Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » ned dub 29, 2012 16:34

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lamak » pon dub 30, 2012 12:11

Ahoj všem,
poctivě už druhý den pročítám vlákna zde na fóru a různé články, takže už jsem si mnohé věci ujasnil, ale stále mám pořád trošku problém s vhodným výběrem kategorie (předpokládám, že tak B nebo B/C) a případného typu bot - samozřejmě rozhodovat bude jak která bota sedne.

Jsem takový turista/neturista, chodím pravidelně už 11 let s kamarádem v létě na čundry, vždy tak 7-10 dní, terén převážně turistické stezky a lesní cesty (40%), asfalt (40%), sem tam trožku těžší terén - kameny a suť (20%). Vážím cca 100Kg + batoh na celou dobu, většinou 12-15Kg.
Začínal jsem v různých teniskách a nakonec jsem se dostal ke kanadám + sadnále. Nakonec to vždycky dopadne tak, že si za 2 dny v kanadách totálně odrovnám nohu (otlaky a puchýře) a skončím v sandálech ve kterých to celé dochodím (a jsem spokojený jak želva - hlavně moje nohy), takže jsem si zvykl a zvládám v nich už i těžší terén - kanady už sebou beru spíš jen do mokra a kvůli špatnému počasí.

Použití bot tedy nejvíce jaro - podzim (občasná procházka v zimně tak +-10Km), víkendové výlety bez zátěže a zmíněný čundr se zátěží (tedy pouze chození, žádné lezení ani nic podobrného). Rád bych celokoženou botu (co nejméně prošitou), která nepromokne, ochranu špice a boků beru jako plus, podešev bych uvítal vibram. O nutnosti membrátny nejsem přesvědčen (nechám si rád poradit) - potí se mi ale celkem nohy. Určitě kotníkové - ne polobotky. Cenově bych se rád dostal do 4000,-
Značky klasika Meindl, Asolo, Scarp, LaS,... ale hodně mě zaujaly i Prabos a Trezeta hlavně poměrem cena / výkon, u Prabosu i česká výroba.

Otázky jsou:
1) Jakou vybrat kategorii bot, abych neměl problém při zmíněné zátěži, ale taky abych si po 5Km na asfaltu neodrovnal nohy a v létě se v nich neuvařil
2) Jaký případný model byste doporučily
3) Na co si dát při výběru speciálně pozor (krom správné velikosti)
4) Pokud mi někdo doporučí i kvalitní sandálky, budu navísost vděčen - mám problém, že jak se mi potí noha, tak mi pak v nich celkem kloužou nohy, takže přesně nevím co vybrat...
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: asolo

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2012 12:45

mamut69 píše:M§j problémje že velikost nohy je 12 až 13 a váha 105 kilo.
... power-matic-100-gv ...
Jaké jsou vaše zkušenosti s botama asolo ???

Mamute, Ty powermatic jsou slusne botky, zevnitr jako papucky (teda pokud Ti sedi velikost), nohu to drzi slusne, podrazka je jak na co (jako kazdy Vibram), na skale to vetsinou drzi slusne. Ja jsem v nich vloni presel (turistickou cast) Otztalu furt nekam nad 3000, same skaly, sutry + 5 dnu ledovce a na kuzi zadne stopy po opotrebeni.
Ale - vyzkousej si je poradne, protoze je u nich se treba naucit najit spravne zavazovani pro Tvoje nohy. Jinak se muze stat, ze Ti bude trochu hor drzat patu. Ale az to najdes (nebo budes mit stesti, ze Ti drzi akurat furt), tak budes spokojen.
Ja jsem (byl) s nima spokojeny a to rikam i kdyz je mam ted v reklamaci, protoze praskla kuze v ohybu - ale to je prevdepodobne nestastna kombinace velikosti (cca Tvoje :-)), moji nohy a zpusobu chuze. Ocko na snuru se (u mne na jedne noze!) pri kazdem ohybu pritlaci na kuzi a asi kvuli tomu praskla. Staci vsak mit jinou nohu a je to v pohode. Na toto se totiz nikdo nestezoval. Ale ja taky nemam zadne normovane nohy :D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod deckardph » pon dub 30, 2012 12:51

lamak: Máš až moc různorodý požadavky, což znamená, že když zvolíš jedno řešení, bude to sice fungovat, ale spokojenej moc nebudeš ... Chceš botu skoro na celej rok a aby zvládala jak terén se zátěží tak silnici, což jsou uplně diametrálně odlyšný požadavky a vždycky ta bota bude buďto moc tvrdá nebo měká.
Řek bych, že řešení, ke kterýmu si došel vlastní cestou, neni vůbec špatný (sandály+kožená bota)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2012 13:28

Lamak: Jak bylo receno, mas pozadavky trocha protichudne....
Kdyz se TI hodne poti nohy a budes potrebovat boty na to, cos popsal, tak radeji zapomen na celokozene a sezen si nejake kombinovane s GTX. Urcite ne B/C, B-cka Ti budou nad hlavu stacit. Prikladem budiz HanWag Banks (neresim cenu, davam priklad) - to jsou backory, ale da se v nich v pohode zvladnout dvoutydnovy prechod Alp po beznych turistickych stezkach (i cerne cesty) nad 3000 ve skalach a suti bez uhony, stejne tak turisticke Tatry. Horsi by bylo, kdybys potreboval (horo)lezt, nebo si clovek citlivy na ochranu kotniku - ale to vzhledem k "sandalonoseni" nepredpokladam. Takove boty Ti na Tvoje aktivity postaci, pokud Ti sednou, tak Ti v nich bude prijemne a budou se i slusne odvetravat. A ver mi, ze pri prislusnem osetreni zvladnou i nejakou tu zimni cesticku ve snehu. Navic je muzes pouzivat i k chozeni po meste.
Co jsem videl (a zkousel), podobne bys mohl dopadnout s nekteryma kombinovanyma Asolama (napr. PowerMatic 400?).
Ale kazdopadne nedej pouze na doporuceni, najdi v obchode a hlavne poradne vyzkousel - s ponozkama, ktere budes v nich nosit. A nezapomen, ze kdyz v nich budes chodit v Batohu, radeji je zkousej s podobne nalozenym batohem - ono to 15 - 20 kil navic se uz muze projevit v pocitu pohodli.
No a takove boty kombinuj se sandalama - proc bys se paril v kotnikovych botech pri 35-ti stupnich na vice-mene rovnem polnim nebo lesnim povrchu?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lamak » pon dub 30, 2012 17:52

Díky moc za reakce

deckardph píše:lamak: Máš až moc různorodý požadavky, což znamená, že když zvolíš jedno řešení, bude to sice fungovat, ale spokojenej moc nebudeš ... Chceš botu skoro na celej rok a aby zvládala jak terén se zátěží tak silnici, což jsou uplně diametrálně odlyšný požadavky a vždycky ta bota bude buďto moc tvrdá nebo měká.
Řek bych, že řešení, ke kterýmu si došel vlastní cestou, neni vůbec špatný (sandály+kožená bota)


Tak jsem to i myslel - kombinace sandále + trekovky (náhrada za nevyhovující kanady). Trekový boty bych rád hlavně do těžšího terénu (kde se v sandálech začínám bát o kotníky) a horšího počasí, kdy by mi bylo v sandálech zima...
Proto bod 4) i když jsem v tomto vlákně trošku OT :-)

apuka píše:Lamak: Jak bylo receno, mas pozadavky trocha protichudne....
Kdyz se TI hodne poti nohy a budes potrebovat boty na to, cos popsal, tak radeji zapomen na celokozene a sezen si nejake kombinovane s GTX. Urcite ne B/C, B-cka Ti budou nad hlavu stacit..


Díky moc, začnu teda asi hledat v B-čkových botech a časem pak eventuáně uvidím co dál, jestli nechci něco tvrdšího. Rád bych sice celo koženou botu, ale asi je pravda, že to bude v létě pak s odvětráním problém - i když v případě horka opravdu preferuju sandále, nebo v případě uzavřených bot mi nedělá problém si měnit ponožky i víckrát za den.
Pokud někdo bude mít tip na konkrétní model budu vděčný za doporučení. Vybírat ovšem budu určitě podle toho jak které sednou...
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2012 18:04

Tohle je velmi indivudualni. Rekl bych, ze kdyz jsi byl schopen chodit v kanadach, tak ti libovolna trekova bota bude pripadat skvela ;-) Vubec bych ty celokozene (tj. B/C) nezavrhoval. Chodim v nich cely rok a 20 km po asfaltu zadny problem. Proti poceni pomohou dobre ponozky a prekvapive i proti horku (nejspis ze se nedostane az k noze ;-)). Nosim dvoje silne a to i v letnich vedrech. Doporucit mohu Hanwag Alasky, ale jsou cenove mimo tvuj rozsah, takze cokoliv, co sedne. Naopak, nedoporucuju Hanwag Banks. Sice v podstate plati to, co psal apuka, ale maji silene klouzavou podrazku. Projevuje se to kdyz teplota klesne asi tak pod 5 stupnu, pak klouzou i na namohlem chodniku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod maximo » pon dub 30, 2012 19:42

sem trochu lama ale co je B a co je B/C definujte prosim rozdil
Vubec nevim co je to za zkratku ](*,)
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod šíp » pon dub 30, 2012 20:12

Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » pon dub 30, 2012 21:41

Kombinace sandaly a kotnikovky na letni trek je podle me skvela. Sandaly jsou lehky a nezaberou moc mista, kdyz clovek vi, ze je to kus po asfaltu ci zpevnene ceste, tak rychle přezuje. Nohy se zatim nadychaji a ponozky na baglu uschnou. Pri horsim terenu a nebo neprizni pocasi, ktere muze byt destive i nekolik dni muze byt za vysoky boty clovek vdecny. V sandalech by se dalo odchodit hodne, ale mimojine zas do nic lezou kaminky a bordel :) Pokud ma tazatel 100 kg tak bych se teda B/C nebal. Sam si na nove B/C zacinam dost zvykat a myslim ze je unosim vic nez jsem myslel. V sobotu bylo vedro, cast cesty jsme sel na primem slunicku a prekvapilo me, ze mi v botach (Scarpa Nepal GTX) neni nijak vyrazny teplo, ale asi hodne k tomu pomuzou trekove ponozky. Lepsi sandaly si ted chci taky poridit, chci si skaknout vyzkouset Lizard superhike a Teva fi 3. Pry byly lepsi Lizard australia, ale ty uz nedelaji.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod šíp » pon dub 30, 2012 21:56

Taky to tak děláváme. Výhody záložních sandálů jsou ještě kromě výše uvedeného:
- brodění potoků a řek v divočině, člověk se stejně z pohor musí vyzout, než do vody vleze, a v sandálkách si neporaní nohu o ostré kameny
- procházka a prohlídka měst a muzeí /ano, nejenom horami je živ turista/, cesta dopravními prostředky apod.

scinkk píše: Lepsi sandaly si ted chci taky poridit, chci si skaknout vyzkouset Lizard superhike a Teva fi 3. Pry byly lepsi Lizard australia, ale ty uz nedelaji.

LA jsou opravdu geniální sandály, jsem spokojeným uživatelem už 6.rokem. Fakt se už nevyrábí? :shock:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » pon dub 30, 2012 22:33

Prave ze uz asi ne, ani na strankach vyrobce nejsou a je prave otazka, cim je od LIZARDU nahradit - viz nazory na podrazku na hanibalu Proto jeste zvazuji ty TEVA, jestli by nebyly vic do terenu. Ale jeste jsem se ani stale nerozhodl, zda na chodidlo kuzi ci gumu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lamak » stř kvě 2, 2012 7:21

Díky moc všem za rady, díval jsem se na ty HanWang Alaska a vypadají super, zrovna na ně mají v Hudy akci -30% a jsou za cca 4200,- což je v limitu. Půjdu je vyzkoušet a když padnou, tak bude vyřešeno :-D

Jinak jsem se díval i na ostatní boty co mají v nabídce a celkem mi padly do oka i
Lowa Ranger GTX Men
LaS Tibet GTX Men

K těm Lowa jsem četl zde na fóru že jsou širší, což by mohlo být kompatibilní s mojí nohou :-)
Skočím do Hudy a snad něco sedne dobře, pokud to půjde, tak si tam zkusím i něco naložit na záda - snad jsou zvyklí :)
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » stř kvě 2, 2012 15:53

Alasky za 4200 je super cena. Jestli sednou, nevahej. Doporucuju ale zkouset vic paru, kazdy je trochu jiny. Ja uz mam treti a kazde jsem zkousel nekolik hodin #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod maximo » stř kvě 2, 2012 16:24

super zpráva,dík.ta sleva padla asi tenhle týden to čumim,protože sem se na ně koukal cca v neděli a to byly za 6táců .zitra pro ně valim :t:t
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » čtv kvě 3, 2012 19:03

maximo: slevy minimálně 30% na boty mají být v Hudy do 15.5., takže můžeš kouknout i po jiných kandidátech :wink:

lamak: jak už bylo psáno výše, tohle je opravdu hodně individuální, mi přijdou na čundy jaro-podzim o dost vhodnější koženo-hadrový trekovky, který jsou lehčí a líp větrají, člověk se nemusí tahat se sandálama
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod maximo » pon kvě 7, 2012 9:04

Ahoj tak sem pořídil pro ženu boty Alaska GTX a hned proběhl test 40km treku přez hřebeny Krkonoš se sněžnými poli a rozbředlím sněhem a verdikt:Jsou to hodně dobrý boty do horských oblastí =D> :t:t
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Beender » pon kvě 7, 2012 9:42

Hoja,
chci se zeptat, zda máte někdo zkušennosti se Saltic Hurricane nebo Saltic x-ray ?
Chtěl bych botu na VHT, ferraty s tim, že se na ně občas nahodí mačky.
Díky moc
Beender
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 3, 2012 16:55
Bydliště: České Budějovice; Radětice u Bechyně

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michalxo » pon kvě 7, 2012 19:55

Ahojte!
Kedze ma hudy celkom suprove zlavy, tak sa pozeram po botach a sondujem. Zvazoval som hlavne na nosenie okrem zimy, SR, CR, a mozno aj niekedy zima. Keby vydrzali viac rokov, bol by som velmi rad. :) Vahovo asi (85 + (15 az 20kg)) 100kg.
Hlavne by som chodil v lete, ale urcite aj jesen a jar. V zime mozno ako nahrada zimnych bot do mesta(?).
Cena do 2800 (top)
Zvazujem: LS Tibet GTX alebo Lagorai RTP GTX

Alebo nieco uplne ine? Vikendovky, tyzden v Nizkych Tatrach.. a kto vie co este v buducnosti. Mal som odporucene aj bezecke boty (od jari do konca jesene) tiez z hudyho. LS Lynx GTX, LS Quantum
Skusal som len Lagorai a 46 mi sadli dost dobre, takze asi treba 46,5. :-)
Ako su na tom tieto "tazke" boty v letnom obdobi?
Neviem sa rozhodnut. Dakujem Vam!

PS: Nemam s takymito "drahymi" botami ziadne skusenosti.
Michalxo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 18, 2012 7:31

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Trafikant » pon kvě 7, 2012 20:58

Hodně si myslím pomůže (už se budu opakovat, doporučoval jsem to i u výběru batohu a dá se to použít kdekoliv) sepsat si na papír nebo na počítači aktivity, kterým se hodlám věnovat, kdy a jak často.

Např:

Jaro až podzim primárně, 1-2x zima

- 5 a vícedenní přechody hor na těžko 30%
- víkendové tůry na těžko 50%
- jedno až dvoudenní výlety a tůry na lehko 20%

Z toho mi vychází, že ve velké většině budu chodit s batohem na těžko, zejména od jara do podzimu a doplňkově něco v zimě.

Uvádíš, že zátěž batohu bude 15 - 20kg, to už určitě není na mnou nabízenou alternativu nízkých bot, protože to je už velká zátěž na klouby.

V tom případě tedy botky kotníkové, to zda kombinovanou nebo celokoženou obuv už chce rozhodnout samostatně. Výhody a nevýhody se tu jistotně mnohokráte rozebíraly, přesto ve zkratce -

Kombinovaná obuv má snazší údržbu, bývá lehčí (ne vždy) a levnější (opět ne vždy), pro zajištění nepromokavosti je třeba membrána, která má ale omezenou životnost (prošoupe se atd).

Celokožená obuv je náročnější na údržbu, ale při správném ošetřování (názory jak se různí) dokáže sloužit opravdu dlouho a nevadí ji ani tolik absence membrány (při minimu švů).

Ty Lagorai nejsou moc těžké, i když ve Tvé velikosti to už něco vážit bude (jsem na tom podobně, mám botky 47,5 - 49), každopádně Lagorai mají myslím solidní reference (ostatně jako celá LaS) a pokud Ti opravdu dobře padnou (procházej se v nich klidně 40 minut v kuse po prodejně), tak za tu cenu je to fajn možnost a klidně bych do nich na Tvém místě šel.

Zase by se klidně daly skousnout i bez membrány, v té kategorii jsou třebas zajímavé Fitwell Yuma, ale to je spíš jen ukázka alternativy.

Každý Ti bude radit něco trochu jiného, je to hodně subjektivní. Sice jsem už pomáhal vybírat poměrně dost bot, nejen zákazníkům, ale i kamarádům, ale, nebo právě proto, vím, že to nakonec stojí a padá na tom, jak bota sedne na noze Tobě, to je zásadní.

Osobně si myslím, že není problém vyřešit to jedním párem, který bude univerzálnější, sice to při určitých okrajových aktivitách bude na hraně, ale půjde to. Výhodou (aj nevýhodou v jistém slova smyslu) dneška je, že člověk může přijít a koupit si vícero párů různých bot dle aktivit.

Tzn. - Já bych si pro rychlé tůry a přechody hor na lehko (batoh do ca 12kg) vzal nízké lehké běžecké boty do terénu a bez membrány.

Na pohyb v horském terénu, kde bez ohledu na roční období může být sníh, ledovec, pršet, sněžit, je tam pohyb po skále atd. bych volil celokožené, nebo s novými materiály kombinované vyšší boty kat. C - C/d s membránou nebo bez, možno lehce zateplené.

Na celoroční turistiku s batohem do 20kg v horách Norska, Evropy atd. (tzn. spíše klasická turistika, než něco s nádechem alpinismu jako v předchozím příkladu) bych bral asi nějaké celokožené boty bez membrány.

Každopádně člověk nezvládá úplně vše, takže doma má obvykle boty pro aktivity, kterým se věnuje nejvíc a na ty okrajové si je pak "půjčuje" z jiných kategoriích =). Ale kdo chce a má peníze, může mít bez problémů doma různé botky na vše.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » úte kvě 8, 2012 8:49

Michalxo píše:Zvazoval som hlavne na nosenie okrem zimy, SR, CR, a mozno aj niekedy zima. Keby vydrzali viac rokov, bol by som velmi rad. Vahovo asi (85 + (15 az 20kg)) 100kg. Hlavne by som chodil v lete, ale urcite aj jesen a jar. V zime mozno ako nahrada zimnych bot do mesta(?). Cena do 2800 (top)

takové jedny boty na to co vše popisuješ nejsou, a ještě aby stálí do 2800kč, na to vše co popisuješ by to chtělo aspoň dvoje, ale spíše troje boty, na léto něco kombinovaného, lehkého, prodyšného a určitě vysokého, na podzim a jaro kdy celí den lije nebo je bláto a mokro to chce celokožené vysoké boty, ale na tu váhu 100Kg co ty boty ponesou by to chtělo boty kategorie B/C, na zimu do města taky celokožené vysoké, ale asi ne kategorie B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sword2 » úte kvě 8, 2012 11:28

Ahoj rad by som si doplnil botník o nové topanky s týmito specifikáciami:
1/ čisto kožené
2/ čo najlahšia hmotnost /aj za cenu rýchlejsieho opotrebovania/
3/ tvrdost max.B skor AB
4/ GTX
5/vysoké /aby drzali kotník a dobre odpruženie päty/
pouzitie: s batohom do 12kg, 3-sezonne, bežna víkendová turistika do 2500 mnm.- asfalt,turistické chodníky + mesto
cena je poddružna
možnost vyskusania v ramci SR/CR/AT
V ramci bodov 1-5 nechcem robit ziaden kompromis.
Dakujem za vase napady a navrhy.
sword2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 9, 2009 20:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 8, 2012 15:30

sword2 píše:tvrdost max.B skor AB bežna víkendová turistika do 2500 mnm.


čili Vysoké Tatry... na to je imho AB nevhodné, chce to B nebo lépe B/C
a do města sandále/tenisky
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » úte kvě 8, 2012 16:22

sword2 píše:Ahoj rad by som si doplnil botník o nové topanky

taky bych ti doporučil minimálně B kategorii, a bude jich opravdu dost, takže budeš mít co zkoušet aby ti sedli, stačí se zaměřit na tyto značky Aku, Asolo, Meind, Hanwag, LaSportiva, Lowa, Scarpa, od těchto značek neprohloupíš když ňáké koupíš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sword2 » úte kvě 8, 2012 19:01

Dakujem všetkým za záujem a odpovede, hladal som trosicka aj sam a vyslo mi toto: Lowa Renegade a La Sportiva Lagorai myslim ze splnaju vsetky body a hlavne nizku hmotnost, mäkkosť a dosažitelnosť na trhu....nie som si ale moc isty Renegade co sa tyka nepremokavosti..su dost poprešívané a Lagorai su uz asi vybehové...aky je vas nazor?
sword2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 9, 2009 20:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 8, 2012 19:34

lowa renegade měla máti, na zimní provoz ve městě a procházky po okolí města.... myslím, že asi 4 zimu ji začala propuštět (asi sůl zežrala GTX.... :mrgreen: to je nesmyls, vím... prostě po asi 4letech přestaly goretexovat)... janka ale byla máti hooodně spokojená, hlavně že ji vůbec netlačily - měla širokou nohu, a ještě asi dva prsty zkřivené křivicí, takže byl problém vybrat netlačící botky
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod axi12 » ned kvě 13, 2012 14:24

Ahoj!

sháním botky pro přítelkyni. Mělo by se jednat o Béčka. Využívány budou především v čechách, slovensko (tatry) a když se zaštestí tak příští rok třeba jednou, dvakrát i v alpách - nic náročného. Vzhledem k mému cenovému stropu si toho nemohu moc diktovat = ne gore-tex , ale chci se zeptat, zda máte pozitivní zkušenosti s nějakou jinou levnější membránou? popř. jakou.

nechci úplně nějaký low-endy z Hervisu, ale nic jiného jsem zatím moc neviděl...

cenový limit je cca 1500 - 1700,-

hm?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 14:27

nějaký babský Planiky?

spolulezec peťa je prodává a chválí si jejich poměr cena/kvalita i minimum reklamací.... i jakousi membránu myslím mají...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod axi12 » ned kvě 13, 2012 15:30

dík za tip, ale jak tak koukám, nejlevnější vidím tak za 2400.. což už je moc
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 18:03

@axi: jak velkou haxnu má ta Tvoja? - fčíl sa tu objevil inzerát na B botky za 1200, velikost 7UK....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty