Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 19, 2020 16:42

mike píše:No a kdyz uz tu pisu, tak Meindl Kansas, Hanwag Tatra a Hanwag Alaska jsou kazda jina kategorie, razeno od nejslabsi.


Blbě jsem to pochopil. Já si to řazení vyložil tak, že ty poslední Alasky tedy patří do nejnáročnější kategorie.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2020 16:50

Jo tak. Ne, nejsilnejsi z tehle trojice, jinak jsou samozrejme pevnejsi boty. Treba ty LaS Nepal, to je D.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 9:02

Zkoušel jsem ještě ty boty Alaska, ale bohužel jsem je kvůli té obsázce musel vyřadit z výběru. Protože mi to dělalo to, co se mi děje, když je v těch místech šev. Jak mám trochu vybočenou tu kost, tak mi v místě toho vybočení, kde se kost dotýkala obsázky, do špičky malíčku cosi jakoby vystřelovalo. Nevím, jak to popsat. Jako bych dostával při každém kroku slabou elektrickou ránu. Dělalo to jen trošku a ne tolik jako u švu,ale obával jsem se, že při delším treku už by to mohl být problém. A asi by to bylo horší, než kdyby ta bota tlačila. Je to nepříjemný. Takže jsem si v obchodě vyzkoušel a poté objednal Hanwag Tatra II Wide. A když jsem je doma rozbalil, tak také nevím, co si o tom mám myslet.Je vidět, že už je někdo nosil. Nevím, jestli by se při běžném zkoušení takovéto otlaky v kůži objevily. Pak jsou tam na podrážce jakési vrypy. Nevím, jestli je to jen nějaké nekvalitní zpracování nebo něco víc. Ale ty, které jsem zkoušel v obchodě, nic z toho na fotografiích neměly. Na první fotografii má také ta kůže trochu zdrsnělý povrch než zbytek boty. Možná je to tím, že když to někdo zkoušel, tak podrážkou druhé boty po tom přejel. Aspoň mi to ten tvar připomíná. A kousek nad tím jsou na kůži nějaké fleky. Jak byste se na takové boty tvářily vy? Přeci jen to nejsou boty za pár korun. Já mám chuť je vrátit.

1.jpg

2.jpg

3.jpg
Naposledy upravil Dromedaro dne sob čer 27, 2020 9:07, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 9:03

4.jpg

5.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Etheric » sob čer 27, 2020 9:29

Obratem bych to vrátil a poslal jim vše zdokumentované emailem.
Ty "vrypy" jsou bublinky v materiálu, špatně seřízený vstřikování.
Ke stavu kůže se nevyjádřim, kožený boty nenosím, v dnešní době to považuju za přežitek
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » sob čer 27, 2020 9:40

Toto neni "nekvalitni zpracovani", toto je uz poskozeni. Mozna bys boty mohl s tim klidem pouzivat dlouhe roky bez sebemensich problemu, ale "toto se nedela" - poslat takove boty jako nove za plnou cenu. Jedine ta posledni fotka nemusi ukazovat poskozeni - toto se muze udelat i pri beznem skladovani.
Doporucuji okamzite jeste dne (co nejdrive po vybaleni) poslat do eshopu rozhorceny email vcetne fotek, ze Ti dosly boty v takovem neprijatelnem stavu. Toto je opravdu dulezite kvuli tomu, aby nemohli rikat, zes to poskozeni udelal Ty, kdybys chtel boty vratit vramci 14-tidenni lhuty.
V tom emailu uz s nima muzes zkusit resit, jestli Ti poslou novy neporuseny par nebo jim to posles okamzite zpet a chces zpet penize.
Nebo pokud to mas z eshoou obchodu, ktery je pres vikend otevreny a mas cestu kolem, tak to tam co nejdrive zanes. Ale i v tom pripade napis hned ten email.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Etheric » sob čer 27, 2020 9:46

apuka píše:Toto neni "nekvalitni zpracovani", toto je uz poskozeni.

Nesouhlasím. Koukni detailně na to "poškození", hlavně ty tvary. To jsou bublinky, dostal se jim do formy vzduch.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » sob čer 27, 2020 10:43

Ja jsem ale nemyslel jen podrazku. Koukni se napr. na ten jazyk a i na ty tecky na kuzi. Kazdopadne ale toto neni bota "primo z fabriky".
BTW, mas nejakou jistotu, ze kdyz se jim do formy dostal vzduch na krajich, ze nebudou bublinky i uvnitr? Ja spise naopak, mam podozreni, ze by mohly byt. A ty uz mohou zpusobit problemy, napr. kdyz jsou na povrchu podesve, ktera se lepi na botu, tak za chvili se kolem nich muze podrazka odlepovat. Hlavne, kdyby tam byly opravdu bubliny jeste uzavrene ale jen tenkou stenou, ktera pri namahani pri chuzi praskne.
Mam zkusenosti s bublinami mezi mezipodesvi a podrazkou a vim, co to za chvili udela :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Etheric » sob čer 27, 2020 10:49

Samozřejmě, že ty bublinky budou i uvnitř.
Ohledně tý kůže jsem psal, nepoznám to, nenosím to, nevím jak to má vypadat. Každopádně ten jazyk se mi nelíbí, avšak nepoznám, jestli je to zprasený z výroby, nebo nošený.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 18:27

Díky za okomentování. Objednával jsem to přes eshop a vyzvedával včera odpoledne u nich na pobočce. Jen jsem neměl moc času, tak jsem jen koukl na velikost bot, jestli je správná a blíž jsem to nezkoumal - což byla chyba. Až večer. Pobočka byla dnes také otevřená dopoledne, ale jsem dnes celý den pryč, takže jsem to tam vrátit nemohl. Hlavně jsem došel ke stejnému závěru, že to vrátím, ale také celý den přemýšlím nad tím, aby to nedopadlo tak, že řeknou, že sem to udělal já. I kvůli tomu, že jsem si to vyzvedával na pobočce a měl jsem si to prohlídnout tam. Přemýšlel jsem jestli na to mám upozorňovat nebo ne (viz Mikova rada ze stížností) a prostě to v pondělí vrátit v té lhůtě. Ale jsem si říkal, že jestli v té prodejně ty boty vytáhnou a prohlídnou (jako že to vytáhnou a prohlídnou), tak to uvidí a bude to podezřelé. Tak jsem jim teď poslal mail s fotkama na tu pobočku i do eshopu, že to chci vyměnit za NOVÉ a že jim to tam v pondělí zanesu. Ten jazyk, ten má ty kanálky od těch tkaniček hluboké pár milimetrů. Takhle z fotky to ale vidět není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » sob čer 27, 2020 19:05

Tohle se klidne muze stat pri zkouseni na prodejne. Nubuk je k tomuhle velice nachylny, staci soupnout botama o sebe. Proste uz je nekdo mel na nohach, ale jsou to jen kosmeticke "vady". Po prvnim vyletu budou vypadat podstatne hur. Bublinky v podrazce jsou ale neco jineho, to jsem teda jeste nevidel :) Asi bych to taky vratil, kdo vi, co to casem udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kedlubna » ned čer 28, 2020 13:14

Ahoj, měl by někdo tip na boty od nízkých až po vysoké ledovcové/lezecké, které by byly vepředu opravdu široké? Mám přirozeně nohy s prsty do čtverce a tento rok už mi definitivně (de)degenerovaly :D po chození naboso. Takže předtím jsem kvůli uzké špičce nevydržel v LaSportivách, ted už snad v ničem "normálním". Nemusí to být vyloženě barefoot obuv (ta je málo robustní na kamení, sut), stačí opravdu široký toebox. Podmínkou je obsázka po obvodu alespon vepředu, druhá, už nelimitující, co nejnižší podpatek/drop.

Zatím vím, že na treky jsou doporučovány nízké běhačky Lone Peak od Altry (u těch bych přidal robustní obsázku a jsou OK, kromě ceny :D ). V mid kategorii existuje Salomon X Ultra 3 Wide. V kategorii vysokých bot a bot na automatické mačky nevím vůbec o ničem. Materiál syntetika/kůže, eko/neeko, váha neřeším, důležitější by byl nízký podpatek se zachováním normální (nebarefoot) tlouštky podrážky (asi nereálné u klasických výrobců). Racionálnost chození co nejblíž barefoot botám v horách taky ted neřeším. Nejsem žádný kazatel tohoto směru, jen je mi to příjemnější a nohu mám širokou.

Obecně prý jsou širší Asola nebo Scarpy. Mám nízké Salomon X Ultra 2 a je to na hraně se šířkou. Nebo jsem zkoušel LaSportiva TX4. Ty jsou celkem dobré na šířku, ale nevyhovuje mi obrovský! podpatek vzadu a vepředu podrážka nula nula nic (šílený drop).

Ví někdo, prosím, o něčem dalším?
Kedlubna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 28, 2014 18:31

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » ned čer 28, 2020 18:58

Tenhle dotaz bych rozdelil do nekolika vlaken. Nebudeme prece resit najednou tenisky a ledovcove boty. Tenisky sem nepatri, maji vlastni vlakno, zeptej se tam. Plus je tu nekde vlakno o botach na sirokou nohu.

Co se tyce opravdovych bot:
Kedlubna píše:Obecně prý jsou širší Asola nebo Scarpy.

Zrovna tyhle jsou spis uzsi. Siroke jsou spis nemecke. Lowa, Meindl, Hanwag (tam wide verze). Ve spicce jsou siroke i ledovcove La Sportivy. Aspon ty, co jsem mel (C/D) a co jsem zkousel (D). Predchudci techto: https://www.lasportiva.com/en/nepal-evo-gtx. U takovych bot drop nikdo neresi, to je smesne. Vsechny maji vyrazny podpatek, protoze ten je v terenech, na ktery jsou urceny, opravdu potreba. Podrazku maji silnou po cele delce a je tam taky vyztuha, takze nepoznas, ani kdy slapnes na hrebik. V takovych botach se chodi uplne jinak. Dole na peknych stezkach celkem blbe, Robocop style, ale nahore na skalach, snehu a ledu skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Tomas » ned čer 28, 2020 19:52

Meindl navíc dělá od některých modelů taky "wide" verzi (např. Islandy, ale bude dělat asi i těžší boty). A v současnosti mi dost sedí Garmonty (i když nízký). Naopak mě trvale ničily co se týče šírky Lowy a i Asola.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod malejjarda » ned čer 28, 2020 21:11

Dost široké jsou i Fitwely. Ale dělají jen lehčí boty B nebo B/C.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 7:29

@Kedlubna: nehodnot sirku bot podle vyrobce. Skoro kazdy ma modely uzsi i sirsi. Jen maloktery ma vsechno uzke.
Napr. Asolo je v podvedomi jako vyrobce uzkych bot, ale ja se svymi sirokymi nohami jsem vetsinou skoncil u nich, protoze jeho boty byly skoro jedine, ktere mi byly dostatecne siroke. Jak pohorky (na rozhrani B a B/C tak i na rozhrani C a C/D na aut. macky) tak i bezne polobotky na chozeni do prace. Ale silne to zavisi na modelu.
BTW, oni maji nekolik bot (samozrejme
Opravdu ale plati, ze nemecti vyrobci maji v prumeru sirsi boty. Ale i tam se musis koukat po pouzitem kopytu, neni to ani jen o normalni a wide verzi. Napr. Hanwag ma nekolik kopyt, da se to najit, jaky je mezi nimi rozdil a ve kterych mistech.
Takze Ti nezustane jine nez zkouset a zkouset.
Kedlubna píše:...tip na boty od nízkých až po vysoké ledovcové/lezecké... Podmínkou je ...už nelimitující, co nejnižší podpatek/drop.
V kategorii vysokých bot a bot na automatické mačky nevím vůbec o ničem. ... důležitější by byl nízký podpatek se zachováním normální (nebarefoot) tlouštky podrážky (asi nereálné u klasických výrobců).
Hm, o podpatku uz napsal mike a neco i o vyztuze.
Boty od kategorie B maji vyztuhu, takove C a C/D maji jen jako samotnou tvrdou vyztuhu plat PU (nebo neceho jineho) tloustky i 1cm. Je to dane tvrdosti boty - vsak podle toho jsou ty kategorie.
Plus potrebujes vzorek na gume min 5-6 mm u novych bot. Takze i bez vnitrni vlozky (ta nemuze byt "nic" kvuli te tvrde vyztuze), odpruzujici mezipodesve a zakladni vrstvy gumy na podrazce uz jsi na 15-16mm. Celkove pocitej s min 20, spise 25mm, pod patou jeste alespon centimetr navic.

Jedine La Sportiva ma nektere specialni podesve navrzene tak, ze je tam mensi vzorek a jen minimalni zakladni/nosna vrstva gumy - napr. Trangu Cuby. Na druhe strane zrovna tato guma v terenu, pro ktery boty vyrabi nevydrzi skoro nic - muzes najit v sekci o reklamacich bot, jak dopadly synove po nejakych 270-280 km, z cehoz ve skalach bylo min nez 100 km. Druhy par (jiny modelovy rok) vydrzel nasobne vic, ale stale jeste mizerne malo oproti jinym.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 29, 2020 15:15

Byl jsem dnes vrátit ty boty na pobočce Hanibalu a měli mě tam tam za blbce. Mysleli jste to vážně, že byste to vrátili? Protože mi prodavač řekl, že je to normální, že to není žádná vada. Ukazovali mi tam ostatní Hanwagy i Meindely a ty to měly také, i když ne tolik. Jsem jim říkal, že ty bublinky teď ale budou i uvnitř té podrážky a oni říkali, že to vůbec ničemu nevadí. Když se mě ptali, jak jsem přišel na to, že je to vada a že to bude uvnitř, tak jsem řekl, že mi to řekli lidi. Mi řekli ať se příště informuji u výrobce, protože lidi jsou samá moudra. Jsem říkal ale stejně, že ta kůže už je jetá a že bych za ty peníze rád novou botu. Mi řekli, že mi to nikdo nezaručí, protože ty boty se zkouší na prodejnách a pak takhle vypadají. Stejně jsem to vrátil a teď teda nevím. Když u nich objednám jinou,tak mi tam vrazí tyhle... Ale nevím, jak to teda je s těma podrážkama. Ale když jsem psal přímo na centrálu ešopu a poslal jim tam fotky, tak ti mi odepsali, že děkují za zprávu a že pouze budou informovat pobočku, že to tam budu vracet. Ale je fakt, že takhle jetou botu si můžu koupit levněji z bazaru od někoho kdo koupil blbou velikost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 17:20

Tak se vykasli na Hanibala a kup si to nekde jinde, napriklad tady.
Nebo si objednej z Nemecka za 180 EUR zrovna Tvoje cislo :wink:
I na SK to sezenes a par stovek levneji nez v Hanibalu.

Kdyz mas na podrazce sem-tam jednu bublinku, malinkou, tak OK, to se stane - ale at se podivaji na produktove fotky, proc tam nejsou, nebo kdyz nahodou nekde jsou, tak jen jedna-dve? Pro ne to problem neni, protoze to, co jsem popisoval s odlepenim podrazky se Ti nestane hned, ale u vetsiny bot a lidi az po uplynuti zaruky.
Ale ty hluboke vtlacene stopy snerovani bych rozhodne nesnesl - to neni z normalniho zkouseni na prodejne, to bud nekdo mel doma a udelal si v tom vetsi vylet, nebo jednoduse to mely na figurine dlouhou dobu. Navic pritazene tak, ze bezne bys to nikdy takto silne nezatahoval. Nemam a nemel jsem (ani nikdo z rodiny) ani jednu botu, kdy by stopy po snurkach sly takhle do hloubky. Kdyz uz neco, tak spise sedrene nebo zaspinene pasy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 29, 2020 17:38

No jak mi tam ukazoval ty ostatní boty, tak oni měly jen pár drobných bublinek, ale jako fakt malých a jak píšeš, tak třeba čtyři. A na jedné botě co mi dával, že je má také, tak tam jsem je neviděl... Ale já sem mu na rovinu řekl, že tomu nerozumím, že se prostě musím ještě rozmyslet a že ty boty chci vrátit, že za ty peníze chci botu, která je nová a nemá už opotřebovanou kůži a vytlačené tkaničky v kůži. On prý, že to je jen od zkoušení, že ta bota venku nebyla a že stejně po prvním výletě to budu vypadat stejně. Jsem řekl dobrý no, ale já to chci vrátit. Akorát jsem mu tam blbě argumentoval, jsem to poplet, že prý, když jsou ty bublinky i uvnitř, že to může být za půl roku nošení problém, tak tomu se vysmál, že prý že za půl roku to problém nebude a že stejně se ta podrážka rozpadne sama za pět sedm let, protože je takhle konstruovaná a proto jsou tam i ty bublinky a že je to vlastně součást konstrukce té podrážky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 18:30

Dromedaro píše:vytlačené tkaničky v kůži. On prý, že to je jen od zkoušení, že ta bota venku nebyla a že stejně po prvním výletě to budu vypadat stejně.
Schvalne Ti tady dam ted narychlo doma udelane fotky manzelcinych starych Islandu a hodne starych Alasek. Oba jsou z nubuku, Islandy jsem alespon jednou nebo dvakrat natrel Meindl (puvodni Gramgers, kdy to jeste delal) kondicionerem, Alasky byly osetrovane pouze parkrat sprejem bez kondicioneru. Oboje pouzivane 4-sezonne vsude, jak Beskydy, tak i vysoke Alpy vcetne snehu a ledu/ledovce.

Islandy - nosene cca 2 roky, 4-sezonne, nachozeno min. 1400-1500 km. Ani naznak vysoupani kuze, jen mirne ohnuta, ale jsou tam citit trocha prohluben, protoze se jazyk v tech mistech ohybal
Meindl.JPG


Alasky - nosene cca 7,5 roku, stojici doma 6-7 let nepouzivane, nachozene maji odhadem 2500+km
Alaska.JPG

Stopy snurek videt, kuze je vyhlazena a stmavena pouzivanim. Ale ani z boku neni videt zadny naznak zarezavani do kuze, je to rovne, krome mista oznaceneho sipkou, kde se bota ohybala.
Alaska2.JPG


Takze pokud bys mel boty po prvnim vyletu takove, tak je to jednoznacne problem kuze nebo Tebe, ze zatahujes snurky az jak jdou - jenze to by Ti odumrely nohy :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2020 18:37

Dromedaro píše:... stejně se ta podrážka rozpadne sama za pět sedm let, protože je takhle konstruovaná a proto jsou tam i ty bublinky a že je to vlastně součást konstrukce té podrážky.

To jako fakt rekl? :D Nechce se mi to mu verit, jestli jo, tak te fakt mel za blbce, kteremu se da namluvit cokoliv. Mozna by ses mel zamyslet nad tim, proc ti takove veci delaji ;-)

Dromedaro píše:Mysleli jste to vážně, že byste to vrátili?

Mas narok to behem 14 dnu vratit uplne bez duvodu. Vubec nic jim nemusis vysvetlovat a zduvodnovat.

Podrazka se rozpadne za 6 - 10 let, protoze je z PU a ten degraduje. Neni to zamer, je to tak proto, ze to PU proste dela a vyrobci tomu neumi zabranit. Bublinky nejsou zamer ani nahodou, to je proste chyba vyroby, ktera nemusi nutne vadit, ale proc bys to mel zkouset zrovna ty. Spotreboval jsem pres 10 paru pohorek, v rukach jich mel o hodne vic a tohle jsem nikdy nevidel. Mozna u Vibramu zmenili vyrobu na efektivnejsi/rychlejsi/levnejsi a zacalo se to dit. Mozna to nevadi, ale rozhodne to neprospiva.

apuka píše:Ale ty hluboke vtlacene stopy snerovani bych rozhodne nesnesl - to neni z normalniho zkouseni na prodejne, to bud nekdo mel doma a udelal si v tom vetsi vylet, nebo jednoduse to mely na figurine dlouhou dobu. Navic pritazene tak, ze bezne bys to nikdy takto silne nezatahoval. Nemam a nemel jsem (ani nikdo z rodiny) ani jednu botu, kdy by stopy po snurkach sly takhle do hloubky.

Ja to tak mam na vsech a to podstatne vic. Tohle opravdu ze zkouseni na prodejne byt muze, rekl bych, ze po mem zkouseni boty takhle vypadaji. Ony se zrovna Alasky, ale i Tatry, docela blbe utahuji, kdyz jsou uplne nove. Obcas jsem si ze zkouseni odnesl puchyre na prstech. Ono to ale vypada dost jinak na impregnovane a promastene kuzi, nez na uplne novem a vysusenem nubuku, na kterem udelas ohavne vypadajici skrabanec lehkym prejetim nehtem. Ciste kosmeticka vec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 29, 2020 19:29

mike píše:
Dromedaro píše:... stejně se ta podrážka rozpadne sama za pět sedm let, protože je takhle konstruovaná a proto jsou tam i ty bublinky a že je to vlastně součást konstrukce té podrážky.

To jako fakt rekl? :D Nechce se mi to mu verit, jestli jo, tak te fakt mel za blbce, kteremu se da namluvit cokoliv. Mozna by ses mel zamyslet nad tim, proc ti takove veci delaji ;-)


No řekl to stejně, jak jsi to popsal ty. Že je ta podrážka z PU a časem se to rozpadne, protože to degraduje. Ty bublinky, že vznikají při výrobě a že je to normální. Mě znejistilo, že mi to ukázal i na těch ostatních botách. I když to tam nebylo v takové míře jako na té fotce. Ale je fakt, že já jsem to také ještě neviděl, proto jsem se tady na to i ptal. Díval jsem se na pohorky s Vibramem, které mám doma a také tam nic takového není. Ani jedna bublinka. Ani takto vytlačené tkaničky jsem ještě neviděl na žádné prodejně při zkoušení.

mike píše: Mozna by ses mel zamyslet nad tim, proc ti takove veci delaji ;-)


Jak to myslíš? On dle té jeho poznámky má asi lidi za blbce všeobecně.
Naposledy upravil Dromedaro dne pon čer 29, 2020 19:47, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » pon čer 29, 2020 19:45

Lowa, Montura, Haglöfs...
Přílohy
IMG_3596.JPG
IMG_3595.JPG
IMG_3594.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » pon čer 29, 2020 19:46

Mám pocit, že se nám tu rozmohl takový nešvar.
Reklamace za každý prd...
Přílohy
IMG_3599.JPG
IMG_3598.JPG
IMG_3597.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 29, 2020 19:50

Však Apuka psal, že dvě tři bublinky jsou v pohodě. A to je případ z tvých fotek. Až na tu Monturu. Na některých ty bublinky ani žádný nevidím. Ty tvé příklady mi přijdou nesrovnatelné s tím, co mám na fotce já.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 21:28

@dudy: Ted jsem se podival na boty, co mame doma, ruzne stare, i nove, pohorky (hlavne) i dvoje nizkych s PU podrazkou. Z tech asi 8-9 paru jsem nasel po jedne (vyrobni) bublince na trech (jednotlivych) botech. Ruzne diry, rozrezane casti, atd. zpusobene pouzivanim pozehnane, ale (praskle) bubliny jenom ty tri.
dudy píše:Reklamace za každý prd...
Jo, mozna doslova - kdyz si prdnes do tekuteho PU, udelaji se v nem bubliny :wink:.

Fakt se Ti zda, ze mnozstvi a velikost bublin na Tvych fotkach je srovnatelne s tim, co sem dal Dromedaro? No a mel jsi nekdy problem, ktery zacal prave prasknutymi bublinkami v podrazce?

Neni to takovy problem nekde na krajich, uprostred podrazky, ale kdyz toho je moc a vsude, ukazuje to na vysokou pravdepodobnost, ze je budes mit i na plose, kde se lepi - at uz mezipodesev k bote nebo Vibram k mezipodesvi. A v techto mistech to vubec neni tak nevinna zalezitost - kdyz Ti bublina praskne, zustane tam neprilepeny kus. Jak chodis, namahana podesev a to na co je tam prilepena vytvari ruzne silny tlak v bubline a na jeho kraji v lepu, coz povede casem k postupnemu odlepovani se dal a dal. Cimz zase vznikne vetsi dira a zrychluje se odlepovani.

Kdyz se, nedej boze, toto stane na kraji podesve a uvolni se cesta prachu a vlhkosti zvenci dovnitr, tak se ten sajrajt tam dostane a bude pusobit jeste vetsi odlepovani. A Ty najednou zjistis, ze se nekde podrazka nechova stejne jako predtim (protoze mas mezi mezipodesvi a botou/gumou vetsi diru). Az se jednoho krasneho dne se Ti zacne postupne viditelne odlepovat - a mohu Te ujistit, ze kdyz to i das sevci a ten to castecne vycisti a nastrika tam lepidlo, tak uz to nebude stejne a celkem rychle se "diry" v lepe vytvori znovu. Jedina dele funckni oprava je pokud se teplem rozmekci PU lepidlo, cele se to rozlepi, vycisti, nanese se nova vrstva tak, aby zatmelila vsechny bubliny a pod tlakem se to prilepi zpet. Toto funguje jedine, kdyz se vsechno udela kvalitne. Coz ale neco stoji a jako reklamaci se to moc nedela. Ten strik lepidla a prilepeni "na oko" je nasobne levnejsi a vetsina lidi to prijme, resp. rozdil pouhym okem narozezna. A do konce zaruky to mnohym vydrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » pon čer 29, 2020 21:52

Nikdy sem s tím problém neměl.
Já spíš řeším problémy když nastanou ne když si myslím, že by možná někdy něco mohlo...
Já bych to nechal a kdyby se objevil zádrhel, tak bych teprve reklamoval.
Ale to je věc každého jednoho soudruha...

Znám lidi, co jsou štont reklamovat bundu, kvůli přetržené šňůrce u jezdce zipu, batoh kvůli roztřepenému popruhu (nebo půl centimetru vytržené síťky). Dokonce jsem zažil člověka, který reklamoval boty kvůli přetržené tkaničce...
Místo aby si dali do zipu jinou šňůrku, popruh zatavili (udělali tři štychy jehlou a nití), nebo si vyměnili tkaničky...
Bez vůle sám aktivně řešit problém.
Já osobně teda, než abych se někde dohadoval s prodavačem, sepisoval reklamační protokoly, čekal měsíc na vyřízení...
Ale což, škoda mluvit, to je ta klatá oldschool...

Jen mám takovej dojem, že se v poslední době jede takovej ten trend přehnaného perfekcionismu a touhy mít všechno to nejlepší, nejvýkonnější, nejdražší (to je vidět třeba v obsesi gramy, megapixely, lumeny, výkonem, kaloriema, výdrží...)...
Takový ten stav, který proměnil staré "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci|" v posedlost bezchybností nepřipouštějící žádnou odchylku, nebo snad kosmetickou vadu...
Já si klidně koupím, levnější věc, když mi stačí, drobnosti neřeším, důležité je, aby mi to vyhovovalo...
A nemám rád dogmata...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2020 22:44

dudy píše:Já osobně teda, než abych se někde dohadoval s prodavačem, sepisoval reklamační protokoly, čekal měsíc na vyřízení...

Jenze tohle neni reklamace. Je to vraceni v ramci 14 denni lhuty tj. ekvivalent toho, ze si to v prodejne vezmes do ruky, poradne si to prohlednes a reknes, ze tohle si teda nekoupis. Nemusis nic vysvetlovat, s nikym se hadat, nic sepisovat, proste to tam prineses a oni ti daji penize. Akorat tam teda musis zajit nebo to tam poslat, ale to je dan za nakupovani pres Net.

Tohle bych taky nereklamoval, ale kdyz si muzu vzit ty same, ktere se mi budou libit vic, proc ne?

dudy píše:Já si klidně koupím, levnější věc, když mi stačí, drobnosti neřeším, důležité je, aby mi to vyhovovalo...

Ja taky, ale posledne jsem se napalil. Kupoval jsem vetrovku, na prodejne posledni kus. Na prvni pohled krive svy, sicka nemela svuj den. Nad tim jsem mavnul rukou, na funkci to nema vliv a prece nepojedu pres pul mesta pro jiny kus, uz skoro nikde nebyly. Jenze pak se ukazalo, ze sicka fakt nemela svuj den a blbe prisila i stahovaci snurku vevnitr, takze se urvala a musel jsem to v ramci reklamace nechat opravit (doma bych to nerozebral, musel bych to prostrihnout a to se mi na zacatku zaruky nechtelo). Coz mne stalo vic casu, nez jet tenkrat pres pul mesta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 29, 2020 23:42

Pak je ještě varianta problémům předcházet. Pokud je to možné.
Mně tvá připomínka přijde trochu mimo. Bez vůle aktivně řešit problém... Přetržená tkanička od bot a jezdec je extrém. Ale když ti nevadí, že ti někdo draze prodá krám, tak je to tvoje věc a tvoje peníze. Ale mě teda trochu sere, když mi někdo prodá boty za šest tisíc, které mají být nové, ale vypadají jak z bazaru. To je jako kdyby sis koupil nové auto z autosalonu a mělo to doškrabaný lak a něco málo najeto. To by sis také řekl, že ty kilometry by si s tím také stejně ujel a že to stejně po pár měsících bude doškrabaný, nejsem perfekcionista ale stará dobrá škola, vzal nějaký ten fix na škrábance a zapravil si to tím?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 30, 2020 0:03

mike píše:Obcas jsem si ze zkouseni odnesl puchyre na prstech.


Já už si na zkoušení bot beru tenké rukavice. Boty utahuju pořádně a když si jich zkouším víc, tak už jsem si párkrát prodřel malíčky do krve. A nikdy jsem tam žlábky neudělal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Boty