Pohorky na malou nohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 12, 2015 6:28

taky o 4cisla vetsi silnicky resim dvema vlozkama a je to nejlepsi reseni, protoze ve dvou tlustuch fuskach se nevejdu na sirku :D a konecne perfektni reseni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod apuka » čtv lis 12, 2015 8:34

neliCZka píše:...http://www.hanibal.cz/boty/damske-boty/ ... kORUnYvfKg
...prijdou trosku tvrdsi, nez jsem cekala, ale snad by mohly byt v pohode i na asfalt a lehci tereny...?
...snad tak nejak vyschnou pres noc, kdyz s nima budu chodit treba mesic v kuse...
Pokud Ti cca. stejne sedi Colorada i Triby, tak z tech dvou si vem Triby, tak kuze je o necem uplne jinem, castecne Ti nahradi i ucinek obsazky pri obcasne chuzi v suti. Colorada mel jeden vikend doma syn a uz pri chuzi po dome se kuze docela hodne zakrabotila, jak na jinych botech z nubuku za rok az dva... Proste je tam dost tenka ta kuze. Ale upozornuji, ze to je zkusenost s jednim konkretnim parem, jiny par a v tak male velikosti se muze chovat naprosto jinak!
V Tribech skoro urcite muzes chodit i po asfaltu a urcite Ti pres noc vyschnou, pokud je budes obcas osetrovat spreyem - kazdopadne si nenech namluvit, ze mas na ne (a jine boty z Perwanger kuzi) vosk.
Pokud chces usetrit a ches mit jeste trocha lepsi (ve smyslu pouzitelnejsi na slozitejnsi teren) boty, ale stejne "papucky", objednej si mnou predtim odkazovany Asolo Powermatic 100 od dovozce ve stejne velikosti. Je to doprodej, cena je do 4000. Tato bota ma trocha hrubsi, jeste odolnejsi kuzi a velice pohodlnou podrazku, ktera zvladne asfalt ale i 3000+ hory, sut a ledovce. A pokud hned na zacatku pred prvnim to radne osetris nejdrive kondicionerem nebo alespon sprejem s kondicionerem, tak ta kuze mirne zmekne a jeste lepe se prizpusobi noze. Pokud dobre vim, ma hodne podobne (pokud ne stejne) kopyto jako Tribe, takze by Ti mely sedet. Postovne je zdarma a pokud nebudou uplne sedet (ponos si je doma jeden-dva dny - jen nedavej dolu visacky), tak je jednoduse posles zpatky.
K tomu ostatnimu: noiha by mela dobre drzet, zkousej botu jak psal mike. Ja bych k tomu jeste dodal, ze je lepsi zkouset odpoledne jak dopoledne, proste, kdyz je noha uz trochu "rozchozena", bo ona chuzi o neco naroste. Obzvlaste u tech Asole si dobre vyzkousej drzeni paty v bote, oni maji snerovani, ktere nemusi kazde noze sedet.
Ad vlozky - dobra vlozka pul az jedno cislo dokaze nahradit, ale musi byt takova, co ma poradnou oporu pro patu (tj. ji o malo i posune dopredu a drzi z boku) - takova hodne pomaha i pri problemech s "pohyblivou" patou v bote.
Kazdopadne - opravdu si zkus boty poradne a rozhodne si vyber ty, ve kterych se citis nejlepe a noha nejlepe drzi. A nelituj casu na zkouseni ani se nenech odradit pripadnymi blbyma poznamka obsluhy. Jo, a kazdopadne zavery o konkretni bote (krome toho, ze Te tlaci ihned po obuti) zacni delat az po 5-10-ti minutach na noze. Hlavne polstrovani ale i kuze potrebuje chvili na prizpusobeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod neliCZka » čtv lis 12, 2015 11:15

Moc dekuju!
Ty Powermatic vypadaji dobre a za tu cenu super..tak jsem to objednala a rovnou prihodila i jedny pro pritele :D
Snad nam sednou...a prinejhorsim protecem jen asi stovecku za postovny zpet :)

Dik moc za skutecne velkou pomoc
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod majajilk » čtv čer 15, 2017 16:06

Zdravím, pokusím se obnovit téma... V tomhle týdnu jsem oběhala tolik obchodů, ale prostě trekovky na nohu velikosti 34/35 nemohu sehnat. ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Jedny jediné boty, které mi na délku seděly byly La sportiva Trango kid, ale tlačily mě zvenku kotníku, navíc jsem o nich nikde nenašla žádné recenze a slyšela jsem, že prostě ty dětské boty moc nevydrží.

Chtěla bych něco, co vydrží pár let, terén zatím Island, Norsko, Tatry, časem bych ale chtěla přidat i něco těžšího...

Uměl by mi někdo poradit? Narazila jsem na Olang, ale na ty jsem taky nečetla nic moc zkušeností.
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod fps » pát čer 16, 2017 11:32

bych ti doporučil dvoje silné ponožky, a nejenom že budeš moc koupit o číslo větší boty, 36 třeba La Sportiva Trango Cube Woman, ale taky díky dvěma ponožkám budeš mít nohy ve větším komfortu při chůzi, a taky budeš mít nohy ve větším suchu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod apuka » pát čer 16, 2017 13:49

Jeste bych dodal - take diky dvem ponozkam budes mit prijemnejsi klima a nebude Ti horko na nohy ani v teplem lete.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod majajilk » pát čer 23, 2017 9:56

Zkoušela jsem se dvěma slabými ponožkami i se silnou (víc už bych si na chození na sebe nevzala, potí se mi nohy fest) a stejně mi byly boty velké.

Teď jsem si zkoušela boty, které mi sedí perfektně... Ale... Je to model od Prabosu "Drago" a já nevím, jestli by vyhovoval mým potřebám :-/ Nemají chráněnou ani špičku, mají tu membránu "nano dry", je to dětský model (ale prý by měl vydržet). Na druhou stranu takhle pohodlné boty už při zkoušení jsem na noze ještě neměla.

Druhá možnost jsou nejmenší Asolo Tribe s těma ponožkama a s přidanou další vložkou.

A teď babo raď, Asolo jsou ověřená klasika, ale dávat 5000 za boty, které mi 100% nesednou mi přijde hloupé.
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod apuka » pát čer 23, 2017 10:49

majajilk píše:Zkoušela jsem se dvěma slabými ponožkami i se silnou (víc už bych si na chození na sebe nevzala, potí se mi nohy fest)
Ale prave to je ten paradox, ze kdyz si dobre vyberes kombinaci dvou ponozek, tak prakticky plati, cim silnejsi (vlnene) ponozky mas, tym min se Ti budou potit nohy. A to i v horku. Pokud si v membranovych botech vezmes tenci, slabsi ponozky, s velkou pravdepodobnosti se nohy budou potit vice. Za toto muze asi tzv. kominovy efekt, ktery odvadi vlhkost z boty ven vrchem boty - ale k tomu potrebujes dve veci: 1) aby vnejsi ponozky (resp. ten system ponozek) byl schopny dobre "nasaknout" vlhkost (ale nesmi pritom navlhnout!), 2) ponozka musi koncit dostatecne NAD vrskem boty, aby se prenesena vlhkost mela jak odparit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod tunak » pát čer 23, 2017 16:03

Přesně tak. V podstatě platí: čím víc materiálu (pokud jsou ponožky kvalitní, tj. zejména vlněné), tím víc potu ponožka od nohy odvede a tím déle nohy zůstanou v suchu. Nikdo tomu nevěří, dokud to nevyzkouší. :wink:

(Osobně mám dneska spíš problém s výběrem kombinace ponožek, které po sobě nekloužou; protože moderní vlněné ponožky jsou obvykle šité z textile s hladkým úpletem.)

Jinak na malou nohu nemusí být špatné tohle: https://www.hudy.cz/outdor_obuv_detska/ ... hneda.html
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod fps » pát čer 23, 2017 17:42

majajilk píše:Zkoušela jsem se dvěma slabými ponožkami i se silnou (víc už bych si na chození na sebe nevzala, potí se mi nohy fest) a stejně mi byly boty velké.

pročti si tohle search.php?keywords=dvoje+pono%C5%BEky&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat a budeš vědět proč jsou tak výhodné dvoje silné ponožky i v +35°C
majajilk píše:Nemají chráněnou ani špičku

já bych už nekupoval boty bez vysoké gumovém obsázky okolo celé boty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod fps » pát čer 23, 2017 18:00

tunak píše:Osobně mám dneska spíš problém s výběrem kombinace ponožek, které po sobě nekloužou; protože moderní vlněné ponožky jsou obvykle šité z textile s hladkým úpletem.

ponožky musí byt froté, pak nebudou klouzat, já používám tyto kombinace, a nemám žádný problém s klouzáním

léto vnitřní Bridgedale MerinoFusion Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit
jaro a podzim vnitřní Bridgedale WoolFusion Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit
zima vnitřní Lorpen T3 Heavy Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod tunak » pát čer 23, 2017 18:40

WoolFusion Summit mám právě taky, nedaří se mi najít nic pod ně. Díky za tip.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2017 22:55

tunak píše:Přesně tak. V podstatě platí: čím víc materiálu (pokud jsou ponožky kvalitní, tj. zejména vlněné), tím víc potu ponožka od nohy odvede a tím déle nohy zůstanou v suchu. Nikdo tomu nevěří, dokud to nevyzkouší. :wink:

Na OF pomalu ale jiste narusta klub tech, co vyzkouseli a uz nic jineho nechteji :)

tunak píše:WoolFusion Summit mám právě taky, nedaří se mi najít nic pod ně. Díky za tip.

BD MerinoFusion Trekker. Mam vyzkouseno, funguje skvele a neklouze. Akorat uz je to docela silna kombinace a nemusi se vlezt do bot. U sebe jsem navic zjistil, ze merino na holou nohu neni na delsich akcich to prave, jelikoz drazdi pokozku (delaji se cervene tecky), cista umelina je pro mne lepsi.

Teda, oboji mam X let starou verzi, snad se neco nezmenilo. Trekkery jsou zvenku clenite dost a Summity zevnitr aspon trochu, takze se to do sebe kousne a neklouze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod majajilk » ned čer 25, 2017 23:41

Jinak na malou nohu nemusí být špatné tohle: https://www.hudy.cz/outdor_obuv_detska/ ... hneda.html

Ty mě přesně tlačí přes kotník.




Jinak já nevím... dvoje slabé merinové ponožky, nebo jedny silnější a stejně mi dámská obuv je velká. Ale asi do ní půjdu i tak, protože ty Prabosky po celodenním chození ve vedrech posledních dnů večer tlačí... Ač jsem všechny boty zkoušela v odpoledních hodinách, až tyto jsem prubla v jedenáct večer...
majajilk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 14, 2017 17:45

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » pon čer 26, 2017 1:10

Zkus jedny silne plus jedny stredne silne. Dvoje tenke nemaji smysl. Ucelem je dostat mezi nohu a botu co nejvic materialu. Nekteri z nas kvuli tomu kupujeme vetsi boty, ty nemusis :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty