Boty na zpevněný/tvrdý povrch

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty na zpevněný/tvrdý povrch

Příspěvekod leenaa » stř kvě 20, 2020 9:33

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o tip na boty vhodné na zpevněný povrch. Chodím pěsky do práce (5 km přes město, část je štěrková cesta, větší část dlažba) a chodím na pochody, při kterých se jde někdy delší část po tvrdém povrchu (cyklostezky, silnice, přes město). Mám trekové boty (https://www.sportisimo.cz/salomon/x-ult ... odnoceni-5), ale na tenhle povrch mi nevyhovují, obecně mi obuv zn. Solomon nevyhovuje, ale stále je zkouším. Představovala bych si boty s měkčí podrážkou, ale vůbec nevím, jaké vybrat. Je tu třeba někdo, kdo taky chodí pravidelně delší trasu přes město? Jaké boty vám vyhovují?

Díky moc.

Jana
leenaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 20, 2020 9:23

Re: Boty na zpevněný/tvrdý povrch

Příspěvekod apuka » stř kvě 20, 2020 12:49

Pokud mas moznost, zkus se podivat na Hoka One One Challenger (maji i v Rockpointu), to je bota presne na to, co popisujes - bezecka bota (ale dobre se v ni i chodi) na "mirne nerovny povrch" (lesni/polni/castecne zpevnene cesty) a na silnici (mesto/asfalt/beton). Ma mekkou podrazku, ale docela dobre drzi nohu, i do boku a i delsi chuze je v ni v pohode.
Otazkou je, jak Ti bude sedet. Pokud jo, tak je dost tezke najit pohodlnejsi botu. Pokud ne, tak na nej zapomen.
Za vyzkouseni ale nic nedas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!


Zpět na Boty