Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod MICHAL991 » čtv kvě 23, 2019 15:02

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je normální u bot s gore-tex promokavost po 14 dnech od koupi, koupil jsem si adidas TERREX AX3 GTX a nevydrží být suché ani 20 minutovou procházku v mokré travě se psem. Je třeba je impregnovat ? popř. čím, asi jsem očekával více za 2500,-Kč boty jsem planoval hlavně na lítačku po městě v nepříznivém počasí, venčení psa v mokré trávě a občasnou tůru do beskyd. Jsem docela zklamaný, v popisku je psáno nepromokavá membrána a o impregnaci gore-tex jsem se pořádně nic nedozveděl (špatně hledám) :|
Je to na reklamaci ? Nebo budu muset impregnovat jk o život pokaždé co bude mokrá trava .

Děkuji za rady
MICHAL991
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » čtv kvě 23, 2019 15:14

Impregnace Ti u techto bot na mokrou travu pomuze tak max. na dve minuty (ta lepsi)...

Moje zkusenosti ukazuji, ze ani bota s GTX mokrou travu moc dlouho nevydrzi, dobe do promoknuti je zavisla nejvice od svrchniho materialu - 2,8mm impregnovana kuze vydrzi dele nez sitovany textil. Popravde receno, do mokre travy jsou gumaky.
Ale takovy pavproch zde kazdy destovy den pise, ze mu jeho GTX botky cestou do prace nepromokly, ze "goretextuji" dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod MICHAL991 » čtv kvě 23, 2019 15:30

Aha, takže nějakou účinnost to má ale na trávu to není, každopádně díky, ta impregnace, jakou použít ? Dočetl jsem se, že mohu špatným sprejem gore-tex poškodit. Mám doma nějaký pátek sprej z deichmannu(hybridni sprej) lze použít, či je něco přímo na gore-tex nebo neipregnovat vubec
MICHAL991
nováček
nováček

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod zonn » čtv kvě 23, 2019 16:02

Na impregnaci sprejem se vyprdni, vyhozeny penize.
zonn
účastník
účastník

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2019 19:00

apuka píše:Popravde receno, do mokre travy jsou gumaky.

Prekvapive dobre funguji membranove ponozky. Ony jsou to vlastne takove natahovaci gumaky :) Moje aktualni kombinace na denni vychazky jsou nemembranove absolutne promokave tenisky plus membranove ponozky. Vyrazne lepsi, nez membranove nizke boty s normalnima ponozkaka. I kdyby membrana membranovala, tak do nich natece shora.

Zrovna jsem si nechtene udelal srovnani ponozek, jelikoz jsem si jeden den po desti vzal na vychazku z roztrzitosti normalni trekovky. Rozdil byl zasadni. Chuze mokrou travou studi v obojich, ze v membranovych se voda nedostane na kuzi a jak clovek vyjde z travy, za chvili to prestane. Jak vypada chuze v promocenych normalnich ponozkach asi nemusim popisovat a rozmocene nohy taky ne. Puvodne jsem bral membranove ponozky jako srandu, ale ukazaly se prekvapive uzitecne. V zime i ted.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2019 19:10

Jeste k puvodnimu dotazu:
MICHAL991 píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je normální u bot s gore-tex promokavost po 14 dnech od koupi, koupil jsem si adidas TERREX AX3 GTX a nevydrží být suché ani 20 minutovou procházku v mokré travě se psem.
...
Je to na reklamaci ?

Jestli opravdu tecou, tak to na reklamaci je. Vyzkousej to doma v lavoru. V mokre trave moc nepoznas, kudy se tam voda dostala, klidne muze natect shora. Vycpi je toaletakem a namacej tak, aby tam voda nenatekla shora. Pak toaletak vyndej a kdyz bude nekde vlhky, tak tecou.

Jinak mokra trava je v podstate to nejhorsi. Impregnace nepomuze a je u takovych bot zbytecna.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Boty