Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Které trekovky vybrat??

Příspěvekod apuka » stř črc 3, 2013 13:50

Dion píše:...Chtěl bych je na vejkendový tůry s malouu zátěží po čechách,max tatrách a aby trochu posloužili i v zimě...
Jinymi slovy chces boty vhodne na vsechno :lol: - a takové univerzální nesezenes. Je teda setsakramentsky rozdil chodit v Cechach napr. nejakou klidnou pahorkatinou (tam Ti staci mekke papucky, "A" boty) a chodit "max v Tatrach" v suti, na skalach, napr. pristupne vrcholy, prechody VH sedel - tam se hodi min(!) B/C boty, nekdy je lepsi mit i "C", ve kterych pravdepodobne bude utrpeni chodit po zpevnenych cestach v Cechach) abych o asfaltkach radeji nic nerikal). Na druhe strane chodit v Tatrach v podhuri a po vetsine magistraly Ti "B" boty plne postaci a v nich se nebude spatne chodit ani v Cechach.
V léte v suchem horku se TI budou skvele hodit textilni boty - v zime v mokrem snehu se Ti i pri nejlepsim osetreni za parm minut totalne promoci, Gtx-neGtx... Tam TI budou vhodne prakticky pouze celokozene, opravdu dobre osetrene botky.

Chtel jsem jenom rict, ze si musis vybrat, na co Ti boty chces. Hledej vyprodeje, doprodeje, ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Které trekovky vybrat??

Příspěvekod Dion » stř črc 3, 2013 20:02

To mi je jasný že uni neexistujou,ale tak jsem jen chtěl poradit s rozumnejma variantama, či těma co jsem uvedl. Ty tatry,to by tak byl vrchol mý turistický kariéry :mrgreen:
Dion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 23, 2010 22:01

Re: Které trekovky vybrat??

Příspěvekod mike » stř črc 3, 2013 20:17

Prosel jsem sveho casu vsechny (az na par kousku magistraly) povolene cesty v Tatrach v Bckovych pohorkach od AKU. V podobnych, jako tve Conero, akorat s horsi podrazkou. Na Tatry v lete uplne staci, apuka prehani. Dneska bych si sice vzal B/C Hanwag Alasky, ale to jen proto, ze v nich chodim vsude.

AKU mely problem s kvalitou, mel jsem nakonec troje (jedny mi vymenili na reklamaci) a u vsech odesla celkem rychle membrana, coz je u kombinovanych bot problem. Jinak hledej a cti, informaci je tu dost. No a pak hlavne zajdi do kramu a zkousej a zkousej, boty musi sednout na tvou nohu a s tim ti nikdo nepomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Které trekovky vybrat??

Příspěvekod CzechJoker » čtv črc 4, 2013 5:44

Já jako levný a celkem trvanlivý doporučuju HiTec. V celokožených Altitude jsem odchodil šest sezón, teď mám druhou sezónu textilní V-Lite Buxton a budu se vracet k Altitude. Pro mě je dobré, že mají široké kopyto, kam se mi pohodlně vejde noha. Myslím, že na podmínky běžné turistiky v ČR nejsou špatné.
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod zax » ned srp 4, 2013 19:31

Ahoj,

chystáme se koncem srpna se ženou na týden do Alp na řekněme trekovou turistiku - z 90% cesty, zbytek možná nějakej jeden dva výšlapy na nějakej vrchol.

Většina našich výletů je ale jinak po Čechách a poměrně sporadicky, tedy boty bychom si představovali spíš k využití na občasné výlety v rovinatém terénu nebo i po silnicích, ideálně tedy asi kategorii B.

Pro ženu určitě stačí nízká bota, já jsem zvažoval i vyšší, vzhledem k dočasné vyšší citlivosti kotníků. Na druhou stranu, ten týden v Alpách to určitě zvládnu i v nízkých - tedy dle doporučení.

Goráč myslím nepotřebujeme, Vibramem si nejsem jist (četl jsem, že je bota kluzká na mokrém asfaltu).
Adekvátně k využití bych rozpočet stanovil tak na 1000 - 2000Kč.

Zároveň je pro mě důležité mít možnost boty zakoupit v průběhu následujících 14 dnů a to v kamenném obchodě (nebo s možností si je někde vyzkoušet a třeba online koupit) - Praha a okolí.

Značky, který tady lítají jako kvalitní ale bohužel zdá se nejsou v mé cenové relaci. Zatím jsme oblédli něco ve fashion areně (garmonty, a keeny v Hannahu, Nord Blanc, Salomony, v Hervisu jsme narazili na ucházející Salomony a jedny Adidas?). Aspoň 2-3 roky používání bych chtěl aby boty vydržely.

Můžete prosím někdo doporučit nějaký boty / značku / obchod odpovídající výše uvedeným požadavkům? V Hudy na e-shopu jsem koukal, ale v požadované cenové relaci je tam jen minimum bot, nicméně se nebráním ničemu :)

Předem díky za každou radu :)
zax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 4, 2013 18:50

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » ned srp 4, 2013 20:11

zax píše:Zatím jsme oblédli něco ve fashion areně ( keeny v Hannahu, Nord Blanc, Salomony, v Hervisu jsme narazili na ucházející Salomony a jedny Adidas?). Aspoň 2-3 roky používání bych chtěl aby boty vydržely.

aby ses nedivil že za pár dní nebudeš mít v čem v Alpách chodit když koupíš takové boty, a aby ti vydrželi "2-3 roky", tak na to můžeš rovnou zapomenout

zax píše:Většina našich výletů je ale jinak po Čechách a poměrně sporadicky, tedy boty bychom si představovali spíš k využití na občasné výlety v rovinatém terénu nebo i po silnicích, ideálně tedy asi kategorii B.

kategorii B se ani jedny boty z tvého výběru ani zdaleka nepřibližují, ale na tohle by ti měli stačit boty kategorie A/B


zax píše:Vibramem si nejsem jist (četl jsem, že je bota kluzká na mokrém asfaltu).

lepší podrážka na turistiku není, jestli koupíš boty bez Vibramu, tak počítej s tím že ti podrážka moc nevydrží, obzvlášť jestli budeš chodit po asfaltu

zax píše:Adekvátně k využití bych rozpočet stanovil tak na 1000 - 2000Kč.

to za jedny, a nebo za dvoje boty? přečti si tohle vlákno viewtopic.php?f=6&t=9564&hilit=n%C3%ADzkon%C3%A1kladov%C3%A9+boty

zax píše:Zároveň je pro mě důležité mít možnost boty zakoupit v průběhu následujících 14 dnů a to v kamenném obchodě (nebo s možností si je někde vyzkoušet a třeba online koupit) - Praha a okolí.

tak to se chtělo na to vzpomenout dříve, obzvlášť když chceš levné turistické boty, a přitom aby něco vydrželi, chce to hlídat slevy, a za 2000Kč se už pak dají kupit docela dobré turistické boty, a taky pro to že by chtěli nové boty rozšlápnout, a ne riskovat v nových botách týdenní chození v Alpách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod zax » ned srp 4, 2013 20:37

fps píše:aby ses nedivil že za pár dní nebudeš mít v čem v Alpách chodit když koupíš takové boty, a aby ti vydrželi "2-3 roky", tak na to můžeš rovnou zapomenout

No, samozřejmě jsem myslel boty, které vydrží i v těch Alpách 2 až 3 roky
fps píše:kategorii B se ani jedny boty z tvého výběru ani zdaleka nepřibližují, ale na tohle by ti měli stačit boty kategorie A/B

Díky, budou vyhlížet i tam.
fps píše:lepší podrážka na turistiku není, jestli koupíš boty bez Vibramu, tak počítej s tím že ti podrážka moc nevydrží, obzvlášť jestli budeš chodit po asfaltu

Super, to se hodí vědět :)
fps píše:to za jedny, a nebo za dvoje boty? přečti si tohle vlákno viewtopic.php?f=6&t=9564&hilit=n%C3%ADzkon%C3%A1kladov%C3%A9+boty

Za jedny :) Díky za odkaz, pročítám.. spousta obchodů k návštěvě, díky!
fps píše:tak to se chtělo na to vzpomenout dříve, obzvlášť když chceš levné turistické boty, a přitom aby něco vydrželi, chce to hlídat slevy, a za 2000Kč se už pak dají kupit docela dobré turistické boty, a taky pro to že by chtěli nové boty rozšlápnout, a ne riskovat v nových botách týdenní chození v Alpách

Souhlas, to jsem měl začít dřív - už chvíli hledám a mám v plánu ideálně 2 výlety do odjezdu, tedy v případě, že boty seženu s dostatečným předstihem. S tím už ale nic neudělám..
zax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 4, 2013 18:50

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod TimTaylor » ned srp 4, 2013 21:20

to Palomino

mám s botama celkem bohatou zkušenost, ale být Tebou si radši maličko připlatím a jdu na jistotu. Nebál bych se těch Garmontu, dělají mraky druhu v různých tvrdostech a cenách, na to co je chceš tak s přehledem stačí, nebo bych šel i do Salomonu, taky je pár lidí v mém okolí dlouhodbě nosí a jsou celkem v pohodě, když je využiješ jen párkát ročně tak stačí. Jo a Vibram je jen výrobce podešve, dělá jích ale asi 200 různých druhu, takže podrážky zn. "Vibram" se neboj, některe mohou klouzat v určitých podmínkách, jiné naopak drží, je to hodně i o složení materiálu té konkrétní podrážky... Osobně mám asi 4té trekové boty, vždy "Vibram" a neklouzaly žádné. Být Tebou jdu do vysokých bot, lépe drží kotník a na tůry jsou vhodnější (třeab žena má Asolo Elios, jinak líta ve střevíčkách a tyhle si chválí, byla v nich v Alpách už 4 krát od jaro do podzimu na pár dní a pohoda, má je asi 3-4 roky, jinak tůry 20-30km po ČR běžně - Šumava, Krkonoše...). Sám má Garmont Nebraska, ale to je cenově přes limit. Slušné boty stojí ty 2-3.000 a víc, bohužel.... Taky boty bez GTX bych už nechtěl... Bež se mrknout do HUDY nebo Rockpointu, mají zrovna velké slevy a to i na boty
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pon srp 5, 2013 4:59

Asolo Elios mohu taky doporučit, ty jsem před cca třemi lety koupil v hudy za 1999Kč ve slevě

zax@
v rockpoint mají slevy na boty http://www.rockpoint.cz/nizke-trekove/ http://www.rockpoint.cz/vysoke-trekove/ něco od GARMONT, ZAMBERLAN, MAMMUT by nemuselo být špatné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod zax » pon srp 5, 2013 8:47

Díky moc, dnes nebo zítra se tam zajedu podívat. Už mám seznam obchodů k navštívení, tak snad někde budu úspěšnej :)
Naposledy upravil mike dne pon srp 5, 2013 17:39, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
zax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 4, 2013 18:50

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal24 » pon srp 5, 2013 8:58

Moje skusenosti so Salomon topankami:
Samozrejme na obale ubezpecuju, ze ak snimi nebudes spokojny alebo nebudu splanat vlastnosti, ktore pri nich pisu mas ich okamzite kontaktovat atd., ralne nikdy odpoved nedostanes. Moje salomony prepustia vodu po par minutach, je jedno ci mokra trava, barina , jednoducho ako keby membranu nemali. kamarat si taktiez kupil a to iste. + jemu ani nevyreklamovali a to si natocil video ako ich testuje a znalec sa vyjadril, ze je vsetko ok . Priatelka ma tiez salomony, ale este nemala to stastie otestovat ich s vodou ..

Konstrukcne mi prvy polrok sedeli dobre obopinali nohu, ale cca po 9tych mesiacoch ako keby povolili a noha uz nieje tak dobre upnuta. Zvchu pada spina do topanok. Podrazka sa velmi nesmykala. Ako letne topanky na 1dnovu turu bez dazda ok ale na nic viac... Teraz cakam na vyjadrenie znalca ja, kedze ma vo fatre zastihol mini dazdik a v topankach som mal do par minut zaby ... Jednoducho uz som stratil doveru k znacke.
Michal24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 3, 2013 13:23

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pon srp 5, 2013 17:57

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod vonkreuz » pon srp 5, 2013 18:34

@ Michal24 - ještě napiš, jaký jsi měl model. Moje zkušenost je taková, že levné modely jako je třeba Elios GTX nebo Exit Aero mají nižší životnost než vyšší modelové řady.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal24 » úte srp 6, 2013 12:29

Sorry nejako som zabudol pripisat
Moje su Vegi a skusim zistit kamaratove viaggio gtx.
Michal24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 3, 2013 13:23

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod flames » pon srp 19, 2013 12:19

Zdravíčko,

ty Asolo Elios nahoře zmíněné se mi líbí, měl bych k nim jen jednu otázku. Je tu někdo, kdo by je nosil s vysokým nártem?

Mně tohle lehce komplikuje výběr boty - musím si zvyčejně kupovat bohu o půl čísla větší, bota mi poté na noze nesedí dobře. Nejsem sice nějaký závratný turista, nicméně chodím velmi často mimo značené cesty a dřu se lesem územím nikoho.

ď
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Patys89 » čtv srp 22, 2013 13:38

Zdravím,

jestli jsem můj dotaz nepatří, tak se omlouvám, jsem tu nový.

Po asi 9 letech mi odsloužili staré Garmische (nevím už ani model) a pokukuju po botách nových.

Nejsem vyloženě náruživec (jen naše kopečky a Slovensko).

Do oka mi padly Asolo Tribe GV a Asolo Power Matic 100 (případně 200).

Podle toho, co jsem se dočetl, jsou PM100(i 200) už tvrdší a spíš pro náročnější treking, což by problém nebyl.

Spíš bych šel do Tribe. Jde mi ale o to, která bota by měla mít delší životnost (která vydrží). Jestli se vyplatí zainvestovat a jít do PM100 nebo jestli Tribe je na tom podobně?

Díky za případné odpovědi či jiné návrhy.
Patys89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 2, 2013 15:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2013 16:18

Ahoj, Powermatic100 jsem mel jednu sezonu, potom jsem vyreklamoval (ale to by specificky duvod reklamace, nekompatibilita te boty a moji nohy, resp. zpusobu chuze a co se nedalo resit vymenou za stejnou botu), syn ji ma druhou sezonu.
Botky jsou to dobre, nekde na rozhrani B a B/C, ale daji se bez problemu pouzivat i v Tatrach nebo vysoko v Alpach, i na snehu a ledu s mackami.
Kdyz Ti sednou, bude se Ti v nich dobre chodit, nebudou se zdat tvrde a da se v nich v pohode chodit i delsi dobu po asfaltce (alespon nam :-). DObre si vsak vyzkousej se svymi ponozkami, nakolik Ti bude sedet snerovani a jestli Ti bude zavazana bota dobre drzet nohu v kotniku (ay se moc nezvedavala pata) - toto je vec velice individualni. Bota jinak u syna vydrzela dve dovolene v Alpach (chozeni po zanc. trasach kolem 3000 m), v suti, na skalach, nekolik tydnovych pobytu ve Vysokych Tatrach, zimne chozeni ve snehu v Beskydech i Tatrach (i v mokrem snehu a v mackach). Ja jsem v nich absolvoval Otztal a petidenni prechod ledovcemi v letnim vedru v mackach. Vsechno bez problemu, kdyz si clovek zvykne na (pro nej) spravne zavazani.
My osetrujeme pouze spreji a kondicionerem a s promocenim nebyl nikdy problem. Perewanger kuze je uzasna v tom, ze prakticky nezustanou stopy ani po dlohych strekach v suti a okopavani kamenu a nepovedlo se ani jednomu z nas udelat nejaky naznak rozrezani kuze - v porovnani s Nubukem je to pohadka.

Synove boty uz vypadaji trochu obnosene - pod kuzi nad vystuzi ve spici je trocha jina struktura jako ve zbytku, ale to je jenom esteticka vadicka.

Uvedene jinak plati i i Tribe, co je prakticky stejna bota jenom z tenci kuze a asi i o neco mekci podrazkou.

PM200 by taky mohlo byt fajn, je tam hrubsi kuze a ani ta neni nubuk, ale uz je asi nachylnejsi na oderky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv srp 22, 2013 18:53

souhlas, apuka to pěkně shrnul, všechny troje mají dobrou kůži, hlavně to není nabuk kůže, z hlediska kůže by podle mě měli být nejlepší Asolo Power Matic 200 GV http://eshop.asolo.cz/boty-pro-tezsi-tr ... 200-gv-581 jsou v sekci "Boty pro těžší treking", ale bohužel nemají na špičce gumovou obsázku, takže hrozí dost okopání kůže na špičce, takže já bych spíš volil mezi Asolo Power Matic 100 GV http://eshop.asolo.cz/boty-pro-tezsi-tr ... 100-gv-583 jsou v sekci "Boty pro těžší treking", a nebo o něco měkčíma Asolo Tribe GV http://eshop.asolo.cz/boty-pro-lehky-tr ... ibe-gv-715 jsou v sekci "Boty pro lehký treking a turistiku", a z toho taky výplňová třeba životnost podrážky, když bude podešev tvrdší, z tvrdší směsi, tak déle vydrží než podešev z měkčí směsi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv srp 22, 2013 19:01

koukám že mají novinku mezi B/C botkami Asolo Bajura GV http://eshop.asolo.cz/boty-pro-tezsi-tr ... ra-gv-1471, akorát nechápu proč mají třetí botky prakticky stejné, Asolo Sasslong NBK GV, Asolo Lhasa NBK GV, škoda že aspoň jedny nemají z pořádné kůže, a z vysokou gumovou obsázkou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2013 19:37

fps: koukni se poradne, oni nejsou vubec stejne - Lhasa je to same jako Sasslong, ale vyssi, Bajura ,a minimalne uplne jine snerovani a vypada, ze trocha nizsi obsazku. To jsou dost dulezite rozdily. A kdo vi, mozna je trocha jine kopyto, nevim...
Viz boty B/C od Meindlu - kolik jich vyrabi a kazdy model ma sve zastance (i odpurce).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv srp 22, 2013 21:06

podle mě jsou stejný, měl jsem Asolo Lhasa NBK GV, a Asolo Sasslong NBK GV jsem si zkoušel, jediný rozdíl je ten že Asolo Sasslong NBK GV mají o cca 15 mm nižší komín
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mapu » čtv srp 22, 2013 22:30

Sice už jsem to připsala vedle do tématu tenisek, ale asi trochu špatně.
Potřebovala bych poradit, jestli někdo nemáte zkušenosti s botama Kayland.
Byly mi doporučeny Kaylend Cabral (mám ještě v merku Overland) a podle toho co jsem vyčetla tady z fóru, tak jsou ještě v top 3 Asola a Meindly (i když ty s otazníkem, našla jsem i dost špatných recenzí).
Sháním boty zimní - nepromokavé a teplé (jsem zimomřivá) na dlouhý túry se psem (sníh, bláto, břečka - dle počasí).
Na radu Apuky pořídim i zateplený holinky :lol: ale přece jenom na delší túry bych ráda nějaký zimní trekový botky za rozumnou cenu. Díky všem za tipy!
Mapu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 21, 2013 9:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kolic » čtv zář 19, 2013 19:42

Ahoj, rad bych si koupil nejlepe celorocni trekove botky :-) pls , poradili by jste mi ? mam vyber mezi 2 ale rad kouknu i na jiné vámi nabrane..:-)
Pocitam, ze s nimi budu chodit prevazne české hory, cena tak do 2500 :-) dekuji

boty GARMONT Syncro II GTX
http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-syncro-ii-gtx-18251.html

Switch GTX Men
http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_panska/millet-switch-gtx-men,16911-Cervena.html

diiiky :-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » čtv zář 19, 2013 22:18

Millet Switch jsem zkoušel v obchodě a moc se mi nelíbily. Oproti běžným pohorkám mají hodně prohnutou podrážku, která může být dobrá pro hodně rychlou chůzi, ale asi bych to nechtěl. Navíc jsem měl pocit, že vnější strana podrážky je malinko vyšší než vnitřní a "rolují" kotník dovnitř (z minimalistyckých bot jsem ale hodně háklivý na položení nohy).
Ty Switche bych řadil na úroveň vysokých Salomon nebo Adidas bot - tj. na turistiku nalehko (když třeba někdo na akce typu B7 trvá na vysokých botách).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kolic » pát zář 20, 2013 9:18

Super, díky moc .. V pondělí se jdu na ne podívat .. Zatím jsem tak nějak vybíral jen z recenzi a tam vyšli snad nejlíp ..
Chodím celkem rychle , to by mi možná vyhovovalo .. Jen se poptam, co mysli -na lehko? Občas mám batoh na zádech cca 12 kg tak na víkend .. Dyl ale ne .. Mysli tím bolesti nohou atd kdybych byl někde dyl ? Nikde o tom nepsali .. Dík :-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » pát zář 20, 2013 12:30

Na jednodenní a víkendové akce (kromě zimy) v ČR podle mě budou dobré. Tím na lehko jsem myslel hlavně to, že s těžším batohem (15kg+) bych už osobně chtěl stabilnější botu. Vše se ale odvíjí od toho, jak ti sednou - já jsem k nim prostě necítil důvěru.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kolic » pát zář 20, 2013 13:10

OK, dik
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Kolic » čtv zář 26, 2013 20:10

Tak dnes jsem se konecne dostal do Hudy obchudku a koukal na ty botky od Milletu - Switch .. Vazne se mi nelibily.. Nemam rad ruzny trpytky a ty sou jako svitici :-D kazdopadne muj nazor :-) ..

Rad bych se zeptal jeste na tyto :
TEVA Riva Leather Mid eVent
http://www.tevastore.cz/Panska-obuv-tev ... -4159-GRRT

A zaroven stli ma nekdo zkusenosti s membranou eVENT.. :-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Pomoc s výběrem rekových bot

Příspěvekod Jeb » ned říj 13, 2013 15:35

Rozhoduji se mezi těmito třemi. Boty budu používat na chození po lese, ale i na asfaltových cestách ...
http://www.armytrade.cz/detail/boty-tre ... nia-oliva/ , http://www.triodon.cz/index.asp?modul=p ... &sek=eshop , http://www.triodon.cz/index.asp?modul=p ... &sek=eshop . Pro boty si zajedu osobně, takže problém s velikostí mít nebudu. Chtěl bych vědět jak jsou na tom jednotlivé boty od těch s výdrží.
Jeb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 22, 2013 13:17

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kubaacze » úte říj 22, 2013 7:24

ahoj, mate nekdo zkusenosti s botou Fitwell Yuma? Nejen na foru ale i na ceskem internetu jsem o nich nic nenasel Tedy krome par inzeratu na prodej bot par dni po koupi, coz nezni moc pozitivne :) Maji je napr. u Hanibala za pouze 3.500CZK, vypadaji solidne s gumovou obsazkou po celem obvodu a bez membrany. Vypadaji prilis dobre na to aby byly me prijde :)
kubaacze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 25, 2013 14:38

PředchozíDalší

Zpět na Boty