jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2013 6:46

kura, tu je zase veselo....

asi si zřídím věštírnu.... todle sem tu kdesyk napsal před asi rokem:

pavproch píše:apuka a fps by měli dostat doživotní zákaz vstupu do jakéhokoli krámu s botama... :twisted:


:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod dudy » stř bře 27, 2013 6:47

fps píše:..... abych měl boty z pořádné kůže, tak si nemusí vůbec kupovat boty kategorie C, La Sportiva, Meindl, Garmisch dělají B i B/C boty které nejsou z nubuk kůže


Meindl? Kerý? La Sportiva? Kerý? (z tady sehnatelnejch)
A proč ti samí výrobci dělají většinu modelů, z nubuku?
Neustále odmítáš pochopit, že svět obuvi není Fps versus neznalí blbečci v nubuku, ale dělí se na Kůže & nubuk.
Pozor: Nejsem fanatický odpůrce, ani zastánce jednoho z řešení, nýbrž spokojený uživatel kožených i nubukových bot.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod petrbw » stř bře 27, 2013 11:01

fps: tak pokud ty moje boty nejsou z nubuku tak z čeho.Nějak se v tom teď ztrácím ale někde je jako nubuk označováno cituji:Nubuk je useň provedená bíle nebo barevně. Bílá kůže se vyčiňuje chromitými solemi a syntetickými tříslovinami s přídavkem formaldehydu, barevná useň se vy­čiňuje také chromitými solemi, ale vybarvuje se dehtovými barvivy. Povrch se na lícové straně upravuje jemným broušením. Použití nachází ve svrškových dílcích letní vycházkové obuvi a u brašnářských výrobků.
Tedy když je to zvenčí broušené a chlupaté, je to nubuk?A když je to hladké jako některé fotky tady tak není??
Tady je zdroj tak to neberte jako reklamu..je tam o kůži hodně informací
http://www.hemr.cz/?cat=18&id=25
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » stř bře 27, 2013 14:15

dudy píše:
fps píše:..... abych měl boty z pořádné kůže, tak si nemusí vůbec kupovat boty kategorie C, La Sportiva, Meindl, Garmisch dělají B i B/C boty které nejsou z nubuk kůže


Meindl? Kerý? La Sportiva? Kerý? (z tady sehnatelnejch)

Meindl dost osvědčené Alta Via http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=39 a La Sportiva Pamir s koženým nebo GTX futrem http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... ather.html

dudy píše:A proč ti samí výrobci dělají většinu modelů, z nubuku?

tak to by mě taky zajímalo, ale bude to možná kvůli co největším ziskům výrobců, tak jako je to u všeho co se dneska vyrábí, výrobci potřebují kvůli co největšímu zisku aby si každý kupoval nejlépe každý rok vše nové, jim se nehodí že ti něco vydrží třeba pět let, proto používají méně kvalitní kůži která je určitě o hodně levnější než kvalitní kůže

dudy píše:Neustále odmítáš pochopit, že svět obuvi není Fps versus neznalí blbečci v nubuku, ale dělí se na Kůže & nubuk.

tak to mě dost špatně chápeš, nic takového si nemyslím, protože jsem ještě nedávno mezi ně patřil, jenom se chci podělit s mými osobními zkušenostmi, a záleží na každém jak to kdo vezme, jinak mi je úplně jedno zda chodíš po horách třeba v plátěnkách
Naposledy upravil fps dne stř bře 27, 2013 14:41, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vonkreuz » stř bře 27, 2013 14:33

dudy píše:
fps píše:..... abych měl boty z pořádné kůže, tak si nemusí vůbec kupovat boty kategorie C, La Sportiva, Meindl, Garmisch dělají B i B/C boty které nejsou z nubuk kůže

Meindl? Kerý? La Sportiva? Kerý? (z tady sehnatelnejch)

LaSportiva Pamir Leather třeba? :twisted:
Boty které jsou v ČR díky mně, ale řízením osudu skončily jinde než u mě na krámě. :axe:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » stř bře 27, 2013 14:47

tak to ti moc děkuji, já jsem objednal v hudy LaSportiva Pamir Leather, ale dodací doba je bohužel cca šest týdnu, už se na ně moc těším, zkusil jsem menší velikost na krámě, a vypadají dost dobře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř bře 27, 2013 16:02

I kdyz by mi PP zakazal vstupit do obchodu s botama, neco prece pripisu.

Neznam presne problemy fps, ale u mne nebyl nikdy problem s tim, ze kuze byla nubuk. Nubuk muze byt taky kvalitna kuze a stejne tak i 3,5mm hruba "prava" kuze se muze za chvilku rozsypat. Problemem u mne bylo:
1) pri ohybu boty se kuze zvraskavela jako na vetsine ostatnych (i stejneho typu) po nekolika set km intenzivniho pouzivani v skalach - jenomze u nas pri zkoouseni na pokoji na koberci, tj. max. po 150-200 krocich
2) kuze nejenomze pekne zvraskavela (po dvou dnech noseni v suchu,tj. cca 35km, bota radne osetrena sprejem), tj. cca, ale ona se scvrkla, zmensila, jinak si nedokazu predstavit, proc se najednou zevnitr predtim vypnuty GTX vytvoril az 1-1,5cm siroke zahyby "prebyvajiciho" materialu, ktere docela tlacily
3) kuze silne zvraskavela (taky po 2-3 dnech chozeni, tj. max. 50km, bota osetrena sprejem) podelne pod kotnikem (fps me asi prvni foto podobne), ale krom toho uplne ztratila svoji pevnost - na jedne bote se tym smerem ohla pouze velkou silou, na zvraskavele stacilo velice malo a uplne se vytocila, proste - jak napsali do reklamace - kuze se "zlomila". Na te strane moc nedrzela kotnik.
Takove projevy za tak malo noseni podle mne problemem uz jsou, protoze to ukazuje na mozne velke problemy, ktere by mohly vyrobci odbyt s tim, ze se boty mely reklamovat uz davno. A hlavne v 2. a 3. pripade to melo znatelny vliv i na (ne)komfort noseni.

Zajimave bylo vyjadreni (na zaklade popisu problemu a poslanych fotek) od servis HanWagu z Nemecka: muze to byt zpusobene pouzitim kuze spatne kvality nebo moc vysusene uz pri vyrobe. A vysusit se muze i v obchodech pri dlouhem skladovani, zvlastne v nevhodnych podminkach. Ponekud podobne se vyjadrovali i z Meindlu, ze bohuzel se nikdy nemuze kontrolovat 100 % pouzivane kuze a ne vzdy se kvalita da odhadnout.

Takze neni problem v nubuku, ale problem je spis v pouziti nekvalitni, problemove kuze, pripadne v dlouhem skladovani v nevhodnych podminkach. Kdyz se ta kuze prilis vysusi, uz ji nemusi pomoct zadny kondicioner. A pro laika neni vzdy jednoduche na prvni pohled rozeznat, kdy je OK a kdy ne. Jo a jeste problem muze byt, kdyz se pouziva kuze z vice ruznych kusu na jednu botu, kde jsou jednotlive kusy ruzne kvalitni.
A nejobecnejsi problem je, ze mnozi vyrobci uz nestihaji (nechteji obetovat cast zisku???) dostatecne kontrolovat kvalitu vstupnich surovin a zanedbavaji i kvalitu vystupni kontroly. Proto se da obecne rict, ze kvalita bot sla v poslednich letech rozhodne dolu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod zoul » stř bře 27, 2013 16:35

apuka píše:A nejobecnejsi problem je, ze mnozi vyrobci uz nestihaji (…) dostatecne kontrolovat kvalitu vstupnich surovin a zanedbavaji i kvalitu vystupni kontroly. Proto se da obecne rict, ze kvalita bot sla v poslednich letech rozhodne dolu.


Výrobci jsou podle mě v blbé situaci, protože kvalita je dneska něco, za co je ochotno platit jen malé množství zákazníků. Někde jsme tu narazili na cenu klasických těžkých pohorek za komančů a pokud si to správně vybavuju, byla snad někde na polovině měsíčního platu, možná ještě výš? Pokud je někdo ochotný dát dneska za normální kvalitní pohorky deset nebo patnáct tisíc, věřím tomu, že kvalitu najde. Pro drtivou většinu lidí je to sci-fi, takže těžko vyčítat většinovým výrobcům, že se přizpůsobili trhu.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Rimmerak » stř bře 27, 2013 17:04

fps píše:
Rimmerak píše:Ahoj, já mažu boty už druhý rok voskem od Daichmanna, stojí 79kč - 200ml a jsem spokojen.

to nevypadá vůbec zle, je někde na piksle napsané složení?


Nafotil jsem zadní obal piksly...
daichmann.JPG
Rimmerak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 18, 2013 17:32

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2013 18:37

Tos ani nemusel ;-) Vzdyt tam neni zadna rozumna informace, teda krome toho vceliho vosku, ale to uz jsi psal predtim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » stř bře 27, 2013 19:08

Rimmerak@ díky, škoda že tam není komplet složení jak píše mike
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Rimmerak » stř bře 27, 2013 19:13

Njn. Předpokládám, že krom toho včelího vosku tam bude nějaký lanolin a pak něco na způsob kosmetické vazelíny. Co víc by tam bylo :-) Z těchto tří ingrediencí se dá "mazání" na boty vyrobit i podomácku.
Rimmerak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 18, 2013 17:32

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2013 23:58

fps píše:La Sportiva Pamir s koženým nebo GTX futrem http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... ather.html

Ty jsou moc pekne. Ale: kuze 2.8 mm + vysoka obsazka ze silne gumy. To nebude B/C bota, ale C. Rozhodne podstatne tuzsi, nez B/C boty z 2.2/2 mm nubuku a s tenci a nizsi obsazkou (Alasky, Islandy...). Proste jina kategorie a pro zacatecnika nevhodna. Pro tebe se urcite hodit budou a ja je mozna zvazim taky, ale spis znovu koupim Nepal Trek EVO. Prave diky nim mohu tyhle posoudit, jelikoz byly ze 3 mm kuze a vim, jak byly celkove tuhe (diky podrazce C/D). Ano, kuze se nezbrabatila, ale ruzne vyboulila a po poradnem rozchozeni jsou takove boty pohodlne, ale ty z tenciho nubuku jsou holt pohodlne o dost rychleji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » čtv bře 28, 2013 10:38

měl jsem La Sportiva Pamir na noze v krámu, sice jenom menší velikost na jednu ponožku, ale je to podle mě kategorie B/C, jsou stejně tvrdé v podrážce i v kotníku co Meindl Island nebo Asolo Lhasa, v podrážce jsou stejně tvrdé i jako Hanwag Alaska, Lowa Tibet Pro a Meindl Vakuum, ale jsou o něco tvrdší v kotníku než Hanwag Alaska, Lowa Tibet Pro a Meindl Vakuum, ale tyto troje boty jsou podle mě B/C v podrážce, ale B v kotníku, rozhodně jsou La Sportiva Pamir o hodně měkčí jak v podrážce tak v kotníku než Fitwell Giove, Meindl Perfekt a Dallape Marmolada což jsou boty C, La Sportiva Pamir chci na lehčí záležitost právě k botám kategorie C
Naposledy upravil fps dne čtv bře 28, 2013 10:54, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Chara-din » čtv bře 28, 2013 10:51

Ty jsou moc pekne. Ale: kuze 2.8 mm + vysoka obsazka ze silne gumy. To nebude B/C bota, ale C. Rozhodne podstatne tuzsi, nez B/C boty z 2.2/2 mm nubuku a s tenci a nizsi obsazkou (Alasky, Islandy...). Proste jina kategorie a pro zacatecnika nevhodna. Pro tebe se urcite hodit budou a ja je mozna zvazim taky, ale spis znovu koupim Nepal Trek EVO. Prave diky nim mohu tyhle posoudit, jelikoz byly ze 3 mm kuze a vim, jak byly celkove tuhe (diky podrazce C/D). Ano, kuze se nezbrabatila, ale ruzne vyboulila a po poradnem rozchozeni jsou takove boty pohodlne, ale ty z tenciho nubuku jsou holt pohodlne o dost rychleji.


Je to sice OT, ale když už se tu ty Pamiry řeší (možná by bylo lepší, přehodit to do B/C obuvy), tak přidám svůj názor. Mám je sice teprve chvilku, ale už teď mám pocit, že jsou to ty pravé boty, které jsem poslední rok hledal. Jsou pevné a přitom se v nich díky chytře vytvarované podrážce dobře chodí. Když bych měl porovnat tvrdost s Alaskami, které jsem krátce nosil (2 rychlé reklamace), tak Pamiry budou o kousek tvrdší, protože podrážka se v podstatě neohýbá, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by se v nich chodilo hůř.

Předpoklad, že boty z tlusté kůže musí být nutně C a tvrdší, musím rozhodně vyvrátit. Mám i Dallapé Paganela, které jsou z 3,7mm tlusté kůže a po rozchození jsou z nich B. Vliv výšky a tuhosti obsádky je ale bez debat.

Jestli jsou Pamiry B/C nebo C si netroufnu určit, protože C boty jsem nikdy neměl, ale někdo tady už kdysi psal, že hlavní rozdíly mezi B/C a C botami, kromě tvrdosti podrážky jsou v jazyku. C bota = dvojitý jazyk, přičemž ten vnější je tvořen pouze prohnutím kůže, ze které je bota ušita. B/C = jednoduchý jazyk, který je do boty všitý. A ztěchto hledisek by Pamiry padly do kategorie B/C.


Nepíšu to tu kvůli tomu, že bych se chtěl hádat, jestli jsou Pamiry B/C či C, protože v konečném důsledku je to úplně jedno. Ale lidé, kteří budou uvažovat o koupi bez možnosti vyzkoušení, takové informace využijí.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » čtv bře 28, 2013 10:56

podle mě ten dvojitý jazyk je dobrý ukazatel toho že jsou boty minimálně kategorie C, a La Sportiva Pamir ho nemají, proto bych je řadil spíš do kategorie B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » čtv bře 28, 2013 14:57

mike píše:kuze 2.8 mm + vysoka obsazka ze silne gumy. To nebude B/C bota, ale C.
No nevim, napr. Lowa Rangery, ktere jsem mel byly z 2,6mm silne kuze (sice nubuku), mely obsazku z hrube gumy (i kdyz ne tak vysokou, zato kolem cele boty) a jsou to boty kategorie B. Tvrdost boty mnohem vice urcuje porazka a podesev jako sila kuze; silna guma taky ale podle obrazku na tech pamirech nemusi byt az tak silna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Hafi » pát bře 29, 2013 20:54

No málem mě odradili. Jelikož jsem až tak neměl sílu a čas číst tu výměnu názorů tady, teď jsem tu našel jeden příspěvek k věci
mike píše:Jedna moznost je SnoSeal versus Granger's Footwear Proofer. Tam se naplno projevi vyhody a nevyhody obou postupu. Akorat ze ty uz v podstate zname a jediny zajimavy vystup experimentu by byl jak se to subjektivne projevi u stejne osoby a za stejnych podminek.

To jsem asi měl na mysli.

mike píše:Lepsi by ale bylo porovnat SnoSeal a Limmer Boot Grease. ... Na prvni mazani bych ti mohl trochu dat, az si pujdes pro ta lepidla

To jsem si měl všimnout dřív a říct ti.

Zkusím zítra v Hudy sehnat ten Grangers. Odlišná barva mě až tak netankuje.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát bře 29, 2013 22:16

Hafi píše:Zkusím zítra v Hudy sehnat ten Grangers. Odlišná barva mě až tak netankuje.

Bylo mi divne, ze sis nerekl... zes to prehledl mne vazne nenapadlo. Obcas to tu s OT fakt prehanime... a tohle jen proto, ze se fps uz asi po stopadesate potreboval vymezit vuci nubuku :evil:

Njn, uz se stalo. Ale neni vse ztraceno. Pouzij Grangers a po case muzes prejit na Limmer. Jde to bez problemu, vyzkouseno. Opacne by to asi neslo. Mozna to takhle bude i lepsi, muzes postupne vyzkouset obe varianty.

BTW, v tomhle pripade by asi nebylo od veci si prubezne delat poznamky. Jako treba:

den 1: stezka, sucho. Leva bota sucha, noha mokra. Prava bota sucha, noha temer sucha.
den 2: stezka, nekolik hodin mokrym snehem. Leva bota sucha, noha mokra. Prava bota sucha, noha lehce navlhla.
den 3: cely den mokrym snehem. Leva bota sucha, noha mokra. Prava bota na povrchu navlhla, noha mokra.
...
den 10: stezka, sucho. Leva bota sucha, noha mokra a chyta plisen. Prava bota sucha, noha temer sucha.
...
den 20: stezka, sucho. Leva bota sucha, noha uhnila. Prava bota sucha, noha temer sucha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Hafi » pát bře 29, 2013 23:01

Mám pracovně i předcestovně celkem fofr, tak jsem to vlákno jen projel, zjistil, že mám boty vyhodit a už jsem tam nelezl. Teď jsem si na to při pohledu na nenavoskované boty vzpomněl a kouknul tam...a tvůj příspěvek byl první nepřečtený.

Itinerář...no...na to asi určitě nebudu mít náladu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát bře 29, 2013 23:08

Mel jsem ty nesmysly predtim smazat. Nikdy to nedelam, ale ted jsem nutkani mel :evil: Vem ten Grangers, tim nic nezkazis. Ale radej ho na botu vystrikej cely, klidne 3 - 4 vrstvy po 10 minutach. At ti aspon nejakou dobu vydrzi.

Zkus to, je to poznamka na pul minuty pote, co si sundas boty a uvidis tu hruzu ;-) Zpetne to uz dohromady nedas, ver mi. Jeste mne napada, ze muzes pokazde obe nohy vyfotit 8)

Jinak stastnou cestu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Hafi » sob bře 30, 2013 10:25

mike píše:
Zkus to, je to poznamka na pul minuty pote, co si sundas boty a uvidis tu hruzu ;-) Zpetne to uz dohromady nedas, ver mi. Jeste mne napada, ze muzes pokazde obe nohy vyfotit 8)


Jenom pro ujištění, v tom popisu výše byl dle tebe (s drobnou nadsázkou) na levé noze snoseal, na pravé grangers, že? A ta hrůza se týká Snosealu, že?

To jenom, abych měl jasno, kdo kope za jaký tým :-) Od Snosealu totiž vím, co čekat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » sob bře 30, 2013 22:30

Jasne, myslel jsem, ze je to evidentni ;-)

Nejlepsi by bylo dat do bot vlhkomery, ale to asi neprojde ;-) Tak aspon ty fotky a kratke poznamky. At to k necemu je, kdyz podstupujes takovou obet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod bezda84 » ned led 19, 2014 20:56

ahojte. nemáte někdo zkušenosti s touto impregnací?
http://www.eliass.net/impregnace-tarrag ... ream-125ml
v alpsportu mi to nabídli k sasslongům, já hlupák nadšený z prvních pořádných bot to bez přemýšlení koupil a teď nevím, jestli jsem udělal dobře. dá se přejít z tohoto tekutého vosku časem na něco jiného (např. ten Limmer, jestli se mi ho podaří někdy objednat, nebo se k někomu přisocknout...), nebo jsem zapatlal kůži a už mi nic jiného jak vosk k impregnaci nezbývá? :-/
bezda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 18, 2014 19:19
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » ned led 19, 2014 21:05

bezda84 píše:nebo jsem zapatlal kůži a už mi nic jiného jak vosk k impregnaci nezbývá? :-/

platí tohle
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod bezda84 » ned led 19, 2014 22:33

no to mě trošku mrzí. na druhu stranu, aspoň si můžu nechat uhnít nohy sno sealem a boty budou z venku stále suché :D :(
bezda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 18, 2014 19:19
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » pon led 20, 2014 5:59

to ano
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon led 20, 2014 9:44

bezda84 píše:http://www.eliass.net/impregnace-tarrago-nano-cream-125ml
v alpsportu mi to nabídli k sasslongům
Nechci Ti brat iluze, ale v Alpsportu se asi nikdo nepodival na ten pripravek, na svem webu z popisu vyrobce vynechali jendu nenapadnou veticku:
"Speciálně doporučeno pro jemné HIGH TECH kůže. Zachovává jejich prodyšnost a dodává jim výživu a vysokou ochranu.
Není vhodný na semiš, nubuck a textil. Po jeho aplikaci na tyto materiály světlé barvy trvale ztmavnou a získají lesklý povrch."
Ale co se tyce samotneho ucinku, neboj, toto neni az tak pln vosku jak SnoSeal, pokud jsi dodrzel navod a natiral jsi to jenom za studena, tak zkus mirne teplou vodou a kartacem poradne vykartacovat kuzi - tak na 95% ten vosk z toho dostanes. Mne se takto povedlo dostat za studena naneseny vosk od Grangers docela bez nasledku. Ale nezapomen po "sejmuti" radeji natrit kuzi nejakym kondicionerem a pote sprejem, protoze dostanes z kuze i cast vodoodpudive upravy od vyroby.
No a kdybys byl moc nastvany a mas nekoho, kdo dosvedci, ze Ti to dali na Sasslongy (to je normalni nubuk, zadna "HIGH TECH kuze"), tak jim boty vrat, ze svou radou Ti je znicili. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod bezda84 » pon led 20, 2014 10:52

potěšil jsi mě. boty nezahřívám, už jsem si tak rozlepil dvoje, takže patlu jen za studena :D
zkusím to teda vlažnovodně vykartáčovat :)
pak napatlat třeba tímto?
http://www.hudy.cz/impregnace_obuv/gran ... 91049.html
a pak nějaký sprej
http://www.hudy.cz/impregnace_obuv/gran ... 33856.html
popř ten limmer?
dík za radu :)
bezda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob led 18, 2014 19:19
Bydliště: Brno

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon led 20, 2014 13:26

Podle mne ten krem od Grangers je spise zase na "plnou kuzi" (full grain leather - videt to uz na obrazku), ne na nubuk... Mozna postaci, kdyz pouzijes ten druhy odkaz - Grangers sprej s kondicionerem, ten uz kondicioner obsahuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron