Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 26, 2016 13:34

ja si pockam, vsak jednou se vyrobci vrati zpatky k normalnim strihum, jaky na pocatku 21 stoleti byly bezny :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod oodoow » pon zář 26, 2016 13:54

@mawenzi: Jo, já chodím v běžeckejch pořád, maximálně bych si vzal nepromokavou ponožku.
Jsem tu někde vyčetl že máš nohu širokou 10cm a velikost 39? To je docela extrém, se divím, že ti vůbec nějaký boty padnou. :)
Jestli potřebuješ/chceš hodně opružený, tak to ti neporadím, bo takový moc nenosím. Blbý pro tebe je, že o přirozenější tvar špičky, že je širší a míň špičatá se snaží hlavně výrobci minimalistické obuvi jako třeba Vivobarefoot, Feelmax nebo Altra. Ta jediná se pustila i na trh s tlumenou obuví.
Altrama s gtx jsi myslela tenhle model s Neoshellem? Tam ta nepromokavost taky dlouho nevydrží.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pon zář 26, 2016 14:41

@mawenzi
a co zkusit ňáké botky od Garmisch, jsem zkoušel dvoje, a byly mi hodně široké, a nebo Triop Dagh jsou prý dost široké
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod grco » pon zář 26, 2016 14:55

@oodoow: tie altry vypadaju dobre! dufam, ze to niekde v brne maju
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2016 17:08

apuka píše:Na Tvem miste bych z Hanwagu spise pokukoval po Banksech, jen mam dojem, ze ty jsi uz zkousela.

Banksy urcite ne. Jsou uzsi, nez Alasky a Tatry a to prave v oblasti malicku. Ten tam trochu tlacil i mne, nastesti tam casem bota povolila. Koupil jsem si je na zimni chozeni po meste a znovu bych to neudelal. Silne klouzava podrazka a taky neni nijak zvlast odpruzena. Nedavno mne bolela slapka, a tak jsem zkousel, jestli to neni botama. Vzal jsem na par prochazek Banksy a podrazka je min odpruzena, nez Ackova Meindl Lareda. Jak mam rad Alasky, tak Banksy se celkove moc nepovedly a nedoporucil bych je nikomu.

grco píše:A nebolo by celkovo jednoduchsi si nechat ten malicek urezat?

To uz jsem ji radil driv, ale neda si poradit a neda :twisted: Stejne na to jednou dojde a mladsim veku se to srovna rychleji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 26, 2016 17:11

grco v brne napis babos sport jestli je nema jinak nikde v brne

oodoow jinej model tenhle neznam. prave nepromokavy ponozky maj jiny neduhy sem si overila ze par dni v nepromokavejch fuskach ma podobnej efekt na kuzi na noze jako bejt x hodin v mokru takze to neni idealni reseni. pritom fakt par let zpet mi byly 39 kazdy skoro...

fps mrknu ale kamarad ted kupoval garmishe dvoje a u obojich resil brzo reklamace:(

ty tatry mozna v sobotu klapnou na vyzkouseni tak su zvedava
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » pon zář 26, 2016 18:37

Mam keen koven, nemam v nich nachozeno mnoho (edit 169 km), ale nepozorval jsem ze by se jejich mebrana chovala hure nez GTX, proste je to naprd jako kazda mebrana, ale nejakou zasadnejsi kondenzaci jsem nepozoroval. Ale v lete v nich nechodim. A treba ty Koveny lepe luftuji kominem. Na kvalitu zpracovani si zatim stezovat nemuzu, samozrejme nejaky zasadni verdikt muze byt az po stovkach km. Problem tech Keenu spis spatruji v tom, ze jsou to preci jen boty do mene narocneho terenu, poste maji sve limity, ale ostatne vyrobce ani nic jineho netvrdi, pro chozeni po CR dobre a jsou to opravdy jedny z mala bot dost siroke ve spicce, aby mi vyhovovaly. Bohuzel jedna ma noha ma problem se zakonceni kominu pri vicedennim treku.

K tomu vyberu a radam. U me osobne, pokud si nekdo mysli, ze nejaka bota je siroka, je porad hodne pravdepodobne, ze stale nebude dost siroka, abych byl spokojen :)
Letos jsem resil vyber dalsich bezecek. Pres runningwarehouse, kde maji klasifikaci na sirku spicky a dle recenzi, jsem si vytipoval par modelu, co se u nas daji sehnat. V prodejne jsem rekl, ze potrebuji botu s co nejsirsi spickou, takze mi byly prineseny asi ctyri pary, vcetne tech vytipovanych, zkousim a rikam, uzky, uzky uzky, uzky. Tak pry uz jedine mantra3, pry uz nic sirsiho nez tyhle nemaji, zkousim a rikam, no to uz by pomalu slo :) Nejhorsi je, ze se to stejnak poradne pozna az po par desitkach km.
Letos jsem jeste zkusil ty mantry ale pristi rok asi zkusim Altry. Mel jsme je na noze, ale jeste nemeli naskladnenu novejsi verzi, takze to necham az na jaro.
Mimochodem nedavno Altra predstavili kotnikace :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 26, 2016 19:14

scinkk
jo koveny sou o neco uzsi nez durand, zkousela sem tez... je teorericky mozny, ze sou nejak zatepleny a potila se mi noha kvuli tomu mnohonasobne vic. ohledne pohoslnosti - za me jinak fakt paradni, 23 km u brna sice neni nic narocnyho ale bez rozchazeni a boty se jevi jak backurky a tohle jediny me zarazilo. u bot sem teda nenasla urceni ale pokud je to kolekce podzim/zima tak mozna ze muzou byt zateplenejsi. chystam se v nich na prodlouzenej vikend, vemu tensi ponozky a uvidime.

pripadne jeste moznost jit do 42 renegadu. dneska si ty pansky 41 zkousela kamoska s 39 a vzala si je, ze yo prej je takova paradni 40 max... pritom ty keeny ve "stejny" 41 sou mega obri boty proti renegadum. takze je nezatracuju jeste, ale doufam, ze nejak vyresim tu nadmernou vlhkost a budu mit aspon na dve zimni sezony vyreseno (nebo i vic) - to by bylo dokonaly.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2016 19:20

:roll: taky nekdo necte forum ;-) V tencich ponozkach se vlhkost projevi hur. Reseni jsou naopak co nejsilnejsi ponozky, nejlip dvoje.

Zateplenim by to byt mohlo, ale to bys mela poznat. Bylo si v botach horko? Tj. potila ses vic, nez normalne nebo boty odvadely hur pot?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 26, 2016 19:30

mela sem.silnejsi merino, pak sem k nim pridala jeste zalozni nejaky funkcnejsi ale spis tenci. jinak nosivam tenci ale krz tomu obrimu kotniku a ze bota dovoluje tlustou sem mela tlusty. pocitove se mi nezdalo, ze se mi poti noha, az pak sem mela dojem vlhkosti v prstech tak sem pridala i nahradni. pocitove se to mirne zlepsilo nebo nezhorsilo, zato obe ponozky byly durch.

na druhou stranu dneska zkousim jinou vlozku a behala sem hodinu po meste v tenouckych fuskach a nebyly ani vlhky... jasne, ze se to neda srovnavat, ale prave na vikend si vemu vic druhu ponozek a uvidim, zda tam bude rozdil - a budu testovat i tenci co jinak nosivam vsude, protoze s tou tlustci se do vetsiny bot nevejdu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » pon zář 26, 2016 20:27

podzim/zima tak mozna ze muzou byt zateplenejsi

to bych spis nerekl, ty durandy tusim delaji nekolik let, v ramci nove kolekce se podle me meni jen barvy

zkusil bych spis jine ponozky, me treba funguji ponozky s 50% podilem merina, a kdyz jsem kdysi zkusil jednou ponozky se 70 % tak jsem byl dost rozcarovan.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 27, 2016 6:05

scinkk jojo, budu experimentovat s jinejma fuskama, pokud se to nejak zlepsi tak by to bylo super.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2016 6:55

mike píše:Zateplenim by to byt mohlo, ale to bys mela poznat. Bylo si v botach horko? Tj. potila ses vic, nez normalne nebo boty odvadely hur pot?
Pokud by boty byly jen mirne zateplene, tak ji v tom teplo nemusi byt. Manzelka mela kdysy nejake poloboty Adidas se zateplenim (asi Primaloftem), dodnes na ne spomina jako na nejlepsi boty, co kdy mela. Nosila je cely rok, v zime i v nejteplejsim lete, kdyz nemela sandale na nohou. A noha se ji v tom nikdy(!) nepotila. Proste ten Primaloft skvele odvedl vlhkost ven a timpadem u nohou byla stala mikroklima.
Stejne tak, syn si ted nechal Mammut Monolithy, ty jsou zateplene do -20, v nedeli jsme byli na Krivani a ani v nejmensim mu v nich nebylo teplo, noha se nepotila.

@mawe: Zkus jinou vlozku, pokud mas moznost. Mne i synovi se parkrat stalo, ze bota byla skvela, dobre odvetravala do boku, ale vlozka, resp. bota pod vlozkou byla malo prodysna a srazela se voda v ni, nebo pod ni. S jinou vlozkou tyto problemy zmyzely.
Jinak Tys asi blbe pochopila mou radu s podpatenkou - tu si dat vzdy pod normalni vlozku, jinak bude na ni klouzat noha dopredu, pod vlozkou ne. Jedine, ze by sis koupila nejake hrozne hrube.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 27, 2016 7:02

no ja ji mela samozrejme POD vlozkou jinak by tam ani moc nedrzela, ale proste jak je to klinek a me je ta bota jinak obri, tak i tak sem pocitove citila klouzani i kdyz v realu sem mozna neklouzala. divnej pocit zmizel s "podpatenkou" o stejne tloustce po cele plose.

jinak podle me vlozka je v poho, hlavne sem mela sice uplne mokry ponozky ale bota byla tak nejak vevnitr cela vlhka, ale pokud byva problem ve vlozce, byva mokra vlozka a tady se mi vlozka nezdala problemovy misto navic je jinak celkem pohodlna a bohuzel sehnat jinou dostatecne sirokou at neslapu malickem mimo, zaroven pohodlnou a dobre sedici v bote taky bohuzel neni uplne sranda, navic kdyz nesmi byt ergonomicka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod ajdam » čtv zář 29, 2016 15:35

Tak jsem si byl vyzkoušet La Sportiva Karakorum Trek GTX a v obchodě se mi zdálo, že mi seděj pěkně. Napadá někoho důvod, proč bych je neměl brát?
Uživatelský avatar
ajdam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob pro 26, 2015 21:18

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv zář 29, 2016 15:52

jedině že mají měkčí podrážku jak tu někde psal apuka, takže při VHT podrážka nemá takovou odolnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod remy77 » čtv zář 29, 2016 19:32

Je pravda ze je trochu maksia, ale suma sumarum dobra. Zatial ich mam nieco cez rok, km tak 700-800 a min. este tolko daju. Zvrsok z perwanger koze nejaku dalsiu podrazku urcite prezije
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát zář 30, 2016 6:50

Ano psal jsem, ze ze zacatku vzorku nejak prilis rychle ubyvalo, ale se to ustalilo a v soucasnosti po cca 600-650 km, z toho vetsinou v skalnatem VHT terenu celkovy ubytek vzorku je v norme na ten teren. Rozhodne vypada lip nez vypadala podrazka LS Trango Cube po cca 270 km, pricemz Karakorum Treky prosli mimo jine i vsechny trasy Cubu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod 1danco22 » pát zář 30, 2016 23:40

Zdravím, chystám sa kupovať nové boty, budu vyuzivane prevazne v slovenskych horach- tatry,mala fatra,velka fatra,rozhodujem sa medzi tromi modelmi : Mammut Mercury Mid II GTX , Asolo Revert GV alebo La Sportiva Cornon GTX . Ktoré by boli najvhodnejsie? idealne by bolo keby nieco vydrzali aj na snehu... vdaka za radu
1danco22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2016 23:31

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Tecumseh » sob říj 1, 2016 8:17

No neviem do snehu to moc teda nebude ani jedny...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod 1danco22 » sob říj 1, 2016 11:30

Tak sneh neni priorita, ale bol by som rád keby niečo vydrazali,doteraz som mal len z exisportu znacku everet ale tam sa mi po roku zacala podrazka odlepovat
1danco22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2016 23:31

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 3, 2016 8:28

info k mym keenum - v nekterych fuskach je to o malinko lepsi, v principu mam stejne po par hodinach, klidne i ve vlaku, ponozky vlhky a bota vevnitr je taky cela vlhka, takze ani prehozeni fusek to uplne nezachrani, ale jinak sou celkem pohodlny. Udelali se mi puchejre obri pres cely paty, ale to si snad sedne, jinak vcelku spokojenost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod S4TYR » pon říj 3, 2016 18:20

Maw, ty Kondoriri jsi uz uplne vyloucila?
(nejak si nevybavuju konkretne, cos u nich mela za problem)

Pokud chodis v pohorkach s ponozkama dvojmo, tak si ty, co nosis primo na noze prehrn pres ty druhe a melo by to vlhkost odvadet lepe. Mi to takhle aspon funguje i v lete a to mam prvni vrstvu klidne umelinu, kterou mam prave na rychlejsi odpoceni boty :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 3, 2016 18:49

mam problem ze s dvema fuskama me tlacej malicky... alw dve tenky by asi sli, ale to bych se spis mrkla po nejakym coolmaxu ci tak, coz nemam.

condoriri sem nezavrhla ale sou tvrdy jak broky takze na jednidenni vylet dobry, 3 dny uz moc ne a s mekci vlozkou tam nedam nohu. na druhou stranu si nebudu na zimnich prochajdach a jendodnovkach ojizdet podrazku tech keenu takze jim to prodlouzi funkcni obdobi a busu je kombinovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod malejjarda » pon říj 3, 2016 19:36

Mawenzi píše: Udelali se mi puchejre obri pres cely paty, ale to si snad sedne, jinak vcelku spokojenost


Spokojenost v puchýřema nebo botama? :D

Být tebou, uvažoval bych o tom, nechat si boty ušít na míru. Jak už někteří radili.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 3, 2016 19:41

malejjarda to je jako posledni moznost, nechcu kanadovity betonovy podrazky a mam obavy ze 99,9 vyrobcu bot mi tam mekoulinky proste neda, protoze to po nich nikdo ani nechce :D

s botama spokojenost, navic podrazky jsou celkem mekky na doslap, takze mi to neruinuje koleno a vylety kolem 20km zvladam v pohode bez ortezy ci holi, coz je skvely, protoze tvrdsi podrazka zhorsuje bolestivost a tam uz je orteza/hole na odlehceni nutnost i na tyhle vzdalenosti, tak su celkem rada, ze sem sehnala neco pouzitelnyho i za cenu tech vlhkejch ponozek.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 6, 2016 7:34

jen tak pro formu sem si zkusila hanwag banks panska 41. Nemelo smysl obouvat ani druhou botu :D ty moje stary teda byly o dost sirsi i v ty damsky 40...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Guly » čtv říj 6, 2016 8:52

Musel som narýchlo kúpiť bez možnosti veľkého výberu v priebehu hodiny. Vybral som k vôli šnúrkam (farebne ladili s lentilkami) horúcu novinku HOKA TOR ULTRA HI WP
http://www.hokaoneone.eu/en/men-mountai ... color=BFLM
A čuduj sa svete! Nohy ako v nebíčku, 500 g -nepredstaviteľne ľahké na robustnosť, podrážka lepidlo na každom povrchu, šnurovanie až do špičky, gumová obsádzka, eVent, kožená.... a krok pardála(s šedivou bradou).
Tak dávam novinku do pozornosti outdoorovým nadšencom. Nečakal som až takú vydarenú kvalitu od prvého hikingového modelu novej firmy HOKA špecializujúcej sa na bežecké topánky.
Podľa mňa si zaslúžia vašu pozornosť! Mám zatiaľ jeden deň a potešenie ako kedysi z vydarenej s.... . . . :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod oodoow » čtv říj 6, 2016 9:08

Bohužel hoka má dost pověst bot, které moc nevydrží. Tyhle ale vypadají celkem robustně, možná se ani oproti jiným hoka modelům nerozpadnou po pár stovkách km v terénu. Tlumení ale časem určitě odejde jako na všech lehkých super odtlumených hokách.
Modely na příští rok mají mít dokonce širší špičku podobně jako třeba Altra.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Guly » čtv říj 6, 2016 10:17

Uvidíme. Určite nevydržia ako celokožené a určite aj bez možnosti výmeny podrážky.
Zamýšľam sa nad tým, či vývoj nesmeruje k takýmto turistickým topánkam. Pohodlnosť, mäkkosť a ľahkosť ako daň - nižšia trvanlivosť. Bol som v Tatrách na VHT a so svojimi celokoženými Hanwagmi som si pripadal ako exot z minulého storočia (Popradky už opatrujem len v skrini). 90 percent ľudí malo dokonca polobotky s trekovou podrážkou! Dokonca horský vodcovia preferujú aj do skaly niečo podobné! Celokožené topánky na viacdňovky stále preferujem, ale mám pocit, že vývoj ide skôr iným smerom. A tieto Hoka to možno naznačujú. Na horské upravené chodníky bez snehu to asi môže byť tento smer. Začínam mať taký pocit v mojich starých kostiach. Alebo sa mýlim?
Naposledy upravil Guly dne čtv říj 6, 2016 12:55, celkově upraveno 1
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

PředchozíDalší

Zpět na Boty