Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výběr bot

Příspěvekod apuka » čtv srp 11, 2016 10:47

koblih666 píše:jde mi hlavně o pohodli a nepromokavost...chci boty na ktere se mohu spolehnout a podrži mě, jsem v lese každy den a boty mym na nohou pul dne takže nedokaži boty ani nechat par dnu vyschnout
V tom pripade idealne nejake pohodlne gumaky. Na kuzi zapomen, na site boty bez membrany taky. Kvuli nevysuseni taky na vsechny boty s penou ("pohodli") - i ¨na "plastaky".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výběr bot

Příspěvekod koblih666 » čtv srp 11, 2016 15:04

No v gumakach nachodit denně 10-20 kilometru tak mi odpadnou nohy spíš se mi jedna o to jak prejdu nejaky lesni potůček nebo louku v ranni rose nebo po dešti ať v botach necvachtam nejde mi o to se 2 hodiny brodit potokem.
Naposledy upravil mike dne čtv srp 11, 2016 18:12, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno, nemusime mit na kazdy dotaz nove vlakno
koblih666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 11, 2016 8:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » pát srp 12, 2016 7:01

Popozeraj sa po plasťákoch. Trebárs aj po tých v zľave, čo linkuje fps hneď nad tvojím príspevkom. Robia aj pánsku verziu. Ak chceš niečo tvrdšie, tak LaS Trango Cube. Oboje sú overené, bezúdržbové a nepremokavé. Preschnú za pár hodín aj v spacáku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2016 9:24

wawrik píše:Preschnú za pár hodín aj v spacáku.
Velke houby.
Synove Cuby nebyly pres dva tydny ani jeden den schopne plne vyschnout na ubytovani v suchem byte do rana a to jeste nejprve se susily 2-3 hod ve stinu zidle/stolu na balkonu, kam jinak svitilo slunce.
Podotykam, nebyly promocene, byla to jenom vlhkost z potu nasakla do peny (vymekceni) a te bile latky pod vlozkou. Susily se samozrelme bez vlozek, s vyjmutym jazykem, ulozene sikmo asi 30-40 stupnu patou o stenu, aby se co nejlepe vlhkost odparovala. Stavalo se to i tehdy, kdy cely den nebyl ani jeden krok v mokru nebo na snehu. Po ledovcovem vystupu a ve vetsim mokru to bylo hodne silnejsi, tehdy dobre nevyschly ani susenim (vevnitr) cely dalsi den.
Uplne stejny problem byl i s Karakorum Treky manzelky. Vzhledem k tomu, ze moje Asolo Granite byly odpoledne na pocit rukou zhruba stejne vlhke ale ty se vysusily uz vecer i v predsince, kde bylo nejvlhceji z celeho bytu (ostatne boty se susily v obyvaku, kde bylo naopak nejvice sucho) i po celem dnu na ledovci, stejne dobre se vysusily Meind Islandy manzelky a Asolo Powermaticy syna, kdyz si vzali nahradni boty prave kvuli prilisne vlhkosti v LS botech po dvou dnech s ledovcovym vystupem a ze , tak si musim myslet, ze problem byl v pouzitem materialu La Sportivou.
Cuby od koupe kousek pred dovolenou nebyly osetreny nijak, oba pouzivali (i ja) dvoje ponozek, vrchni hrube s vysokym obsahem vlny - syn BD Summity, manzelka nejake Meindly a potom nejake nove z Hudy s cca 70% vlnou. Ty nahradni. dobre vysychajici boty se pouzivaly se stejnymi ponozkami a za cca stejnych podminek jako se - krome ledovcu - pouzily LS boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Tom2014 » pát srp 12, 2016 11:44

Máte někdo zkušenosti s touto značkou/tímto modelem bot?
https://www.thenorthface.cz/m-hedgehog- ... o.html#dtn
Potřebuji něco solidnějšího rychle koupit a tyto jsou ve slevě.
Jako druhou variantu mám vyhlédnty tyto:
https://www.altisport.cz/panska-obuv/pa ... ikost-43-9
Kterým dát přednost?
Tom2014
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 25, 2014 14:17

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pát srp 12, 2016 12:49

apuka píše:Velke houby.
Synove Cuby nebyly pres dva tydny ani jeden den schopne plne vyschnout na ubytovani v suchem byte do rana a to jeste nejprve se susily 2-3 hod ve stinu zidle/stolu na balkonu, kam jinak svitilo slunce.

La Sportiva Trango Cube a La Sportiva Trango Ice Cube mně ve stanu přes noc skoro úplně vyschnou, tedy zevnitř od potu, z venku to trvá několik desítek minut, a to i po celodenním chození v dešti, to jak moc zevnitř uschnou záleží samozřejmě na tom jaká je teplota, a jaká je vzdušná vlhkost, v létě uschnou úplně, když je okolo nuly, a je velká vzdušná vlhkost, tak to je samozřejmě horší, jednou jsem se na podzim vykoupal v La Sportiva Trango Cube, že jsem z nich vyléval vodu, a druhý den doma byli skoro úplně suché, La Sportiva Trango Cube a La Sportiva Trango Ice Cube schnou ze všech bot co jsem kdy měl nejrychleji, měl jsem a nebo ještě mám třeba La Sportiva Pamir, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Perfekt, Dallape Marmolada, Dallape Lagolo, Dallape Cevedale, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska
Naposledy upravil fps dne ned srp 14, 2016 9:55, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » pát srp 12, 2016 12:52

Zvláštne, ten Apuka má zásadne úplne opačné postoje a „skúsenosti“ ako všetci ostatní :D Počnúc jazdou vlakom cez aklimatizačné problémy až po topánky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 12:59

On zije v alternativnej dimenzii, kde je vsetko naopak, bizaro-world :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2016 13:19

Tak bude ma syn zase nejaky nepovedeny par nebo specificky pot, kteremu se Cuby (a manzelcin pot zase Karakorum Trekum) tak naramne libi, ze se toho boty nechteji zbavit.

Proste jsem popsal vlastni zkusenosti (v rodine se ja staram o suseni a udrzbu bot), bylo to tak ted jak v Saas Grundu, tak i par dnu v Otztalu.

K pravde ale patri i to, ze se po obuti boty asi rychle vysusily anebo ta vlhkost citit pres ponozky nebyla. Zato moje prsty/ruce byly rano nejenom vlhke ale mirne mokre, jak jsem do nich daval vlozky a pritom se musel "otrit" o vnitrek nebo kdyz jsem je mezi prstama prenesl tech par metru ke dverim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2016 16:16

fps píše:třeba La Sportiva Pamir, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Perfekt, Fitwell Giove, Dallape Marmolada, Dallape Lagolo, Dallape Cevedale, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska

až doteď jsem uvažoval, že mám hodně bot a měl bych to nakupování omezit, protože to už hraničí s obsesí :)

apuka píše:v rodine se ja staram o suseni a udrzbu bot

vypadá to, že neděláš moc dobrou práci :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2016 16:32

oodoow píše:až doteď jsem uvažoval, že mám hodně bot a měl bych to nakupování omezit, protože to už hraničí s obsesí

Na OF je fajn, ze kdyz mas pocit, ze delas magoriny, tak se (skoro) vzdycky najde jeste nekdo horsi :twisted: Coz ale neznamena, ze magoriny nedelas. Jestli mas vic bot, nez prumerna zenska, tak by ses nad sebou mel vazne zamyslet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2016 16:42

No, zas je dobrý, že to může pěkně porovnat, když nosil skoro celou nabídku, co je na trhu. :) Já se to tak rok zpátky snažil všecko vyfotit, teď už jich mám samozřejmě víc 8)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2016 17:18

Jak se to vezme, prijde mi, ze v kazdych chodil tak malo, ze porovnat az tak dobre nemuze. Neco jo, neco ne, navic pochybuju, ze si presne pamatuje, jak se ktere boty chovaly. Na rozdil od tebe se jich ale zbavuje, takze mas navic jeste fetisimus :twisted:

Mozna bys mel misto nakupovani bot spis potrenovat foceni ;-) Pocitam spravne 20 paru? To uz by fakt chtelo konzultaci u sousedu v Ustavu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2016 17:27

Já si pamatuju moc dobře, jak se které boty chovaly a jak moc vydržely, žádné mi nepřišly ideální, takže pořád zkouším nové modely. Fps to má asi podobně, jen ty tenisky naštěstí nestojí tolik jako pohorky.
Mám prostě dobrýho ševce, takže zbavování se není třeba, dokud nejsou úplně na šrot. :wink:
Focené to bylo mobilem při špatném osvětlení, pochybuju, že bys to vyfotil líp.
Jinak s tím OF máš asi pravdu, je to tu uklidňující, že se tu najde vždycky ještě někdo horší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2016 17:30

apuka píše:Uplne stejny problem byl i s Karakorum Treky manzelky. ... tak si musim myslet, ze problem byl v pouzitem materialu La Sportivou.

V jakem konkretne materialu? O plastakach nic nevim, ale Karakorum jsou z Perwanger kuze a uvnitr maji klasickou penu, GTX a podsivku. Nemel jsem je, ale mel jsem Nepal Treky stejne konstrukce a pomalejsi vysychani jsem nepozoroval. Sice jsem je nemel dlouho, ale vetsinou jsem v nich chodil po snehu a ledovcich. Blbe vysychaly jednou, kdyz mi do nich natekla voda horem a vecer jsem ji vyleval. To pak byly vlhke jeste za dva dny, ale celkem rychle uschly na nohach pri chuzi. Jine boty by na tom byly stejne nebo hur.

Mas doma kuchynskou vahu s presnosti na gramy? Pak muzes sve pozorovani overit nebo vyvratit jednoduchym pokusem ;-)
- nech vsechny boty poradne vyschnout. Aspon tyden. Vyndej vlozky.
- vsechny zvaz (jednotlive, ne po parech)
- do kazde boty nalej deci vody a hybej botou tak dlouho, az se vsechna vsakne, idealne do co nejvetsi plochy
- nech boty usychat a jednou za cas je vsechny zvaz (tak jednou za 8 hodin), dokud se nepriblizi k puvodni vaze
- z dat udelel pekne grafy a dej je sem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2016 17:33

oodoow píše:Fps to má asi podobně, jen ty tenisky naštěstí nestojí tolik jako pohorky.

Myslim, ze psal, ze se jich zbavoval tak po 150 km, to je malo. Ale on nam to asi rekne lip sam :)

oodoow píše:Mám prostě dobrýho ševce, takže zbavování se není třeba, dokud nejsou úplně na šrot. :wink:

Jestli jsi je dochodil, tak je to samozrejme uplne o necem jinem.

oodoow píše:Focené to bylo mobilem při špatném osvětlení, pochybuju, že bys to vyfotil líp.

Prave, ze bych to nefotil mobilem a lip si to nasvetlil, o tom to je :D Plus ten tmavy koberec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pát srp 12, 2016 17:40

oodoow píše:až doteď jsem uvažoval, že mám hodně bot a měl bych to nakupování omezit, protože to už hraničí s obsesí :)

bylo to samozřejmě v průběhu cca 10 let, a v současnosti mám pouze čtvery, La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, Dallape Marmolada, La Sportiva Trango Trek Micro Evo, ostatní jsem prodal, nebo daroval, a byli jich ještě víc, třeba předchůdci Asolo Spyre, a u odstaních už ani nevím název
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » sob srp 13, 2016 9:48

oodoow píše:žádné mi nepřišly ideální, takže pořád zkouším nové modely

měl jsem to taky tak, naštěstí už můžu psát měl, potom co se objevili vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C už mam několik let konečně vybráno

mike píše:Myslim, ze psal, ze se jich zbavoval tak po 150 km, to je malo. Ale on nam to asi rekne lip sam :)

ono to bylo jak u kterých, záleželo na tom jak moc mi celkově neseděli, a to nejenom na noze, ale třeba tvrdostí v podrážce nebo v kotníku, kvalitou kůže, nebo celkovou konstrukcí, například u Lowa Tibet Pro mně tlačili hliníkové háčky do kotníku, ty šli z domu po cca 100 km, Hanwag Alaska šli z domu po cca 200 km, u nich mi vadilo že měli moc vysokou, a moc odpruženou podrážku, vrzaly, měli hodně popraskanou kůži, a pro mně byli měkké v kotníku, ale třeba Meindl Vakuum mi celkově hodně seděli, akorát pro mně byli měkké v kotníku, ti šli z domu po cca 1000 km, a pak po cca 1500 km šli z domu taky třeba Meindl Island, ty mi celkově seděli ze všech nejvíc, ale vysoká gumová obsázka na nich hodně chybí, měl jsem na nich hodně odřenou kůži hlavně na špičce, a taky s tou odolností podrážky by měli něco udělat, po těch cca 1500 km byla už zralá na výměnu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Chara-din » sob srp 13, 2016 11:05

Oboje sú overené, bezúdržbové a nepremokavé. Preschnú za pár hodín aj v spacáku.

Zvláštne, ten Apuka má zásadne úplne opačné postoje a „skúsenosti“ ako všetci ostatní


Tentokrát v tom Apuka není sám. Jak jsem byl z počátku nadšen z LaS Trango TRK, tak teď jsem spíš rozpačitý. Boty se chovají přesně tak, jak jsem si představoval, ale Achillovou patou je právě voda. Skrz nepoplastovené díly poměrně snadno proniká voda až k membráně. Díky tomu, že membrána je usazená volně, tak se v prostoru mezi svrškem boty a membránou voda sbírá. A té vody se tam umí nabrat fakt dost, klidně 50-100ml možná i víc. Člověk pak měl v podstatě nohu obalenou studenou vodou... A vysychání pak trvá fakt dlouho. To alespoň platilo pro první pár, který jsem vyreklamoval. U nich ta membrána byla extrémně volná a se spoustou záhybů (jak tu nedávno popisoval Apuka u Cubu). Navíc když jsem mokré boty postavil na špičku, tak jsem měl za chvilku ve špičkách bazénky, protože voda nahromaděná mezi membránou a svrškem přeš špičku natekla dovnitř. Spoj GTX na patách pak fungoval úplně stejně. Komlpetně promočené boty jsem sušil cca 3 dny.

Doufám, že to byl opravdu nepodařený pár a ten druhý bude lepší. Chci věřit tomu, že LaS by takhle nedomyšlenou věc ven nepustily. Minimálně membrána už v botě lépe sedí. K testům voděodolnosti jsem se ještě nedostal.

PS: Kvalita šití je i u druhého páru bídná. Čína je na tom hodně znát.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » sob srp 13, 2016 11:55

Na našich topánkach sa nič podobné nedeje. Voda medzi membránou a zvrškom?! :shock: WTF?! To musí byť chybný kus, to sa predsa diať nemôže...

Myslím, že Trango Cube nikto vo vode neprevetral viac, ako ja na Islande - dve túry boli skoro celé po vode, z toho asi dve hodiny som išiel v koryte potoka, kde voda bola po členky skoro stále. Tie topánky boli na konci dňa ťažšie len o pár gramov (presne to neviem, keďže závesná váha vážila len po 0,01 kg - a číslo bolo rovnaké ako ráno). Takisto testovacia túra vo Vysokých Tauroch bola bez známky vody kdekoľvek.

Trango TRK síce taký záhul nedostali, ale v Čiernej Hore si potokov a dažďa užili dosť a žiadna voda sa rozhodne nikde nekonala.

Tak či tak, aj keby to bola vlastnosť plasťákov (čo nie je) a nie chyba (čo je), tak je to podľa mňa lepší prípad, ako sušiť kožené topánky. Zo syntetiky tú vodu dostaneš oveľa ľahšie.

No, La Sportiva asi začína mať nejaké problémy s udržaním kvality. Nemilé, prvé série Trango TRK aj Trango Cube boli dosť v poriadku a teraz zrazu dvaja, čo im zvršok poriadne nesedí s podšívkou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » sob srp 13, 2016 16:54

Chara-din píše:PS: Kvalita šití je i u druhého páru bídná. Čína je na tom hodně znát.

oni jsou La Sportiva Trango TRK Made In China, tak to je hrůza, jestli budou časem i La Sportiva Trango Cube a La Sportiva Trango Ice Cube Made In China, tak příští moje vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) už určitě nebudou La Sportiva Trango Cube nebo La Sportiva Trango Ice Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal.P » sob srp 13, 2016 17:20

.
Naposledy upravil Michal.P dne stř srp 17, 2016 7:39, celkově upraveno 1
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » sob srp 13, 2016 17:33

koblih666 píše:Co by ste mi trdy doporucil do lesa za boty, neco jako dallape marmolada?prosim o radu a skusenosti neni nic horšího než po ránu projit obrovskou mojrou louku a na konci cvachtat v botech a byt vnich až do odpoledne

Pre lesníka je Trango TRK asi príliš málo odolná topánka, hrozí pretrhnutie o ostrú vetvičku či pahýľ.

Ale ak ti nevadí tvrdšia bota, tak Haglöfs Grym. Robí sa dokonca aj vysoká verzia, čo je v lese úplná paráda. Už som o nich pred časom písal, vlastne to boli prvé plasťáky všeobecne, ktoré som zaregistroval.
wawrik píše: Kamarát pred časom kúpil v nejakej zľave Haglöfs Grym za ca. 150 € a nevie si ich vynachváliť. Celoplasťáky s minimom švov. Skúšal som si ich, ale na mňa mali priveľmi širokú špičku, možno by ti práve to vyhovovalo.

Vychvaľoval na nich okrem iného to, že si ich na dlhých trekoch dokáže vysušiť v noci v spacáku, čo u kožených nejde ani náhodou. A tiež mu nikdy nepremokli, napriek tomu, že sa o nich nijako nestará.

Nie sú lacné, ale v zľave som ich raz videl za 199 €. Pohľadaj si recenzie, po nete ich je dosť.
grym.jpg
grym.jpg (84.88 KiB) Zobrazeno 12318 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » sob srp 13, 2016 22:57

Chara-din píše:Skrz nepoplastovené díly poměrně snadno proniká voda až k membráně. Díky tomu, že membrána je usazená volně, tak se v prostoru mezi svrškem boty a membránou voda sbírá. A té vody se tam umí nabrat fakt dost, klidně 50-100ml možná i víc. Člověk pak měl v podstatě nohu obalenou studenou vodou...

Tohle je presne duvod, proc jsem pred lety prestal nosit boty z kombinace kuze a latky a presel na celokozene.

Chara-din píše:Navíc když jsem mokré boty postavil na špičku, tak jsem měl za chvilku ve špičkách bazénky, protože voda nahromaděná mezi membránou a svrškem přeš špičku natekla dovnitř. Spoj GTX na patách pak fungoval úplně stejně.

Plus tohle. Voda mezi membranou a svrskem je citit (chladi) i kdyby neprotekla dovnitr, ale nakonec stejne protece. Pred casem mi odesel sev na jazyku u Alasek, udelala se tam dira a voda tekla mezi kuzi a membranu. Neprijemne a nakonec se dostala i dovnitr. Sev se ovsem da spravit, ted uz netecou, vadna konstrukce ne.

Prekvapuje mne to. Myslel jsem, ze to u LaS vyresili. Takova bota muze fungovat jen kdyz mezi membranou a svrskem prostor neni tj. musi to byt neco jako laminat u bund. Kdyz jsem je mel v ruce, tak mi prislo, ze to tak i maji...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Chara-din » ned srp 14, 2016 9:07

Jak jsem psal výše, až otestuji nový pár, dám vědět. Případně pošlu dotaz přímo LaS.

PS: Možná by bylo fajn část přešoupnout do plasťáků, ať je to všechno po kupě.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57


Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Chara-din » ned srp 14, 2016 14:23

Hudy.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod koblih666 » stř srp 17, 2016 7:23

Co říkáte na boty pro lesnika beskydy a tatry sem tam trek po tatrach jinak kazdodenni nošení za všech klimatických podmínek hlavně aby mě udržely v suchu zvažuji garmont pinacle, dallape sella a nebo dalkape marmolada?mate stouto obuvi někdo skusenost a jakou?.dekuji
koblih666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 11, 2016 8:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » stř srp 17, 2016 9:00

všechno to jsou boty kategorie C, takže doufám že víš do čeho jdeš
koblih666 píše:dalkape marmolada

stačí jen hledat viewtopic.php?p=359945#p359945
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod koblih666 » stř srp 17, 2016 11:31

Někdo kdo ma skusenosti s dallape stella?nebo rada jake boty kategorie B,C nebo jenom B co by vyhovovaly mym požadavkům? Děkuji
koblih666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 11, 2016 8:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty