Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Miras » pon říj 2, 2017 20:52

Nepočítal jsem s tím, že se dozvím až tak rozdílný informace, i když by mě to asi překvapovat nemělo. Ono je to očividně jako se vším, co kus, to originál a každýmu vyhovuje něco trochu jinýho. I tak každopádně díky za rady. Do Hudyho se tenhle týden bohužel nedostanu a stejně to teda vypadá, že zkoušet jinej model nic moc nezaručuje. A popravdě mě možná i trochu víc lákají ty Arc'teryxy, který nevyzkouším stejně nikde. Tak jsem holt objednal od každýho dvě velikosti a budu doufat, že snad aspoň jedny sednou. Doma budu mít aspoň na zkoušení klid a spoustu času...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » pon říj 2, 2017 21:06

Trango TRK a Bora2 sú úplne iné topánky. Nie veľkosťami, tie plus-mínus sedia, ale LaS sú tenké ľahučké topánky na bežné až ťažšie chodníky, Arcteryxy sú protitankové odolné boty do naozaj rozbitého terénu bez chodníkov, aj keď sú zhodou okolností tvrdosťou podrážky tiež celkom ľahké béčka. A sú aj teplejšie, dajú sa využiť celoročne, čo by som si u Trango TRK netrúfol.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Miras » úte říj 3, 2017 7:32

Vidíš to, zajímavý info, sice jsem četl, že si tady něco podobnýho už v minulosti psal, ale nechápal jsem to až tak, že by to byly úplně jiný boty. Taky si psal, že si rád, že začíná být na výběr v rámci jedný kategorie :wink: Když to vezmu obráceně - čemu myslíš, že by vadilo, když budu v lehčím terénu po chodnících chodit v Borách?
Nedá se říct, že bych chodil jenom po chodnících, nebo jenom v rozbitým terénu bez chodníků, tak nějak to střídám, podle nálady a situace. Ale nechávat si kvůli tomu oboje boty se mi zase úplně nechce. Co by mi na Borách mohlo vadit by bylo to jak říkáš, že jsou teplejší. Na zimu je nepotřebuju, na to už mám jiný boty. A nohy se mi potí celkem dost, tak kdybych se měl v Borách vařit, asi by mi to úplně nevyhovovalo. Ale zas bych v nich nechodil ani v létě, to si radši vezmu kecky, představa je, že by to byly boty víceméně na jaro/podzim, kdy je venku hnusně a vlhko. A kvůli tomu se mi i líbí ta výjimatelná botička, protože se sušením bot mám věčně problém.
Btw - jak píšeš, že by sis Bory dokázal představit využívat celoročně - se zateplenou vnitřní botičkou by to bylo určitě ještě příjemnější :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » úte říj 3, 2017 8:04

Ony tie Arcteryxy sú topánky dosť mimo tradičné meindlovské ABCD kategórie - ľahké, ale odolné, robustné, vhodné do suťovísk, dobre vetrajúce, akurát s mäkkou béčkovou podrážkou. To sa presne trafilo do mojich potrieb, superuniverzálna topánka, v ktorej môžem ísť od asfaltu cez džungľu až do VHT bez chodníkov. Takže si nemyslím, že by si mal nejaký problém chodiť v nich po chodníkoch.

Variť sa v Borách podľa mňa nijako nadmerne nebudeš, sú teplé zhruba rovnako, ako bežná polstrovaná B a B/C konfekcia - Islandy, Alasky, Torupy... Ale je pravda, že Trango TRK sú vzdušnejšie a menej teplé.

Btw, tie „tenkostenné“ La Sportivy (Trango Cube alebo TRK) vysušíš ľahšie ako Arcteryxy. Niečo o tom píšem tu alebo tu. Prvý prípad sa síce týka Cubov, no Trango TRK - ktoré má frajerka - sú na tom rovnako, len sa tam nedá vybrať jazyk. Čo je, mimochodom, dosť skvelá vec, nechápem, že sa to nepoužíva viac.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Miras » úte říj 3, 2017 8:49

OK, díky za info. Ono nejdůležitější stejně bude, jak která bota sedne.
Btw - na kolik tě vyšla ta flaška, co si použil jako termofor? Původní odkaz na Ali už nefunguje.
A na těch Arc'teryxech si sušil vnitřní botičku vyndanou a stejně schla hůř, jak Cuby? Zvláštní, čekal bych to obráceně, čím myslíš, že to je? Botička z Arc'teryxů je uzavřená papuče, větrající jen komínem, kdežto Cuby se dají víc "otevřít", tak vyvětrají líp?
Každopádně doteď jsem s sebou nic jako termofor nenosil, tak mě zaujala ta možnost mírně vlhký vnitřní botičky hodit do spacáku, s celýma botama bych to fakt nedělal :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » úte říj 3, 2017 9:03

Jo, pôvodne som to chcel tiež tak robiť. Ale termofor je oveľa rýchlejší a praktickejší, navyše pre tú fľašu mám kopec iných využití. Predtým som do topánok pchal PET fľašu, ale tá sa horúcou vodou zdeformuje, a voda z nej sa potom nedá piť.

Edit: Inak je to značka Keith, čo je top čínsky výrobca, dodáva titanové výrobky pre kopec renomovaných firiem najmä z USA. Stála okolo 50 €.

Rozdiel v sušení je podľa mňa len kvôli tomu, že tá botička je hrubšia a absorbuje viac vlhkosti ako tenučký zvršok LaS. S vetraním to asi nič nemá.

Jo, mimochodom, oproti očakávaniam sa v Borách v samostatnej vonkajšej bote nedá brodiť. Nedokážem ich stiahnuť tak, aby noha v prúde vody nelietala. Škoda. Ale môže to byť aj tým, že som ja idiot kúpil o pol čísla väčšie topánky, ako by som potreboval.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod palci » pon říj 9, 2017 15:25

Ahojte,

tak som kupil siroke Lowy Tibet GTX. Prava noha parada nemam problem, no moja lava noha je o 0.5 cm kratsia :-(

Tym padom chodidlo v lavej nohe nie je umiestnene v spravnej casti topanky a preto to trocha tlaci. Robi sa take nieco ako nadkladanie paty aby chodidlo bolo v prednej casti boty, alebo myslite, ze sa to troska roztiahne?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 16:41

Tomu nerozumim. Tlaci te bota na mensi noze? Kde?

Mam to uplne stejne, akorat rozdil mezi nohama jeste trochu vetsi. Kupuju na vetsi nohu a druha je mi trochu velka. Kdyz mne neco tlaci, protoze noha natece, tak ta vetsi, mensi nikdy.

Mozna by si stacilo trochu pohrat se zavazovanim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod palci » pon říj 9, 2017 19:09

Pridavam ilustraciu mojho problemu. Myslel som, ze topanka je sirsia ku spicke, takze ak by som podlozil nieco tam kde je cervena sipka tak by ta lava noha bola umiestnena v sirsej casti.

Na druhej strane, mam trocha strach, ze problem nie je v topanke ale, ze tu lavu nohu mam plochu a preto je este sirsia ako ta prava.
nohy.png
Ilustracia
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 19:17

Hmm, to mi furt nedava smysl. Kdyby tam mela misto, tak tam sjede sama a nebude se tlacit do uzsiho mista. To spis fakt vypada, ze je sirsi a do boty se nechce vejit. Mel bys to poznat, kdyz si s botama doma trochu pohrajes.

Jinak si tam samozrejme neco dat muzes, nedavno tu myslim oodoow daval fotku, jak do paty nalepil kus karimatky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 19:24

Tak dnes sem taky vybíral a vybral Asolo Kongur - tu rozšířenou verzi -ty Lowy Ranger to bylo už hodně měkké s batohem - při šlápnutí na šikmou plosinku bokem do traverzu se mi to hodně žvejkalo - tak ty B/C to bylo akorát.
Tibety sem zkoušel jinde ale bylo mi to takový divný - moc těžkopádný a ta látka v komínu mi moc pevná nepřišla.
Islandy hezky ale bylo mi to úzké bohužel. A Hanwag Alaška se mi vyzouvala pata tak o 3cm.

U Kongur se mi líbí ze jsou nižší - stejně vysoké jak Islandy Light a mají kožený lem a ty kladky sou fajn. Úplně nejvíc se mi ale líbí ze všech zmíněných nejvyšší obsazka s přetaženou špičkou. Pata je na doslap pružná je tam nějaké tlumení asi podobne jako u Sportiv co sem měl na Alpech takže fajn.

Na mejch 90kg a tezkej batoh mi ty B/C přijdou ideální.

Překvapil mne prodejce když doporučoval rovnou zapatlat SnoSealem - vždy sem používal vyzivenej olejicek a impregnaci ve spreji bebo mix. Ale jak to tu tak čtu dost lidi tím zapatla novou botu..... tak nevím no.... ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 19:37

Siroke Islandy ti byly uzke a koupil sis Asola, ktere jsou nejuzsi ze vsech? A u Alasek, ktere jsou taky uzsi, nez Islandy, se ti zvedala pata? :shock: OK, ty proste musis mit vzdycky neco extra, ale mozna by nebylo od veci zkouset boty stejne velikosti :twisted:

Na impregnace tu mame specialni vlakno, pocti si ;-) SnoSeal na nove boty tu pouzivali lidi mozna pred 10 lety. A pp, ktery zamrznul nekdy pred 20 az 50 lety ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 19:53

mike - Islandy Active velikost 10 mi byly úzké přes kloub palce tedy cca v 1/3 boty od špičky.
Alasky mi byli široké jen přes patu. Velikost 9,5
Asola - velikost 9,5 v rozšířené verzi byli široké jak Lowy také v 9,5

Zkouseno se střední trekovou a extra silnou zimní trekovou ponozkou - tedy se dvěmi naráz.

Já mám nohu širokou v te 1/3 potom mi jdou prsty do špičky a patu mám úzkou.

Normální úzké Asola bych nenazul.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 19:56

mike - to vlákno prave čtu a čtu ho od začátku - takže jsem cca někde kolem te doby před 10 lety :D
Mám tedy cca 8 let přeskočit? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 20:01

Vsak uz mam jistou dobu podezreni, ze jsi jiny zivocisny druh :twisted: Alasky jsou stejne velke, jako Islandy. Mel jsem oboje, Islandy jsou sirsi prave ve spicce a Alasky lip fixuji patu :D

To vlakno bude mozna lip cist od konce :) Uz jen proto, ze pripravky stare 10 let uz casto neexistuji nebo uplne zmenily slozeni. A SnoSeal uz dneska pouzivaji jen zive zkameneliny a podavaci v outdoorshopech. Oralne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 21:01

Přeskočil sem 200 stránek - můj závěr z celého vlákna - ať to napatlam čím to napatlam stejně to za 2-3 roky nebude dobře a bude se zas používat něco jiného - sprej prd funguje, vosk to zatahne.
Stejně si říkám ze mi ty boty víc jak 3-5 let nevydrží tak asi koupím kondicioner napustim to a pak to za tepla zatavim voskem.
Ponožky nosím dvoje a vrchní je extra tlusta takže hezky mi noha dejcha.

Alasky mi přišli velké jako Lowy jen se širokou patou. Meindly sem zkoušel jak Island Active tak Light a oboje sem musel mít místo 9,5 v 10 - Light v 10 bylo ok ale Active mě v 10 tlacilo z boku dost - tu botu sem rychle zul.
Zkouseno vše naráz v Hanibalu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 21:04

Proste mám asi jiný tvar nohy a potřebuji jiný střih - tedy botu jinak vybranou na jiných místech než ty proto to každému sedí jinak.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 23:20

Michal82 píše:Stejně si říkám ze mi ty boty víc jak 3-5 let nevydrží tak asi koupím kondicioner napustim to a pak to za tepla zatavim voskem.

:roll: tvuj logicky vyvod mi unika, ale na to uz si pomalu zvykam ;-) Mne taky boty vydrzi tak nejak a rozhodne je kvuli tomu nevoskuju, naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2017 6:42

mike píše:Siroke Islandy ti byly uzke a koupil sis Asola, ktere jsou nejuzsi ze vsech? A u Alasek, ktere jsou taky uzsi, nez Islandy, se ti zvedala pata? :shock: OK, ty proste musis mit vzdycky neco extra, ale mozna by nebylo od veci zkouset boty stejne velikosti :twisted:
Promin, zkousel jsi nekdy nejake siroke Asola, ze pises, ze jsou nejuzsi ze vsech???

To, co (bez tech Asol, ale ony do toho taky zapadaji) pises, plati pro Tebe, resp. kdyz je srovnas na sirku v pro Tebe dulezitem miste. Muzu Ti rict, ze ja problem Michala82 poznam velice dobre, taky se mi rozsiruje noha jinde, niz, nez to vyrobci mysli :twisted: a je to boj najit neco, co tam neskrti. (A prave siroke Asola sedely tam nejlip - Kongur jsem ale nikdy nezkousel, protoze predchodce Sasslong mi nesedel jinde). Jak jsem zkousel hodne bot doma, tak jsem si jistou dobu obkresloval vnitrni vlozky bot stejne velikosti a ver mi, ze jsou docela rozdily ve tvaru a sire nejenom v prstove casti.
No a ze se Ti zda, ze Alasky lip drzi patu nez Islandy muze byt tim, ze maji trochu jinak usporadanou pametovou penu kolem kotniku a pod, takze mohou nekomu lepe fixovat kotnik a pata se Ti nezvedava uz kvuli tomu. Ale staci mit trochu jinak tvarovanou nohu/kotnik/patu a klidne to muzes mit naopak. Toto jsme parkrat zazili se synem, jemu kotnik drzel perfektne, mne lital a v jinych botech presne naopak. Jen pripominam, ve stejnych parech bot, bo mame cca stejne velke nohy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2017 16:47

Jeste jsem zapomel dodat moje doporuceni: poradna vlozka (je jen blbe, pokud ji mas jenom v jedne bote) a/nebo podpatenka pod vlozku alespon do te "postizene" boty. Obe veci mirne posunou nohu dopredu a patu vys. Anebo na mesni noze nosit tlustsi vrstvu ponozek (coz ale problem nemusi vyresit, pokud je bota i kousek dal prilis tesna).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 17:38

apuka píše:Muzu Ti rict, ze ja problem Michala82 poznam velice dobre, taky se mi rozsiruje noha jinde...

Vsak ty jsi taky jiny zivocisny druh :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Goro100 » pon říj 16, 2017 11:17

Dobrý deň páni a dámy.
Mám vážnu dilemu aj po preštudovaní fóra.
Mám +-100kg bez batohu.. zháňam obuv na celodenný trekking.. prevažne les, občas kamenné pasáže.
Pre lepšiu predstavu-terén, ktorý zvláda pes.
Žiadna VHT.
Robievame cca 15-25km počas "prechádzky"
Ak je cesta nudná, strihneme to mimo označených ciest.

Okrem lesa by som v nich chcel prežiť asfaltku cestou ku rieke, kde sa pohybujem v dňoch, keď je málo času. Tam ide o kratšie úseky, cca 5km. (Tento typ obuvi v tomto teréne použijem len v chladných mesiacoch, prípadne zlom počasí.
Snáď ma neukamenujete :axe:

Ak treba ďalšiu špecifikáciu, napíšte a upresním.
Predom ďakujem.
Goro100
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 16, 2017 7:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2017 17:08

Goro100 píše:Pre lepšiu predstavu-terén, ktorý zvláda pes.
Žiadna VHT.
:(( Toto jsou ponekud protichodne vety - drtiva vetsina psu, s kteryma se chodi denne na delsi prochazky v lese a prirode v pohode zvlada VHT, krome nekterych zabezpecenych useku (hlavne rebriky) :wink:. Casto mnohem lepe a jednoduseji nez panicek/-cka :lol:.

Ale jinak cca chapu, co bys chtel. To zajdi do libovolneho obchodu s outdoorovou obuvi a koukni se, co tam maji na teren B, resp. co jsou urcene na ceske hory nebo do lesa. A vem si, co Ti bude nejlip sedet a v cem se Ti bude po ob chode nejlepe chodit. Oplati se jit podivat i do nekterych prodejen pracovnich potreb, nekde maji i docela slusne outdoorove boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » úte říj 17, 2017 18:19

jako takovou univerzalni obuv je opravdu tezko poradit neco konkretniho, kazdopadne bych ale doporucil kotnikove boty, s tvrdosti B az B/C, pokud mozno kozene, resp. s minimalnim podilem textilie ci plastu...
ja bych namatkou doporucil hledat ve znackach Lowa, Zamberlan, AKU, ci Dolomite...
apravda je, ze nejvice zalezi, aby dobre sedely, takze zkouset a zkouset...
Naposledy upravil Quido dne stř říj 18, 2017 7:24, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2017 18:50

Neblazni, doporucit mu C-cka? Vsak se v tom zabije v lese na ceste a po 25-ti km se Ti urcite podekuje. Pokud ty "kamenne pasaze" neznamenaji splhani se po skale, ale bezny turisticky (ne-VHT) teren, tak je to vetsinou tak A/B teren s obcasnou casti B. A i kdyz ma 100 kil, tak by mu normalni B-cka mela stacit, max. mekci B/C (coz je v soucasnosti uz velka cast takto prodavanych).

Ja bych osobne taky bral kozene a kotnikove, nejlepe z lepsi kuze (Perwanger), ale myslim si, ze nektere "textilni" vydrzi min. stejne jako nektere ze zrovna ne moc povedeneho nubuku nebo jeste horsi kuze. Z konkretnich modelu vim, ze - pokud dobre sedi! - by vhodne mohly byt nektere modely od Asola, napr. TPS 200 nebo TPS520, coz jsou neco mezi B a B/C, ty se ale uz hur shaneji, pripadne, pokud pevnosti staci, tak Tribe.
Aby bylo jasne, Asola radim proto, ze predchudce uvedenych bot (ze stejne kuze) dobre znam a vim, jak dobre se v nich chodilo a co vsechno vydrzely. Podobne boty ale najdes i od jinych vyrobcu (jen napr. Meindl dela bezne dostupne pouze z nubuk kuze, ty radeji ne.). ZNovu zduraznuji, nejdulezitejsi je, aby dobre sedely - kdyz chces casteji chodit az 25km, tam se spatne sedici boty teda uz dobre ozyvaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Goro100 » úte říj 17, 2017 20:39

Vďaka Páni!
Najväčší problém bol výber kategórie .. nevedel som, či sa váha podpíše pod životnosť mäkšieho modelu.
Najskôr som sa pozeral hlavne po syntetike, teraz už pozerám aj na čisto kožené boty.
Prezrej som všetky spomínané modely.
Problém je len v skušaní. Naposledy som našiel v obchode len pár prelezanych kusov. Chystám ešte "výlet" po západnom slovensku, či na čosi natrafím.

Zvažoval som aj Planiku, aj keď moc aktuálnych recenzií nie je ](*,)
Goro100
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 16, 2017 7:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2017 21:25

Ked "chystas vylet po Zapadnom Slovensku", tak urcite zajdi do Bratislavy, tam nejspis najdes neco. Kde, to si muzes najit i tady, ja to tam (ted uz) neznam.

A ano, vaha se podepise na zivotnosti mekcich modelu. Ale co popisujes za teren, podle mne je fakt hodne lehky, zavisi na skalnate casti. Nejvic lehci boty odejdou na skalach. Ale B-ckove boty vetsinou neco vydrzi, zavisi vsak i na tom, jestli budes nosit batoh a pokud jo, jak tezky. 100 kg vydrzi slusne skoro kazda B bota, 120 (tj. 20kg batoh) by uz mohl byt na hrane, to uz by bylo lepsi nejake B/C.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » úte říj 17, 2017 22:35

je to dost individualni, ale ciste C asi ne, nicmene B/C urcite... aspon za mne, v B botach chodim tady po kopcich a ciste Ackove snad ani nemam, leda tenisky na behani se psem; prave kvuli vaze, ono totiz pod sty kily se B/C vetsinou chovaji jako B pod 80ti kily

taky upozornuji na to, ze se neda zcela ridit podle udaju vyrobce, notabene prodejce, ale je treba zkouset na sobe, casto jsem zjistil, ze boty tvarici se jako C ci v prodejne oznacene jako C, po obuti byly sotva B, ale i opacne... a casto uz pro jistotu nekdo tvrdost touto stupnici ani neuvadi - vyzkousej a zarad si sam, to je nejjistejsi... nekdo ma rad tvrdsi a nekdo meksi
Naposledy upravil Quido dne stř říj 18, 2017 7:25, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » stř říj 18, 2017 7:18

Goro100 píše:Vďaka Páni!
Najväčší problém bol výber kategórie .. nevedel som, či sa váha podpíše pod životnosť mäkšieho modelu.


teren a vaha turisty+batoh - to je vlastne rozhodujici, nejen pro zivotnost, ale i dalsi vlastnosti boty, jako napr. schopnost spravne drzet nohu

Goro100 píše:
Najskôr som sa pozeral hlavne po syntetike, teraz už pozerám aj na čisto kožené boty.


Syntetika ma vyhodu v hmotnosti, ale podle meho ne v zivotnosti, a kuze je univerzalnejsi - tedy asi to neplati naprosto obecne, ale v kategorii, kterou ty pozadujes, se domnivam, ze to plati...
jinak je tu na OF vlakno prave o syntetice vs kuze, koukni taky tam

Goro100 píše:
Zvažoval som aj Planiku, aj keď moc aktuálnych recenzií nie je ](*,)


U nas v kramech je vyber zoufaly, to souhlasim.
Planika je udajne slusna znacka, ale nikdy jsem ji nemel, takze nemohu nijak potvrdit ani vyvratit

:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod remy77 » stř říj 18, 2017 11:51

Goro100
Podla popisu vyrobcu by mali byt z perwanger koze aj
Lasportiva trango trk leather gtx.
https://www.hudysport.sk/outdoor_obuv_p ... green.html
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty