jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mvaldo » pát dub 17, 2009 11:26

vici píše:A stačí?


to neviem, nie som zbehly, kupil som na doporucenie :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mike » pát dub 17, 2009 18:46

mvaldo píše:ja mam ATSKO Silicone Water-Guard aerosol, to nestaci?

Mozna na impregnaci, jako kondicioner tezko. Ale taky nejsem mlady chemik ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod pjotrs » čtv dub 23, 2009 9:30

Doporucuji condicioner ASOLO za 199kc na vyzivu a zvlacneni kuze(mozno aplikovat i na mokrou ,ale cistou obuv) a impregnaci s primesi oleje OILPROTECTOR od tarraga za 150kc.
Idealni kombinace a max.spokojenost
pjotrs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 22, 2009 22:19

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod eR_Skaarj » úte kvě 12, 2009 23:11

Před nějakým tím měsíce jsem si koupil ten asolo condicionér a až teprve dnes jsem se odhodlal ho odzkoušet.

Matlal jsem ho na meindl colorado - které cca před půl rokem dostaly dávku sno-sealu, takže teď se povrch bot se nubuku ani zdaleka nepodobná :D

Takže - nanášení oproti sno-sealu balada. Není potřeba žádný nahřívání nic, krém se krásně vsakuje i při pokojové teplotě. Krém má konzistenci asi jako nepatrtně tekutější krém na ruce, takže se i dobře roztírá.

Oproti sno-sealu a jiným který jsem vyzkoušel (namátkou mě napadá meind sportwax) není bota po nanešení lepkavá nabo mastná. Ne botě nezůstávají žádné zbytky po vosku (občas zůstane v oblastní švů nebo tam kde se toho napatlalo a nechalo vsakovej hodně takový zaschlý soci).

Vyživení kůže a hydrofobní vlastnosti bych hodnotil subjektivně min. stejně dobře jako u vosků. Dlouhodobější zkušenosti zatím nemám...

Jinak - zkoušel už někdo ten asolo condiconér na čistej nubuk? jestli mění vzhled?
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » čtv kvě 14, 2009 10:51

Až budu doma dám odkaz, kde lidi mažou svoje kožené boty domácím sádlem :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pát kvě 22, 2009 5:29

Tak tady je to slíbené SÁDLO
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 22, 2009 6:41

Tak tato debata se mi líbí a něco mi připomíná :D Ale také jsem se díky ní poučil...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mvaldo » čtv kvě 28, 2009 19:01

vyprat, resp. nechat odmocit LOWA AL-X 65 XCR LO v Sport-Wash® by bola asi blbost, ze? :-k
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 29, 2009 6:20

Proč?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mvaldo » pát kvě 29, 2009 6:29

neviem :)

... ale ked kazdi odporuca iba jemne kartacikom cistit vrchnu cast, ale "odor" vnutri tym nezmyjem ... :roll:
podla mna by isli v pohode aj v pracke oprat :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 29, 2009 6:42

Právě to si myslím, program vlna...A dle mne stačí normální gel á la Woolite. Ale co se týká aviváže, to jsem na vážkách. Aviváž snižuje nasákavost, což by mi zrovna u bot nevadilo...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mvaldo » pát kvě 29, 2009 7:25

mam pracku so spec. programom na tenisky :)
cize, myslim si ze uplne v pohode, potom nechat uschnut a nasprejovat Silicone Water-Guard®
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Garmont Tower GTX a další ''C'' boty

Příspěvekod terkad » pon čer 15, 2009 11:37

No sno seal čeká doma na poličce. Ale moc se mi ho na ně patlat nechce. Zatím jsem použila Grangers leather kondicioner na vodní bázi a při zkušebním polití vodou to drželo dobře

edit:
přesunuto z Garmont Tower GTX a...

td
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Garmont Tower GTX a další ''C'' boty

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 15, 2009 14:11

Jak nechce, co nechce? :twisted: Moje bota to chtěla, tak co jsem měl dělat :mrgreen:
A neboj, budou ještě hezčí * *

A veškeré další OT prosím do vlákna "Jakou impregnaci obuvi?" :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pon čer 15, 2009 19:05

Ohledně čištění - praní bot mi trochu poodhalily roušku tajemství rady od výrobců krému na boty.
Neprat (mám na mysli koženou botu)!!!!!
A proč? Mýdlo, prací prášky a podobně odplavují a vypírají mastnotu z kůže, vysušuje ji a ta se láme. Když už prát botu tak jedině šampóny na čištění bot (ručně, ne v pračce), které obsahují oleje, které kůži ošetří.
Obenaufs
Montana
Asolo
Textilní - lepené boty bych v pračce nepral (vlastní zkušenost-bota se rozpadla). Možná bych zkusil namočit do vany s vodou a něco na praní, potom sprchou vymyl.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » ned črc 5, 2009 5:38

Tak TADY jsem se toho dočetl o kůži, její údržbě a výrobě asi nejvíc (zatím).
Je to fakt věda udržet kůži dlouho v skvělé kondici. Začínám mít dojem, že asi platí, co říkali naši staříci. Na koženou botu je nejlepší ji namastit kůži s špekem a potom vyleštit voskem, bez zahřívání a pečení v troubě.
No uvidím, co se ještě dozvím :(( :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » úte srp 11, 2009 16:59

Takže přidám něco málo do mlýna.
Pokud je bota ušita z kvalitní kůže a s kvalitní impregnací, stačí ji tak jednou až dvakrát do měsíce namazat kondicionérem (záleží na intenzitě používání obuvi). A tady jsou zakopáni dva psi.
První pes:
kvalitní kůže s kvalitní impregnací. Taková kůže se vydělává měsíce - roky. Takový standard je 18 měsíců (ruská kůže - její výrobní tajemství zaniklo s ruským carem). Dneska se dá koupit taková podobná kůže, jako příklad uvedu třeba Gallo Juchten, přírodně vydělaná kůže o tloušťce 3 - 3,5mm, cena kolem 80Eur za čtvereční metr. Boty z ní ušité: Dallapé, Gaerne atd. Je kvalitně impregnovaná od výroby, to znamená, že při vyčinění je prostor mezi vlákny vyplněn impregnací a tím pádem tudy voda nemůže projít. Tato kůže se opravdu jednou za čas namaže olejíčkem. Někdy ji na internetu říkají bezúdržbová.
Pokud ale kůže nemá tuto kvalitu, tak se sahá po dodatečné impregnaci třeba - Sno Seal. Tato věcička skvěle impregnuje, ale nevyživuje (obsahuje jenom včelí vosk a rozpouštědlo). Takže kůže se časem začne lámat. Vzhledem ale ke kvalitě bot ušitých z takové kůže, se taková bota začne dříve párat ve šveh, než se kůže začne lámat. Tady maličký odkaz na způsoby šití bot TADY a TADY.
Druhý pes:
co na výživu? Vše se točí kolem - Lanolin (v lékárně se kupuje pod názvem - adeps lanae nebo cera lanae, lanolin bez vody nebo bezvodný lanolin, vypadá jako žlutá, lepivá vazelína), hovězí nebo vepřový tuk (tady jedině domácí, nebo si doma sám vyškvařit sádlo. Z obchodu sádlo nebo hovězí lůj nebrat), rybí tuk (nej bude asi lososí, má nejnižší bod tuhnutí, je těžší než voda). Koupit se dá třeba TADY, TADY atd. a Pure Neatsfoot Oil, nejlepší je z telecích noh, ale ten tady nekoupíš, koupíš TENTO. Mají tam chybu ohledně toho, co to obsahuje. To co uvádějí na svých stránkách k Pure Neatsfoot Oil, patří k Prime Neatsfoot Oil - ten je směs. Pure Neatsfoot Oil - je čistý živočišný olej. Nebo si jej kup TADYa máš 100% jistotu. Norkový Olej tady jsem trochu na pochybách, jestli my se můžeme setkat s 100% pravým norkovým olejem. Na internetu jsem zjistil, že se asi jedná o obchodní trik. Na světě není tolik norků (ne notoriků), aby jejich tuk stačil na tolik bot. Ten tuk asi existuje, ale je ho málo a spíše se používá v kosmetice JAKO TADY. To co je v krémech na boty asi nebude z norků.
Existují různé recepty, kde se tyto složky kombinují a sem tam něco přidá.
Tady je pár receptů:
1) ZDROJ:
Britská tukovací směs na usně (Pliantin)
200 g lanolinu
30 ml cedrové silice
15 g včelího vosku
330 ml hexanu nebo petrolétheru
Směs zvláčňuje a zároveň desinfikuje vazebné usně. Po nanesení se druhý den setřou
přebytky a kůže se může vyleštit.

Tukovací směs na usně
96 g lanolinu
16 g japonského vosku
38 g paznehtového oleje
50 g O- fenylfenolu
536 g Petrolétheru (b.v.60-89°C)

Pasta k ošetření křehkých usní
200 g paznehtového oleje
80 g včelího vosku
10 g spermacetu
10 g lanolinu
5 g thymolu
Včelí vosk se rozpustí v porcelánové misce, pomalu se přidává paznehtový olej, spermacet a
lanolin, nechá se mírně zchladnout a pak se přidá alkoholovou roztok thymolu. Pasta se nanáší
a roztírá za tepla. Dá se použít i na zpuchřelý pergamen.

Tukovací pasta na bílé vazebné usně
12 nebo 7 g lanolinu
2 nebo 1 g japonského vosku
5 nebo 3 g castor oilu (ricinový olej)
1g stearátu sodného
20 nebo 12 ml destilované vody
Lanolin, vosk a castor oil se rozpustí a za důkladného míchání se přídává voda a stearát sodný,
který má funkci emulgátoru. Tato směs se hodí na měkčení světlých

2) Zdroj internet:
3 díly lanolinu
2 díly Pure Neatsfoot Oil
1 díl vosku

3)pro domácí kutily:
2 díly lanolinu
1 díl sádla
0,5 dílu rybího oleje
0,5 dílu Pure Neatsfoot Oil

4)já používám na kanady:
svršek:
3 díly lanolinu
2 díly vepřového sádla
1 díl včelího vosku
vnitřek:
elaskon. Nebo lanolin se sádlem (1:1). Šlo by použít i Pure Neatsfoot Oil, ale toho je na kanady škoda, ten si šetřím na lepší boty.

S výživou je trochu problém a to problém s přiměřeností.
To znamená. Nemažeš vůbec, nebo málo - kůže ztvrdne, láme se a je tu díra. Mažeš hodně - kůže změkne, nedrží tvar, trhá se a je tady zase díra.
Správně namazaná kůže má být vláčná a na dotek suchá. A trefit tento stav je asi to nejdůležitější při péči o kůži.
Všeobecně by se dalo říct, že svršek stačí LEHCE namazat (namažeš, necháš 10-20 min. v klidu a zbytek utřeš) jednou za měsíc a kožený vnitřek jednou až třikrát za rok. Záleží na intenzitě nošení bot. Mazání tukem má za cíl promazat vlákna mezi sebou, aby po sobě bezproblémově klouzala. Pokud je tuku hodně, způsobí to, že kolagen, který drží kůži pohromadě, zvláční a je to v háji.
Pokud máš kvalitní kůži s kvalitní impregnací (u nás asi jediné boty které tuto kůži mají jsou Meindl Super Perfekt, ale tady výrobce dodává svůj vlastní kondicionér - Sil Proof. A možná ještě Gronell, ale to nevím určitě) tak stačí opravdu jen ten olejíček a ten nejlepší je Pure Neatsfoot Oil.
Ohledně přidávání vosku do mazání na boty. Vosk ucpe kůži a ta nemůže dýchat. To způsobuje hnití švu (pokud jsou nitě bavlněné). Kůže má dýchat, pokud má vydržet roky sloužit k spokojenosti majitele.
Co se týká nahřívání bot fénem, nebo v troubě apod. kvůli impregnaci voskem. Tak u kožených bot se máme vyhnout extrémům. To znamená nahřívání v troubě NE!!!. Impregnace voskem je prostě berlička u kůže s nekvalitní impregnací od výroby. Impregnaci voskem myslím, že botu nahřívám a napouším roztopeným voskem, tak aby vnikl hluboko do kůže. Jen povrchové mazání voskem zastudena by nemělo škodit.

A pokud máš kožené boty koupené za pár tisícovek, tak si nekomplikuj život složitým hledáním ideálního ošetření tvé boty a nahřej je fénem, namaž včelím voskem a kožený vnitřek dvakrát za rok lanolinem nebo sádlem. Stejně se bota rozpárá dříve, než zničíš kůži.

A já to vyřešil koupi Limmer Boot Grease a už nic nehledám na kožené boty.

A ještě k mytí kožených bot. Doporučuji se mýdla na sedla. Třeba TOHLE, ale jde koupit celá řada mýdel, které se prodávají v obchodech s potřebami pro koně. V Ostravě kousek od úřadu práce v centru Ostravy.

Pokud chce někdo sám pohledat na internetu. Zadej do vyhledávače Pure Neatsfoot Oil. Hodně toho jde najít u koňáků, ti mají kožené sedla a vyznají se v údržbě kožených věcí.

Jinak tady pár odkazů:
1 2 3 4 5 6 7

Pokud se někdo rozhodne dělat údržbu kůže s Pure Neatsfoot Oil, tak by si měl dávat opravdu hooodně veliký pozor na přiměřenost.
Tady je návod jak mazat s Pure Neatsfoot Oil:
Kůži umýt mýdlem na sedla (nanést pěnu a potom ji setřít) a na vlhkou kůži (olej líp vniká hluboko do kůže), ne mokrou, nanést pomocí polštářku, který se udělá z hadříku, poklepáváním Pure Neatsfoot Oil. Nechat chvilku odpočinout a potom suchým hadrem vytřít dosucha. Za několik dnů, nebo až je kůže konečně suchá, se může nanést krém s živočišnými tuky, lanolinem a voskem (bez nahřívání fénem apod.).

A ten nejjednodušší návod:
Zavolat výrobci bot jakou údržbu doporučuje a pokud si chci být 100% jistý a věnovat tomu čas, tak zavolat výrobci kůže z které je bota ušita a tam se zeptat na ošetření kůže.

A to bude asi vše, co mám k tomuto tématu :wink:

Pěkná diskuse:
http://newsaboutshoes.org/showthread.ph ... 05a&t=1377
Naposledy upravil vici dne stř srp 12, 2009 8:49, celkově upraveno 9
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mifr » úte srp 11, 2009 18:52

Vyčerpávající... =D>
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod mvaldo » úte srp 11, 2009 19:02

jj, poucne citanie :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Opiate » pát srp 28, 2009 5:11

Dotaz - je potřeba po použití tohoto krému: http://tinyurl.com/nbk2g3 ještě nanášet impregnaci (třeba ve spreji - Kiwi Aquastop), nebo je sám o sobě dostatečný? Z čeho je vlastně složený, jde o nějaký tuk? Chtěl bych na něj u nových bot přejít a Sno-Seal nechat jen na staré. Díky.

P.S. Nebo mám zkusit raději Meindl Sport wax?
Naposledy upravil Opiate dne pát srp 28, 2009 13:28, celkově upraveno 1
"Inside the wound I found my wings and walked away from this human skin..."
http://tinyurl.com/yenfaqt http://www.exitmundi.nl http://tinyurl.com/dawpta http://www.vhemt.org http://www.trekearth.com
Uživatelský avatar
Opiate
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon črc 20, 2009 21:39
Bydliště: Eurasie

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod amadeus » pát srp 28, 2009 6:39

@vici
moc díky za info, super :smt023

hm, to abych si založil alchymistickou laboratoř :-k
...paznehtového oleje, spermacetu, no to abych začal číst Harryho :mrgreen:

no zatím mám Sno-Seal,,,
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Schnappi » pát srp 28, 2009 18:40

Spermacet by měla být vorvaňovina, ne? Tedy pokud si ještě vzpomínám ze čtení dobrodružných knih o velrybářích (již se pravidelně měnili ve vzbouřence anebo trosečníky :mrgreen:)
Pojednání je to pěkně ucelené. Jen mi tam trošku vadí ta "výživa" kožených bot - kus mrtvoly už přece těžko přijme a zpracuje nějaké živiny. [-( Zvyk je holt železná košile. :P
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » ned srp 30, 2009 9:40

Tady zmijozel prodávává ingredience do lektvarů :wink:
Díky za reakce. Škoda jen, že někdo nepřidal své vlastní zkušenosti vlastních receptů na boty, které fungují. Možná časem se něco najde :((
Jo "výživa" je hluboce zakořeněná a snad mi to promineš :oops:
Opiate: asi to bude jen výživa - kondicionér, bez nebo jen s malou impregnací. Zkus to. Každopádně, pokud ti budou boty protíkat i s tím, tak Sno-Seal můžeš vždycky dodatečně na boty dát. Sport Wax od Meindlu je skoro to samé Jako Sno-Seal. To znamená Hoooodně včelího vosku a možná troch výživy (nevím to na 100%). Sno-Seal je jen vosk.
Já na svoje boty používám něco podobného a boty neprotíkají, ale spíše to bude vzájemnou kombinací kvalitní, hodně hrubé kůže, minimem švů, kvalitou šití, konstrukcí boty a kvalitním mazání. Tohle všechno se vzájemě doplňuje a výsledek je noha v suchu-bez vosku \:D/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Schnappi » ned srp 30, 2009 12:07

vici píše:Jo "výživa" je hluboce zakořeněná a snad mi to promineš :oops:
Samozřejmě prominu ;) - tlak mi to nezvedá (a i kdyby, mám nižší, takže se přinejhorším dostanu na normál :mrgreen:).
A k tématu - přidám se ke skupině "Snoseal". Na nějaké experimenty jsem moc líný a málo odvážný. Jo a když jsem si ještě huntoval nohy ve starých dobrých kanadách vz. 60, používal jsem mazání od neznámé firmy (možná dokonce od samotného Horsta F., toho už se asi nedopátrám) s názvem "Lederbalsam mit Hönig" či tak nějak. Vonělo to moc pěkně a ani kanady si nestěžovaly...
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod anglicak » stř zář 2, 2009 18:23

rad bych take po precteni vznesl jeden dotaz zda nekdo znate tento krem http://www.freetime1.co.uk/Models.aspx? ... delID=1354 , mel by byt na tyto botky http://www.scarpa.co.uk/Products/Produc ... oductId=89 a na tyto http://www.e-outdoor.co.uk/detail.aspx? ... PriceComp1

Prodavac doporucil vetrit pouze prstem a to nekolikrat, popripade nahrat fenem...mel pravdu?\diky za odpoved
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » čtv zář 3, 2009 13:21

Tak to máš výživu - kondicionér a silikonovou impregnaci. Klidně s tím boty namaž (namaž, nech cca. 30min. "Limmer doporučuje 10-15min, ale já to nechávám na 30min" v klidu a setři, co ti nevsáklo). Stačí prstem. Fén není nutný, ten použij, až se rozhodneš zalepit boty voskem, protože ti předchozí impregnace neudržela nohy v suchu.
Tipoval bych, že stejně budeš nakonec ty boty napouštět voskem (Sno-Seal, Nikwax, nebo voskem od včelařů).
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod anglicak » čtv zář 3, 2009 17:10

Takze jak pisou , ze krem zajisti vodeodolnost a zaroven kuzi vyzivuje je nesmysl? Oboje boty jeste nebyly pouzite, tak bych rad od zacatku delal pro ne to nejlepsi...mam je treba napustit tim HS12 a pak jeste treba Nikwaxem? Mohu aplikovat oboji? Pokud ano, v jakem poradi? Diky moc.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Semo » čtv zář 3, 2009 17:23

Mam celokozene Salticy Granity cca 2 roky a od zaciatku DOKLADNE napustane Sno-sealom, nikdy nepremokli. Ale toto leto sa v kozi v mieste na mietach, kde sa vyrazne ohyba zacinaju objavovat hlboke "vrasky". Hlboke znamena, 2/3mm mozno az 1mm. Tak zacinam uvazovat, ci vosk je postacujuci pre dlhodobe udrziavanie koze. Ci by sa to nemalo kombinovat s niecim ako Grangers Leather Condicioner (cim mazem jemnu kozu vo vnutri topanky) alebo niecim podobnym.
Naposledy upravil Semo dne pon bře 29, 2010 21:12, celkově upraveno 1
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod Zaša » pát zář 4, 2009 7:42

Ano, tohle by mě také zajímalo. Ve výše uvedeném příspěvku je sice uvedeno, že na "levné" boty není potřeba žádnou výživu používat, stačí vosk. Ze zkušenosti ale vím, že pokud se k člověk k botám chovám slušně a zároveň je využívá na maximum, že spíše než k rozpárání švů dojde k praskání v místech o kterých se zmiňuje Semo.
Měl bych tedy stejnou otázku. SnoSeal a k tomu co? A případně jak často? Co jsem tak procházel forum tak na Snosealu se shodne většina, u výživy ale pravděpodobně žádný odzkoušený favorit není? Nemůže dojít k tomu, že Snoseal bude třeba právě Leather Condicioneru bránit vstupu do kůže?
Naposledy upravil Zaša dne pát zář 4, 2009 9:19, celkově upraveno 1
Zaša
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 4, 2009 7:34

Re: jakou impregnaci obuvi?

Příspěvekod vici » pát zář 4, 2009 9:10

Můj názor - zkušenost:
Sno-Seal je jen impregnace, bez výživy. Což znamená, že kůže mi dříve nebo později praskne. Moje zkušenost se Sno-Seal je, skvělá impregnace, ale u některých bot ani ona nepomohla, mizerná životnost boty - cca. 2 roky.
Pokud jsem napustil boty teplým voskem a ještě upekl v troubě nebo fénem, tak žádná výživa se mi do bot už nedostala. Vosk je prostě konečné a nezvratitelná změna na botě, ten už nedostanu z boty ven a nic jiného než vosk do ní nedostanu. Vosk ucpe kůži.
U kanad to řeším, že k vosku přidám lanolin a pryskyřici (2:1:1). Nohy v suchu, ale s životností boty si nejsem jistý, ale u bot za pár stovek to neřeším.
U bot na kterých mi záleží, mám jen výživu s trochou silikonové imregnace (viz. výše), noha taky v suchu, životnost asi nekonečná, ale to je dáno kvalitou kůže (skoro 4mm, imregnovaná při výrobě) a konstrukcí boty.
Tak pokud koupím boty za pár korun, řeším voskem a mám je na chvilku (jinak vždycky protečou). Pokud chci kvalitu na celý život, musím si připlatit a k botě dostanu od kvalitního výrobce i věci na ošetření a nemám starosti.
Snad jsem na nic nezapomněl :((
Semo píše:Ale toto leto sa v kozi v mieste na mietach, kde sa vyrazne ohyba zacinaju objavovat hlboke "vrasky". Hlboke znamena, 2/3mm mozno az 1mm

No otázka taky může být, jestli by se ta kůže trhala i bez použití vosku :((
Když je nekvalitní kůže, nic ti nepomůže........
Naposledy upravil vici dne pát zář 4, 2009 14:53, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Boty