Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mythos » stř kvě 4, 2011 22:26

Mám Han Wag Alaska GTX - pár dní (zajtra ich idem vrátiť) ... rozhodne nedoporučujem. Po dvojdňovej túre sa mi na päte začala odlepovať podrážka :-s a na jednej z bôt dokonca odpadlo logo - čo by človek povedal že sa ho budú snažiť udržať čo najdlhšie na mieste kvôli ich prezentácii :D ...
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2011 22:37

no, jestli logo odpadlo po začátku odpadu podrážky, tak se tomu ani moc nedivím, kdo by se něčím takovým chtěl chlubit ... :twisted:

jinak Hanwag je u mě taky na blacklistu (konkrétně Hanwang Banks) - po dvou výletech, což bylo celkem cca 2 měsíce, se prochodila podrážka a praskly švy na dvou místech, u bot v ceně přes 4 tisíce celkem velký zklamání :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2011 22:47

@Mythos: tohle bych videl na vyrobni vadu, stane se i v lepsich rodinach. Jestli jinak sedely, tak bych si je nechal vymenit, zkusenosti jsou s nima velmi dobre. Taky by to mohl byt nejaky cinsky padelek ;-)

@sobb: si to priznej, jsi zaujata proti nemeckym botam :twisted: Kdybyste neztratili ucet, tak ty svy jsou jasna reklamace. Jinak Banksy se hodi akorat tak na zimu do mesta, mam a jde to :) Az na prilis klouzajici podrazku teda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2011 22:55

mike:už to asi tak bude, ale já za to nemůžu, že tam začli dělat šmejdy :roll: :twisted:
kdyby účet nebyl úzká nudle jak někde z billy nebo tesca tak neztratili, Laďa to asi někam zahodil, no jo, máme smůlu :?
do (nížinného) města nejsou potřeba botky za čtyři a půl litru, jevily se jako dokonalé a pohodlné na letní vejlety, takhle skončily jakožto poněkud předražené pracovní botky :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2011 23:02

Vsak ja te v tom v podstate podporuju, aspon Meindl mne zklamal dost. Islandy totalne a Lareda mi tentokat nevymenili, ale zasili. Jsem zvedav, jestli je za rok budu muset reklamovat potreti :roll: Ale jinak jsou do mesta skvele.

Jeste to porad muzes zkusit jako ja, zajit tam bez uctu a nechat si ho najit v pokladne. Slusny prodejce by to udelal. Do nizinneho mesta mozna ne, ale vis prece, na jakem kopci bydlim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2011 23:25

mi nízký Lacknery po reklamaci prasklých švů taky zašili, od té doby už je docela dlouho nosím a v pohodě, tak se v Tvým případě třeba taky snažili :wink:

u Banksů je to na zkoušku bez účtu už asi pozdě, hledal ho víc než rok :mrgreen: a teď už by nám to opotřebení asi ani nevěřili (navíc se do města už nedostanu a zanedlouho frčíme pryč), holt chybama se člověk učí, do takhle drahejch bot v týhle kategorii už nejdu, botky za poloviční cenu odvedou mnohem lepší nebo přinejhorším aspoň stejnou službu ...
jojo, na ty vaše kopce jsou potřeba alespoň déčka :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2011 23:45

Prodavac taky rikal, ze po zasiti uz to obvykle vydrzi, tak uvidim. Nebyl bych proti, je to docela otravne porad reklamovat. Ona je to pry docela casta zavada u tech bot, nechapu, ze nepouzijou nejake odolnejsi nite hned pri vyrobe.

Malo jsi mu nadavala :twisted: Asi jo, tyhle lekdy botky nevydrzi nic zadny ;-)
Vsak o nich zrovna uvazuju 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mythos » čtv kvě 5, 2011 7:43

-> sobb No niečo mi vrav. Tieto Alasky som kúpil po akcii za 206€ aj to len za to že som narýchlo potreboval boty na túru a jediné iné pevné som mal staré tvrdé kanady v skrini. :evil: Pôvodne som chcel ASOLO Sasslong a dúfam že mi z týchto Alasiek vrátia peniaze, hneď sa pôjdem pozrieť či majú už moju veľkosť SASSLONGOV.

-> mike Ako som sa neskôr - po kúpe a ukázaní chyby dozvedel tak Han Wag šli takisto dole s kvalitou, takže nechcem ich vymieňať. Už som aj hore napísal že som chcel ísť do SASSLONGOV tak pôjdem radšej do ASOLA ... poprípade nejaké SCARPY. O:)
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2011 19:35

Koukam, ze tu pomalu ale jiste zacina vznikat klub odpurcu nemeckych bot :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod funo » čtv kvě 5, 2011 19:56

Mythos píše:Mám Han Wag Alaska GTX - pár dní (zajtra ich idem vrátiť) ... rozhodne nedoporučujem. Po dvojdňovej túre sa mi na päte začala odlepovať podrážka :-s a na jednej z bôt dokonca odpadlo logo - čo by človek povedal že sa ho budú snažiť udržať čo najdlhšie na mieste kvôli ich prezentácii :D ...

Když pročítám některé negativní zkušenosti s Hanwag Alaskama tak mě napadá - není prapůvod těch reklamací v tom, že se prostě jen hodně prodávají? Zmetek vyrobí i ta nejlepší firma a pravděpodobnost stoupá s počtem prodaných (potažmo vyrobených) kusů. Já když jsem před časem vybíral trekovky, tak jsem nakonec skončil taky u HWG Alaska: jednak proto, že na trhu zas takový výběr není, jednak proto, že Hudy je stabilní řetězec (možnost případné reklamace) a samozřejmě i proto, že mi v užším výběru (HWG X Lowa Tibet) lépe sedly. Navíc je má několik let manželka a bez nejmenších problémů... Při nákupu bot není moc výběr - Rock Point a jeho Garmoty moc nemusím (ale nemám osobní zkušenost), přes internet boty nekoupím, nějaký menší outdoorshop v blízkosti nemám, takže zbýval Hudáč. Kupoval jsem je v Hřensku, kde mi prodavačky tvrdily, že reklamace na tento model mají výjimečně...Každopádně ze všech druhů bot to je prý nejméně reklamovaný model. Uvidíme.
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2011 20:01

Coz o to, taky jsem mel dvoje a naprosto bez problemu, jenze veci se meni a vyse Mythos tvrdi, ze kvalita sla dolu. Coz se predpokladam dozvedel v obchode, kde maji info z prvni ruky ohledne poctu reklamaci. Hrensko bych moc jako zdroj informaci nebral, tam se jich asi tak moc neproda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod michal.cieslar » pát kvě 6, 2011 6:30

Hoj, nechci začínat nové téma, ale neporadíte, kde by se daly v Ostravě nebo Moravskoslezském kraji vyzkoušet boty Lowa Lady GTX nebo Meindl Burma??? Díky za info.
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mythos » pát kvě 6, 2011 17:07

mike píše:Coz o to, taky jsem mel dvoje a naprosto bez problemu, jenze veci se meni a vyse Mythos tvrdi, ze kvalita sla dolu.


Musím podotknúť že v obchode boli dosť prekvapený a povedali že chyba nastala pri výrobe ... vraj asi naniesli pri výrobe tepelné lepidlo a nasadili podrážku bez následného potrebného odstátia aby poriadne vytvrdlo a hneď ich "šmarili" do shopu. Logo bolo pripevnené len nejakým silikónovým "lepidielkom". Každopádne mi ich opravia a dúfam že už budú v pohode lebo iné mať tak skoro nebudem.

Info o zhoršení kvality mi nedali v obchode ale od "súkromného zdroja". To podstatné je tak slovo VRAJ. :-k
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lenny_vej » sob čer 11, 2011 11:56

Ahoj, sháním nové pohorky, tak třeba poradíte.
Mívala jste Trezety Mountain Goat, z těch jsem před lety vyrostla a už jaksi nejsou k mání. Teď mám Asola, jen teda nevím, co je to za typ :oops:, ale mají na mě úzkou špičku, prostě jsem se s nima moc nesžila, je to tak na max třídenní trek.

Teď vybírám boty, který by byly OK na 10 dní na Fagaraši, ale vydržely i Island (treky s batohem i zimní Reykjavík). Bohužel peněz moc není, tak bych byla ráda, kdyby mi někdo doporučil, co zkusit. Limit jsem si nestanovila, nemám teď představu, kolik stojí slušné boty.
Druhá otázka je co mám hledat za kategorii - B až B/C?

Pokukovala jsem po Kayland Contact 1000 W za pěknou cenu (výprodej), ale nevím, jestli to snese i chození s batohem.
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lenny_vej » pon čer 20, 2011 21:32

Trochu UP, protože já se v tom fakt nevyznám, třeba se někdo chytne :wink: Jakouže tvrdost mám vlastně hledat? A na co byste tipli ty Kaylandy?
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Stani » pon čer 20, 2011 23:30

Lenny_vej, mrskni si nazov "kategorie bot" do googlu a uvidis, hned prvy odkaz mas na Hudy, kde to je strucne vysvetlene + pouzitie. :wink: To je zaklad. Strucne len naznacim: Tuhost topanky = tuhost podrazky a zvrsku (upper) = pouzite materialy (textil, syntetika, rozne druhy koze, guma, EVA, Phylon...atd). Vo vseobecnosti plati (u treku), ze cim tuhsia - pevnejsia bota, tym je noha viac fixovana, tym sa radi do vyssej kategorie, do narocnejsich podmienok vyuzitia.

Kayland contact 1000 - uz sa tu spominali, a ked zadas "Kayland contact 1000" do Hledat vyskoci ti par odkazov, a ak si dobre pamatam, tak sa tam objavi aj pekna recenzia na ne.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod grco » úte čer 21, 2011 6:12

Aku tvrdost brat zalezi na tom, aky tazky batoh planujes mat. Ale ja na tvojom mieste by som kupil B, alebo B/C. Taka ta "oficialna" kategorizacia v obchodoch je podla mna zbytocne posunuta k tvrdym a tazkym botam. Ja som kupoval na "treky s batohom v alpach" najskor Cecka a podla mna su to zbytocne tvrde boty. Teraz mam B/C, to je o hodne lepsie, ale myslim si, ze by som bol este spokojnejsi s Beckami.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lenny_vej » úte čer 21, 2011 7:31

grco, stani: dík moc
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Stani » úte čer 21, 2011 18:04

to grco: jasne to beriem, ale zacat sa niekde musi, takze toeria, ci uz je posunuta k tazkym topankam, alebo nie, sa precitat jednoducho musi, z dotazu lenny_vej som chapal, ze v tomto nie je doma :wink:

Takze lenny sa zorientuje ake vobec kategorie existuju a vyuzitie, a nasledne - napr. ako grco, tu uz dava konkretnu skusenost, sa to rozbehne.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod grco » úte čer 21, 2011 18:48

@Stani: Plne s tebou suhlasim, ale mne slo prave o to, ze ked si precita tu teoriu, tak z nej jej vyjde, ze si ma kupit Cecka aby sa nebala, a sla o ten 1 level nizsie :)

Ale samozrejme ako som pisal je dolezite kolko planujes mat kg na chrbte. Ak budes mat 30kg batoh, tak by som kupil aj tie Cecka. 15kg, stacia Becka. Je to lahsie, nemas otlaky, lepsie sa v tom chodi. Hmotnost co mas na nohach je ekvivalentna 7 nasobku na chrbte, testovali to niekde na vojakoch a mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod DAV » úte čer 21, 2011 18:55

grco píše:Hmotnost co mas na nohach je ekvivalentna 7 nasobku na chrbte, testovali to niekde na vojakoch a mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti :)

Mohl by jsi tohle ozdrojovat?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod grco » úte čer 21, 2011 19:02

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lenny_vej » úte čer 21, 2011 20:03

Kluci, já se ptala protro, že jsem o tom nic moc nevěděla, u nás doma se pohorky kupovaly stylem "sedí? jo? berem!". Před pár rokama jsem si koupila nějaký Asola (probůh jak poznám co je to za typ, když už nemám účtenku?) a protože nesedí ideálně, chtěla jsem se nechat poučit o nových:-) V krámu mi kdekdo nakuká kdeco, znám se, tak radši vyrážím vybavená patřičnými informacemi...
Moudrá z toho furt nejsem, ale snad se to poddá,l zítra jdu zkusit ty kaylandy, tož se uvidí...
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Stani » úte čer 21, 2011 21:23

V pohode lenny, aj ja som podobne zacinal a hladal. Pozri napr. vyber trekovych bot

Precitala si si tu recenziu na Kayland Contact na svetoutdooru.cz? V nej je posudzovana velmi kladne a vyzera fajn. Ak teren na ktory budes trekovky vyuzivat, sa zhoduje s recenziou, a budu sediet, boli by favoritom. Dalsie recenzie su na backpackgeartest.org, moja oblubena test stranka, su tam postrehy od troch uzivatelov, klikni sa na ich mena...celkovo takisto velmi dobre hodnotena.

Hlavne si vyskusaj topanky aj so zatazenym ruksakom na chrbte, noha sa tym viac rozplacne, vyskusaj schody, alebo naklonenu plosinku, v riadnom obchode by ju tam mali mat. Vezmi si ponozky, ake pouzivas - tensie aj hrubsie. A pochod tam aj 2 hodiny.
Naposledy upravil Stani dne úte čer 21, 2011 21:30, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod šíp » úte čer 21, 2011 21:28

lenny_vej píše: ale vydržely i Island (treky s batohem i zimní Reykjavík)

Já si svoje pohory kategorie "B" hodně na Islandu dorasovala právě o ostré lávové šutry. Na rozdíl od kluků bych Ti radila spíše tvrdší kategorii, tedy B/C a nikoliv B. A určitě festovní gumovou obsázku po celém obvodu boty.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod svecy » pát črc 1, 2011 10:10

Možná mě zabijete, ale už začátku léta 2006 až dodnes jsem nosil boty Gritex koupený v CCC za 900 kč ve slevě (asi z 1600 kč) a byl jsem naprosto spokojený. Přešly Tatry, Šumavu, Krkonoše a stovky a stovky kilometrů. Krásně seděly na noze, a až do minulého léta bez jakéhokoliv ošetřování byly téměř nepromoknutelné.

Teprve před pár měsíci se rozlepila podrážka a už rok v nich nemám vložky. V neděli vyrážím na 500 km dlouhou túru a přemýšlím jestli zalepit, koupit vložky a vyrazit a nebo rychle v sobotu sehnat nový. Ale přestože tu házíte všichni jednu značku za druhou a jak je sebevražda kupovat boty pod 2,5k, tak z vlastní zkušenosti si myslím, že do 2k se dají sehnat výborný boty.
svecy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob srp 14, 2010 16:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » pát črc 1, 2011 20:28

svecy píše:že do 2k se dají sehnat výborný boty.
jasněže dají, ale člověk musí koukat po slevách a akcích :) a samozřejmě záleží na použití :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod tajfun » stř črc 20, 2011 23:29

Ahoj, vybírám nové trekové boty na treky po ČR, Tatrách a později snad i Alpy, myslím si, že bude dostačující kat. B
došel jsem k těmto botkám
Meindl Burma
http://www.eliass.net/botya-trekovky-meindl-burma
Obrázek

Scarpa Trek
http://www.eliass.net/botyf-trekovky-scarpa-trek-gtx-60221
Obrázek

a chtěl bych Vás požádat o rady, které z těchto bot budou lepší? jaké s nima máte zkušenosti apod.? Díky
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod amigo » čtv črc 21, 2011 6:37

já bych tě na oplátku rád požádal o používání vyhledávače, meindl burma
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod tajfun » čtv črc 21, 2011 17:49

to jsem samozrejme pouzil, nez jsem napsal vyse uvedeny prispevek, ale zadne srovnani techto bot jsem nenasel...idealne by se hodila reakce od nekoho kdo mel Burmy a ted ma Treky...diky
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Boty