jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:45

@vici: neni pak lepsi koupit rovnou gumaky? ;-)

@AlexBeck: a to jsem si myslel, ze na takove blbosti je tu jen pp :D Myslim SnoSeal na latku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 19:53

Účel to plní snad na čemkoliv...ochrana. Ať na botách, látce nebo i autě :-) Nacucana látka voskem taky asi už nepobere vodu. A to jde ne? Z lenosti jsem to párkrát vrznul i přes tkaničky. No jsou teď divné,v chladu tuhé, ale asi jim to až tak neublížilo. Bundu bych tím ale neimpregnoval :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:55

Nebylo by lepsi si rovnou koupit boty bez latky? Idealne ty gumaky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 20:02

No přemýšlím nad něčím na zimu. Ale v gumakach bych zmrzl i v létě. Ona zimní bota (duplexka ala lyžák) co se prodyšnosti týče je na tom asi stejně jako ten gumák.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » úte lis 30, 2021 10:48

Není pak lepší koupit rovnou gumáky?
Touto etapou, voskování zatepla, jsem si už prošel, tím zničil i pár skvělých bot:( Zastudena, jen na povrch to dává smysl, ale SnoSeal je moc křehký, vydroluje se. Je třeba použít něco, co je pružné a doslova se přisaje na kůži, jako klíště. Což není tak těžké, stačí k vosku přidat pryskyřici a je to :) A pokud se dá i trochu borovicového dehtu, tak je to ještě lepší a vůně uzeného je jako bonus navíc :)
No gumáky, nebo radši Ludnhags, JornJensen ty jsou dělány do bažin a pod. Kupodivu, díky části z kůže, dobře dýchají a nohy se v nich potí stejně jako v pohorkách - tedy žádné gumáky... A jsou na široké nohy.

SnoSeal na látku.
SnoSeal drží, stejně jako u kůže, špatně v materiálu. Proto na textil už je lepší si vyrobit sám impregnaci z včelího vosku, terpentýnu, lněného oleje (starý recept námořníku snad už od 15 stl.) Nebo experimentovat s něčím vlastním :)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » úte lis 30, 2021 10:53

AlexBeck píše:No přemýšlím nad něčím na zimu.

http://www.makaraobuv.sk/_rysy.htm
Nebo něco od myslivců https://www.e-myslivost.cz/obuv/zimni-obuv/stranka-1-24.html
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » úte lis 30, 2021 12:23

Ja už mam opravdové zimni VHT boty - Scarpa Mont Blanc. Na turistiku v tom ještě pri teplotách do -15C jde, ale při stání na štandu brrrr. Takže asi nějakou duplex vysokohorskou botičku. Na lezení ledu asi lebeda, ale dá se v tom vůbec VHTeckovat (chodit) v Tatrách?

Měl jsem kdysi Phantomy od Scarpy. To uz mi přišla jako čistě jen ledolezecka bota. Líbí se mi něco jako La Sportiva G5 :(( Ta cena je dost brutální. Zase by to byla nejspíš bota na vždy. Při využití max 2-3 měs v roce.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 16:38

vici píše:SnoSeal drží, stejně jako u kůže, špatně v materiálu. Proto na textil už je lepší si vyrobit sám impregnaci z včelího vosku, terpentýnu, lněného oleje (starý recept námořníku snad už od 15 stl.) Nebo experimentovat s něčím vlastním :)

Nebo neexperimentovat ;-) Tyhle boty jsou zalozeny na tom, ze pod latkou je membrana a dokud funguje, vodu nepusti. Latka je nenasakava a da se to jeste zlepsit treba nastrikem impregnace jako Cherry Blossom. Placat na latku vosk mi prijde prastene ;-)

AlexBeck píše:Scarpa Mont Blanc. Na turistiku v tom ještě pri teplotách do -15C jde, ale při stání na štandu brrrr.

Ponozky. Nosis poradne ponozky? Idealne dvoje. Tyhle boty by mely zvladnout libovolne zimni podminky u nas i na Slovensku vcetne stani na standu. Na tom je nejhorsi, kdyz mas mekci boty a macky stahujici nohu. To by se ti tady stat nemelo.

AlexBeck píše:Takže asi nějakou duplex vysokohorskou botičku. Na lezení ledu asi lebeda, ale dá se v tom vůbec VHTeckovat (chodit) v Tatrách?

VHTckovat asi ano, chodit moc ne. Takove boty funguji tim lip, cim je horsi teren, ale na turistickych stezkach je to trapeni. Zvlast na tech vydlazdenych v Tatrach, to si nedovedu moc predstavit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » úte lis 30, 2021 17:23

mike píše:macky stahujici nohu.


Hm je pravda, že nejhorší to bylo vždy s mačkami při brodění žlabu. Zase ta bota je fest tvrdá a kolibu se v ní i Já ze sloní váhou. Na VHT jsem měl poloautomaty,ale teď jsem objednal ty automatické Singiny. Tak uvidím zda to bude rozdíl. Nejvíc trpěli konečky prstů. Automaty už není treba moc dotahovat špagátky :((
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 17:27

mike píše:Tyhle boty by mely zvladnout libovolne zimni podminky u nas i na Slovensku vcetne stani na standu.
Z ceho to usuzujes???

Je tam GTX Insulated comfort, ale ten muze byt v ruznych "tloustkach", silach izolace. Navic i kdyz se udava teplotni komfort, je to treba brat s rezervou, protoze kazdy vnima ochlazeni nohou uplne jinak. A stani na standu, hlavne kdyz tam stojis desitky minut je neco uplne jineho nez chuze. Tam Ti nemusi pomoci zadne ponozky, zadne vlozky a ani zateplena izolace.

Ano, ma to 3mm Perwanger kuze - ja jsem v pohode zvladal ve VT celodenne chozeni pri teplotach -27 a trochu nizsi v Asolo Granite, kde byla 2,8 mm a jen obycejny GTX. Zvladal jsem i stani na miste do cca 20-ti minut, pote mi ale zacalo byt zespodu chladno - a to ty Granity maji hodne vysokou podrazku, ta asi izoluje vice nez techto Scarpach. Proste stojis na miste, tak mas utlacene jak vsechny vrstvy ponozek, vlozku i zatepleni - tj. izolace je znacne mensi. Kdyz potom nohama netopis (neslapes), zacne byt zima. To se tesko osuli.
Jen se obavam, ze to bude podobne i ve skeletech.

Ja bych mozna do tech Mont Blancu zkusil krome poradnych dvojich ponozek i nejake hodne dobre izolujici vlozky - i kdyz jsem napsal, co jsem napsal, neznamena to, ze tlustejsi, teplejsi ponozky trochu nepomohou, stejne tak i vlozky. Tim se muze komfort "vydrzitelnosti" posunout o par stupnu niz (resp. pri stani o par minut dele). Jen je potom otazkou, jestli se vsechno jest vleze do tech bot.

Jo - ja uz jsem parkrat tady psal vysledek meho pokusu se starymi kozenymi Aku pohorkami. Kym jsme je osetroval pouze sprejem, chodil jsem v nich v pohode vsude i pod -20. Potom jsme je pred uplny vyrazenim zkusil natrit SnoSealem. Tak krom toho, ze jsem zustal vevnitr suchy po celodennich turach ve snehu (coz jsem byl i bez SnoSealu), tak mi zacalo byt zima na nohy o dobrych par stupnu drive nez pred natrenim. Se stejnymi ponozkami, na stejne trase za stejnych podminek. Dobre se to srovnavalo, bo tehdy byly tady na Lyse v lednu asi dva tydny stejne pocasi, stejne teploty a podminky a natiral jsem je uprostred toho casu. Chodili jsme tam skoro kazdy druhy den.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 20:40

apuka píše:Z ceho to usuzujes???

Ze zkusenosti. Podobne boty jsem mel a taky jsem si vyzkousel dlouhe stani na standu v Alaskach a mackach. Pod -10 uz to bylo dost na hrane, takovehle boty budou lepsi. Zadne horko nebude, ale prezit pujde i -20 a pak je potreba se holt trochu rozhybat.

Duplexy by v tomhle samozrejme byly lepsi, ale zrovna do Tater by byly pouzitelne jen na snehu. Chce to najit nejaky kompromis, aby to fungovalo v terenu a ve snehu a zaroven se v tom dalo do toho terenu i dojit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod AlexBeck » úte lis 30, 2021 20:46

To jsem nechtěl slyšet, že je to voskem :ú Hlavně když jsem placal tyhle boty "jen tak". Moc mokrá si neužiji jako chůzí v trávě. Leda brodění se sněhem a v tom moc nemůžou navlhnout.
Jestli ten pocit zimy nebyl snížením prodyšnosti po voskovačce = mokro v botách. To se mě až tak netýká.
Díky za tip na tu vložku. To by mohlo zabrat. Zkusím někde sehnat něco s hliníkem.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 20:54

Nemusi to byt voskem, ale voskovat Perwanger kuzi :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 21:44

AlexBeck píše:To jsem nechtěl slyšet, že je to voskem
Ja ale netvrdim, ze je to urcite voskem. Jen ze ja jsem mel ten problem se svymi botami. Navic ty byly z nubuku.
Ale co spominas, ta mensi prodysnost roli urcite hraje - a to se Ti nohy nemusi moc potit. Urcite neco produkuji a to zustava vevnitr boty i v ponozkach, cimz se zvysuje i odvod tepla.
mike píše:voskovat Perwanger kuzi
Jo, to je cesta ke zniceni nejlepsich vlastnosti te kuze...
@AlexBeck: Perwanger pouziva na zajisteni vodeodolnosti silikon, cimz dosahuje dlouhodobou a opravdu dobre funkcni vodeodolnost, navic i vlakna kuze se docela dlouho udrzuji takto v dobre kondici. Tim voskem jdes primo proti tomu. (Trochu jako pejsek a kocicka s dortem.)
mike píše:Pod -10 uz to bylo dost na hrane, takovehle boty budou lepsi. Zadne horko nebude, ale prezit pujde i -20 a pak je potreba se holt trochu rozhybat.
Myslim, ze AlexiBeckovi neslo o nejakych -10. Prave ze v zimnich V. Tatrach velice rychle narazis na problem, ze dopoledne mas v udoli (a na severnich, severozapadnich svazich) i tech -25, i kdyz mas napr. na Strbskem Plese -10, -15. A tam zacina problem.
Co jsem psal, ze jsem cely den slapal pod -27, to bylo v Polsku kolem Morskeho oka a potom dal do tech dolin, kam cely den nezasvitilo slunce. A jako na potvoru jsem stal tu pulhodinku par metru od predelu slunce/stin, ale nemohl jsem na slunce, bo tam byla zrovna skala a kosodrevina a tam bych se nevysplhal. Stezka vedla pod ni a byla jeste dlouhy usek (vlastne cela, kam jsem dovidel) stale ve stinu.

To jsou podminky, na ktere v CR narazis opravdu malokde a malokdy, navic i ty meteorologicke podminky tomu uplne nevyhovuji. Ani na Sumavskych slatich, kde sice mas nizsi teplotu, ale zase ne tak dlouho a mas jine okolite podminky.

Ano, kdyz mas na nohou jeste macky a nedej boze slapes v nich hlavne po prednych hrotech do strmeho svahu, tak je na problem (resp. omrzliny) docela zadelano. Kdyz se zastavis na delsi dobu potom vyslapu, tak se Ti nohy nestihaji prokrvit a teplo odchazi jeste rychleji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » stř pro 1, 2021 8:28

mike píše:Nebo neexperimentovat ;-) Tyhle boty jsou zalozeny na tom, ze pod latkou je membrana a dokud funguje, vodu nepusti. Latka je nenasakava a da se to jeste zlepsit treba nastrikem impregnace jako Cherry Blossom. Placat na latku vosk mi prijde prastene ;-)

Jasně v to máš pravdu. Ne textil je nejlepší impregnace v spreji. Vosk textilu sníží prodyšnost, zvýší váhu. ALE reagoval jsem na to, že už ten textil navoskoval ...
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod ozzi » sob led 1, 2022 15:18

Ahoj všem, pokud to sem nepatří, tak omluva, ale poměrně poctivě jsem prohledal fórum a odpověď na můj dotaz nenašel. Možná proto, že je zřejmě poměrně "juniorní" a jaksi základní. :D

Svoje Alasky jsem byl zvyklý ošetřovat v podstatě výhradně "třešňovými květy" + Meindl kondicionérem s naprostou spokojeností. Nedávno jsem před tůrou potřeboval naimpregnovat a neměl jinou možnost, než sáhnout po tom, co bylo k mání v nejbližším shopu a nevypadalo úplně k zahození - Pedag Tech Pro Waterproofer. Efekt impregnace byl OK, voda krásně perlila i 2-3 dny po aplikaci, nicméně kůže poměrně znatelně zesvětlala a místy na ní zůstaly tmavší "fleky". Viz přílohy.

Je mi jasné, že na vlastnosti kůže by to snad nemělo mít nějaký vliv - případně mě opravte. Ne že bych extra vizuální stránku věci řešil, ale i tak mě zajímá, zda jsou tyto změny nevratné, nebo se barva časem vrátí do normálu? Lze tomu případně nějak pomoci?

Předem díky za rady a komentáře a fajn vstup do Nového roku všem!

Ondra

01.jpg


02.jpg


03.jpg
ozzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 30, 2012 20:48

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » sob led 1, 2022 19:18

No to je ale hnus... Zalezi na tom, jak moc hluboko se to vsaklo. Jestli ne moc, tak by se to casem melo osoupat. Jestli po tom kuze neztvrdla, tak bych to neresil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod ozzi » úte led 4, 2022 7:50

A lze tomu třeba nějak pomoci? Nějakým konkrétním čističem apod.? Já tedy běžně boty čistím jen vlhkým hadříkem/houbičkou...
Naposledy upravil sobb dne úte led 4, 2022 11:41, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku
ozzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 30, 2012 20:48

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte led 4, 2022 18:07

Muzes to zkusit odrbat kartackem, ale proc? Jestli to je to jen vec vzhledu a jinak to funguje, tak bych to nechal, ono se to casem odrbe samo chozenim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Roxtidy » čtv bře 3, 2022 23:27

Ahoj, dokázal by někdo porovnat Limmer a Krém na kožené boty FV (Tomáš Kabara). Nanášet budu zastudena vzhledem ke goretexu. Díky
Roxtidy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 6, 2019 15:14

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod nebulus » pon bře 7, 2022 8:28

Ahoj, Limmer moc ako impregnácia neslúži. Má síce ten fluorcarbon v sebe, ale na topánkach cez to voda za chvíľu prenikne. Od FV mám staršiu verziu toho krému a ten impregnuje podstatne lepšie. Limmer dokáže starú kožu dobre oživiť a zmäkčiť.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon bře 7, 2022 10:30

nebulus píše:Limmer moc ako impregnácia neslúži
:-k To bych ani nerekl... Ani ne tak kvuli FCB, ma v sobe i silikon, ktery castecne taky funguje.

Ale co se tyce kremu Tomase, tak i na OF se debatovalo o tom primo s nim - ze tyto kremy, i kdyz jsou nanesene za studena mohou proniknout az k membrane a kdyz se toto stane, tak mas po ni, nenavratne se zanese. Do jiste miry plati i pro Limmer, alespon kvuli silikonu, ale (snad) mene nez u Tomasovko kremu.

Co jsem napsal plati tim vic, cim je kuze nad membranou tenci.

Ale sam jsem s tim pokusy nedelal - na rozdil od Tomase. On se tady nekdy objevuje, muzes se jej zeptat. Nebo na jeho strankach Festovni veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned bře 27, 2022 6:52

Roxtidy píše:Ahoj, dokázal by někdo porovnat Limmer a Krém na kožené boty FV (Tomáš Kabara). Nanášet budu zastudena vzhledem ke goretexu. Díky

Zdravím.
S oběma krémy mám mnohaleté zkušenosti. Tak snad trochu pomůžu.
Oba krémy jsou prioritně jako kondicionér. To znamená změkčí kůži, dodá ji tuky oleje, prodlouží životnost. Až druhotná je impregnace.
A jsou oba skvělé.
Rozdíl je v impregnaci:
Limmer: Fluorokarbon, silikon.
FV: včelí vosk, karnaubský vosk, borovicová pryskyřice (ta pryskyřice hodně ovlivní vosk, je trvale měkký a mnohem lépe drží na kůži. Díky ni je impregnace trvalejší).

Oba se mají nanášet zastudena, prostě natřít a hotovo.

Zase rozdíl je tu a velký:
Limmer - kartáčkem a v gumových rukavicích, fluorokarbon je svinstvo, které když se dostane do těla (přes pleť, mám ho už v těle asi půl kila :-(, nejde ven a zůstává v něm. Klidně větší vrstva, po 10 min setřít, co na kůži zbyde.
FV - klidně mazat holým prstem. ideálně co nejméně krému na co největší plochu, cokoli navíc je zbytečné. teplo prstů krém trochu rozpustí, tuky a jdou do kůže, impregnace zůstane na povrchu. Chrání kůži a zabraňuje vyplavování tuků z kůže.

U obou krému je impregnace druhotná, na šlapání v jemném dešti stačí, ale pokud se člověk chce brodit celé dny v mokrém sněhu, blátě, mokré trávě. Tak na to krémy nestačí.
Na to už jsou speciální krémy jako SnoSeal, FV 100% impregnace. Krémy skvělé impregnují, ale kůži nezměkčí, spíše naopak, vysušuje, zalepí, sníží prodyšnost, zvýší tepelnou vodivost, zvýší váhu....vše má své pro a proti. Je třeba zvážit, co je a není důležité.
Osobně používám na všechny boty FV Krém na kožené boty. Stačí mi to a pro mě je priorita životnost bot. Pokud čekám celodenní mokro, nanesu zastudena FV 100% impregnaci, ty krémy se propojí. Jakmile pominou důvody velkého mokra, mažu zase Krémem na kožené boty.
Tím že mažu pouze zastudena, impregnace se nikdy nedostane do hloubky kůže a nezalepí ji.
Samozřejmě, jde všechny krémy zatepla napustit boty. Tím se mnohonásobně zvýší účinnost, trvanlivost krémů (v dobrém i špatném). Prostě se dostane do hloubky kůže a klidně skrz až k membráně (u nanášení zastudena to nehrozí a pokud za roky přece jen tuky kůži projdou, tak stejně už membrána je zničená).

Takže teď je na tobě, co od krému očekáváš.
Pokud membrána funguje, tak je impregnace druhořadá. Tak maž jen zastudena a je jedno kterým krémem, jen pozor na fluorokarbon.

PS:
Proč nemám rád Fluorokarbon? Tady v článku to je. Bohužel zdroj informací smazali, ale v článku je nakopírovaný
https://festovniveci.cz/blog/proc-varim ... rokarbonu/
Naposledy upravil vici dne ned bře 27, 2022 7:13, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned bře 27, 2022 7:04

nebulus píše:AOd FV mám staršiu verziu toho krému.

Nová verze funguje stejně, jen místo terpentýnu je použitý pomerančový olej :)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 8, 2022 14:17

Měl sem doma roky zásobu třešniček, fčíl sem (v přípravě na ty nové LaS UR babské) vytáhnul/nachystal poslední sprej = budu zase pořizovat domů zásobu. Jak píšu, pár let sem to nesledoval, je na tomto poli něco převratně nového / lepšího než ty třešničky?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 8, 2022 23:27

Eee, ty už neděláš výzkum? Já na tebe spoléhal! :shock:
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte kvě 10, 2022 14:23

@PP: Byly a jsou lepsi impregnace nez tresnicky. Napr. silikonove. Problemem je, ze sice by mely drzet dele a byt ucinnejsi, ale vice snizuji prodysnost - a rozhodne nesmis vystrikat celou pixlu na jedny boty, jen v jedne, max opatrne ve dvou vrstvach, jinak to prejde az k membrane a zaprasi/zanese ji. Na druhe strane, mozna zrovna Tobe na tech nizkych botach a rel. kratkych prochazkach tak moc vadit to nemuselo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 10, 2022 15:39

Jentak cvičně sem naspal do gůglu "silikonová impregnace na boty s GTX" a vyplivlo to na mě hned jako první tohle... žeby?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 8:18

Zrovna tuto impregnaci jsem nemyslel, tu vubec neznam. Jsem mel na mysli spise neco jako od Atska nebo od Tarraga.

Jen tam bacha na to, ze po nastrikani to bude docela smrdet az kym uplne "nezpolymeruje", to muze trvat az 72 hodin - taky je dobre po tu dobu nepouzivat v mokru.

BTW, docela me pobavila veta u toho Atska:
Hnací plyn rozprašovače je CO2, díky čemuž šetří životní prostředí a nezanechává uhlíkovou stopu.
Doted jsem si myslel, ze CO2 je "jednotka" uhlikove stopy :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » stř kvě 11, 2022 11:28

Dík, zkusím teda to Atsko. Du to objednat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty