Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod Waclav » pon dub 26, 2010 12:51

Kdyz uz tady chvalite boty..mam taky dotaz.

Od zimy jsem majitelem Scarp Nepal Pro (bez gorace)

V tezkymm terenu to celkem slo, hlubokej snih taky, ale nedokazu si v nich predstavit nejaky delsi, vicedenni vylet s batohem. (po asfaltu ani nahodou) Zatim v nich mam teda tak max 200km, najednou max 20km, ale to uz bylo docela utrpeni.
Tak me zajima, jestli takovyhle boty vubec jdou rozslapnout na "normalni" chozeni.
Tim myslim tezsi batoh a delsi vylet treba na vysovine.
Kamarad ma myslim ty stejny, a po 3dennim vandru (denne tak 15-18km) uz myslel jen na odreny paty a pocital puchyre, zatimco ja sel tentokrat v lehouckych seslapanych starych Grisportech, a bylo to prijemnejsi nez v papucich.;)

(pro rypaly. kamarad sel v tech Scarpach proto, aby je rozchodil)
"Chytrému napověz, hloupého.."
Waclav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 25, 2008 13:22

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod ance » čtv dub 29, 2010 15:14

ahoj,
chci letos koupit nove boty na VHT, celokozene. mela jsem vyhlidnute Asolo Sasslong (super zkusenosti s Asolo botami obecne, i z doslechu) ale sehnat je v damske verzi v adekvatni velikosti se ukazalo byt dost problem. Chtela bych nejakou obdobnou botu, hlavne podobne uzkou. Hodne se tu diskutuje o Hanwagu, to bude asi docela na jistotu. Ale zaujaly me jeste La Sportiva Karakorum. Jinde tady ve foru jsem ovsem cetla, ze do nich tece ( viewtopic.php?f=6&t=9438&start=0 ) . Mate jeste nekdo nejaky dalsi zkusenosti s touhle botou?

diky
ance
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 29, 2010 15:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod holgerus » pát dub 30, 2010 6:46

LS Karakorum jsou tvrdší než ty Sasslongy, vydal bych se cestou HW, http://www.hudy.cz/obuv/damska-obuv/tur ... -lady.html nebo podmínečně tyto (více švů než předchozí) http://www.hudy.cz/obuv/damska-obuv/tur ... -lady.html
Teda jestli můžu radit 8)
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 30, 2010 8:40

Waclav píše:Kdyz uz tady chvalite boty..mam taky dotaz.

Od zimy jsem majitelem Scarp Nepal Pro (bez gorace)

Scarpa Nepal Pro GTX nebo HangWag Alaska GTX ??
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod ance » pát dub 30, 2010 9:42

holgerus: Moc dekuju za nazor.

Koukla jsem i na ty odkaz v poslednim prispevku, taky pro me hodne zajimave informace - vcetne recenze na Hanwagy.
Zkusim se jeste podivat po tech Scarpa Nepal & Ladakh, jestli by neco nesedlo. Zda se, ze reakce na ne jsou dost pozitivni....

takze jeste jednou diky obema : )
ance
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 29, 2010 15:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Robur » pát dub 30, 2010 11:12

Kdybyste nevěděli, jak vybrat správnou obuvu (1.pád obuva, 2. pád obuvy, atd...), poradí vám nový katalog Rockpoint, str. 58 :finga: :smt044
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod xgeorgeas » stř kvě 5, 2010 10:41

Mám tu výhodu, že můžu v práci fasovat boty do terénu. Nevýhoda je, že je výběr jen mezi Prabosem a Meindlem... Za posledních deset let jsem měl a mám asi 5 párů trekingových bot - první byly Prabos Condor s membránou Comtec - totální shit boty, do kterých po třech měsících teklo, pak jsem se nakrkl a zkusil celokožené Ontaria od Garmische (za půl roku prošoupaná vnitřní kožená výstelka na patě), ale jinak vcelku obstojný boty. Za rok nato jsem nafasoval a ještě dnes je občas nosím Prabos Fatra GTX, což už je úplně někde jinde než ty Condory. No a pak nám začali vozit Meindly - napřed jen ale model tuším že Burma (kombinace usně a textilu s GTX), který jako boty do přírody nejsou vůbec špatný (manželka je nosí už čtvrtej rok a já je nosím do práce v podstatě denně už dva roky), ale do hor, nebo těžší trek bych je nebral. No a teď jsem nafasoval Meindl IslandPro MFS a to je jiný kafíčko, už se těším, až v nich budu ťapat někde v kopcích.....
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod holgerus » stř kvě 5, 2010 11:40

Tjo to bych taky bral. To asi jako ouředník nenafasuju :evil: Závidím...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Topanky,ale ake??

Příspěvekod Bandolero » stř říj 27, 2010 20:02

Ahoj,mam dilemu.Potrebujem vysoke topanky prevazne na SK hory (vratane Tatier).Cena by mala byt do 110 €.Nepotrebujem tam mat ziadne Vibram a GTX teda pre mna to nieje dolezite (5 rokov som chodil v topankach bez tychto vymozenosti a som tu.. :rolleyes: ).Zatial sa mi celkom pozdava ponuka Hi-tec vid http://www.powersport.sk/turisticka-obu ... i/d-71182/

sloučeno,
sobb
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bandolero » ned pro 5, 2010 19:01

Hmm.....nic?Skoda.Na fore som ohladom Hi-tec vela nenasiel,asi len jeden prispevok kde tieto boty chvalili.Trochu sa mi zdaju byt hrube hrube a bojim sa ci mi v nich nebude moc teplo...
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod skleník » ned pro 5, 2010 19:15

Bandolero: Ahoj, Hitec bych moc nebral, měl známý a během prvního půl roku je reklamoval:-(
Co zkusit třeba http://www.sport-outdoor.sk/obuv-garmon ... -2468.html
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bandolero » pon pro 6, 2010 9:43

Tiez nevizeraju zle..Trochu o nich pogooglim.Uvitam vsak este aj ine nazory.
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sx02 » pon pro 6, 2010 11:03

Mno ty Tundry si dobře prohlídni - podle designu jsou už pěknejch pár let starý. Moje první gore-texky byly práve výprodejový garmonty a vypadaly dost podobně. Teď už se ani nedaji dohledat (Garmont Formula) - je to tak 10let co jsem je koupil.
Službu odvedly ale byly výrazně levnější než tyhle, a tak si myslim že kupovat boty za 2,5k který jsou imo 5+ let starý není nic moc. Ale možná se pletu.

Edit: Heh teď jak to googlim tak to vypadá jako by ty Tundry byli nástupci právě Garmont Formula :-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bandolero » pon pro 6, 2010 17:42

Ono mne je jedno ako topanky vyzeraju.Ta cena..no lacnejsie sa daju zohnat nejake tie tesco znacky a na to zas nedam!
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sx02 » pon pro 6, 2010 19:03

Tady nejde moc o to jak vypadají, ale kolem 2,5k je předsejen trošku výběr i mezi outletama a občas nějaký výprodej. Kdyby stály 15-1800 tak nic neříkám ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bandolero » pon pro 6, 2010 20:20

To je jasne,treba dost toho obehat.Ta cena je v podstate moj strop,takze ked sa najde nieco kvalitne za rozumnu cenu-beriem.Ale aj bez akcie a zlav sa daju kupit snat len znacky Garmont,Asolo,Mammut...Snad s ich vyberom neurobim chybu??
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 6, 2010 20:25

skleník píše:Bandolero: Ahoj, Hitec bych moc nebral, měl známý a během prvního půl roku je reklamoval:-(
Co zkusit třeba http://www.sport-outdoor.sk/obuv-garmon ... -2468.html

Brácha je má přes rok. Hned je namazal voskem a jen si pochvaluje.
@ Baldolero - za cenu 100€ koupíš v různých akcích i boty s GTX a vibramem, ale spíše to najdeš v kamenných obchodech než na netu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bossinko » ned led 2, 2011 22:53

Ahojte,tak je u mňa čas na kúpu nových topaní,kritéria sú tieto:

-celokoženné
-gumový lem po celom obvode
-kategória maximálne B/C
-cena do 170 Eur(čiže by bodol nejaký výpredaj)
-preferujem overenú značku(Hanwag,La Sportiva,...)
-membránu nepotrebujem
-použitie remienkových mačiek(drážky pre poloautomaty netreba)
-použite:dvoj/trojdňové letné/zimné Fatry,letné Tatry(možno zimné poľské) a pár dňové túlanie sa po lesoch typu Poloniny,Považský Inovec,... +možno Mont Blanc,alebo štvortisícovka podobného/ľahšieho rázu,ale zatiaľ som v Alpách nebol...

Prebral som viacero modelov,ktoré by mohli splňovať moje požiadavky:

http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/turisticka-obuv/71720,alaska-gtx-men.html?&fA5=2&fPt=8732
http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/turisticka-obuv/60522,tibet-pro-gtx--men.html?&fA5=2&fPt=8732
http://www.asolo.com/eng/prod_det.php?area=2&catid=5&itemid=123
http://lasportiva.com/catalogue/catalogo.php?cat=24&cod3=561&Language=EN

Zaujímajú ma rekcie na posledné dva modely,o Hanwagoch a Lowach som si prečítal kopec informácií.Ten Model Vajolet od la Sportivy ma celkom zaujal,ale nič som o ňom nenašiel...A Asolo vo mne nebudí veľa dôvery,ale všimol som si,že je to neopodstatnené...Vďaka za vaše príspevky.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » ned led 2, 2011 23:20

Bossinko píše:Ahojte,tak je u mňa čas na kúpu nových topaní,kritéria sú tieto

a co takhle některé od meindl http://www.meindlboty.cz/stranky.php?kategorie=12, dost dobrá kvalita
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bossinko » ned led 2, 2011 23:30

Rozmýšľal som aj nad nimi,ale cena je ešte vyššie ako u Hanwagov a tie si mám aspoň možnosť vyskúšať.A u mňa je problém aj v tom,že budem potrebovať pravdepodobne 48 takže sa bude ťažko zháňať.Keby si ich videl dakde za dobrú cenu tak daj vedieť :)
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon led 3, 2011 20:24

fps píše:a co takhle některé od meindl...dost dobrá kvalita

O kvalite Meindlu bych si dovolil silne polemizovat. Me Islandy jsou po necelem roce zrale na vymenu podrazky a obsazky nebo mozna rovnou na odpis. Fotky jsem tu nekde daval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bandolero » ned led 9, 2011 22:31

A co hovorite na tieto http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/tur ... 4&fPt=8732 .Na webe toho o nich vela nieje,mne sa vsek velmi pozdavaju :-k
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » úte led 11, 2011 11:23

mike píše:O kvalite Meindlu bych si dovolil silne polemizovat. Me Islandy jsou po necelem roce zrale na vymenu podrazky a obsazky nebo mozna rovnou na odpis. Fotky jsem tu nekde daval.

stá se to samo muže, ale ze zkušeností a s prodaných milionů kusů bot za ty dlohé roky, je Meindl obvěřená kvalita
Naposledy upravil fps dne úte led 11, 2011 22:54, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » úte led 11, 2011 13:52

možná bývala ...
rozpadaj se jim podrážky a přístup k zákazníkům taky nic moc :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod holgerus » úte led 11, 2011 13:55

Kvalita bývala, GTX v mých Laredo na prd za půl roku a to jsem je nijak netýral. Prostě ve špičce...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » úte led 11, 2011 21:13

GTX bych jim ani nevycital, Lareda jsou mekke botky a v takovych GTX pri beznem noseni vic jak pul roku nevydrzi. Ale me uz ted pujdou podruhe na reklamaci, opet po trictvrteroce noseni. Vyparane svy, poprve mi poslali nove a ted se zas jedna bota pare... Jinak jsou skvele, pohodlne a pekne, ale maji nejake mizerne nite.

Shrnuto: mel jsem od Meindlu tri pary bot, dva na reklamaci a jeden na odpis, vsechno po necelem roce noseni. Tomu fakt nerikam kvalita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod holgerus » stř led 12, 2011 7:04

GTX bych jim vyčítal neb když to srovnám s nízkými Lowami, které jsou taky měkké, tak u nich po 2 letech GTX funguje dosud. A za ty prachy jež si za ně žádali mně to přijde celkem nehoráznost. Bohužel paragon jsem ztratil.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bandolero » stř led 12, 2011 8:58

Dakujem vam za pomoc,moja volba konecne padla na Kayland Contact v super zlave...
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod majkapaleckova » pon kvě 2, 2011 9:11

Ahoj Honzo,
já mám už dlouhá léta boty Aku a byla jsem s nimi moc spokojená. Protože však do nich začalo značně zatékat, přemýšlím nad koupí nových. Koukala jsem se na tyhle pohorky a přemýšlím, že bych po letech vyzkoušela meindly. Ale určitě si zajdi do prodejny a boty tam pořádně vyzkoušej, nejlépe i na šikmém povrchu, obvykle to v těchto prodejnách mají. Já než jsem si koupila ty minulé, tak jsem strávila přes hodinu v prodejně a chodila a chodila :) ale zato jsem pak byla moc spokojená a bez puchýřů :)
majkapaleckova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 9, 2010 17:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod majkapaleckova » pon kvě 2, 2011 9:24

A teď koukám, že už jsi zřejmě nakoupil, tak přeju, ať se ti v nich dobře chodí a pak dej vědět :)
majkapaleckova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 9, 2010 17:04

PředchozíDalší

Zpět na Boty