GTX boty a vodeodolne vosky a tuky. Proc: negativne ovlivnuji prodysnost bot. Jednoduste je umyjte a bota zustane vodeodolna".

mike píše:V nasem vesmiru mame kysele deste, v apukavesmiru jsou slane.
Miku, bud tak laskav a alespon si svoje bludne vyvody oznac, ze to jsou Tvoje vymysly. Ja jsem nic takoveho nerikal. Jen Tys asi nepochopil, co jsem psal.
Naposledy upravil apuka dne stř čer 23, 2021 8:54, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv čer 17, 2021 16:05

Kjuba píše:Otázka je, kolik toho potu může takhle projít. Myslím, že drtivá většina odejde komínem boty skrz plochu ponožek, kde se vypaří.

Kolik toho je nevim, ale uplne malo ne, kdyz to dokaze promacet nekolik mm kuze. Jasne, neni to cela plocha, jen nektera mista, ale i tak. Kazdopadne to dela znatelny a pro mne zasadni rozdil v komfortu v bote. Za mne hlavni duvod, proc nepouzivat vosk.

apuka píše:Miku, bud tak laskav a alespon si svoje bludne vyvody oznac, ze to jsou Tvoje vymysly. Ja jsem nic takoveho nerikal. Jen Tys asi nepochopil, co jsem psal.

Jestli se v tvem vesmiru vyparuje slana voda, tak musi logicky i prset :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Michal82 » úte čer 22, 2021 21:45

Apuka díky ale já nepsal nic o voskování bot. Šlo mi čistě o tu sůl a čištění bot pokud prostě nateče bordel do boty vrchem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 8:56

@Michal82: Promin, mas pravdu, to jsem si nejak popletl. Diky za upozorneni. Uz jsem upravil prispevek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 12:21

Zdravím. Dal jsem dohromady pár postřehů, zkušeností s ošetřením vnitřku bot: https://www.festovni-veci.cz/informace/ ... itrek-boty Vím, že řada lidí toto neřeší, ale přece jenom, pokud pomůže alespoň jednomu člověku, bude to fajn. Za případě doplnění informací, budu jen rád. Přece jenom, více hlav, více ví...
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 13:46

@vici: :smt023

Ted uz jen otazka - je to vhodne i na membranovou obuv, konkretne GTX? Neni tam neco, co "proleze" az k/do membrane/-y?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 16:28

Zdravím. Právě že nepoškozeni membrány, byl jeden z požadavků, které musel sprej splnit.
Takže ano, sprej je i na boty s membránou. Membránu nepoškozuje, stejně tak nereaguje s materiály, lepidly které v botech jsou...
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 16:32

Moc diky! To je neco, co jsem shanel.

Mozna ta informaci s membranou by se mohla na strankach objevit, mozna to zajima i nekoho jineho.

BTW, kde je vchod do te prodejny v OV-Zabrehu, na te adrese je jen panelak, co vim. Nebo je to jenom "na zvonek"? Mne by se docela hodilo to odebrat primo tam, mam to cca 20 min. pesky a muzu si uzpusobit svoji prochazku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 17:01

Naplacál jsem to tak 150g Sno-sealu a mám 100% watrpruf. Membrána nemembrana, vzhled nevzhled :mrgreen: Že bych měl nekdy mokro v botách to neznám od dob Gore-Tex návleků. Haxny se mi nepotěj.

Obrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 18:42

apuka píše:BTW, kde je vchod do te prodejny v OV-Zabrehu, na te adrese je jen panelak, co vim. Nebo je to jenom "na zvonek"? Mne by se docela hodilo to odebrat primo tam, mam to cca 20 min. pesky a muzu si uzpusobit svoji prochazku.

Klidně mi napiš na admin@festovni-veci.cz, nebo sms 774947828. Mám tam totiž dílnu, kde šiju pohorky, takže pokud se domluvíme, předáme si to na dílně :-)
Jen pro šťouraly, nejsem zaměstnanec Deoguard, ale úzce spolupracujeme. Chlapi dokážou zázraky a dali jsme dohromady už pár fantastických věcí :-)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 18:45

AlexBeck píše:Naplacál jsem to tak 150g Sno-sealu a mám 100% watrpruf. Membrána nemembrana, vzhled nevzhled :mrgreen: Že bych měl nekdy mokro v botách to neznám od dob Gore-Tex návleků. Haxny se mi nepotěj.

Jojo, znám to. Tím způsobem jsou opravdu nohy v suchu. Má to sice své nevýhody, svou cenu, ale pokud člověk chce mít nohy v suchu, za každých okolností, tak je to jedna z nejlepších cest, které k tomu vedou. Dneska už mám i jiný způsob, ale pokud jseš spokojený, tak prosímtě nic neměň. Co člověk, to cesta a všechny jsou správné....
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 18:48

Jo přiznávám se bez mučení...jsem magor do bot a hlavně do celokožených pohorek s šitou podrážkou (prosím nezaměňovat za latex a kožené oblečky na BDSM). Každý máme svou úchylku :-)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 18:58

Tva uchylka je v poradku ;-) Akorat prosim zkracuj citace, pripadne je vubec nepouzivej, kdyz reagujes na predchozi prispevek (ty vyse jsem je opravil).

AlexBeck píše:Haxny se mi nepotěj.

V tom pripade jsi jeden z mala, kdo muze pouzit i SnoSeal. Akorat ti teda po nem casem popraska kuze, to je jeho druha zasadni nevyhoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 19:32

Ok, budu se snažit.
Ještě k SnoSeal, kromě toho, že slepuje kolagenní vlákna v kůži k sobě (pokud se nanáší za tepla fénem, hluboko do kůže), tak se i lehce vydroluje. prostě je to vosk s terpentýnem. Pokud k tomu přidáš cca. 20% pryskyřice, tak vosk získá pružnost a mnohem lépe drží v kůži, která se sice také trhá, ale ne tak moc no a pokud se přidá i borovicový dehet, ta se dostáváme pomalu k ideálu ... :-)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 19:43

Hm tak Ja je nikdy nezapékal. Nechal je vsáknout při pokojové teplotě. Takže povrchové navoskovani. Zase ony ty boty stejně moc kožené nejsou. Jestli vůbec 50% jinak samej textil a guma. Tak jde spíš o impregnaci textilu :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

PředchozíDalší

Zpět na Boty